Şirket Maliyeti Ne Olur - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Şirket Maliyeti Ne Olur


ogzhnu
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
10/06/2019 :  11:57:47 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


merhaba daha önceki yazımda geniş bir ofisim var gikir arayışındayım demiştim ancak pek yanıt gelmedi

bugün 29 yaş altı girişimcilere prim ve vergi teşviğinin olduğunu okudum 23 yasındayım ve hala ailemin sigortasından yararlanıyorum bu vesileyle kendi şirketimi kurarak sigortaya başlamak ve kendi işimi kurmayı düşünüyorum

iş fikrimin iyi olduğunu ve sadece kendini çevirebilmesini istiyorum

2 etaplı bir iş düşüncem var

sektör için üretim ve sektörün analizinizini hizmet olarak satmak

ufak çaplı üretim yaparak şirketi ayakta tutmak ve alanım olan yazılım ve büyük veri işleme yeteneğimi geliştirmeye ortam sağlamak istiyorum


bunun için şirketin kuruluş maliyeti ve aylık gideri ne olur?

minimum üretimden gelirim ne olmalı

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
shadow_of_a_dou
bt

Yeni Üye

Toplam 4 yazı
11/06/2019 :  16:53:14  Alıntı
kuruluş ve gider maliyetini öngöremediğin bir iş ve sektöre hakim olmama ihtimalin yüksek ihtimaldir sevgili genç arkadaşım.

işe hakimim diyorsan da iş kalemlerini vs çıkarmak bu maliyetleri çıkarmak üzerine belki bir de teşvik kredisi almak için kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmanı tavsiye ederim. 4 günlük bir eğitim ve 4 gün boyunca bu sorduğun iş planı dokümanını ve hesaplamalarını çalışıyorsun. istersen sonunda da kredi başvurusu yapabiliyorsun. aranan tek koşul üzerine şirket olmaması. edevletten başvurabilirsin. allah işini rast getirsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ogzhnu
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
12/06/2019 :  02:38:51  Alıntı
teşekkürler

evet gelecek hafta için kayıt oldum

şuan stabil bir gelirim var ve ailemle yaşadığım için bu maliyetleri minimum derecede kendim karşılayabilir miyim diye merak etmekteyim

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
Mrnydn
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
14/06/2019 :  11:23:20  Alıntı


Merhaba
Şirket kuruluş maliyetleri şirketin türü ve sermaye miktarına göre değişkenlik gösterir ama minimum düzeyde yani 10.000 tl sermayeli bir ltd kurmak size 3000-3500 tl ye mal olacaktır.Eğer kuracağınız iş çok fazla gelir getirmeyecek derseniz size şahıs firması da önerebilirim.Kuruluş maliyeti 300-400 arası tutacaktır. hem açması hem kapatması kolay olacaktır.
Aylık maliyete gelecek olursak bu da yaptığınız işle doğru orantılı değişecek vergileriniz olacaktır.
Kestiğiniz ve aldığınız faturaların kdvleri arasındaki fark devlete ödenecektir.
Kiranızın 3 ayda bir stopaj dediğimiz vergisi çıkacaktır. ve yine 3 ayda bir kazandığınız paranın yani karınızın vergisi olacaktır.Bunlardan Kira dışındakilerin hepsi sizin kazancınızla alakalı olduğu için ne birşey söylemek mümkün değil.Sadece oran olarak bir ltd.şti nin karının vergisi %22 dir.Şahıs şirketlerinde bu vergi dilim olarak karşımıza çıkar %15 ten başlar karınız çoğaldıkça %35 e kadar yükselir.Şahıs şirketi kurmanında kötü tarafı budur.Başlangıçta çok para vermezsiniz ama çok kazanırsanızda çok vergi verirsiniz.

Şirket kuruluşu ile ilgili başka sormak istediğiniz soru olursa gsm :05068655769 dan ulaşabilirsiniz.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir İmran UYSAL AYDIN

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Muhasebe

2.5 saniye.
12:36:53, 4 Temmuz 2020, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım