Çömlekçilik - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çömlekçilik


Tarik2002
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
29/03/2019 :  11:11:11 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


merhaba arkadaşlar.
hobi olarak evimde çömlek yapmak istiyorum. bildiğiniz topraktan çanak çömlek.
şu an için istanbul da oturuyorum çünkü meslek gereği değişebiliyor.
internetten yeterli bilgi bulamadım. istanbul da kurs veren yerleri aradım ama onlar da yeterli istek olmadığından kurs veremiyorlarmış. çevremde bu işi bilen duyan da çıkmadı.
çömlek tornası pahalı bir alet. ikinci eli bulunmuyor. alsam yapabilir miyim bilemiyorum. bu konuyu bilen ilgilenen kişiler bilgilendirirlerse sevinirim. teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
sencanizm
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
29/03/2019 :  17:49:05  Alıntı
merhaba,
bilecik pazaryeri kınık köyü olarak araştırın. membaası orasıdır.
kil ve malzemeyi de oradan temin edebilirsiniz kargo ile yollarlar sanıyorum.
cocoostil@gmail.com
tekstil ihraç fazlası ürünler için bana ulaşınız.
to be or not to be!

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Tarik2002
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
30/03/2019 :  11:22:02  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - sencanizm

kil ve malzemeyi de oradan temin edebilirsiniz kargo ile yollarlar sanıyorum.


bilgi için teşekkürler. ama oradan alet, malzeme temini zor gibi. kendi halinde çalışan zanaatkarlar. belki hazır ürün tedarik için olabilirdi.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
Tarik2002
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
30/03/2019 :  12:22:06  Alıntı


arkadaşlar bu ülkede bu işten anlayan yok mu? girmediğim internet sitesi, aramadığım telefon numarası kalmadı. torna alsam çok pahalı. ucuzunu alma yapamazsın işine yaramaz deniyor. internete bakınca elli tane kurs veren atölye, sanat evi çıkıyor. arıyorum çömlek kursu vermiyoruz talep yok ya da yer yok diyorlar. artık tornayı kendim yapıp kendi kendime öğrenmege karar verdim. torna yapımı hakkında yorum yapacak, bilgi verecek arkadaşlar var mı acaba?

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek

0.05 saniye.
22:11:00, 19 Haziran 2019, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım