Alibaba'dan İthalat - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Alibaba'dan İthalat

Ukulele
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/02/2019 :  22:42:48 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

İyi günler.Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.Ben üniversite öğrencisiyim.Uluslararası Ticaret ve işletmecilik bölümü okuyrum şu an hazırlık sınıfındayım.19 yaşındayım ve temel olması açısından mikro ölçekli olarak ithalat yapmak istiyorum.
İngilizcem tedarikçilerle iletişim kurmak için yeterli seviyede.

Para kazanma amacından çok üniversite eğitimime temel olması açısından e-ticaretle uğraşmak istiyorum.

Gelen ürünleri ebay,gittigidiyor gibi sitelerden satmayı düşünüyorum.Ürünleri satarken,alıcılarla iletişim kurarken,ürünü tanıtırken ve Türkiye için ürünleri seçerken çok şey kazanacağımı düşünüyorum.

Eldiven,takı gibi ürünlerden kendi adıma sipariş verebilir miyim bir şahıs firması gerekiyor mu?Kendi adıma 5-6 adet 10 doları geçmeyecek sayıda isteyebilir miyim?Alibaba.com sitesi buna izin verir mi ve verse bile gümrükten geçer mi?Sorularım bunlar.
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Üniversiteyi 4 yıl boş okumak istemiyorum.Kendimi geliştirmek istiyorum.
Uluslararası Ticaret Hazırlık
Yuvasten@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • rexcespet
    Yeni Üye

Toplam 12 yazı
    25/02/2019 :  01:16:23  Alıntı
    Merhaba Girişimci düşünmeni ve uğraşlarını destek ve tebrik ederim azmini kaybetme. e-ticaret konusuna gelince şöyle yolları var ALİBABA dan alman için Şirket sahibi olman gerekli kargo ve gümrük anlaşmaları yapman gerekli. Diyelimki Alibabada çinliler kabul etti tabi 5- 10 alacağın ürünlerle ilgilenmiyorlar min 100 adet alman gerekli extra masraflarla Türkiyedeki fiyatına ulaşıyor. 5-6 adetli aldığında kargo süreside uzun bazen 1 hafta bazen 1 ayda geliyor. Yani bu işler emek - vakit - sermaye kayıpları yaratabiliyor. Ben e-ticaret işini amazon.com dan yapabiliyorum. Bir şirketim var bir adetde yurtdışından açmak için çalışmalarım devam ediyor. Amazonun şöyle bir avantajı var amazonun deposu var toptan aldığın ürünü onların deposuna gönderiyorsun ordan 5 - 10 satılıyor. Benim yaşım 33 Bu işlere çok kafa yordum çok eğitimler aldım sanada yol gösterebilirim. Sen başlangıç olarak kendi seviyeni gücünü yapabileceklerini belirle imalattan üretimden Türkiye içi bir şey bulmaya odaklan satışında reklamında ben yardımcı olurum. Para kazanmaya başladınmı aynı tekrarı yapar devam eder gidersin inş.
    hotmail : gencakademi06@hotmail.com burdan ulaşabilirsin.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
    darkman33
    Yeni Üye

Toplam 31 yazı
    25/02/2019 :  08:48:00  Alıntı
    alibaba daki toptancı diye gözükenlerin çoğu *** fason işi aracılık yapan ofislere 5-10 tane kız atıp seninle aliababa üzerinden konuşurlar.. ingilizce tek kelime bilmezler.. başlarındaki sorumlu kişi hariç.

ürünlerin çoğu sahte.

ben hafıza kartı ve flash bellek için 20 tane firmayla konuştum fiyat aldım.

çine geleceğimi söyledim. tamam gelin dediler

13-15 tane firma sallama adres vermiş yerini bulamadım. telefonlarına ulaşılmıyor..

geriye kalan 5-6 tane ise yüzyüze konuşunca normal fiyatın 2 katını istediler mazaretler uydurarak.

elerinden geliğince sahte mal vermeye çalışıyorlar.

flash 8 gb yazılımla 16-32 yapıyorlar al sende öyle sat diyorlar.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : İletişimci
    muratbakal
    Üye

Toplam 177 yazı
    02/03/2019 :  17:23:11  Alıntı

şirket olman gerekli

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.66 saniye.
    14:22:28, 16 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım