İnternet Üzerinden Satış İçin Yardım ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İnternet Üzerinden Satış İçin Yardım ?

emrenazli
Üye

Toplam 155 yazı
10/12/2018 :  19:13:11 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selamün aleyküm arkadaşlar.. Kendi şehrimde tanınmış bi çocuk giyim mağazası sahibiyim. Öncelikle şubeleşmeyi düşündüm ancak bizim sektördeki kalifiye eleman sıkıntısı sebebiyle vazgeçtim. Onun yerine piyasadan alsat yaptığım ürünleri internet ortamında satmayı düşündüm ancak bunun için neler yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum ve teknolojiyle aram da pek iyi değil.

İnternette satılan ürünleri inceledim.Aynı marka ve modelleri Çok daha düşük fiyatlara satabilirim fiyat açısından sıkıntım yok. Asıl sormak istediklerim şunlar ki;
1)Mağaza kara düzen ilerliyor ve çarşıda barkod sistemi gibi bir şey kurmam çok zor . Mağazayı internet sitesine adapte etmeli miyim?
2)İnternet sitesiyle barkod sistemi nasıl birbiriyle entegre çalışacak?
3)Sizce ayrı bi depo tutup ayrı stok belirleyip internet satışını oradan mı takip ettirmeliyim?
4) İnternet sitesi kurmadan ürünlerimi hangi siteler benim yerime satabilir?
5) Bu hususta karşıma çıkabilicek sorunlar nelerdir?
Çocuk giyim üzerine perakende ve toptan mağazalarımız var.

Kelepir serili Çocuk giyim ürünleri alınır.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
Justorcun
Üye

Toplam 103 yazı
11/12/2018 :  10:17:41 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Selamlar, bende sizin sektorunuzle ilgili araştırma yapmıştım, halen yapmaya da devam ediyorum.
1- Barkod sistemi kurmanız düzen ve takip etmek açısından iyi olur. Internet sitesini de ayrı bir mağaza olarak düşünebilirsiniz.
2- Entegre çalışma olayını yazılımcılar halleder, cok zor olacağını sanmıyorum. Satılan ürünler stoktan düşer, web sitenizdeki stok durumunu da ona gore günceller.
3- Ayrı bir depo tutmak olabilir ama ayrı stok tutmanıza bence gerek yok. Sonuçta ürünlerinizi satmak istiyorsunuz. Internette ya da kendi mağazanızda farketmez, onemli olan satmak.
4- Pazaryerleri dediğimiz sitelerde ürünlerinizi satabilirsiniz. (n11, gg, hepsiburada vs.)
5- Legal yaptığınız sürece bir sorun çıkmaz. Onemli olan uygun fiyat ve müşteri memnuniyeti.

Dediğim gibi ben bu konu üzerinde bayağı araştırma yaptım. Websitelerini devreden kişilerle gorustum, onlardan bilgi aldım.
Yazdıklarım benim kendi goruslerim diğer arkadaslar da tecrübelerini ekleyeceklerdir.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Reklam
yasar5955
Üye

Toplam 134 yazı
11/12/2018 :  12:22:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bence sakın stok yapma.. aldığın ürünün modası geçer,talep gelmez vs.
En iyisi bazı toptancı mağazalarla anlaşın ve toptancıların ürün stoklarından satış yapın bugün hepsiburaca..ali baba..gitti gidiyor vb.hiç bir yerin stok malı yok.birde kesinlikle e ticareti öğrenin. eleman bağımlı bir ticaret yaparsan yakın zamanda kanser olursun maazAllah.

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : İmalat
vincennt
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
12/12/2018 :  00:46:53  Alıntı

bunu yapan e ticaret sistemleri var...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
vincennt
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
12/12/2018 :  00:57:35  Alıntı
https://www.youtube.com/watch?v=_H8WODnW57U

www.fkbyazilim.com#65279; gorüşün

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
cagas
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
12/12/2018 :  13:28:43  Alıntı
Selamlar,
Eticaret sektöründeyim ve eskiden mağazacıydım.
Barkod sistemi devamlılık için önemlidir. v3, Micro, logo tarzı programlara ihtiyacınız olacaktır. Mağazada ürünlerin tümünün barkodlu olması gerekiyor tabi.
Ayrıca stok tutmanıza gerek yok tek stok bir çok alışveriş kulübüyle çalışabilirsiniz. Entegrasyon programı ile Entegra, StockM gibi
Avk lerin kar marjını unutmamak gerekiyor %8kdv +%20 +kargo giderleri.
Ayrıca bunları yapmadan önce banko 1 - 2 model/adet ürünle deniyin bakalım içinize sinerse çok ürünle devamm. Kar/zarar durumunu tartıp karar verin.

pirasalı günler dileğiyle sevgiler bok.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
makaleyaznet
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
14/12/2018 :  00:07:52 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İnternet üzerinden kendi sitenizle satış düşünüyorsanız, bunun alt yapı gereksinimlerinden , sadece e-ticaret operasyonlarınız için eleman gereçlerinize kadar düşünmeniz gerekiyor. Zahmetli, bir o kadar da rekabetin en üst sekmentte olduğu bir alandır internet.

Bunun yerine, sizlerin günlük faaliyetleriniz içerisinde de takip edebileceğiniz pazar yeri hizmeti olan mecraları tercih etmenizi öneriyorum.

n11,gittigidiyor,sanalpazar gibi. Tabi, belirli bir mağaza hizmet bedelleri olacak. Ama emin olabilirsiniz ki; sadece internet sitesi operasyonunuz için harcayacağınız sermaye, personel ve zaman düşünüldüğünde daha avantajlı olacaktır sizler için.

Özgün ve Hazır Makaleler | https://www.makaleyaz.net

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
cevdetaykan
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
14/12/2018 :  00:40:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Güzel bir karar vermişsiniz. Bu devirde mağazacılık yapmak çok zor ve külfetli. Ancak; öncelikle en önemli konu kargo konusu. İyi bir firmayla anlaşmalısınız. Çevremde bu işi yapanların en büyük sıkıntısı, kargo firmalarının hatasını müşteri size yansıtıyor. Hayırlı olsun.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
fatihyilmaz01
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
16/12/2018 :  23:15:49  Alıntı
Kendi sitenizi kuracak kadar profesyonel değilseniz direkt olarak gittigidiyor, hepsiburada tarzı yerleri öneririm.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.35 saniye.
19:41:15, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım