Kiralık Köy Evi Doğayla Başbaşa Tatil Fikri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kiralık Köy Evi Doğayla Başbaşa Tatil Fikri


NBOZKURT
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
03/12/2018 :  04:36:53 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba arkadaşlar doğayla başbaşa tumbuldek kaplıcaları ve suuctu şelalesi ne yakın köy evi kiralama fikri ne kadar mantıklı ?
Dediğim lokasyonlara çok yakın bir köy evim var
İçi eşyalı elektrik sıcak su vs mevcut doğa severlere ve günlük haftalık gezi hobi amaçlı kiralamak istiyorum sizce mantıklı mı tutarmi
Duruma göre icine yiyecek içecek motorsiklet hobi bahçesinde zaman geçirme gibi aktiviteler eklenebilir ne dusunuyorsunuz
$+$=$$

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Mühendis
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
04/12/2018 :  20:52:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Uygulanabilirlik araştırması yapmalısınız.
""Bu iş mantıklı mı?"" sorunuza olumlu veya olumsuz verilecek tüm cevaplar doğru olacaktır. Çünkü her iş risk ve fırsatı aynı anda bünyesinde barındırır. Hangi işin yapılacağından bir kaç kat fazla ehemmiyete sahip olan şey, o işi nasıl yapacağınızdır.

Hal-i hazırda bu ve benzeri işleri (dağ evi, yayla evi kiralama vb) yapıp kazanç elde eden işletmeler var. Öyleyse bu türedi bir iş olmayıp, kendi içinde bir tutarlılığa sahip olduğunu; belirli taleplere cevap verdiğini söyleyebiliriz.

"Pazar"ı inceleyin. Sektörden hizmet alın. "Müşteri"leri inceleyin, "sistem"i inceleyin, "sektördeki aktör"lerin neyi iyi (ve neden), neyi de kötü (ve neden) yaptıklarını tespit edin.

"Tanıtım" ve "Ulaşım" başlıklarının altını doldurun.

"Bütçe" başlığı altında "Yatırım bütçesi", "yıllık tahmini bütçe" alt başlıklarını gerçekçi verilerle oluşturun. Doğru ve detaylı hazırlanmış bir bütçe sizin "iş modeli"nizi de ortaya koyacaktır.

"En güçlü yanınız"ı belirleyin. Bu sizin en iyi hizmet vereceğiniz, sizi tercih edilir kılacak özelliğinizdir. 'En iyi'den kasıt; sizin bu ürün veya hizmeti en kaliteli, en hızlı, en ekonomik ve benzeri artılarla sunmanız olduğu gibi aynı zamanda potansiyel müşterilerinizin önemli bir talebine cevap verebiliyor olması da anlatılmaktadır.

"Fiyat politikası"nı belirleyin; ucuz, orta, pahalı(lüks) hizmet ve fiyatın hangisini seçeceğinize karar verin. Bunu belirlerken şu ana kadar edindiğiniz tüm verileri kullanın.

Tırnak içinde yazılanlar sizin anahtar kelimelerinizdir. Bu ifadelerden size belirsiz/anlamsız gelen olursa internette her biri için oldukça detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu ön çalışma kesinlikle boşa zaman ve enerji kaybı değildir. Girişim düşüncenizin size verdiği enerjiyi öncelikle bu yönde harcarsanız, girişimi gerçekleştirmek için kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Ayrıca çok daha hızlı hayata geçirebileceksiniz.

Yolunuz açık olsun.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
NBOZKURT
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
05/12/2018 :  02:06:32  Alıntı
@kenankablan zaman ayırdığınız için teşekkür ederim #129303; yazınız gayet açık ve yardımcı olacak türden
$+$=$$

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Mühendis
ticaretuzmani
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
05/12/2018 :  10:29:15  Alıntı


Ben bu tarz evlerde kalmayi seviyorum. Bu iste evi pazarlama kismi onemli sanirim.
Dekorasyon , etkileyici fotolar vs. Satis heralde AirBnb vs uzerinden cok kolay oluyor.

Istanbulda yasadigim icin Koy , Dag evi gibi yerlerde kalmaya genelde kis aylarinda Agva , Sapanca, Sakarya , Bolu`ya
gidiyorum. Eger evin fotolarini gonderirseniz biraz daha yorum yapip hatta belkide tavsiye alabileceginiz bir Dag evi
sahibine yonlendirebilirim. Onlarlar ayni bolgede degilseniz firsatlari /tehditleri daha ictenlikle anlatabilirler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
NBOZKURT
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
09/12/2018 :  03:50:34  Alıntı
@ticaretuzmani tesekkurler
$+$=$$

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Mühendis

0.08 saniye.
08:54:07, 25 Mart 2019, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım