İnstagramdan Kıyafet Satışı Yapmak İstiyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İnstagramdan Kıyafet Satışı Yapmak İstiyorum


Mondays
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/07/2018 :  14:52:13 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


İnstagramda belli bir kesime ve belli bir yaş aralığına hitap eden kıyafetler üretip satmak istiyorum. Benim istediğim tarz kıyafetlerde talep var ve bir boşluk da var. Bunu yapan birkaç kişi var. İlk başta 5 kıyafet üretip talep geldikçe sayıyı çoğaltıp şimdi yüzlerce üreten kişiler bunlar. Bu işin çıraklığını yapan kişiler de değil. Ben de öyle ufaktan başlayıp yapmak istiyorum ama İstanbul'da yaşamıyorum. Terziler ucuza dikmiyor atölyeler de az dikim yapmıyor. Sermayem pek yok. Bana ne tavsiye edersiniz? Bazı kişiler tekstile sakın girme diyorlar ama sebeplerini söylemiyorlar. Bir de benim başka çarem yok arkadaşlar. Fikirleriniz çok önemli. Atölyeye kalıbımla mı gideceğim yoksa onlar mı çıkarıyor kalıbı?

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Serbest meslek
ikare
Üye

Toplam 406 yazı
10/07/2018 :  00:05:28  Alıntı
üretip satmak istiyorum demişsiniz ama anladığım kadarıyla siz "ürettirip satmak" istiyorsunuz. yani kendiniz üretmeyeceksiniz.
Peki hangi kısmını yapacaksınız?
Tasarım ve Satış mı?
yoksa sadece Satış mı?

instagramda genelde butik ürünler satılıyor bu anlamda. yani aynı üründen 1-2 tane falan.
bu yüzden de daha çok işin tasarım ve üretimini yapan kazanıyor diye düşünüyorum.

Anlaşmalı bir terzi bulursanız komisyon usulü başlayabilirsiniz.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
10/07/2018 :  14:03:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
tesettür toptan için sana yardımcı olurum,

komisyonlu çalışmak istersende yardımcı olurum

instagram.com/butik_inegol
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol


iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
bilgisayarci26
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
11/07/2018 :  17:23:18  Alıntı


Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ugurum2211
tesettür toptan için sana yardımcı olurum,

komisyonlu çalışmak istersende yardımcı olurum

instagram.com/butik_inegol


kolay gelsin. Ürünlerinizin toptan fiyatlarınızın olduğu katalog veya liste var ise gönderir misiniz ? brkksknn@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Mondays
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
11/07/2018 :  17:25:36  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ikare
üretip satmak istiyorum demişsiniz ama anladığım kadarıyla siz "ürettirip satmak" istiyorsunuz. yani kendiniz üretmeyeceksiniz.
Peki hangi kısmını yapacaksınız?
Tasarım ve Satış mı?
yoksa sadece Satış mı?

instagramda genelde butik ürünler satılıyor bu anlamda. yani aynı üründen 1-2 tane falan.
bu yüzden de daha çok işin tasarım ve üretimini yapan kazanıyor diye düşünüyorum.

Anlaşmalı bir terzi bulursanız komisyon usulü başlayabilirsiniz.



Tasarım ve satış kısmını kendim yapıp ürettirmek istiyorum. internette az dikim yapan kişiler var ama İstanbul'da. Sizce uzaktan siparişle, işin başında durmadan bu iş olur mu? Yani kalıbımı kumaşımı kargo ile gönderip dikseler? En azından çoklu siparişlere ulaşana kadar.
size bir sorum daha var cevaplayabilirseniz sevinirim
İlk etapta az kar yapıp müşteri tutmak istiyorum. zaten öğrenci kesimine hitap edeceğim. sizce kar marjım yüzde kaç olmalı?

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Serbest meslek
Nuronimo
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
13/07/2018 :  00:10:00  Alıntı
Merhaba ,öncelikle umarım başarılı olursunuz ...üretim tarafı hakkında çok tecrübem Yok ama İnstagram da sıfırdan butik kurmak hakkında naçizane bir kaç uyarım olacak ...herkes uzaktan kolay zanneder ama işin içine girince hiçte öyle olmadığını sizde göreceksiniz ....satış için etkili güzel bir profil bu profil için de emek ve para lazım...şöyleki diyelim ürünlerinizi sorumsuz ürettirdiniz ...peki sonra ne yapacaksınız ...ürünleri giyerek foto çektirmeli yada bunun için model bulmalısınız ..özellikle kıyafette öyle giymeden beyaz fona koyup görseli yükleyeyim devri çoktan kapandı ...üstelik giyinmekte yetmiyor fotoğrafı hikayeleştirmelisiniz ..ve bunu her ürününüz için ayrı ayrı yapacaksınız ...az adette ürününüz varsa her 6-7 postta bir ürün tekrarlamak zaten zor edindiğiniz takipçileri sıkacaktır ...ama başka üründe yoksa nasıl bir yol izleyeceksiniz ? Takipçi kazanmak ise gerçekten artık zor ...bir çok giyim sayfası var artık ve insanlar uzun zamandır bu işi yapan çok takipçili oturmuş sayfaları tercih ediyor ...bir müddet (8-9 ay) bu döngüde dönüp durmanız muhtemel ....bu süre zarfımda hikaye paylaşımı için hangi uygulama iyi eşitlemek için hangisi ....gibi kendinizi geliştireceksiniz ...İnstagram algoritmasını öğrenecek ve hangi saatlerde paylaşım yapacağınızı çözümleneceksiniz ...gelelim ödeme kısmına ...kapıda ödeme olmazsa olmaz birde kredi kartına taksit imkanı ...taksit için bir pazaryerinde ile anlaşarak çözebilirsiniz ama kapıda ödeme için yasal şirket kurmak zorundasınız ...kurdunuz ve kapıda ödemeye başladınız ...kargoyu gönderdiniz ....ama ürün teslim alınmadı ...hop geri size geldi ve ekstra kargo maliyeti ile karşılaşacaksınız ...bunları yazma sebebim sizi işinizden vazgeçirmek değil herşeyi hesaplayın ki daha çabuk başarıya ulaşın ....yada acemiliği atmak için bir sayfanın alt şubesi gibi sipariş alarak komisyondan kazanabilir sonra hedeflediğiniz işi yapabilirsiniz ...başarılar
İnsta-blogger

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
Yasin Halit Kar
ayağız

Yeni Üye

Toplam 10 yazı
18/09/2018 :  02:24:35  Alıntı
Selamlar sıfırdan butik instagram hesabı ile sizlere gerçek müşteriler çekebiliriz. Detaylı bilgi için 0531 315 6000 numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
kncihan
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
31/10/2018 :  12:49:44  Alıntı
Paylaşım için teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer

4.73 saniye.
12:40:12, 27 Şubat 2021, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım