E-ticaret Sitelerinde Komisyon Ücretleri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

E-ticaret Sitelerinde Komisyon Ücretleri


agok
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
15/04/2018 :  15:06:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba arkadaşlar, e ticaret sitelerinde satış yapmak istiyorum ama önümde bazı engeller var onları nasıl aşabilirim sizce, fikir almak istiyorum. Arkadaşımın 3 tane gözlükçü dükkanı var ve ne internet sitesi ne bir internet mecrasında satış yapıyor. Bunu değerlendirip gittigidiyor, n11, sahibinden gibi sitelerde mağaza açmaya ve ürünlerini orada satış yapmayı düşündüm. Fakat söylediğim sitelerde en az %15 komisyon ücretleri var. Diyelimki atasunda 600 tl lik bir gözlüğü arkadaşım bana 500 tl ye verebileceğini söyledi. Diyelim bu gözlüğü 560 tl ye ben sattım. Zaten 84 tl komisyon alıyorlar bu satıştan, kazanç sağlayamam. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Başka hangi mecralarda satış yapabilirim. Kendi internet sitemizi kursak güven duygusu bu mecralarda olanlar kadar olmayacak. Başka bir fikri olan var mı?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
bitirim06
Üye

Toplam 202 yazı
16/04/2018 :  16:56:07  Alıntı
N11 Ve gittigidiyordan satıs yapan biri olarka soylıyecegım. komisyon ucretleri sektorden sektore degişir. Ama gozlukte fiyat farkı cok olması lazım muşterinin internetten satın alması için mesala rayban bir gozlugun bir modellının arkadasından fıyatını alın ınternetten fiyatı arastırın. magaza satıs fiyatları onemlı degil olan olan int fiyatlarında rekabet saglıyabılecekmisiniz. +internetten numaralı gozluk satısı yapamazsınız. sadece guneş gozugu satabılırsınız.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
agok
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
16/04/2018 :  19:04:19  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bitirim06
N11 Ve gittigidiyordan satıs yapan biri olarka soylıyecegım. komisyon ucretleri sektorden sektore degişir. Ama gozlukte fiyat farkı cok olması lazım muşterinin internetten satın alması için mesala rayban bir gozlugun bir modellının arkadasından fıyatını alın ınternetten fiyatı arastırın. magaza satıs fiyatları onemlı degil olan olan int fiyatlarında rekabet saglıyabılecekmisiniz. +internetten numaralı gozluk satısı yapamazsınız. sadece guneş gozugu satabılırsınız.


Evet optik gözlüklerinde cam satamam fakat gözlüğü satabilirim. Ancak benim zaten önceliğim güneş gözlüklerinde. Dediğim gibi fiyatını araştırdığım için atasundan örnek verdim. bu komisyon ücretlerini aşamadığımdan fikir almak istiyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
aykut5855
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
16/04/2018 :  20:52:13  Alıntı


Hocam Atasunda 600 olan gözlüğü arkadaşınızın 500'e vermesi bence çok büyük bir indirim olmuyor. Neden derseniz gözlük ve çerçevede kar oranlarının çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Arkadaşınızın size 400 den vermesi bile bence onun kar yapmasına yetecektir.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Öğrenci
tablom
Üye

Toplam 474 yazı
17/04/2018 :  00:37:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Online satış yeri siteleri ne yazık ki bu şekilde. Komisyonlar çok yüksek. Karşılığındaki reklam desteği v.s. ise yok gibi.
Abuk sabuk kalitesiz ürün satan satıcıları da temizlemiyorlar. Bu sorunlar da her geçen gün artarak devam ediyor.
Ortak pazar yerleri çöplüğe dönmüş durumda maalesef.
Kimsede olmayan daha farklı ürünler veya daha farklı pazarlama sistemleri düşünmen daha doğru olabilir.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
vokri
Üye

Toplam 162 yazı
17/04/2018 :  19:17:23  Alıntı
arkadaşınız size zaten perakende fiyatını önermiş :)

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
ceciliaderafael

Yeni Üye

Toplam 7 yazı
18/04/2018 :  01:02:41 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
Satış sitelerini kullanan bir firma olarak en çok müşteri n11 üzerinden geliyor. Çünkü reklam pazarlama gibi çalışmaları mükemmel. Bunun dışında diğer satış ortaklığı sitelerinden bir randıman almıyoruz. n11 tekstil de %20 alıyor ama değer.

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir
seten
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
18/04/2018 :  01:29:22  Alıntı
n11, gittigidiyor, epttavm de mağazalarım var. Ama hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi kolay değil. Çünkü sanal ortamda binlerce mağaza var. Aynı ürünü yüzlerce mağaza satıyor. Ürünü gerçek mağazadan daha ucuz satmak zorundasınız. Reklam satınalmak zorundasınız. Arkadaşınız size ürünü yarı fiyatına verse belki ancak rekabet edersiniz. Geçenlerde ürün portföyümü genişletmek için markalı iki lastik satan bir bölgenin ana bayiinden % 25 iskontolu ürün fiyatı aldım. Girdim internete tek tek baktım. Bayinin bana %25 iskontoyla verdiği ürünü daha da ucuza satanlar var. Hasılı ticarette en kolay şey ürün almak ama satmak hiç de kolay değil.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Esnaf
agok
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
18/04/2018 :  15:18:25  Alıntı
Gelisim.in
maliyeti 454 tl olan bir gözlüğü veriyor zaten. Bana verirkende bi kar koyması gayet normal ki zaten o gözlüğün satış rakamlarına baktığımızda 700tl den 580tl ye kadar satmış. Benim satışım ona sadece + bir avantaj sağlayacaktı sonuçta aynı gözlüğü tekrar sipariş edip getirtir. Bu arada rayban gözlüklerinde kar oranları diğer gözlüklere oranla daha düşük. Çünkü marketin çoğuna hakim ve marjı düşük. Arz, talep ilişkisi. Uluslararası ticaret bölümünü okuduğumdan iktisat, işletme, pazarlama gibi bölümlere hakimim. Fiyatlandırma konusunda sıkıntım yok sadece komisyon ücretleri bu sitelerde çok yüksek. Arkadaşım bile direk bu sitelerde bensiz satsa karı yine çok düşük :) İnstagram vs düşündüm ama onda da Gözlük sayfası büyütmek çok çok zor bi durum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci

0.14 saniye.
09:09:53, 25 Mart 2019, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım