Batmak Uzereyim Rica Etsem Bakıp Fikir Ve Oneriler - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Batmak Uzereyim Rica Etsem Bakıp Fikir Ve Oneriler
 1 


Hamza066
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
07/02/2018 :  12:37:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Öncelikli herkeze selam ben pastane unlu mamuller üzerine bir iş yeri açtın 2017 haziranda 1 tane usta 1 çırak 1 tezgah elamanı toplam 3 çalışanın vardı ilk ay 250 300 arası cirom vardı 2 ayda ise bu 450 .500 oldu 3 ayda 450.650 arası işlerim oldu kurban baryami izni bittiğinde herkez ise başladığında işlerim düşmüyor başladı hemde aniden 200. 400 arası olmuya başladı ve tezgah elamanı cikarttim toptana girmiye çalıştım ama olmadi okullar başladığı için kimse yerini değiştirmedi yani oda olmadi 4 yer bagladim cafe tarzı 2 si kapattı 2 side aldığı mali aazattu bn bıraktım 11. Ayda ise ustayı çırağı cikartip malları bn yapmaya başladım. Facede ınsagramda armutta el ilanı branda her türlü reklamı yaptım yapmayada calisiyorum ama olmuyor bir türlü yeni müşteri çekemiyorum not.... işlerimin düşmesi ürünlerle alakalı değil kesinlikle her gün gelen müşterilerin ayda 2 ayda bi geldiğinden oluyor... dükkanın yeri ankara mamak akderede cadde de köşe başı bir yer çok işlek değil ama bir çok yere göre güzel 1 saate 100 tane yaya geçiyor tahmini 4 tane ego otobüs hattı var hemen önünde durak var 3 dolmuş hattı var bahçe kapalı değil acik masa isim yok ondan kapatamıyorum çünkü para yok .ama 6 masam var gunda 3.5 kişi anca oturuyor. Detaylı hesaplar
Ortalama 300 ciro
Elektirik 550
Şu 150
Dogalgaz 130
Kira 2300
Hammedde 2000
Günlük ortalama dukkan gider 50

Akbak kredi 690
Is bankası 4000 kart dolu
Akbak 3000 kart dolu yapılandırmada 150 aylık ödeme

Garanti 1600 dolu
Akbank 500 arti para dolu
Şimdi ben napam kapatsam bu borçları ödeyemem imkanı yok ama simdik gine ödüyorum ama zor oluyor

Askerden geldim açtın tüm yatırımı yaptım babam kapat diyor onunla tartıştık yapa yanlız kaldım ne yapacam bn
Not 3 tane düğün salonu bagladim her düğün için 240 tl mal gidecek

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
blueman_ak
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
08/02/2018 :  11:59:04  Alıntı
Merhaba! Arkadaşım öncelikle sakin olmalı ve soğukkanlığını korumalısın. Durumun o kadar da kötü değil. Bence burada seni sıkan borçların ve şunu söylemeliyim o kadar abartılacak bir borcun yok. Yazdığın kadarıyla 10000 tl civarında günümüzde büyütülecek bir rakam değil. Ben pastahane işinden anlamam ama muhasebe üzerine çalışıyorum. Yazdığın giderlere göre 6500 civarı giderin 8500 civarı gelirin var. Eleman hariç. Sana kalıyor 2000. Şunu söylemeliyim herşeyi sen tek başına yapamazsın. Aynı hataya ben düştüm çünkü. Anladığım kadarıyla girişimci ruhlusun. Bu çok önemli. Sakın pesetme. Bence burası dönüm noktan senin. Bu dönemi atlatır borçlarını öder işini geliştirirsen hiç beklemediğin noktalara gelebilirsin. Vazgeçip bırakmak kapatmak satmak kolay. İşe başlamak kurmak daha zor. Benim tavsiyerim şunlar;

- işlerinin neden düştüğünü araştır. Bunlara karşı çözüm ara.
- Sakın kendini kandırma kendine karşı dürüst ol.
- Borçlarını yapılandır.
- Tek başına olmaz. Bu sektörde bayan çalışan olması çok önemli. Ailenden birisi (annen kardeşin eşin sevgilin... ) sana destek olursa yardım ederse çok iyi olur. Hem maaş konusunda zorlanmazsın. Olmadı ilk başta en yoğun olduğun zamanlara göre bir bayan bul yarı zamanlı.
- Promosyon yapabilirsin. Benim bulunduğum yerde kahve + kruvasan gibi yada tost içecek gibi menüler var.
- Çay kahve içecek yoksa bunlarıda düşün. Taşınabilir bardak olsun. Müşteri alır yanında ***ürür. Belkide yapıyorsundur bilmiyorum.
- Düğün salonu bağladım diyorsun. Düğün sezonu başlar yakında mart sonu gibi. Ona göre hazırlıklı ol onlarıda kaçırma :)

Benim düşüncelerim bunlar. Senin yazdıklarına göre çokta kötü durumda değilsin. Bende battım ve hayata tekrar başladım. Şimdi çok şükür toparladım. 10000 tl bana göre hiçbirşey. Şubat sonu mart başı işler açılır. Planlı programlı gidersen başarırsın. İş dışında gereksiz giderlerini çıkar. Bütün giderlerini deftere yaz. Hangisi gereksiz hangisi değil ona göre karar ver. Babilin kervan taciri kitabını kesin okumanı tavsiye ederim. İnternette pdf formatında bulabilirsin.

Hadi bakalım hayırlı işler kolay gelsin...

Yerleşim : İspanya / Barselona  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Kiyoshi
Yeni Üye

Toplam 40 yazı
08/02/2018 :  13:14:51  Alıntı
hocam pastahane önüne ikramlık koy okullara simit pohça olabilir

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Diğer
dertlicaylak
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
08/02/2018 :  16:48:36  Alıntı


Bir tanıdığım anlatmıştı, Ankara keçiörende tıpkı sizin yeriniz gibi bir yerde küçük bir dükkan bulup içinde poaça, simit, açma v.b ürünler satmaya başlamış, işe başlar başlamaz içeriye giren her müşterisine çay ikram etmiş, ama istisnasız herkese, vakti olana çay bardağında vakti olmayana ise kağıt bardakta, kimseyi çay vermeden bırakmamış. Hatta daha önce gelen müşterileri dükkanın önünden geçerken içeri buyur edip çay ikram etmiş, güler yüzle ve tatlı dille beklentisizce...

Bu kişi 1 yıl sonra işini nerdeyse 10 kat artırmış, ikinci yıl sonunda kirada olduğu dükkanı satın almış, ilerleyen zamanlarda bulunduğu binadaki dükkanlar boşaldıkça ya kiralamış ya satın almış ve işyerini kocaman bir cafe pastane şekline getirmiş,

1 bardak çayın maliyeti 15 kuruşu pek fazla geçmez diye tahmin ediyorum, ucuz ve güzel bir reklam...

Bizim insanımız kendisine ikram edilmesini sever...

Saygılar.

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Diğer
Bartoloucci
Üye

Toplam 1345 yazı
08/02/2018 :  23:09:45  Alıntı
Ustam
Ekmek satışınız olmazsa dükkanınız çalışmaz..
Başlangıç olarak bir fırınla anlaşın ya da kendiniz imal edin ..
Her akşam pastaneden ( unlu mamuller) ekmek alıyorum ve yüzlerce müşteri bu nedenle giriyor dükkana.. haftada ya da 2 haftada bir kurabiye, pasta, tatlı vs alıyorum .. Müşterilerin bazısı ekmek kuyruğunda bazısı tatlı ..
Yoksa kolay kolay pastaneye girmez bizim halkımız..

Girdikçe canı ister.. Ayrıca siparişle doğum günü pastası işiniz de bu sayede canlanır
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir
Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
ikare
Üye

Toplam 406 yazı
09/02/2018 :  02:02:51  Alıntı
blueman_ak'ın dediği gibi aslında borçlarınız çok değil. Çok fazla dallanıp budaklanmış olması sizin başınızı ağrıtıyor.
yapabiliyorsanız taksitli kredi alıp tüm kart-eksi hesap borçlarını kapatın. ve onları tekrar kullanmamaya dikkat edin.

ikinci olarak armut vs. den reklam yapmaktansa yukarda söylenen gibi gelen giden müşterilere çay ikram edebilirsiniz. dükkanın önü durak vs. demiştiniz. şu minicik poğaçalar vardır ya mesela bi iki gün durağın yoğun olduğu zamanlarda onlardan duraktakilere kapıdan geçenlere vs. ikram edebilirsiniz. yada kandillerde kandil simidi vs.
yani insanlar ürünlerinizin tadına bakmış olsun.

bi arkadaş ekmek demiş o da olabilir. ama öyle normal fırın ekmeği değil de bende tam buğday ekmeği ruşeymli ekmek vs. gibi şeyler. yoksa baş etmeniz zor olabilir.

son olarak eleştirim: bence sizin en büyük hatanız işe başlar başlamaz patron oldum moduna girmiş olmanız.dereyi görmeden paçaları sıvamışsınız. işe başlar başlamaz 6 masa olan bir pastaneye siz dahil 4 çalışan gerçekten fazla olmuş.
Bakın mevcut durumda zorda kalınca tek başınıza bütün işleri bi şekilde yetiştirebiliyorsunuz?
Peki en baştan sadece 1 usta yada sadece 1 çırak alarak başlasa idiniz sizce bu kadar borca girer miydiniz?
çok tasvip etmediğim ancak bazen tam oturan bi söz var bilirsiniz "kervan yolda düzülür" diye. bazen giriştiğimiz işin nereye gideceğini kestirip ona göre adım atmayı bilmek gerek.

inşallah düzelir en kısa zamanda işleriniz.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Bartoloucci
Üye

Toplam 1345 yazı
09/02/2018 :  07:47:40  Alıntı

Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir
Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
manta400
Üye

Toplam 355 yazı
09/02/2018 :  09:48:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
blueman_ak durumu gayet güzel özetlemiş. Dediği gibi durumun hiçte kötü değil. İşletmeleri ağır nakliye uçağı gibi düşün yavaş havalanır ancak bir kere havalandığı zaman kuş gibi süzülür. Senin de daha tekerlerin yerden kesilmemiş. Bu süreçte masrafların çok gelirinin az olması önceden hesaplamış olman gereken bir durum olmalıydı. Bence sabret, eksiklerini bul, yeni şeyler araştır ve her şeyi kendin yapmaya çalışma, böyle yaparsan psikolojik olarak çökersin.

Seni gerçekten tebrik ederim tek tabanca bir şeyler yapıp ayakta durmaya çalışıyorsun, pes etme inşallah hayırlısı olur buradan bizlerle paylaşırsın selamlar.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
tekinbaci
Yeni Üye

Toplam 44 yazı
09/02/2018 :  19:09:56  Alıntı
bu kadar gider mi olur ya bu kadar giderlen tabi iflas edersin :S çok aşırı gider kalemin var sorun burda diye düşünüyorum gider masraflarını tekrar gözden geçir vergilerle gelen pahallılıktan gider kalemleri inanılmaz artıyor bu sorunu çözmeye bak yoksa durum iyi degil

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Hamza066
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
09/02/2018 :  20:58:03  Alıntı
Yorumlariniz için hepinize teşekkür ediyorum morel verdiniz bana sagolun

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
Emirhamza
Yeni Üye

Toplam 40 yazı
10/02/2018 :  01:18:42  Alıntı
Hocam sıkma canını olmuyor yapamıyorum diye düşünene kadar yeni fikirler üzerinde çalışmalısın, müşterilerin neden ayağının kesildiğini düşün mutlaka bir yerlerde bir eksiklik bir hata olmuştur belki fiyat, belki ürünlerde tat değişikliği, belki müşteriye davranış hitap şekli, belki yakınlarda açılan bir pastane vs mutlaka bir sorun olmalı yoksa bizim insanımız kolay kolay alıştığı yeri bırakmıyor.
Borçları kafana takma arkadaşlarında dediği gibi abartılcak bir borç yok ortada ülkelerin ülkelere borcu var :) ama daha fazla borclanma yapılandır yavas yavas ödersin. Pes etmek yok işler iyi gittiği zaman eş, dost, akraba,aile herkes yanında olur şuan bir sınavdan geçiyorsun gerçek çevreni görme zamanı yapamaz edemez diyenleri utandırma zamanı ne güzel düğün salonları bağlamışsın biraz daha yüklenebilirsin.
Sevdiğim bir söz var; İnsanların yarısı sen kaybedince 'ben demiştim' diye yaşar, yarısı da sen kazanınca 'ben biliyordum' diye yaşar.. Hakkında umarım hayırlısı olur gelişmeleri bekliyoruz

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Afaktan
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
10/02/2018 :  21:08:13  Alıntı
Kardeşim borçların çok önemli değil kredi kartını borçtan sayma doldur bolşalt yap
İş yerini kapatma. Çünki kapatmanın sana bir faydası olmayacak.
İş yerinde ürün çeşitliliğini artır
Çeşitli promosyonlar yap
Simit yanında çay bedava
Pasta yanında kahve bedava gibi
Ekmek üretmeye çalış yada bir frırınla anlaş ve her yerden mutlaka ama mutlaka 10 kuruş
Daha ucuza sat ekmek fiyatını halk ekmekle eşitlemeye çalış.
Bir süre sadece müşteri sayını artırmaya çalış ekmekten kazanmasanda olur.
Çevrendeki müşteri kitlesini tanı müşteri tüketim alışkanlıklarını
Ve nelereden etkilendiğini incelemeye çalış
Mesela günlük taze süt sat
Borçlardan kurtulmanın en kolay yolu daha çok borçlanmaktır
Ama mantıklı ve doğru borçlanmak borç ödemek için borçlanılmaz
Yatırım yapmak için daha çok kazanmak için borçlanılır
Daha çok borçlanmaya ve işlerini geliştirmeye bak
Ama mutlaka ürün çeşitliliğini artır
Yeni usta alman gerkirse maaş verme
Satıştan pay ver kar ortaklığı teklif et
İnşallah kısa zamanda işlerin istediğin gibi olur sıkma canını sen üzerine düşeni yap
Allah yardımcın olsun

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Ticaret
Bartoloucci
Üye

Toplam 1345 yazı
11/02/2018 :  20:58:44  Alıntı
Dükkanınızdan birkaç fotoğraf paylaşır mısınız ?
Dükkan içi ve mahalle konumu vs
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir
Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
Hamza066
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
12/02/2018 :  11:41:26  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Bartoloucci
Dükkanınızdan birkaç fotoğraf paylaşır mısınız ?
Dükkan içi ve mahalle konumu vs
nerden ekleyeceğimi bulamadım ondan koyamadım

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
Bartoloucci
Üye

Toplam 1345 yazı
13/02/2018 :  22:18:47  Alıntı
Facebook sayfası hazırlayın .. görsel kullanırsınız.. sayfa beğenisi arttıkça müşteriler de artar..

Facebook sayfa linkini buraya da koyabilirsiniz fikir sahibi oluruz
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir
Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
Bartoloucci
Üye

Toplam 1345 yazı
14/02/2018 :  07:53:37  Alıntı
Borek satışı var mı ?
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir
Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
Hamza066
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
14/02/2018 :  19:25:18  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Bartoloucci
Borek satışı var mı ?

evet var satışım

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
Hamza066
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
14/02/2018 :  19:27:22  Alıntı
https://www.facebook.com/Gordiana-Unlu-Mam%C3%BCller-Cafebistro-432527483795223/

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
Bartoloucci
Üye

Toplam 1345 yazı
17/02/2018 :  23:10:49  Alıntı
Dükkan gayet güzel temiz düzenli.. Dükkan önü oturma imkanı da mevcut .. Eksi tarafı ise ürünleri görmek için dükkana girmek şart. Dükkana sirkülasyonu ekmekle sağlayamamanız kötü olmuş. Pastane formatı ile ürün satarak ayakta durmanız zor olacak gibi duruyor ..dükkan ismi iddialı ama tartışılabilir farklı da olabilir. Dükkan içi kış mevsimi için oturma yeri sıkıntısı olduğu görülüyor.

Dükkanda satışı arttırmak güç olacak gibi .. Anaokulu kreş gibi yerler belirli yerlere yönlendirir velileri.. Düğünlere desek mevsim çok müsait değil.. İnternet üzerinden satış denenebilir ama sizi kurtarır mı tartışılır evden üretip satanlar oluyor örneğin ..

İş değişikliği olsa ne olur o muhitte ihtiyaç nedir araştırmak gerekir.. Döner çorba kokoreç cig köfte

Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir
Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
ikare
Üye

Toplam 406 yazı
18/02/2018 :  03:18:24  Alıntı
Bu sefer yorumum biraz can sıkabilir.
Tabelanız kötü: cafe-bistro-unlu mamuller?
herşeyden biraz var. çok yazı çok seçenek kafa karıştırır. tabelayı ilk görünce herşey olmaya çalışan hiçbirşey olamaz düşüncesi akla geliyor.

Diğer taraftan dükkanın dizaynı yanlış bence. börek ve ekmek gibi hızlı satılacak ürünler dışardan görülebilmeli.
kocaman yazı asmışsınız her saat ekmek bulunur diye ama iç mekan fotolarında hiç ekmek göremedim.
hepsini sattınız mı fotolarda mı yok? yoksa el altından mı satıyorsunuz? :)
Ekmekler dışardan görünsün.
Ekmekler deme sebebim şu. pek çok insan artık normal beyaz ekmeği almıyor. bi iki çeşit yapın ekmekte.
tam buğday ekşi mayalı vs. gibi.

Bir de ben çok almadığım için bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Burdaki arkadaşlar da yorum yaparsa sevinirim. Artık kuru pasta çok gitmiyor sanki.
Sanırım ben en son kuru pasta alalı 1 seneyi geçmiştir.
son 1 hafta içinde kuru pasta aldım diyen var mı? bu yazıyı okuyan lütfen cevaplasın :):)

ve bence aklınızda bulunsun. insanlar göz hizasındaki yazı tabela vs. daha çok dikkat eder. göz hizasının üstüne bakmaları çok zordur.
Şu ayaklı tabelalardan yaptırıp ilanları vs. sürekli onun üzerine asmak daha yararlı olabilir.


bir de bence son zamanlarda her yerde simit fırınları da çıkmaya başladı? simit satışınız var mı?
Varsa ben mesela bu konuda hep şöyle bi fikrim vardır. ne kadar mümkün bilmiyorum. siz değerlendirin...
Bizim insanımız sıcak simite hiçbir zaman hayır demez! ne kadar tok olursa olsun... haksız olduğumu düşünen lütfen yazsın.
bu nedenle misal simit işine girecekseniz maksat hep sıcak simit çıkarmak olacak. yani günde 1000 tane satıyorum diye değil de saatte 100 tane satıyorum diye
düşünerek pişecek. yani her saat fırından 100 yada yarım saatta 50 simit çıkacak. (dediğim gibi fırınların çalışma mantığı buna uygun mu bilmiyorum)
Dışarıya bir geri sayım tabelası asacağız. "SICAK SİMiTE xx DAKİKA" diye.. simitlerin fırından çıkmasına belli süre kala geri sayım başlayacak. süre dolduğunda ufak bi zil sesi sokaktan duyulabilecek gibi. o zili duyan herkes belli zaman sonra sıcak simit çıktığını ezberleyecek artık.
yada adam geçerken bakacak sıcak simite 2 dakika var. iki dakika oturayım çay söylerim o gelene kadar simit çıkar onu da yer kalkarım diye düşünecek.

neyse şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.
umarım işler en kısa zamanda yoluna girer.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
18/02/2018 :  12:19:01  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ikare
Bu sefer yorumum biraz can sıkabilir.
Tabelanız kötü: cafe-bistro-unlu mamuller?
herşeyden biraz var. çok yazı çok seçenek kafa karıştırır. tabelayı ilk görünce herşey olmaya çalışan hiçbirşey olamaz düşüncesi akla geliyor.

Diğer taraftan dükkanın dizaynı yanlış bence. börek ve ekmek gibi hızlı satılacak ürünler dışardan görülebilmeli.
kocaman yazı asmışsınız her saat ekmek bulunur diye ama iç mekan fotolarında hiç ekmek göremedim.
hepsini sattınız mı fotolarda mı yok? yoksa el altından mı satıyorsunuz? :)
Ekmekler dışardan görünsün.
Ekmekler deme sebebim şu. pek çok insan artık normal beyaz ekmeği almıyor. bi iki çeşit yapın ekmekte.
tam buğday ekşi mayalı vs. gibi.

Bir de ben çok almadığım için bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Burdaki arkadaşlar da yorum yaparsa sevinirim. Artık kuru pasta çok gitmiyor sanki.
Sanırım ben en son kuru pasta alalı 1 seneyi geçmiştir.
son 1 hafta içinde kuru pasta aldım diyen var mı? bu yazıyı okuyan lütfen cevaplasın :):)

ve bence aklınızda bulunsun. insanlar göz hizasındaki yazı tabela vs. daha çok dikkat eder. göz hizasının üstüne bakmaları çok zordur.
Şu ayaklı tabelalardan yaptırıp ilanları vs. sürekli onun üzerine asmak daha yararlı olabilir.


bir de bence son zamanlarda her yerde simit fırınları da çıkmaya başladı? simit satışınız var mı?
Varsa ben mesela bu konuda hep şöyle bi fikrim vardır. ne kadar mümkün bilmiyorum. siz değerlendirin...
Bizim insanımız sıcak simite hiçbir zaman hayır demez! ne kadar tok olursa olsun... haksız olduğumu düşünen lütfen yazsın.
bu nedenle misal simit işine girecekseniz maksat hep sıcak simit çıkarmak olacak. yani günde 1000 tane satıyorum diye değil de saatte 100 tane satıyorum diye
düşünerek pişecek. yani her saat fırından 100 yada yarım saatta 50 simit çıkacak. (dediğim gibi fırınların çalışma mantığı buna uygun mu bilmiyorum)
Dışarıya bir geri sayım tabelası asacağız. "SICAK SİMiTE xx DAKİKA" diye.. simitlerin fırından çıkmasına belli süre kala geri sayım başlayacak. süre dolduğunda ufak bi zil sesi sokaktan duyulabilecek gibi. o zili duyan herkes belli zaman sonra sıcak simit çıktığını ezberleyecek artık.
yada adam geçerken bakacak sıcak simite 2 dakika var. iki dakika oturayım çay söylerim o gelene kadar simit çıkar onu da yer kalkarım diye düşünecek.

neyse şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.
umarım işler en kısa zamanda yoluna girer.Yazinin son kismi mukemmeldi tam bir gerilla pazarlama taktigi muthisti
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."


ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem


Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....


Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Hamza066
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
19/02/2018 :  12:47:35  Alıntı
Yeni bir yazı yazdım rica etsem baka bilirmisiniz

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
selcuk43
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
19/02/2018 :  20:54:32  Alıntı
Merhabalar inşallah durumunu düzeltirsin.Çıkmak zordur yukarıya orada kalmak daha da zordur.Okul kantinlerine ekler pasta verebilirsin.Prim usulü adam çalıştırabilirsin buralarda.Ürün satışına göre primleri katlanır.Sende böylelikle çalışan maaşı ve sigortası ödemekten kurtulursun.Simit ustalarının eli kolu sokakta simit satanlardır.Hiç birine simit fırını maaş vermez.

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : Gıda
Bartoloucci
Üye

Toplam 1345 yazı
21/02/2018 :  21:14:20  Alıntı
Bence yapma indirim ..

Misal ben pasta almıyorum ama mini/dilim pasta alıyorum. Dikkat ediyorum ürünleri de sanırım bitiyor ki sürekli değişiyor .

8- 10 TL satın çok satarak hem satış artar hem de büyük boyu için demo gibi olur..
Ek olarak ekonomik ikinci bir boy da eklersin.
Mini / orta ve en büyük boy.. sonuçta tadımlık boylar daha cok satılır müşterinin de ayağı alışır başka ürünler de alır..
Dilim pastaları civardaki yerlere de satabilirsiniz


Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir
Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
ikare
Üye

Toplam 406 yazı
21/02/2018 :  23:45:13  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - masal06
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ikare
Bu sefer yorumum biraz can sıkabilir.
Tabelanız kötü: cafe-bistro-unlu mamuller?
herşeyden biraz var. çok yazı çok seçenek kafa karıştırır. tabelayı ilk görünce herşey olmaya çalışan hiçbirşey olamaz düşüncesi akla geliyor.

Diğer taraftan dükkanın dizaynı yanlış bence. börek ve ekmek gibi hızlı satılacak ürünler dışardan görülebilmeli.
kocaman yazı asmışsınız her saat ekmek bulunur diye ama iç mekan fotolarında hiç ekmek göremedim.
hepsini sattınız mı fotolarda mı yok? yoksa el altından mı satıyorsunuz? :)
Ekmekler dışardan görünsün.
Ekmekler deme sebebim şu. pek çok insan artık normal beyaz ekmeği almıyor. bi iki çeşit yapın ekmekte.
tam buğday ekşi mayalı vs. gibi.

Bir de ben çok almadığım için bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Burdaki arkadaşlar da yorum yaparsa sevinirim. Artık kuru pasta çok gitmiyor sanki.
Sanırım ben en son kuru pasta alalı 1 seneyi geçmiştir.
son 1 hafta içinde kuru pasta aldım diyen var mı? bu yazıyı okuyan lütfen cevaplasın :):)

ve bence aklınızda bulunsun. insanlar göz hizasındaki yazı tabela vs. daha çok dikkat eder. göz hizasının üstüne bakmaları çok zordur.
Şu ayaklı tabelalardan yaptırıp ilanları vs. sürekli onun üzerine asmak daha yararlı olabilir.


bir de bence son zamanlarda her yerde simit fırınları da çıkmaya başladı? simit satışınız var mı?
Varsa ben mesela bu konuda hep şöyle bi fikrim vardır. ne kadar mümkün bilmiyorum. siz değerlendirin...
Bizim insanımız sıcak simite hiçbir zaman hayır demez! ne kadar tok olursa olsun... haksız olduğumu düşünen lütfen yazsın.
bu nedenle misal simit işine girecekseniz maksat hep sıcak simit çıkarmak olacak. yani günde 1000 tane satıyorum diye değil de saatte 100 tane satıyorum diye
düşünerek pişecek. yani her saat fırından 100 yada yarım saatta 50 simit çıkacak. (dediğim gibi fırınların çalışma mantığı buna uygun mu bilmiyorum)
Dışarıya bir geri sayım tabelası asacağız. "SICAK SİMiTE xx DAKİKA" diye.. simitlerin fırından çıkmasına belli süre kala geri sayım başlayacak. süre dolduğunda ufak bi zil sesi sokaktan duyulabilecek gibi. o zili duyan herkes belli zaman sonra sıcak simit çıktığını ezberleyecek artık.
yada adam geçerken bakacak sıcak simite 2 dakika var. iki dakika oturayım çay söylerim o gelene kadar simit çıkar onu da yer kalkarım diye düşünecek.

neyse şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.
umarım işler en kısa zamanda yoluna girer.Yazinin son kismi mukemmeldi tam bir gerilla pazarlama taktigi muthisti


Teveccühünüz hocam...
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
tygtyg
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
22/02/2018 :  16:19:07  Alıntı
Ankara'da bir pastanenin uyguladığı strateji çok hoşuma gitmişti belkide çok yaygındır ama ben ilk defa duydum.

Günün belli bir saatinden sonra sanırım 20:00'dan sonraydı bütün pastalarını %50-60 gibi afaki bir indirime sokuyor.

Böylece hem bir gün sonraya pasta kalmadan stoklarını sürekli taze tutuyor.

Müşteriye benim ürünüm herzaman en tazesidir algısını oturtuyor.

Zamanla bunu duyan ve artık alışanlar o saat geldiğinde kapış kapış bütün ürünleri bitiriyor.Hatta bazı müşteriler pastanın yanında indirimli olmasa bile diğer ürünlerdende alıyor.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
ikare
Üye

Toplam 406 yazı
23/02/2018 :  03:11:47  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - tygtyg
Ankara'da bir pastanenin uyguladığı strateji çok hoşuma gitmişti belkide çok yaygındır ama ben ilk defa duydum.

Günün belli bir saatinden sonra sanırım 20:00'dan sonraydı bütün pastalarını %50-60 gibi afaki bir indirime sokuyor.

Böylece hem bir gün sonraya pasta kalmadan stoklarını sürekli taze tutuyor.

Müşteriye benim ürünüm herzaman en tazesidir algısını oturtuyor.

Zamanla bunu duyan ve artık alışanlar o saat geldiğinde kapış kapış bütün ürünleri bitiriyor.Hatta bazı müşteriler pastanın yanında indirimli olmasa bile diğer ürünlerdende alıyor.


Kızılay civarında simitçilerde de meşhurdur bu. gündüz 1 simit 50 kuruş iken akşam 5-6 dan sonra 3-5 simiti 1 liradan satarlar...
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Bartoloucci
Üye

Toplam 1345 yazı
26/02/2018 :  23:07:50  Alıntı
Son durum nedir ?
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir
Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
gringo34
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/03/2018 :  18:34:22  Alıntı
Yahu, ora ankaranin en kotu yeri. Bu bir
İki, baban demiski girme olm bu islere. Ya hic baba duasi almadan baslanan iste fayda gelirmi?
Misal babamda bana pek dua etmez ama allah basimdan eksik komasin bakar durur bize
Arkadasim sen ne yap et baba duasi al. Yoksam isler duselmez hic
Babam sagolsun

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşsiz
Bartoloucci
Üye

Toplam 1345 yazı
30/03/2018 :  14:41:19  Alıntı
Son durum nedir
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir
Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
pccolic
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
02/04/2018 :  12:01:38 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Buradaki olumlu olumsuz tüm yazıları bir kalem kağıt eşliğinde analiz edip uygulamaya çalışın. Ben çok faydalandım şahsen.
Kendi alanımla ilgili size tavsiyelerde bulunabilirim. Google My Business ve Facebook sayfa profilleriniz olsun. Fakat olsun diye değil. Mesela facebook sayfanızda kullandığınız görseli referans alarak size puan versem 10 üzerinden 3 verebilirim. Yahu hadi telefon ürünü yan çekti tükledikten sonra neden düzeltmiyorsun şaşırmış köpek gibi başını eğerek bakmak zorunda bırakıyorsun insanları :)
Bütçeniz olmayabilir eş dost yada bionluk vs çevrelerden bir kurumsal kimlik çalışması isteyin. Size ait renkler ve fontunuz olsun. Zırt bırt değiştirmeyin bunları. Günlük 5-10#8378; bütçe ile fecabook, inst. ve google'da reklam vermeye başlayın. Öyle Ankaranın en iyi pastanesi diye reklam verecekseniz bu kısmı atlayın. Yukarıda o kadar güzel fikirler var ki. Web sitesi açın demiyorum hiç gerek yok o toplara girip boşuna efor israfı yapmayın şimdilik.
El yapımı tasarım blogu
http://modbutikci.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

13.75 saniye.
16:52:23, 21 Ocak 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım