Batmak Uzereyim Rica Etsem Bakıp Fikir Ve Oneriler - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Batmak Uzereyim Rica Etsem Bakıp Fikir Ve Oneriler
 2 


Hamza066
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
07/02/2018 :  12:37:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Öncelikli herkeze selam ben pastane unlu mamuller üzerine bir iş yeri açtın 2017 haziranda 1 tane usta 1 çırak 1 tezgah elamanı toplam 3 çalışanın vardı ilk ay 250 300 arası cirom vardı 2 ayda ise bu 450 .500 oldu 3 ayda 450.650 arası işlerim oldu kurban baryami izni bittiğinde herkez ise başladığında işlerim düşmüyor başladı hemde aniden 200. 400 arası olmuya başladı ve tezgah elamanı cikarttim toptana girmiye çalıştım ama olmadi okullar başladığı için kimse yerini değiştirmedi yani oda olmadi 4 yer bagladim cafe tarzı 2 si kapattı 2 side aldığı mali aazattu bn bıraktım 11. Ayda ise ustayı çırağı cikartip malları bn yapmaya başladım. Facede ınsagramda armutta el ilanı branda her türlü reklamı yaptım yapmayada calisiyorum ama olmuyor bir türlü yeni müşteri çekemiyorum not.... işlerimin düşmesi ürünlerle alakalı değil kesinlikle her gün gelen müşterilerin ayda 2 ayda bi geldiğinden oluyor... dükkanın yeri ankara mamak akderede cadde de köşe başı bir yer çok işlek değil ama bir çok yere göre güzel 1 saate 100 tane yaya geçiyor tahmini 4 tane ego otobüs hattı var hemen önünde durak var 3 dolmuş hattı var bahçe kapalı değil acik masa isim yok ondan kapatamıyorum çünkü para yok .ama 6 masam var gunda 3.5 kişi anca oturuyor. Detaylı hesaplar
Ortalama 300 ciro
Elektirik 550
Şu 150
Dogalgaz 130
Kira 2300
Hammedde 2000
Günlük ortalama dukkan gider 50

Akbak kredi 690
Is bankası 4000 kart dolu
Akbak 3000 kart dolu yapılandırmada 150 aylık ödeme

Garanti 1600 dolu
Akbank 500 arti para dolu
Şimdi ben napam kapatsam bu borçları ödeyemem imkanı yok ama simdik gine ödüyorum ama zor oluyor

Askerden geldim açtın tüm yatırımı yaptım babam kapat diyor onunla tartıştık yapa yanlız kaldım ne yapacam bn
Not 3 tane düğün salonu bagladim her düğün için 240 tl mal gidecek

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
meserati
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
05/04/2018 :  18:49:04 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
son durumu merak ettim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
yakomoz135
Üye

Toplam 115 yazı
23/05/2018 :  10:28:04  Alıntı
Bu akşam 20:00'dan sonra indirimli pasta satma işi gerçekten çok tuttu. Sırf indirimli diye akşam aklımda yokken gidip almıştım ve yediğim bir çok pastadan daha güzel olduğunu gördüm ayrıca insanlar kendi aralarında reklamını yapmaya başladı pasta alacaksan ordan al şu saatten sonra hem çok uygun hemde çok güzel diye. Ayrıca civarındaki kamu kurumlarına, dükkanalara filan git al eline üç beş kilo tatlı insanlara kürdan ile birer tane ikram et ve broşürünü bırak özel günler için sipariş alıyoruz filan de. Ayrıca yukarıda bi arkadaşın yazdığı sıcak simitte şu kadar dakika kaldı fikri gerçekten çok güzel.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İnternet
Emirhamza
Yeni Üye

Toplam 40 yazı
27/05/2018 :  00:45:11  Alıntı


Hocam son durum nedir?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Sevgican
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
11/08/2018 :  00:50:44  Alıntı
Kiyoski ye katılıyorum. sabahları erken saatte poğaça felan konulabilir. Allah yardımcınız olsun.

Yerleşim : Türkiye / Yenimahalle  |  Meslek : Öğrenci
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
11/08/2018 :  15:47:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ürün iyi fakat müşteri uğrama sıklığı azalmaya başlamışsa siz pasta satarken yüzünüzün sirke satıyor olma ihtimali düşünülür. İşin kötü tarafı insanın kendi yüzünü göremiyor olması ;)
Şaka bir tarafa; müşteri karşılama, iletişim kurma, hizmeti yerine getirme ve uğurlama konularını üzerinde durmalısın.

Bir de günlük 50 TL yani aylık 1.500 TL dükkan gideri olmaz. Zaten şu aşamada günlük 50 TL civarı kâr ediyor olsan öpüp başına koyman gereken bir dönem. Bu durumda günlük 50 TL dükkan gideri gibi kalem altından kalkılabilir bir yük değil.
Bu gider kalemini ortadan kaldırabilir veya en aza indirebilirsen 15 günde Akbank kredisini veya artı parayı, 1 ayda Garanti borcunu, 3 ayda İş Bankası borcunu ödeyebiliyorsun.

Şimdi gelelim kârlılık hesabına...

2.000 TL hammadde alışın varsa pastada %500 diğer ürünlerde %300 ile satıyor olmalısın. Ortalama %400 olarak ele alalım.
2.000 TL x %400 = 8.000.-TL civarında bir ciro yapıyorsun demektir. Senin verdiğin günlük 300 (aylık 9.000TL) ciro yerine ben bu rakamı tercih edeceğim.

Aylık giderlerinin toplamı:
550 + 150 + 130 + 2300 + 2000 = 6.130.- (Günlük 50 tl dükkan giderini katmıyorum. Çünkü çok gerçekçi bir 'faaliyet gideri' değil o rakam.)

ciro 8.000 - gider 6.130 = 1.870.- Giderlerlerden sonra elde kalan. (Bağ-kur, muhasebeci gibi giderleri belirtmediğini de hatırlatmalıyım. )

Bu tablo karşısında şu yorumları yapabilirim:

* Dükkan kirasının ciroya oranı çok olumsuz. Cironun en az 600 TL olması veya bu ciroya göre dükkan kiranın en fazla 1.000 TL olması gerekiyor. Gereksiz büyüklükte bir yere kira ödüyorsan veya dükkan konumunun ciroya çok katkısı olmadığı ölçümlenebilirse dükkanı değiştirmeyi düşünebilirsin. Elbette bunun ekonomik sıkıntıların olduğu bir dönemde ne denli zor olabileceğini tahmin edebiliyorum. Fakat unutma; insan düştüğü yerden kalkar. Sen dükkanda zarar ettiysen yine dükkanda kâr edeceksin. Belki daha iyi bir yere taşınsan çok kısa sürede hem borçlarını kapatabileceğin hem de geçimini temin edebileceğin kazançlar elde edebilirsin.

* Bulunduğun yerde;
- Müşteri ilişkileri,
- Ürün çeşitlemesi, <Çeşitler konusu çok önemli ve ayrı bir başlık. Müşterinin ihtiyacını sezmek, ilgisini cezbedecek ürünleri sunmak başlı başına bir iş>
- Satış kampanyaları gibi girişimlerle cironu yükseltmeyi deneyebilirsin. Ancak bunun için banka faizinden daha düşük veya sıfır faizle borç bulmayı denemelisin. Akraba, eş-dost kapısı aşındırma zamanıdır yani. El borçları ile banka borçlarını ödeyerek üzerindeki faiz yükünü ve banka borç psikolojik baskısını minimuma indirmelisin.

* İş stresi anksiyete sebebidir. Kendini kontrol et, ihtiyaç duyarsan psikiyatriden destek al. Hafif bir takım ilaçlarla bu süreçte senin daha sakin ve sağduyulu davranman konusunda faydalı olabilir.

* İş hacmin yüksekse ve ustaların varsa toptan iş para kazandırabilir. Fakat perakendeye odaklanman şimdilik daha doğru görünüyor.

* Mutlaka özelde mesleğin, genelde perakende satış ve hizmetler konusunda geliştirici kitaplar oku. İnternette blogları, vlogları takip et. Gruplara üye ol. Fakat bunları yaparken zamanını iyi kullan. Günde 1-2 saatten fazla zaman ayırma. Kazanç da kayıp da gerçek hayatta...

Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
akinselcuk
Editör

Toplam 5585 yazı
11/08/2018 :  19:20:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Diğer detayları bilmem ama en iyi tavsiye "ekmek sat" olmuş.

Günlük ciro çok az 300 TL. Aslında çok dükkanın mutlu olacağı bir ciro. Ama buranın kirası hammaddesi çalışanı elektriği suyu ciroyu geçiyor bir de üstüne kart borçları var.

Ekmek ile günlük müşteri yapsa düzenli gelen. Ekmeği oradan alırım duygusunu oturtsa millete. Cirosu belki 3 e katlanırdı.

Ama işte iş bilenin kılıç kuşananın demişler ya.

Çok güzel bir dükkanmış aslında asla batmaması gereken.

Geçtiğimiz 2 sene akşam eve dönerken basit küçük bir fırından ekmek alırdım.

Neden mi ? Ekmeği ailenin çok hoşuna gitmişti. Ben de beğenirdim.

Kaldı ki evimin dibinde şehrin ünlü büyük lüks bir dükkanı vardı ekmekten pastaya baklavaya çiğköfteye dondurmaya kolaya herşeyin bulunduğu ve çok hızlı çalışan kasalara sahipti. Arabayla tam önüne durulabilirdi. Hep boş yer olur olmasada görevli anında yer gösterirdi. Yani alışveriş aşırı kolay havalı kaliteli ve ucuzdu. Evimin tam yanında....

Ama ben o küçük fırından almaya başladım ekmeği.

Fırın şu anda pastaneye dönüştü hala ekmek de satar. O zaman her akşam fırınından 3 - 4 kere ekmek çıkar ve biterdi. Kaç tanedir bilmem ama tüm satışı buydu.

Önce baklava koydu. Sonra ufak hafif tatlılar. Sonra puaçalar. Simitler. Farklı bir iki pide çeşidi. Yaş pasta. Alman pastası. Baton, yuvarlak. Meşrubat dolabı.

Kapısında arabayla durmak zor. Bir yokuşun dibi. Önünden kocaman kamyonlar geçer. Dar yolda rahatsız olunur.

Ama satışı çok seri. Hata yapmaz. Lafı ikiletmez. Dediğini dediğin şekilde verir parasını hatasız söyler. Kimse beklemekten şikayet etmez , çünkü kimse 2 dakikadan fazla beklemeyeceğini bilir. 2 kişi başlamışlardı. Sonara hanımları geldi. bir iki de elemanları oldu. 6-7 kişi dönüşümlü çalışmaya başladılar. Açıldıklarında 4 parti çıkarabildikleri ekmekten kalan neyse o kadar olan kazançları muhtemelen şimdi 10 katına falan çıkmıştır. İş yerim artık orada değil ama hala arada bir giderim veya arabayla geçiyorsam durur bir şeyler alırım. Bunu yapan bir sürü eski müşterileri oldu.

Burada herkesin ulaşamayacağı bir akraba eş desteği var.

Gerisi iş bilmek.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
imdatbesikci
Üye

Toplam 134 yazı
20/07/2019 :  19:16:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sosyal Medya hesaplarınızı uzaktan yönetebilirim, hali hazırda bir kaç firma ile çalışıyorum (sosyal medya üzerinden makina satışı), google ads, facebook, youtube, linkedin vb sitelerden reklamlarınızı yapabilirim, video edit, sosyal medya türüne göre reklam görseli hazırlıyorum, ilgilenen arkadaşlar bana p.m. atabilir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Kiosk
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
26/08/2019 :  22:30:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hocam merhaba eğer tatlı pasta çikolata gibi ürünler mevcutsa instagram reklamı konusunda çok uygun bir bütçeyle mamak ve çevrenizdeki insanlara tanıtmanıza yardımcı olabilirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
PASTAJI
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
28/03/2020 :  17:28:15  Alıntı
inovasyon..... yapmazsan para kazanamazsın. bakkalda markette bile satılan kurupastayı , böreği, tatlıyı, donuk pastayı satmaya çalışmak sadece piyasada varlığını sürdürebilmene yeter. ciddi anlamda para kazanmak istiyorsan inovasyon yapmalısın. yaptığın ürünlere baktım. piyasada bulunabilecek herhangi bir pastaneden veya marketten alınabilecek ürünler. kendini zorlama iyice içeri girersin. ve bir tavsiye elindeki insan gücünden faydalan. eşin , aile, çocuğun , kardeşin kim varsa...ayrıca ekmek iadeli bir üründür iadeli alırsan seni tek başına batırmaya yeter. son bir bilgi ekmeği 1.25 tl ye satmak zorunda olduğunu belirten belediye kent ekmek adı altında 0.75 kuruştan ekmek satarken senin işin zor.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda

4.91 saniye.
16:59:09, 21 Ocak 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım