Toptan Sebze Ve Meyve Satmak - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Toptan Sebze Ve Meyve Satmak
 2 


ankara2929
Üye

Toplam 569 yazı
29/10/2017 :  00:16:25 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


merhaba arkadaşlar şu anda başka bir iş yapıyor olsamda, bu işi yıllarca yaptım, ama alıp sattım, şimdi toptan alıp -toptan satmak istiyorum, sizce bu iş nasıl olur, fikir verebilecek olan var mı?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
luckxor
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
12/03/2019 :  13:29:05  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - crazyturk28_28
ankara2929 birşey soracağım size ve diğer bilgisi olan arkadaşlara.

Sorum şu; Diyelim ki benim manav dükkanım var. Antalyadan 1 kamyon malı yükledim. İstanbula getirdim. Ben bu getirdiğim malı Bayrampaşa daki hale sokmak zorundamıyım yoksa direkt kendi manav dükkanıma getirebiliyormuyum?




Hal yasası madde 4

Toptancı haline bildirim, malların toptan ve perakende alım satımı

MADDE 4 – (1) Aşağıda belirtilen mallar bildirime tabidir:

a) Sınaî üretimde kullanılmak üzere satın alınan mallar.

b) İhraç edilmek üzere satın alınan mallar.

c) İlgili mevzuatı çerçevesinde ithal edilen mallar.

ç) 1/12/2004 tarihli ve 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu kapsamında organik tarım faaliyetleri esaslarına uygun olarak üretilen ham, yarı mamul veya mamul haldeki sertifikalı ürünler.

d) Üretici örgütlerince toptancı hali dışında satılan mallar.

e) Üreticilerce perakende olarak doğrudan tüketicilere satılan mallar.

f) İyi tarım uygulamaları kapsamında sertifikalandırılan ürünler.

g) Fatura veya müstahsil makbuzu ile üreticilerden satın alınan mallar.

Madde e ye göre işlem yapacağınız için hal yasasına tabisiniz. yani malınız önce hale girer. Bakan Albayrak kanun değişecek dedi. Ben şahsen konu ile ilgili büyük bir değişiklik bekliyorum. takipte kalın derim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
12/03/2019 :  20:43:37  Alıntı
luckxor cevabınız için teşekkür ederim. İnşallah kanun değişir. Takipteyim.
crazyturk28_28

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer

0.08 saniye.
05:49:47, 23 Mart 2019, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım