İhtiyaç Kredisi ( Fikriniz. . . . ) - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İhtiyaç Kredisi ( Fikriniz. . . . )

flexer
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
11/11/2008 :  08:52:21 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Öncelikle Merhaba Yeni üye oldum bu siteye...

Hemen konuya geçeyim. Yapı kredi Bankasına İhtiyaç kredisi için başvurdum. İstedikleri tüm belgeleri eksiksiz tam bir şekilde verdim. 12.000 ytl kadar çekecektim. Başvurum reddedildi. Nedeni ise Kesinlikle bilirsiniz ''KKB'' (Kredi Kayıt Bürosu). 2-3 sene önce HSBC banktan almış oldugum kredi kartı avukat takibine alınmıştı.Yani KKB de negatif bir kaydım bulundu. Bu borçu kapatalı 2 seneyi geçti. Yapı kredi bundan dolayı basvurumu kabul etmedi... 3 sene önce öğrenciydim ve dolayısıyla maddi sıkıntılar çektim. hepimizin olmuştur. Ve şimdi bir şirkette aylık net gelirim 2000 ytl ve hiçbir bankaya da borcum yok. üstelik gayrimenkul sahibiyim ''evimi ipotek edin ödeyemediğim taktirde evimi alın kardeşim'' diyorum. Nafile... BU NASIL BİR MANTIK !

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
flexer
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
11/11/2008 :  09:05:23  Alıntı
Konuyu yanlış yeremi yazdım yoksa? :S:S

yunusemir82
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
11/11/2008 :  09:35:42  Alıntı
galiba...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
nepalm
Üye

Toplam 194 yazı
11/11/2008 :  10:37:02  Alıntı

siz bence bir devlet bankasına başvurun ipotek karşılığı bile vermiyorlarsa 12,000 ytlyi orası sadece iyigün dostu olabilir

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Gıda
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
11/11/2008 :  10:39:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bankalar açısından müşterinin durumu , müşterinin kendini nasıl gördüğünden biraz farklıdır. Senin pozisyonun çok iyi bir durumda ama bir bankanın en sevdiği müşteri değilsin. O krediyi sana vermez ama kartlarını , çektiği kredileri , çeklerini ödeme güçlüğünü düşüp avukatlık olmuş bu borçları güç bela kapatmış bir esnafa verebilir. Şaşırır kalırsın. Bunu YapıKredi için söylemiyorum genel bir durum.

Bu stratejilerinin günlük değiştiği bile olur. 1998 de Yapı krediye kredi kartı başvurusunda bulunmuştum. Bir şirkette çalışıyordum o zamanlar. Bütün evraklar tamam. Ama vermediler. Aradan 5 ay geçti bir kart geldi. Evrakları imzalayın alın dediler almadım geri gitti. Aradan 1 yıl geçti gene bir kart geldi. Bu sefer yüksek limitli şatafatlı bir kart onu aldım. Yapı Kredi el değiştirene kadar da kullandım. 2006 da bankanın düzeni değişince kapattırdım.

Geçtiğimiz sene ticari bir kargaşa yaşadım çek senet kredi borcu kart borcu her bakımdan çizikler aldım. Bazıları avukatlık bile oldu. Ödendiler ama kara listeye girmiş olmam gerekir.

Kapıya, işyerine habire kartlar geliyor, ciddi limitleri var. Demekki bankalar bu riski umursamıyor.

Bu işte mantık yok anlayacağın.

Amerikadaki ekonomik krizin en temel sebebi bu mantıksız davranışlar işte.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
armandoTR
Üye

Toplam 992 yazı
11/11/2008 :  10:49:37  Alıntı
dunyanin her ulkesinde rastlanan basit bir durum,ayni bankanin degisik subesinden veya diger bankalrdan denemeni tavsiye ederim,sistem boyle geldi boyle gider sahsi durum degildir .iyi sanslar dilerim

Yerleşim : İspanya / Tarragona
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
11/11/2008 :  11:02:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Evet şahsi bir durum olmadığına eminim. Sağlam teminatlı 12bine onay vermeyip hiçbir güvencesi olmayan 30 -40 bine kartlarla onay verebilirler. Finans bankın nakit sistemli kartları var onlara başvurun. Teminatınızla kolayca alabileceğinize eminim. City böyle teminatları hiç affetmez cazip bulur. Onlardanda alırsınız.

Fakat tavsiyem şudurki işinizi 12bin görüyorsa 2000 de maaşınız varsa hiç kredi almayın. İsteklerinizi erteleyin yok borç kapatacaksanız onuda maaşınızla uzun vadede kapatın. Acele etmeyin. 12bin krize girilecek ciddi bir para değil çünkü. . . Krediyi batırıp sıkıntısını yaşamaktansa en son yapılacak işi şimdiden yapmış olursunuz.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
melid
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
11/11/2008 :  11:12:00  Alıntı
artık bankalar ipotekle falan uğraşmak istemiyor onlar icin bu garanti olabilir ama daha önce dikkat ettikleri başka hususlar var.aynı şey yakın tarihte arkadaşımın başına geldi genel müdürlükten sorun yaşadığı bankayla ilgili temiz kağıdı alıp kredi cekmek istediği yere ***ürdü.o zaman işini halletti.bu şekilde umarım sende halledebilirsin.iyi calışmalar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
pst99
Üye

Toplam 436 yazı
11/11/2008 :  11:23:57  Alıntı
flexer arkadaşım bankalar işini garantiye alır hatta bunuda abartır. türkiyede durumu iyi olan hali vakti yerinde olan bir insan kredi çekermi? cok az oda istisna..Banka diyorki ben bu Sorunsuz adamlara kredi verrim, darda kalmış vatandaşa, isterse evinide ipotek etse yine vermem diyor..2006 yılında araba kredisi cektimm şu ana kadar hiç bir gün ödememi aksatmadım ki ben öyLe biliyormuşum :) ayın 18 i ödeme günü o günde pazar a denk geliyor. neyse bir gün geldi aynı bankadan kredi cekecem, bir kaç gün sonra bankadan bana gelen cevaba bakarmısınız? efendim işte geriye dönük arac kredinizin ödemesi bir gün geciktiğinden dolayı kredi başvurunuz onaylanmamıştır......

Şimdi flexer sen olsan banka ne derdin :)

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
11/11/2008 :  13:56:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Geçenlerde biryerde okudum sanırım bunu. Hukiki.net
O zamanlar öğrenci olduğunu ve ödeme gücünün olmadığını belirmiş isen tekrar başvur ve ayrı bir yazı ile bunları anlatırsan belki geri dönerler.
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
guiza07
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
11/11/2008 :  16:09:46  Alıntı
kullanmayın kardesim.10 senedir kendi işimi yapıyorum.allaha sükür kazanıyorum.ama bir kere bile kredi kartı kullanmadım.bankamatikte aynı işi görüyor.varsa harcayın.gecen tv de izledim adamın 11 kartı var hepsine toplam 40 milyar borc var.bir o kadar da ödemiş.maaşı 900 milyon.yuh be kardesim.bunlar tuzak.ama ticaret için banka kredisi kullanılır.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
flexer
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
11/11/2008 :  16:34:31  Alıntı
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. kafamdaki birçok soru işaretini kaldırdınız. Ayrıca melid kardeşime birşey söylemek istiyorum... Kardeşim dediğin gibi bankadan temiz kağıdı gibi bir belge alacaktım. ben şu an ankaradayım,kredi kartımı edirne'den bir hsbc şubesinden almıştım. ankara'da ki herhangibir hsbc şubesi ile telefonda görüştüm. Edirne'de ki şube ile görüşeceksiniz bu konu hakkında dedi... :S:S Saygılar...

flexer
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
11/11/2008 :  16:44:51  Alıntı
Akınselcuk arkadasım aslında bir bakıma doğru söylüyorsun. 2000 ytl maaş alan birinin 12000 ytl kredi ile ne işi var...
Bir iş için yatırım yapacağım kenarda birikmiş 30000 ytl kadar nakitim var ama 12-13 bin kadar daha lazım mecburen acele oldugu için kredi çekmek zorunda kaldım... Saygılar....

muratik2002
Üye

Toplam 581 yazı
11/11/2008 :  17:18:18  Alıntı
Baska bankalarada yapsan kredini reddederlerdi sanirim. Cunku digerleride bu bilgileri KKB'den aliyor. Bankalardan daha ziyade, bu KKB ile cozmen gerekecek bir durum, bence kendin ilgilenemiyorsan ve bundan gercekten kurtlumak istiyorsan, bir miktar para ile profesyonel yardim (Avukat) bul, kaydinin temizlenmesi icin o takip etsin. Ileride ALLAH gostermesin, acil bir durum icin kullanman gereken bir kredi durumun ciksa ortaya, ortada kalir insan.

Gerci diger arkadaslarda degerli yorumlariyla sana saglikli bilgiler vermis, ama sanirim bir avukata danismanda cok yarar var.

Saygilarimla,
Murat Gocmen

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
flexer
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
11/11/2008 :  17:32:53  Alıntı
teşekkürler muratik. gercekten güzel bir siteymiş iyi ki üye olmuşum diyorum.. yardımlaşma süper. herkese tekrardan sonsuz teşekkürlerimi sunarım. başka fikirler de beklerim. saygılar....

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.42 saniye.
09:24:45, 5 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım