Müzik Aletleri Tel İmalatı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Müzik Aletleri Tel İmalatı


jenerator
Üye

Toplam 223 yazı
10/09/2017 :  20:48:51   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Türkiyede müzik aletleri tel üretimi yok zannediyorum.Tamamen avrupa üretimi var.Bildiğim kadarıyla durum bu aksini bilen var ise lütfen iletişim kursun.Bilgi versin.
Tel üzerine tel sarma tekniği üretimini yapan yine bildiğim kadarıyla bir adet makine var.
Biz bu makinenin daha gelişmiş elektronik sarma yapan modelini yaptık,Henüz patent başvurusu yapmadık araştırma halindeyiz doğru bilgilere ulaşmamız lazım.
Bu
konu hakkında bilgisi olan paylaşmak isteyen arkadaşlar ile iletişime geçmek isteriz.

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Ticaret
algran
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
14/09/2017 :  09:31:08  Alıntı
Merhabalar tel sarım teknikleri zordur konunun neresindesiniz bilmiyorum ama iyi bir ensturman bilgisi gerektirir ilk önce Türkiye'de yerli üretim yapan tel firmaları var ama bunlar genelde bağlama gibi yerel ensturmanların tellerini yapmakta.
2. ise hangi ensturmanın tellerini üreteceksiniz mesela bass gitardan örnek vermek gerekirse onlarca çeşit vardır ve hepsi farklı tonlar vermektedir.
telde kullanılan mataryeller telin sarımı gerginliği mukavemeti parlaklığını koruması rezonansı gibi daha saymadığım onlarca parametresi vardır.
Samet ALTİNTASH

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Yöneticilik
gls1905
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
25/10/2018 :  16:10:03  Alıntı
bende türkiye de üretim yok diye biliyorum. saz imalatı yapan bir arkadaşım var tellerin almanya dan geldiğini söylemişti

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Kamu sektörü

0.04 saniye.
08:54:02, 25 Mart 2019, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım