İnsanlar Şirketleri Değil Yöneticileri Terk Eder. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İnsanlar Şirketleri Değil Yöneticileri Terk Eder.


keshifci
Üye

Toplam 103 yazı
23/08/2017 :  15:43:22 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Eski bir deyiştir, İnsanlar şirketlerini değil yöneticilerini ya da liderlerini terk ederler. Bence son derece güzel ve üzerine ciddi şekilde düşünülmesi gerekilen bir konu.


Bin bir görüşmeden sonra seçilen adaya iş teklif edilir. Aday şirkette çalışmaya başlar, aylar geçer işinin ehli olur herkes ondan son derece memnundur, günün birinde çıkagelir ve istifasını masaya koyar. İnsan kaynakları ve yöneticiler durumu anlamaya çalışır ama önceden önlem almadıkları için artık çok geçtir ...


İnsanlar şirketlerini sadece para için bırakmazlar, yeni şirketin onlar için doğru yer olduğunu düşündükleri için giderler.


Peki gitmelerinin nedeni eski iş yerinin çok uzakta mı olmasıdır ? Ofislerin çok dağınık olması mı ? klimaların çalışmaması mı ? Hayır hiçbiri değil - yanıt yöneticileridir.

Yaptığı işte başarılı olan insanlar, çoğu zaman İş haricinde gerçekleşen olay ve düşünceleri göz ardı edebilir. Süreç içerisinde bu durum çalışan için çoğu zaman bir baskı unsuru olarak çalışma arkadaşlarının yanı sıra , özellikle yöneticisinden gelmektedir.
Haksızlıkta sınır tanımayan, şahsi çıkarları uğruna yıllarca yaptığınız başarılı işleri görmezden gelen bu tip yöneticiler, çalışma hayatında sıklıkla rastlanan kişilik tipleri olarak karşımıza çıkabilir.

Motive edemeyen, Empati kuramayan, Geleceği ve Büyük resmi göremeyen bu yönetici tavrı , çalışan için kabul edilemez durumu geldiğinde; mutlu ve severek yaptığı işi ve şirketini terk etmekten başka çare kalmadığını düşünür.
Süleyman DÜNDAR

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Diğer
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
24/08/2017 :  11:11:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Beğendim. Teşekkürler.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Erdi Eryılmaz
Üye

Toplam 326 yazı
26/08/2017 :  02:13:59  Alıntı
Güzel paylaşım teşekkürler.
Ne Olursa Olsun Mücadeleni Bırakma Ki, Bir yerlere Gelebilesin ..

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Serbest meslek
Erdi Eryılmaz
Üye

Toplam 326 yazı
26/08/2017 :  02:17:22  Alıntı


Güzel paylaşım, teşekkürler.
Ne Olursa Olsun Mücadeleni Bırakma Ki, Bir yerlere Gelebilesin ..

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Serbest meslek
Dqner
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
28/08/2017 :  02:18:17  Alıntı
paylaşım için gercekten cok tesekkur ederız bunların bır cogunu yasamıs bırı olarak guzel bır paylasım olmus.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama

3 saniye.
10:07:04, 5 Ağustos 2020, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım