Binami İpotek Edip Bankadan Kredi Almak - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Binami İpotek Edip Bankadan Kredi Almak
 2 


Gunel
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
03/10/2008 :  00:31:22 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba arkadaslar.

Soyle bir durumum var, esimin is yerini sattik yeni bir is teklifi aldik ama bu is icin 350-400 milyar kadar paraya ihtiyacimiz var, bizim 3 katli binamiz var onu bankaya ipotek olarak gosterib bankadan kredi cekmemiz mumkunmu?

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İletişimci
Bartoloucci
Üye

Toplam 1347 yazı
09/12/2011 :  21:02:44  Alıntı
o kredinin geri dönüşü bu yüksek faizlerle :(
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir
Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
nzh06
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
10/12/2011 :  22:34:33  Alıntı
gelir durumuna bakar kardeşim öyle ipotek verdim bana para verin demekle olmaz
firmanın yapısı bilançosu 6 aylık mizan gelir vergisi vs..vs(şirketsen eğer) şahıssan ayılık gelirini beyan etmen lazım oda 10-15 arası gelir beyan edeceksin gerçek gelirin olacak tabiki...şu şartlarda zor ben teminat mektubu kredimi bile zor yükselttim bu sene firmamın mali verileri iyi olmasına karşın 2012 sıkıntılı bir yıl olacak bundan dolayı bankalar çok temkinli alamayacağın kanaatindeyim.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek
can0101
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
26/12/2011 :  22:25:12  Alıntı


temiz42 kardeş, evin ipotek gösterilmesi için mal sahibi olman gerekmez. Banka, mal sahibi ile arasında gayrimenkulünü ipotek verebilceceğine dair mutabakat imzalar borçlu olarak sen görünürsün. Ancak kara listedeysen ona yapılacak pek de birşey yok. Son krizden sonra krediler genel merkez tarafından yönlendiriyor. En az bir 5 yıl beklemen lazım. Bu arada sorun yaşamaya devam etmediysen tabi.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Diğer
turkishi
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
06/09/2012 :  14:01:14  Alıntı
>En az 1 yıllık işletme olsaydınız size benim aldığım krediden bahsedebilirdim. Bir yurt dışı bankasından aldığım kredi. Ben çok memnunum. Hatta ben türk bankalarından takıntılarım dolyısıyla kredi alamamaktaydım. Ama en az 1 yıllık vergi levhanız olması gerekiyor.
Saygılarımla...

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Diğer
MEMETMETE
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
10/10/2012 :  00:15:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
9 yıllık Vergilevhası olan işletmem var Acil Sıkıntılarımdan dolayı
25.000 TLye İhtiyacım var Uygun vade olanaklarıyla nereden bulabilirim yardımcı olabilecek varmı acaba
Yurtdışı bankası kredi olayını açıklayabilirmisiniz
0535 542 84 04

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Matbaacı
cömert
Yeni Üye

Toplam 67 yazı
10/10/2012 :  00:53:13  Alıntı
Başlık 2008 de açılmış olsa bile , sermayesi olmayan veya yetersiz olanların aklına ilk ev, bina ipoteği karşılığında banka kredisi alıp ticarete atılmak geldiğinden hep merak edilen bir konudur. Açıklama yapmakta fayda var.

Banka bu durumda teminat olarak gösterilen bina veya bir eksper göndererek piyasa fiyatını öğrenir.Eğer teminat gösterilen gayrimenkul başka bir ilde siz başka bir ilden başvuruyorsanız , eksperin tüm masrafları size aittir. Bu durumda gayrimenkulun olduğu ilden kredi istemeniz daha mantıklıdır.

Banka ekspertiz bedelinde belirtilen rakamın maksimum % 70 'şini kredi olarak verir. Verirkende hem gayrimenkule sigorta hemde krediyi alana hayat sigortası yapıp kendisini daimi mürtein ( krediyi çeken ölürse parayı alacak olan ) olarak şekilde sigortalar.Bu masraflarda size ait.dosya masrafıydı , işlem parasıydı derken aldığınız net rakam %70 'in altında olur. Tüm bunlara rağmen mantıklı bir ödeme planınız yok ise veya çok fazla kredi borcunuz var ise bankanın risk izleme ve hukuk bölümü uygun bulmazsa kredi vermeyebilir. Bankadan alacağınız parayı çok iyi değerlendirmemeniz durumunda faiz yükü altında ezilmeniz içten değildir. Çok karlı bir iş haricinde pek tavsiye edilmez.Dünyadaki en acımasız sistem bankacılık sistemidir. %1.1 gibi bir faizle kredi vermek için reklam üzerine reklam verirken , icrada aynı bedele %17.75 faiz işletilir. 16 farklı kişiye kredi vermek veya 1 kişiye icra yapmak , gelir bakımından banka için aynı şeydir.

Ancak bankacılık sisteminin bir zaafı vardır. Hedef tutturmak zorundalar. Dolayısıyla rahat bir dönemlerinde rahatlıkla red ettikleri bir kredi talebini , kota tutturmak zorunda oldukları bir dönemde fazla didiklemeden verebilirler. Bu yüzden kredi çekilecek bankanın çalışanlarından bu dönemleri öğrenmenizde fayda var.

Kotalarınıu tutturmuş iseler yine vermezler ama tutturmamışlarsa ve merkez de bu yönde baskı varsa , "sırf kota tutsun en kötü ihtimal hukuk halleder" mantığıyla krediyi verebilirler.Bu tamamen şansa bağlıdır. Bu yüzden eğer kredi talebinizde bir sıkıntı var ise kota olayı nerdeyse tüm bankalarda yıl sonu hedefi olarak verildiğinden yıl sonuna doğru istenecek bir kredinin " her ne kadar normal zamanda red edilecek durumda veya çok riksi var isede" onaylanma oranı yüksektir.


Eğer meblağ olarak küçük rakamlar istiyorsanız http://www.krediver.com bu adrese kimliğinizle başvurmanız yeterli.Merkez bankası her tc vatandaşına bir kredi limiti tanımlamış durumda. Bu limit daha önce kredi kullanmış ve ödemiş kişiler için toplam kredisiyle orantılı olacak şekilde büyük, hiç kullanmamış kişiler için standarttır. ( her ilin genel dağılımına göre yapılmış karman çorman bir hesaplama şekli var) kredi ver bu rakam üzerinden kredi verir. ama banka gibi fazla didiklemez.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hukukçu
aviregal
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
17/12/2012 :  12:26:30  Alıntı
ben evımı temınat olarak gosterdım bankada hazır 200 bın tl kıredım var (hazır kredı dıyorlar) yıl sonu hesap kesımlerınde yada cok uygun bır mal buldugumda kullanıyorum ıhtıyaca gore 40 bın yada 30bın tl cekıyorum cektıgım gunden ıtıbaren yuzde 3 faız heasplanıyor ama 20 gunde kapamassam cok canımı acıtıyor faız aklınızda bulunsun dıye yazdım...
universite hayatini yasamadim cok seyler kacirdigimi dusunuyorum

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
ertek222
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
27/05/2013 :  15:12:26  Alıntı
merhaba arkadaşlar benim bir sorum var yardım ederseniz sevinirimm
dayımın işi gereği krediye ihtiyacı vardı ve bizden yardım istedi. Babam da kendi üstüne olan evi bankaya ipotek göstererek ayrıca dayıma ev üstünden kredi çekebilmek için vekalet verdi...
Dayımda ipotekli evi göstererek evin rayiç bedeli olan 65 bin tl üzerinden kredi+banka ayrıca dayıma güvenerek fazladan 100bin tl de ayrıca kredi verdi.
Daha sonra dayımın işleri yolunda gitmedi ve borcunu ödeyemez hale geldi.ve krediyi ödeyemedi..ve haciz geleceği söyleniyor..
Babam ipotek ettirip,vekalet verirken sadece bu ev için vekalet verdiğini söylüyor, ve haciz gelmesi durumunda dayımın toplam 165 bin tl olan borcunun ne kadarından babam sorumlu oluo?
Ayrıca banka nasıl fazladan kredi verebilio?
Ve haciz gelirse ev borcu karşılamıyor olduğundan babamın üstüne olan diğer gayri menkullarını ipotek ettirmemesine rağmen onlara da haciz gelme olasılığı varmıdır?yoksa sadece hipotek ettirdiği evin değeri olan 65bin tl lik rayiç bedelden mi sorumludur??
Biliyorum çok karışık ama durum bu ve babam zor durumda kaldı yardımınızı bekliyorum..

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Öğrenci
emreesen
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
20/03/2015 :  14:59:39  Alıntı
Bursa'da Avrupa Birliği destekli broiler yetiştiriciliği projemize yatırım ortakları aramaktayız arazimiz mevcuttur gerekli firmalarla ön görüşmeler yapılmış olup herşey hazırdır 45.000 50.000 kapasiteli bir yetiştirme çiftliği olucaktır dileyen , ciddi düşünen arkadaşlarla ortak çalışma yürütebiliriz 05071982621
En güzel para canlı kanatçılıkta.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Veteriner
gurgensafaryan
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
26/12/2018 :  22:45:52  Alıntı
Merhaba Sevgili Koniks Ailesi ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bir Ermeni genciyim uzun yıllar Türkiyede yaşadıktan sonra iş için ve yeni alternatif düşünceler için Ermenistana yerleştim. Yaklaşık 1 seneden fazladır Ermenistanda yaşamaktayım ve şu anda Ermenistanda mantar üretimi yapıyorum yaklaşık 30m2 alanda kültür mantarı üretiyorum ve herşeyi kendim yapıyorum. ( kompost + tohum +üretim). Aldığım oran ise baya verimli bana getirisi dolar bazında 1 ayda 1000 dolar ve 3 ayda 3000 dolar getirisi oluyor. Bunun sebebi piyasada üretici sayısının az olması + talep oranını yüksek olması ve 1 kilosunun dolar bazında 3.25 dolara satılması. Masrafları ise çalışanım olmadığı için sadece materyallere ve elektriğe ödeme yapıyorum suya herhangi bir ücret vermiyorum çünkü ücretsiz. Şuanda 800m2 alanımda işimi büyütmek istiyorum ve yatırımcı ortak arıyorum bu yüzdende teklifleri değerlendirebilir özel görüşmelerde bulunabilir en önemlisi resimli kanıtlar sunabilrim.

Bundan başka alternatifler ve Türkiye ile artan dosthane ilişkiler ilerlediği için en önemlisi bir sürü Türkiye üretimli yani Yerli Üretim ürününün Ermenistan Pazarında bulunmasından ötürü yeni alternatifler artmaya başladı bu yüzden yeni yatırımcılar ile ufak düzeyde yatırımlar ile geliri yüksek iş imkanları konuşulabilinir ve o alanla ilgili iş pazarı kısa sürede doldurulup güzel başarılar elde edinebilinir. Bu yüzden ben bir genç olarak değerli yatırımcılar ile iletişime geçebilirim en önemlisi gerekli detayları sunabilir ve iş-kazanç pazarını canlı gözleri ile görmelerine yardımcı olabilirim.
Gurgen Safaryan

Yerleşim : Ermenistan / Yerevan  |  Meslek : Reklam
 

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

  • Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.


 

5.11 saniye.
21:22:11, 18 Haziran 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım