Koniks.com - İş Fikirleri Düşünce Havuzu

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol
 Ana Sayfa
 Forumlar
 İş Kurma, Girişimcilik, Yatırım Ve Dış Ticaret
 Finansman Ve Kredi
 Binami İpotek Edip Bankadan Kredi Almak
Not: Yorum gönderebilmek için kayıt olmalısınız.
Kayıt olmak için, buraya tıklayınız. Kayıt ücretsizdir!
 Yorum gönder
Kullanıcı adı:
Şifre:
Biçim:KalınİtalikAltı çiziliÜstü çizili Sola hizalaOrtalaSağa hizala Düz çizgiResim hizalaAlıntı ekleListe ekle
Mesaj İkonları:              
             
 


 
   

YORUM YAZILAN YAZI
Gunel 03/10/2008 : 00:31:22
Merhaba arkadaslar.

Soyle bir durumum var, esimin is yerini sattik yeni bir is teklifi aldik ama bu is icin 350-400 milyar kadar paraya ihtiyacimiz var, bizim 3 katli binamiz var onu bankaya ipotek olarak gosterib bankadan kredi cekmemiz mumkunmu?
SON 30 YORUM (En yenisi en önce gösteriliyor)
gurgensafaryan 26/12/2018 : 22:45:52
Merhaba Sevgili Koniks Ailesi ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bir Ermeni genciyim uzun yıllar Türkiyede yaşadıktan sonra iş için ve yeni alternatif düşünceler için Ermenistana yerleştim. Yaklaşık 1 seneden fazladır Ermenistanda yaşamaktayım ve şu anda Ermenistanda mantar üretimi yapıyorum yaklaşık 30m2 alanda kültür mantarı üretiyorum ve herşeyi kendim yapıyorum. ( kompost + tohum +üretim). Aldığım oran ise baya verimli bana getirisi dolar bazında 1 ayda 1000 dolar ve 3 ayda 3000 dolar getirisi oluyor. Bunun sebebi piyasada üretici sayısının az olması + talep oranını yüksek olması ve 1 kilosunun dolar bazında 3.25 dolara satılması. Masrafları ise çalışanım olmadığı için sadece materyallere ve elektriğe ödeme yapıyorum suya herhangi bir ücret vermiyorum çünkü ücretsiz. Şuanda 800m2 alanımda işimi büyütmek istiyorum ve yatırımcı ortak arıyorum bu yüzdende teklifleri değerlendirebilir özel görüşmelerde bulunabilir en önemlisi resimli kanıtlar sunabilrim.

Bundan başka alternatifler ve Türkiye ile artan dosthane ilişkiler ilerlediği için en önemlisi bir sürü Türkiye üretimli yani Yerli Üretim ürününün Ermenistan Pazarında bulunmasından ötürü yeni alternatifler artmaya başladı bu yüzden yeni yatırımcılar ile ufak düzeyde yatırımlar ile geliri yüksek iş imkanları konuşulabilinir ve o alanla ilgili iş pazarı kısa sürede doldurulup güzel başarılar elde edinebilinir. Bu yüzden ben bir genç olarak değerli yatırımcılar ile iletişime geçebilirim en önemlisi gerekli detayları sunabilir ve iş-kazanç pazarını canlı gözleri ile görmelerine yardımcı olabilirim.
emreesen 20/03/2015 : 14:59:39
Bursa'da Avrupa Birliği destekli broiler yetiştiriciliği projemize yatırım ortakları aramaktayız arazimiz mevcuttur gerekli firmalarla ön görüşmeler yapılmış olup herşey hazırdır 45.000 50.000 kapasiteli bir yetiştirme çiftliği olucaktır dileyen , ciddi düşünen arkadaşlarla ortak çalışma yürütebiliriz 05071982621
ertek222 27/05/2013 : 15:12:26
merhaba arkadaşlar benim bir sorum var yardım ederseniz sevinirimm
dayımın işi gereği krediye ihtiyacı vardı ve bizden yardım istedi. Babam da kendi üstüne olan evi bankaya ipotek göstererek ayrıca dayıma ev üstünden kredi çekebilmek için vekalet verdi...
Dayımda ipotekli evi göstererek evin rayiç bedeli olan 65 bin tl üzerinden kredi+banka ayrıca dayıma güvenerek fazladan 100bin tl de ayrıca kredi verdi.
Daha sonra dayımın işleri yolunda gitmedi ve borcunu ödeyemez hale geldi.ve krediyi ödeyemedi..ve haciz geleceği söyleniyor..
Babam ipotek ettirip,vekalet verirken sadece bu ev için vekalet verdiğini söylüyor, ve haciz gelmesi durumunda dayımın toplam 165 bin tl olan borcunun ne kadarından babam sorumlu oluo?
Ayrıca banka nasıl fazladan kredi verebilio?
Ve haciz gelirse ev borcu karşılamıyor olduğundan babamın üstüne olan diğer gayri menkullarını ipotek ettirmemesine rağmen onlara da haciz gelme olasılığı varmıdır?yoksa sadece hipotek ettirdiği evin değeri olan 65bin tl lik rayiç bedelden mi sorumludur??
Biliyorum çok karışık ama durum bu ve babam zor durumda kaldı yardımınızı bekliyorum..
aviregal 17/12/2012 : 12:26:30
ben evımı temınat olarak gosterdım bankada hazır 200 bın tl kıredım var (hazır kredı dıyorlar) yıl sonu hesap kesımlerınde yada cok uygun bır mal buldugumda kullanıyorum ıhtıyaca gore 40 bın yada 30bın tl cekıyorum cektıgım gunden ıtıbaren yuzde 3 faız heasplanıyor ama 20 gunde kapamassam cok canımı acıtıyor faız aklınızda bulunsun dıye yazdım...
cömert 10/10/2012 : 00:53:13
Başlık 2008 de açılmış olsa bile , sermayesi olmayan veya yetersiz olanların aklına ilk ev, bina ipoteği karşılığında banka kredisi alıp ticarete atılmak geldiğinden hep merak edilen bir konudur. Açıklama yapmakta fayda var.

Banka bu durumda teminat olarak gösterilen bina veya bir eksper göndererek piyasa fiyatını öğrenir.Eğer teminat gösterilen gayrimenkul başka bir ilde siz başka bir ilden başvuruyorsanız , eksperin tüm masrafları size aittir. Bu durumda gayrimenkulun olduğu ilden kredi istemeniz daha mantıklıdır.

Banka ekspertiz bedelinde belirtilen rakamın maksimum % 70 'şini kredi olarak verir. Verirkende hem gayrimenkule sigorta hemde krediyi alana hayat sigortası yapıp kendisini daimi mürtein ( krediyi çeken ölürse parayı alacak olan ) olarak şekilde sigortalar.Bu masraflarda size ait.dosya masrafıydı , işlem parasıydı derken aldığınız net rakam %70 'in altında olur. Tüm bunlara rağmen mantıklı bir ödeme planınız yok ise veya çok fazla kredi borcunuz var ise bankanın risk izleme ve hukuk bölümü uygun bulmazsa kredi vermeyebilir. Bankadan alacağınız parayı çok iyi değerlendirmemeniz durumunda faiz yükü altında ezilmeniz içten değildir. Çok karlı bir iş haricinde pek tavsiye edilmez.Dünyadaki en acımasız sistem bankacılık sistemidir. %1.1 gibi bir faizle kredi vermek için reklam üzerine reklam verirken , icrada aynı bedele %17.75 faiz işletilir. 16 farklı kişiye kredi vermek veya 1 kişiye icra yapmak , gelir bakımından banka için aynı şeydir.

Ancak bankacılık sisteminin bir zaafı vardır. Hedef tutturmak zorundalar. Dolayısıyla rahat bir dönemlerinde rahatlıkla red ettikleri bir kredi talebini , kota tutturmak zorunda oldukları bir dönemde fazla didiklemeden verebilirler. Bu yüzden kredi çekilecek bankanın çalışanlarından bu dönemleri öğrenmenizde fayda var.

Kotalarınıu tutturmuş iseler yine vermezler ama tutturmamışlarsa ve merkez de bu yönde baskı varsa , "sırf kota tutsun en kötü ihtimal hukuk halleder" mantığıyla krediyi verebilirler.Bu tamamen şansa bağlıdır. Bu yüzden eğer kredi talebinizde bir sıkıntı var ise kota olayı nerdeyse tüm bankalarda yıl sonu hedefi olarak verildiğinden yıl sonuna doğru istenecek bir kredinin " her ne kadar normal zamanda red edilecek durumda veya çok riksi var isede" onaylanma oranı yüksektir.


Eğer meblağ olarak küçük rakamlar istiyorsanız http://www.krediver.com bu adrese kimliğinizle başvurmanız yeterli.Merkez bankası her tc vatandaşına bir kredi limiti tanımlamış durumda. Bu limit daha önce kredi kullanmış ve ödemiş kişiler için toplam kredisiyle orantılı olacak şekilde büyük, hiç kullanmamış kişiler için standarttır. ( her ilin genel dağılımına göre yapılmış karman çorman bir hesaplama şekli var) kredi ver bu rakam üzerinden kredi verir. ama banka gibi fazla didiklemez.
MEMETMETE 10/10/2012 : 00:15:53
9 yıllık Vergilevhası olan işletmem var Acil Sıkıntılarımdan dolayı
25.000 TLye İhtiyacım var Uygun vade olanaklarıyla nereden bulabilirim yardımcı olabilecek varmı acaba
Yurtdışı bankası kredi olayını açıklayabilirmisiniz
0535 542 84 04
turkishi 06/09/2012 : 14:01:14
>En az 1 yıllık işletme olsaydınız size benim aldığım krediden bahsedebilirdim. Bir yurt dışı bankasından aldığım kredi. Ben çok memnunum. Hatta ben türk bankalarından takıntılarım dolyısıyla kredi alamamaktaydım. Ama en az 1 yıllık vergi levhanız olması gerekiyor.
can0101 26/12/2011 : 22:25:12
temiz42 kardeş, evin ipotek gösterilmesi için mal sahibi olman gerekmez. Banka, mal sahibi ile arasında gayrimenkulünü ipotek verebilceceğine dair mutabakat imzalar borçlu olarak sen görünürsün. Ancak kara listedeysen ona yapılacak pek de birşey yok. Son krizden sonra krediler genel merkez tarafından yönlendiriyor. En az bir 5 yıl beklemen lazım. Bu arada sorun yaşamaya devam etmediysen tabi.
nzh06 10/12/2011 : 22:34:33
gelir durumuna bakar kardeşim öyle ipotek verdim bana para verin demekle olmaz
firmanın yapısı bilançosu 6 aylık mizan gelir vergisi vs..vs(şirketsen eğer) şahıssan ayılık gelirini beyan etmen lazım oda 10-15 arası gelir beyan edeceksin gerçek gelirin olacak tabiki...şu şartlarda zor ben teminat mektubu kredimi bile zor yükselttim bu sene firmamın mali verileri iyi olmasına karşın 2012 sıkıntılı bir yıl olacak bundan dolayı bankalar çok temkinli alamayacağın kanaatindeyim.
Bartoloucci 09/12/2011 : 21:02:44
o kredinin geri dönüşü bu yüksek faizlerle :(
casa 09/12/2011 : 01:12:19
Hakkında hayırlısı olsun temiz42 kardeşim.
temiz42 08/12/2011 : 02:05:08
slm arkadaşlar benim bankalar ve ticaret yaptıgım insanlara borcum var aileme ait evim var ben bu evi ipotek edip kredi kullanmak istedim ama sicilimin bozuk oldugunu ve kredimin olumssuz oldunu söylediler bide evin kendi üzerimde olması gerekiyormuş ben nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim
meshif 08/07/2010 : 11:30:30
hakan bey mesajınız için teşekkürler. bütün dediklerinize cevap almaya çalıştım:

-maaşımı elden alıyorum. en azından bir kısmını elden alıyorum. sebebi sanırım patronumun düşük vergi ödemek istiyor olması
-mortgage konusunda agresif olan bankalar deyince benim aklıma sadece garanti ve akbank geliyor. bunlara da baktım zaten
-kredibilitem konusunda bahsettiğim siteye sormak durumunda kaldım www.doktormortgage.com . saolsunlar çok yardımcı oldular. maaşımı elden aldığım için problem oluşabileceğini ve patronun bunu neden yaptığını da o zaman öğrendim. işte çalışan benim ama bu adamlar benden daha çok şey biliyolar. biraz utandım açıkcası öğrenince. yine bu sitedekiler bana çözüm önerilerinde de bulundular. gelir durumunu çözdük gibi
-faizler ve masraflar konusunda da biraz inceleme yapınca henüz beklemek gerektiğini anladım

maalesef ev hayalim beklemek durumunda. yine de teşekkürler.
HakanFinans 04/07/2010 : 04:08:38
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - meshif
ben de bi ev almak istiyorum. konut kredisi için www.doktormortgage.com diye bi site buldum. ne derece güvenilir acaba? mortgage konusunda deneyimlilermiş. bi fikri olan?
Sayın meshif,

Bu gibi siteler bankalarla anlaşmalı olup bankalara müşteri buluyor ve komisyon alıyor,mesela emlakçılarda sizi bir bankaya yönlendirdiğinde yine emlakçılarada komisyon ödeyen,benzeri anlaşmalar yapan bankalar var.Yani güvenilirlik konusunda bir problem yok..

Ancak benim tavsiyem,öncelikle emekli maaşınızı aldığınız bankaya gitmeniz,işinizi kendiniz takip etmeniz olur.Mortgage konusunda agresif olan bankalarla görüşmeniz,hem masraf komisyon açısından,hemde kredinin onaylanması vs. gibi süreçlerde de yararınıza olur.Bir bankaya gidip kredibiliteniz ne durumda bir bilgi almakla sürece başlayabilirsiniz.
Masraf,komisyon faiz oranı tabiki çok önemli,ancak iyi hizmet veren bir bankada,iyi bir bankacıdan yardım almayı tercih etmeniz lehinize olur.Faiz oranları farklı görünür,ancak bir bakarsınız masraflarla geri ödemesine aynı noktada buluşur.Faiz oranı,dask primi ne kadar dışarıdan yaptırılıyormu,expertiz ücreti ne kadar,doya masrafı ne kadar,tapuda ipotek harcı vs.gibi extra bir masraf talebi olacakmı? bu bilgileri öğrenip kıyaslama yapabilirsiniz...Krediniz onaylanmadan expertiz ücreti ödememenizde yarar var,çünkü bazı bankalar artık expertizlere para kazandırmak içinmi,iş gücünden mi,yoksa 3-5 de kendilerine bişey kaldığındanmı bilmem kredi onaylanmadan expertiz ücreti alıyor,sonra onaylanmadı diyor paranız boşa gidiyor..
Sayg..
meshif 04/07/2010 : 03:24:47
ben de bi ev almak istiyorum. konut kredisi için www.doktormortgage.com diye bi site buldum. ne derece güvenilir acaba? mortgage konusunda deneyimlilermiş. bi fikri olan?

HakanFinans 14/05/2010 : 18:10:52
yahu ne kadar mereklıyız bilmediğimiz konularda yorum yapmaya...

Bir kere sorun bakalım adamın bir geliri varmı...

Şayet sizin kredinin ödemelerini yapabilecek bir geliriniz yoksa teminatın zaten bir anlamı yok.Banka hiçbir zaman teminat alayım borcu odemezse satarım dıye bır mantık gutmez.

Bugun 300-400 bın tl dedıgınız parayı sız max 60 -120 ay vade aralıklarda alabılırsınız ...banka sızın oncelıkle bu kredıyı odeyebılecek gelırınız varmı ona bakacak..yapacagınız ısın herhangı bır espırısı yok banka ıcın..onu kaale almayacak.

400 bın / 120 3 333,33 tl faızı olmadan odeme tutarı yapar,bu rakamın ustune faızıde konulacak kıı 5-6 bını bulur..netten bakıp hesaplayabılırsınız.

sonrasında kredıbılıtenız buna musaıtmı.kredı gecmısınız mevcutmu ve bu potansıyelı tasıyormu..

gelırınız en az bu odeme tutarı kadar olmalı..baska borclarınız kredılerınız olabılır ,tum bankalardakı Toplam kredı odemelerınız gelırnızın % 65 ını gecmeyecek ayrıcada ...

butun bunları sız kendı kendınıze yanıtlayıp cevabı bulun...
dodidogan 30/01/2010 : 22:10:34
Konut kredisi kullanmak isteyen arkadaşımızın sorusunu yanıtlayacak bir metin buldum paylaşmak istedim...

"""
Konut Kredisi yada diğer tabir ile mortgage kredisi , yeni konut almak isteyenler yada mevcutda varolan konutlarını yenilemek isteyenlerin tercih ettiği bir banka kredisi türüdür.Konut kredileri, mortgage kredilerinin yasal hale gelmesi ve kredi sistemine dahil olması ile beraber daha uygun ve avantajlı hale gelmiş, bankalar arasında son zamanlarsa artan rekabetin etkisiyle cazip imkanlar ve düşük faiz ile kira öder gibi konut sahibi olmayı mümkün kılmıştır.

Mortgage kelimesi Morgıc , Morgıç , Morgeyc, Morgeç şeklinde okunabilir ,Mortgage Kelimesinin anlamı : uzun dönemli ipotekli konut kredisi anlamına gelir.

Konut Kredisi ve mortgage oldukça benzer kredi türleri olsa da aralarında bazı farklar da bulunmaktadır.
""""

kaynak :www.kredibilgi.com

umarım bu bilgilerin aklınızdaki soru işarelerini gidermesinde faydası olur
Haydarpaşa 21/01/2010 : 14:12:18
adınıza kredi bile çıkartırlar. çok uluslu işlerde risk 100% dür biliniz.
ruhlarotesi 18/01/2010 : 19:55:11
konuyla ilgili net bir sonuca ulaşamazsan beni mutlaka ara sana yardımcı olurum kamil tekelioğlu 0 554 431 13 86
akinselcuk 25/07/2009 : 23:00:12
Bankacı kardeşim paranın kokusunu aldı herhalde. Fakat günel üyemiz 2008 in 10. ayında bu başlığa son ziyaretini yapmış. Yani eğer bir kredi aldıysa şimdiye çoktan işi bitirmiştir.

Sağlıcakla . . .
MuratCN 25/07/2009 : 20:53:21
Sayın Gunel,
Ben hiç böyle konulara dahil olmam aslında ama, bu işi çok yapmak istiyorsan binayı sat, yada daireleri sat , paran kadar gir. En azından paranı bilirsin, borcun olmaz bankaya. Para kazanıcaksınız ya, o zamanda daha iyi bina alırsınız. Ben öyle yapıyorum, dairem var fazladan onu satıyorum sermaye yapabilmek için. Saygılar.
izek 25/07/2009 : 20:05:56
sayın akın selçuk size canı gönülden katılıyorum ben bu siteye yeni üye oldum gerçekten insanların nedenini anlamadığım bi şekilde fikir almak için sormalarını anlayamıyorum Gunel bey petrol işi gibi cidd bi iş yapıcak ve ben ne yapacağını söyleyeyim yurt dışında petrokimya ürünü alıp tr de satmayı düşünüyorlar bi bu kadar kolay olmayacak bi işi yapıcaklar ve bu kadar işe bu kadar ciddi para yatıracaklar ama ne şirket var ne bi finans bilgisi(size saygısızlık etmek istemiyorum) ve ciddi bi finans organizasyonu için burda arayıştalar.Gunel bey 10 yıllık dış ticaret uzmanıyım eğer siz ciddi iseniz size yardım edebilirim..
durhan 15/04/2009 : 12:15:23
emekli olmam için 25000lira odemem lazım.o parada bizde yok.bankalara başvurdum olmaz dediler.çalışmam gerekiyormuş.sigortam olmam lazımış.fakat ben emekli olduktan sonra butun emekli maaşımı krediye yatırmak istiyorum.evim var onu ipotek istiyorum.yine olmaz dediler.
bilmem neyapayım.25000lirayı bulabilsem
her ay 800 ytl odeyeceyim.
Gunel 08/10/2008 : 13:33:15
lll
telipinus 06/10/2008 : 13:13:19
bankadan neye göre kredi istiyorsanız ona göre yanıt verirler..bireysel ihtiyaç kredisi olarak alırsanız faizi daha fazla olur ticari almaya kalkarsanızda banka sizden illaki şirket ister ve ipotek ederken ticaret kredisi şeklinde biraz daha düşük faizle verir...http://www.hangikredi.com/hangikredi/ipotekli.aspx burada ipotekli ihtiyaç kredisi olarak 300.000 ytl üzerinden sonuçları...değişik şekillerdede bakabilirsiniz.. ipotek için arkadaşlarında dediği gibi öncelikle ekspert gelir ve evin değeri konusunda bir rapor hazırlar bu rapora göre belirlenen değerin %75 i kadarını kredi olarak size sağlar..eğer ekspert tanıdığınızsa değeri daha yüksek göstererek daha yüksek kredi almanızı sağlayabilir...

ama arkadaşların dediği gibi sonuçta riskli..ve 3 yıllık kredide aylık ödemeniz minimum(iş bankasına göre) 11 - 12 bin ytl civarı bir rakam ediyor... umarım sizin için hayırlısı olur..
oZe 06/10/2008 : 10:06:21
babanız pterol fabrikasına sahipken nasıl olurda kredi bulamazsınız?
Gunel 06/10/2008 : 00:51:53
Kurmak istedigimiz is zaten kurulu olan petol fabrikasinda babamin ek ara yrdimyl faiz almak sonrada turkiyede pvcyada baska bir is kurmak hem yurt disiylahem Turkiyeyle caismak
Gunel 06/10/2008 : 00:50:08
Kim dediki avrupyla calisicaz yurt disi diyince neden avrupayi dusundunuz onuda anlamis degilim isi hem turkiyede hemdeorta asyad kurmayi dusunuyoruz
YÖRÜK 05/10/2008 : 23:18:42
günel kardesim..madem yurt disi baglantili olarak bir ise atilacaksiniz ve anladigim kadari ilede bir ayaginiz yurt disinda olacak..sonra kalkip üc katli bir binayi hipotek göstererek türkiyede kredi almaya calisacaksiniz..yaww kardesim adama ya deli derler yada art niyetli..siz ayni binaya yurt disindaki bankalardan kefilsiz ve ülkemizle kiyaslanamayacak kadar düsük faizle krediyi zaten alabilirsiniz.hsbc yada citibank gibi bankalar bir ayagi avrupada olan yada avrupada yasayan ali kardesimize o ülkenin müsade ettigi oranlarda faizle ki(memleketimizle kiyaslanamayacak kadar düsüktür)kredi verirken ayni ali kardesimiz yukarida bahsettigim bankalarin türkiyedeki baska bir subesinden cok yüksek faizle ve hemde birakin hipotek ettigi binayi kendi hayatinida hipotek ederek kredi almak zorunda kaliyor..sonra da bizi yönetenler kalkipta bakinn dünyanin bilmem ne bankalari bile türkiyemizi tercih ediyor diye övünüyorlar...bir allahin kuluda cikipta ulan bu bankalar kendi ülkelerinde yada avrupa da % 3.5 yada 4.5 arasinda kredi verirken bizim memleketimizde kat ve kat fazla niye faizle kredi veriyorlar demiyor..haklilar da bizim millet keriz yaa..vurun abaliya..ayrica sunuda belirtmeliyim..avrupadan krediyi aldiniz.olduku ki isleriniz rast gitmedi ve ödeyemiyorsunuz..icra orada da geliyor ama cok farkli bir sekilde..hipotekli evinizde siz ve aileniz oturuyorsa dokunamazlar..evin varsa diger katlarini alabilirler veya evinizdeki esyayi haczedemezler..(ayni esyadan iki tane olmali mesela iki tv iki buzdolabi iki firin vs.vs)millet manyakmi ki ayni esyadan iki tane bulundursun hem,de öyle bir ortamda..sonrada calismaya basladiniz yada esiniz calisiyordu diyelim..ev deki insan sayisina göre anne baba kac cocuksa size ona göre bir yasam icin belli bir alt sinir a kadar maasiniza dokunamiyorlar..ama eger devlete vergi borcu yada ceza trafik yada baska bir sey hicc acimadan catir catir aliyorlar..alacaklari hic bir seyiniz mi yokk..o zamanda emeklilik icin her ay calissanizda calismasanizda kesilen yada devlet tarafindan ödenen primlerden devlete olan borcunuzu aliyorlar..bankalar mi..avuclarini yaliyorlarr...
oZe 05/10/2008 : 21:44:54
işiniz hakkında bilgi verirmisiniz?


0.91 saniye.
05:46:29, 16 Temmuz 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım