Ticaretin Ayrı Bir Boyutu - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ticaretin Ayrı Bir Boyutu


Tosmur
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
16/05/2017 :  17:07:23 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Abilerim selamun aleyküm :). Size burda bizzat örneğini gördüğüm farklı bir şeyden bahsedicem. Buna benzer şeyleri gören belkide yapan abilerimiz vardır belki buralarda görüş belirtirlerse sevinirim :). Bakın buraya bir olay yazıcam Türkiyenin gerçeklerini görmeniz için.

Lojistik sektöründe çalışan çok çok yakın ve yalan söylemeyecek bir akrabamızın ağzından duyduğum mesele.

Patronunun lojistik şirketini oğluna devretmesi sonrası oğlu şirketten har vurup harman savuruyor. Villalar, Son model porschelar vs. Neyse bir gün emekliye ayrılan oğluna devreden patronumuzu banka mı arıyor ne oluyorsa patron işe geri dönüyor. Tabi hesaplar vs -'ye dönmüş durumda.

Patron işe geldikten sonra artık ne yapıyorsa ne oluyorsa şirkete büyük siyah çöp poşetlerinde deste deste ''nakit '' paralar geliyor. Eski patron bütün borçlarını tek tek temizliyor.

Ne güzel değil mi ağalar ?. Oğlun karılarla kızlarla parayı yiyip batırsın sen gel eski bağlantılarını kullanarak eskiden yaptığın ''işi'' yap durumu düzelt geri git. Artık o iş neyse tahmin edersiniz az çok paralar nakit geldiğine göre :).

Varmıdır sizinde bildiğiniz böyle gümrük olayları yazabilirsiniz :). Bu sitede öyle yarı karanlık abilerimizin olduğundan eminim. Özel mesaj kutumuz da açık :).

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hukukçu

 UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

 • İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
 • Ayıboğan
  Üye

  Toplam 113 yazı
  19/05/2017 :  19:36:40  Alıntı
  Diğer mesajlarından da anladığım kadarıyla farklı bir çıkış yolu arıyorsun.Bulursan bana da haber ver.köşeyi birlikte döneriz :)) Mesaj kutum 7/24 açık :))

  Yerleşim : Türkiye / Giresun  |  Meslek : Ticaret
  ege10ege
  Yeni Üye

  Toplam 59 yazı
  20/05/2017 :  00:16:44  Alıntı
  Karanlık abilerin bu forumda olacağını hiç sanmıyorum. Olsa olsa bir kaç dolandırıcı olabilir.

  Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
  tablom
  Üye

  Toplam 433 yazı
  20/05/2017 :  10:15:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


  Bu tip durumlarda olayın içi, işin gerçeği insanların genellikle tahmin ettiği şekilde değildir.
  Peki neden tahmin edemez insanlar da illaki karanlık işle falan düşünür?
  Çünkü genellikle 3-5 kuruş ile ay sonunu getirmeye çalışan insanlarımız servet denilen şeydeki rakamın büyüklüğünü algılayamıyor.
  Ben olaya böyle bakıyorum. Siz de böyle bakmaya çalışırsanız vizyonunuz daha geniş olur.

  Verdiğiniz örnekte kişi illegal bir şeyler yapmıştır, yapmamıştır, kara parası vardır aklamıştır, gayrimenkullerini satmıştır, piyasada tanınan bir adam ise el altından borç vermiştir, evvelden iyilik yaptığı kişiler vardır bu durumda onlar yardım etmiştir hiçbirini bilemeyiz, olayın iç yüzünü kesinlikle bilemeyiz.
  Ama emin ol senin karanlık işler dediğin illegal konularda da öyle çuval çuval paralar dönmüyor, o kadar döndürebilmen için senin de en az 1-2 çuval parayla o işlere girmen lazım :)

  Kısaca benim tavsiyem bunlar yerine daha geniş vizyon ile legal işler düşünsen ve tüm enerjini ona aktarsan başarı için gerekenlerin %40'ını gerçekleştirmiş olursun. Kalan %60'ın yarısı şans diğer yarısı da devamlılıktır.
  Tablo Uzmanından Alınır!
  Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

  Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
  Masor07
  Üye

  Toplam 522 yazı
  20/05/2017 :  11:05:19  Alıntı
  Selamlar hocam..Bende Tablom kardeşimizin dediği gibi konulara değinmek istiyorum...

  Hayatta herkesin tek kurşunu olduğunu düşünerek iş hayatına bakarsak o şekilde düşünmek normal.İnsanların mal varlığı olarak sadece gözle görünen varlıkları olmuyor..Çocuğu o varlığın kıymetini bilememiş malesef har vurup harman savurmuş.Baba tekrar gelmiş toparlamış.Ben olsam babanın yerine o şirketi satar parasını da çatırr çatırr yerdim..Bir büyüğümünde dediği gibi;Ben sıfrdan bu güne kadar geldim şimdi kazandığım tüm paraları harcıyorum.Benim çocuğumda çalışsın sfırdan gelsin oda harcasın...Çocuk kıymet bilip işi büyütememiş malesef.O tarz varlıklı kişlerin illaki ev,arsa vb şeyleri vardır.Onları satarak yada nakiti varsa onu alarak toplamış olbilir diye düşünüyorum.

  Antalya yerli yabancı gayrimenkul satış/danışmanlık hizmetleri.

  Merak ettiğiniz her türlü konular için ÜCRETSİZ olarak mesaj yada direk 0532 795 15 39'dan ulaşabilirsiniz.

  Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
  erkantekin
  Üye

  Toplam 537 yazı
  20/05/2017 :  12:06:32  Alıntı
  Helal paranın peşinde koş, haram para bela getiri.

  Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ

  0.08 saniye.
  01:30:17, 25 Nisan 2018, Çarşamba

  Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

  Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.
  iyis.in! . keyf.in . gezin.in . gelisim.in
  © 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım