Reklam Ajansı Kurmak ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Reklam Ajansı Kurmak ?


ahmetxx12xx
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
14/05/2017 :  16:03:03 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


hepinize iyi günler grafik tasarım öğrencisiyim ve mezun olduğumda reklam ajansı kurmak istiyorum reklam sektöründe olan kişilerden tavsiyeler almak istiyorum fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevınırım ...
öncelıkle kosgeb e başvurarak olmadı başka yollardan maddi destek (kredi vs) alaarak bu planı hayata geçirmek istiyorum sorularım sunlar
ajansı kurmak için neler gerekli hangi adımların atılması lazızm ortalama ne kadar tutar ?
bir diğer sorumsa ilk açılışta o makıne olsun bunuda alalım bu olmassa olmaz dıye hepsini alabilicek değiliz alsak ilk gün iflas ederiz :)
demem o ki ilk aşamada ufakdan başlamak istiyorum hangi makineler bana ilk aşamada lazım bunları yazarsanız sevınırım ...
bir diğer husus da şuki reklam ajansı ve fotoğrafcı bir arada yapmak istiyorum işte dış çeim mezunıyet vesıkalık düğün vs vs fotoğraf için herhangibir sıkıntı olurmu yoksa ikisi bir tek çatı altında yapılabilir mi ?
eğer şuan bir aksilik çıkmazsa 2-3 arkadaşım da benımle çalışacak yanı bır ekibimiz var ...
cevaplarınız için teşekkür ederim ...

Yerleşim : Türkiye / Giresun  |  Meslek : Öğrenci
Kenan Kablan
Editör

Toplam 1213 yazı
15/05/2017 :  15:19:20  Alıntı
3 yıl iyi bir reklam ajansında, alacağın ücreti önemsemeden, alabileceğin tüm görevlere talip olarak çalış. 3 yıl sonra ajans aç.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Masor07
Üye

Toplam 522 yazı
15/05/2017 :  23:04:52  Alıntı
Çıraklığını yapmadığın işin patronu olamazsın mantığıyla başlarsak bir ajansda işe başla derim.Çevre ve tecrübe edindikten sonra kucuk bir yer tutarak fason iş alarak başlayabilirsin..Bu şekilde hem minimum giderle tecrübe edinirsin hemde borca girmeden piyasayı yoklarsın.Bir çok online baskı işi yapan çok büyük firmalar var.Onlar ile çözüm ortağı olarak da çalışabilirsin.Tabi ne kadar sağlıklı başarılı olur onuda zaman gösterecektir.

Bu gun makine al eleman personel sigorta algısı vergisi derken altından kalkamayacağınız borca girebilirsiniz.Ama dediğim gibi davranıranız başınız ağrımadan yola devam edebilirsiniz diye düşünüyorum..


Bol şanslar
Antalya yerli yabancı gayrimenkul satış/danışmanlık hizmetleri.

Merak ettiğiniz her türlü konular için ÜCRETSİZ olarak mesaj yada direk 0532 795 15 39'dan ulaşabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
tablom
Üye

Toplam 433 yazı
16/05/2017 :  10:17:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


22 yıllık tasarımcıyım;
Ajans işinde okul bitirmek yeterli olmuyor maalesef.
Tavsiyem önce bir kaç ajansda çalışmalısın 3 yıl kadar ve bu süreçte başka ajanslarda işlerin nasıl yürüdüğünü de öğrenmek için bir çevre yapmalısın.
Ajans denildiğinde de bir çok farklı alan var, küçük grafik atölyesi de kendine ajans diyor, çizgi üstü çalışan da çizgi altı çalışan da, butik çalışıp kaliteli müşterilere iş yapan da ajans, mahalledeki kebapçıya magnet yapan da kendine ajans diyor.
Tüm bunların nasıl işlediklerini, neler yaptıklarını, hangi noktalarda zorlandıklarını çok iyi gözlemlemelisin öncelikle.
Kolay bir iş değildir, dedim ya 22 yıllık tasarımcıyım ama ajans işletmiyorum düşün artık :)
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
axu
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
23/05/2017 :  13:11:46  Alıntı
reklam snapper malzemeleri için http://www.zndisplay.com u ziyaret ediniz.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Mühendis

0.06 saniye.
01:31:28, 25 Nisan 2018, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.
iyis.in! . keyf.in . gezin.in . gelisim.in
© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım