Oto Alım-satımında İşin Püf Noktaları - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Oto Alım-satımında İşin Püf Noktaları


Tarik2002
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
15/03/2017 :  11:57:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Herkese selamlar.
Sorumun başlangıç noktası: Bir tanıdığa şöyle 10000-12000 TL civarında Reno12, Broadway veya Şahin gibi bir araba arıyorduk. Bir apartmanın bahçesinde satılık ilanlı bir Broadway gördük ve numarayı aradık. Hemen yukarıdan bir Hacı Dayı iniverdi. Orada bulunan üç ayrı aracın da kendisine ait olduğunu ve satılık olduğunu belirtti. Sattığı arabalar da 8000-12000 arası düşük fiyatlarda. Kendisi emekli, temiz yüzlü bir şahıs. Vakti olduğu için keyfe keder bu işi yaptığını ve ayda bir iki araba sattığını söyledi. Arabaları çevre bölgeden bulup üzerine 500-1500 arası koyup satmaya çalışıyormuş. Bu işten her ay bir emekli parası kazanıyormuş.
Şimdi sizlere sorum:
Bu iş bu şekilde yapılır mı? Kar edilir mi? Araçların noter satışları masraflı değil mi? Alımdan sonra zorunlu sigorta yaptırmak mecburiyeti var mı? Gerçekten insan çevresinden kar edebileceği arabaları bulabilir mi? Bu işte garanti ve maliye nasıldır?
Yani alım satıma bir galerici olarak değil, ek iş yapan bir emekli, memur veya işçi açısından bakın. Yorumlar için teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
ykg142
Üye

Toplam 104 yazı
15/03/2017 :  23:35:17  Alıntı
yanlışım yoksa 3-4 arabadan sonrası muhakkak maliyenin radarına takılır ücreti cüzi mmiktarda olan eski araç işinde aracın modeline bakılmaz o andaki kondüsyonuna bakılır şahin doğan toros broadway tarzı arabaların fiyatının hiç düşmemesinin sebebi ise genelde kırsal da tutulurlar usta ve yedek parça sıkıntısı çekmemek için örneklemek gerekirse antalya merkezde şekilci bağzı gençlerin haricinde şahin doğan görmek inanın zorlaştı ama 50 km yukarı çıkın korkuteli ilçesine yada 100 km öete elmalı ilçesine git her yer şahin doğan broadvay dir nedeni yedek parça usta bulamama ile açıklanır lafı çok dolandırdım benim de bir arkadaşım var bu işlere çok meraklı alır süsler satar 2500 tl ye station reno alıp detaylı bir temizlik yapıp onuda kendisi evinin bahçesin de yaptıı 4500 tl ye sattığını bilirim yani oranlarsan kar marjı yüksek yani 50 bin tl ye aldığın aracı en fazla 60 a satarsın sana bırakacağı en iyi ticarette % 10 ya da %15 dir araba işinin ama alt tabaka araç işine bakarsan çok daha az para bağlar çok daha fazla para kazanırsın

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
rusyadaticaret
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
16/03/2017 :  03:19:12  Alıntı
maliye yakana yapışır . basit değil bu işler. adam galeri açıp maliyetlerine katlanıyor. en güzeli sen de galeri aç . tavsiyemdir. istoçdan anlaş . galericiyim de normale sattıklarının altında alıp kendi galerinde satabilirsin.yülü paran varsa filolar araçlarını ihalelere çıkartıyor oradan güzel ekmek yersin.
Az olsun ama helalinden olsun! Haram kursaktan geçer amma sızısı kalıcı olur emer emer kanser olur!

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Moskova  |  Meslek : İthalat / İhracat
casua1
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
16/03/2017 :  09:35:15  Alıntı


merhaba tarık. Aslında bu işi yapmanında püf noktaları var. Evet 1 yılda enfazla 3 adet araç alıp-satabilirsin. Eğer fazlasını yapacaksan eşinin üstüne yaparsın.Daha fazlasını diğer aile üyelerinin üstüne yaparsın.
önemli olan 3 adet sınırı değil. Asıl öenli olanı işten anlaman yani arabadan anlaman.Arabanın değişeni boyası uygun fiyata alabilmendir.Diğerleri teferruattır.

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Fabian Pellet
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
17/03/2017 :  16:01:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Güzel bir iş
FABIAN PELLET

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Mühendis

0.08 saniye.
19:27:59, 24 Nisan 2018, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.
iyis.in! . keyf.in . gezin.in . gelisim.in
© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım