Tekstil Sektörüne Girme Ve Bazı Sorular - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tekstil Sektörüne Girme Ve Bazı Sorular

numanakgunduz
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
17/12/2016 :  17:36:11 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Sayın forum kullanicilari, ben Numan ciddi ciddi tekstil sektörüne gireceğim ama ciddi bir bilgi eksigim var yanitlayabilecek arkadaslar varsa müteşekkir olurum.
1 - Kışın penye uretimi, yazin t-shirt uretimi, ve erkekler icin üreteceğim, acaba bu urunlerde hangi tür kumaş kullanilir ve EN ÖNEMLİSI bunlarin fiyatlari nedir , nerelerde satilirlar?
2- Iscilere sigorta yapmasam sıkıntı oluyormuş sigorta yaptirsam kazanamamki?
3- acaba toptancilar nerededir, ne kadar urun alirlar? Acaba bir atolye ilk ay kac musteri bağlar, bu musteriler ortalama kac urun alirlar? Biliyorum musteri baglamak sana bagli diyeceksiniz ama ben ortalama bir saticiyim diyelim.
4- ortalama penye ve tshirtten ne kadar kazanirim, yani diyelim maliyet 6 tl, toptanciya 8 e satsam 2 kazanirmiyim? acaba 2 tl karla alici bulurmuyum?
5 - Acaba Penye 1.75 mt tshirt1.5 mt mi kumas ister

LÜTFEN AMA LÜTFEN BILGILENDIRIN TESEKKKUR EDİYORUM

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşsiz
samettpc
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
18/12/2016 :  03:19:12  Alıntı
Sigorta yaptırmazsan kaybedersin asıl hem işçin gereken özeni göstermez hemde yaptırımları ağır diğer konulardan bende anlamıyorum..

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
18/12/2016 :  09:52:56  Alıntı
ben yurtdışına tekstil gönderiyorum. piyasada inanılmaz bir rekabet var ve bu sebeple fiyatlar düşük. bu işe imalatçı olarak girmeniz sizi büyük bir hayal kırıklığına uğratır ki siz işi de hiç bilmiyorsunuz. sakın yapmayın. bir al-satçı olarak size önerin al-sat.. ve sadece yurtdışı.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Mersin  |  Meslek : İthalat / İhracat
numanakgunduz
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
18/12/2016 :  14:01:44  Alıntı

peki kayınço adlı kullanıcı, bayan giyim, tunik- bluz gibi ürünlerin üretimi hakkında ne diyorsunuz? karlılık oranı nedir?

kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
18/12/2016 :  14:35:12  Alıntı
üretim yapmadığım için kar oranı hakkında ahkam kesemem.. fakat içinde bulunduğumuz piyasa itibariyle işi hiç bilmediğinizi de gözönünde bulundurarak batma oranınız hakkında ahkam kesebilirim; %100.. sakın yanlış anlamayın, bildiğim konuda uyarmayı artık vatandaşlık görevi olarak adlediyorum.yazıktır emeklerinize ve umutlarınıza. yapmayın.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Mersin  |  Meslek : İthalat / İhracat
numanakgunduz
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
18/12/2016 :  22:14:27  Alıntı
sağolun teşekkürler.

hamit2003
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
06/06/2017 :  12:18:26  Alıntı
bu bilgi eksikliginizi en iyi bir atölyede partime vb. çalışarak giderebilirsiniz.
burada üretim yapan kişi sizi rakip olarak görecegi için bilgi vermez veya yanlış yönlendirir .
.. ayrıca akedemik bilgi istersenizde milli egitim bakanlıgının çırak egitim programları nı internette bulabilirsin.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Hazır giyim
mescoer34
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
06/06/2017 :  16:37:47  Alıntı
numan bey merhaba eğerki hiç bilmiyorsan sakın girme ben33yılçalıştım yıllarca dokumanın hertürünü n fason atelyeciliğini yaptım ist.okmeydanın da ama eskiden olsa idi olurdu ta 20 yıl önce yeni elamanlar anca sorun üretiyor ustabası tutsan sorun işin inceliklerini bilmediğin için sorun olur ben 50 yasın dayım okadar tecrübem var gözüm korkuyor atelye açmam ama sunu düşünü yorum eşimle beraber kendim kalıbını kesimini dikimini ütüsünü yaparım az adet olur ama kafam ağrımaz eğer illa yapacam dersen tecrübelerimden her zaman yardıma hazırım basarılarkolay gelsin.
Marsa

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
ege10ege
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
06/06/2017 :  17:36:15  Alıntı
O kadar tesis kur işçi bul et ayakta kalmaya çalış milletle yarış et siyasi krizden etkilen ve 2 TL kazanç çok komik bir kazanç. Ve ne yapacağını bilmiyorsun. Olmayanı satacan arkadaşım olmayanı. Forumdan bana ulaşanlara da forum başlıklarına da aynı şeyi söylüyorum. Her yer berbat ötesi ne alırsan 5 tlci dolu.ve 5 tl'lik şeye pazarlık eden vatandaşlarla dolu.

Sen 2 tl derdindesin 6 ya alır 8'e satarmıyım diyorsun. ben 140 tl'lik çorabı su gibi satıyorum ;) neden mi su gibi? exclusive ithalatçıyım rakibim yok benzerim yok ve 2. parti ithalata geldi sıra.

mescoer34
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
06/06/2017 :  19:14:55  Alıntı
ali bey maşallaahc.diyelim oda sizin farkınız galiba kaç kişi o ürünü fark edebilir etse bile italatı pazarlaması hepsi başlı başina ayrı meziyet ister sizin maharetiniz olmasa hepsine adam tutacak sın elaman da senn gibi yapar mı o işi işte numan beye anlatmak istediğim bu gibi konulardı allaahcc.çok versin.inş.ben ne yapabilirim bu saatten sonra teks til dışın da mesleğimiz olmus nankör o lmayayım şükür rabbime helalin olsun birileri imalat yapacak vs. herkes mücadelesini yapıp rabbimiz cc.verdiği rızg ı akşam evine ***ürsün işte böyle formlar da da istişare ediyoruz iyi ki koniks var herkese helal inden bereketli işler haırlı ramazan lar olsun inş.
Marsa

ege10ege
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
07/06/2017 :  01:45:47  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mescoer34
ali bey maşallaahc.diyelim oda sizin farkınız galiba kaç kişi o ürünü fark edebilir etse bile italatı pazarlaması hepsi başlı başina ayrı meziyet

Kaç kişimi fark edecek ? Tam aksine resmi web sitesine bakıp bakıp bundan yok mu ? Başka rengi yok mu? Diğerlerinden getirmeyi düşünüyor musunuz ? gibi günlük 5 soru geliyor. Ürün hitlerim site hitlerim mükemmel.

mescoer34
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
07/06/2017 :  02:01:04  Alıntı
hayır satacak doğru ürünü bulmak anlamında dedim
Marsa

ege10ege
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
07/06/2017 :  02:59:53  Alıntı
Bal tutan parmağını yalar. Taklitçilik esnaflık da affedilemez. O onu yapıyor bende yapayım. Bu işte çok para varmış bende yapayım vb..

wenom123
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
11/11/2017 :  03:06:30  Alıntı
kardeşim bilmediğin işe tek başına girme eger girmek istersen muhakkak bu işi bilen biriyle girmek sana daha cok avataj saglar.bü işde öenemli olan makınelerın sürekli çalışması yanı sana iş verecek fırmalar.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Tekstil

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.24 saniye.
09:17:02, 23 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım