Hazır Giyim Fabrikası Açmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Hazır Giyim Fabrikası Açmak

muratturkmen
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
27/08/2016 :  22:39:21   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar arkadaşlar. Hazır giyim fabrikası (atölyesi) açma konusunda bilgilerinize ihtiyacım var.
Biz 3 ortak arkadaşla hazır giyim fabrikası (atölyesi) açma kararı aldık ve bu konuda sadece internetten araştırarak öğrendiğimiz bilgilerimiz mevcuttur.
Hazır giyim fabrikamızda pantalon, gömlek, polo yaka t-shirt, balıkcı yaka t-shirt, bermuda, bluz ve.s aklınıza gelebilecek günlük hayatta kullanılan (lc waikiki, defacto) gibi firmaların sattıkları ürünleri dikmek istiyoruz. Üretim kapasitemiz ortalama aylık 100-200 bin adet olucak şeklinde makina ekipmanlarımızı araştırıyoruz. Piyasaya baktığımız zaman çok kafa karıştırıcı bilgilere rastladım, belki de bu alanla ilgili bilgimiz olmadığından dolayı bana öylemi geliyor bilmiyorum.
Yukarıda belirttiğim üretim kapasitesini yakalayabilmek için atölyede kullanılacak olan makinaların tam otomatik makinalar olmaları mı gerekiyor, yoksa bu işi normal makinalarla da yapabilirmiyiz. Eğer bu makinaların tamamını tam otomatik olarak almak istesek bu makinalara ne kadar para vermemiz gerekecek. Ayrıca bu makinaları tam otomatik almamız ürünlerin dikiş kalitesini artırırmı. Anlayacağınız şu ki bizim bu işde pek bilgimiz yok ve sizlerden baştan sona bilgilendirici yorumlarınızı, tavsiyelerinizi, eleştirilerinizi bekliyoruz. Şimdiden teşekkürler
Türkmenistan'dan selamlar.

Yerleşim : Türkmenistan / Daşoguz  |  Meslek : Ticaret
jacktex
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
28/08/2016 :  11:51:51  Alıntı
merhaba sipariş alacağınız firmalarla görüşme yaptınız mı ? kesin sipariş verecekler mi ? ayrıca dokuma mı yapacaksınız örme mi ? ikisinin makina parkuru birbirinden farklı. yine makine durumu da ürün gruplarıyla ilgili. tam otomatik makineler verimlilik ve kalite için daha iyi olacaktır. ancak ; pantolon, ceket, gömlek vs için special makineler de gerekecek. makine fiyatları için internette birçok veri var. 2.el satan birçok site mevcut.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
tekbay
Üye

Toplam 365 yazı
28/08/2016 :  14:06:26  Alıntı
önce işi öğrenmenizde fayda var.
DEĞER VERDİK YETERİ KADAR, ARTIK HERKES EDERİ KADAR

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
rusyadaticaret
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
28/08/2016 :  15:56:54  Alıntı

bence tam donanımlı olmadığınız bir işe girişmeyin. önce size iş verecek firmalar ile bağlantı kurun.sonra düşünün
Az olsun ama helalinden olsun! Haram kursaktan geçer amma sızısı kalıcı olur emer emer kanser olur!

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Moskova  |  Meslek : İthalat / İhracat
muratturkmen
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
28/08/2016 :  16:17:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - jacktex
merhaba sipariş alacağınız firmalarla görüşme yaptınız mı ? kesin sipariş verecekler mi ? ayrıca dokuma mı yapacaksınız örme mi ? ikisinin makina parkuru birbirinden farklı. yine makine durumu da ürün gruplarıyla ilgili. tam otomatik makineler verimlilik ve kalite için daha iyi olacaktır. ancak ; pantolon, ceket, gömlek vs için special makineler de gerekecek. makine fiyatları için internette birçok veri var. 2.el satan birçok site mevcut.

Sayın jacktex merhaba. Şimdilik siparişlerle ilgili olarak hiç bir firmayla görüşme yapmadık. Biz hazır dokuma kumaş kullanarak kendi modellerimize göre dikiş yapacağız ve öncelikli olarak dikimini yapacağımız ürünleri kendi mağazalarımıza satacağız, yani ilk hedefimiz kendi mağazalarımızı kurduktak sonra bu mağazalar için üretim yapmak. Bizim ülkemizde bu işi yapan bi firma yok ve biz ilk olarak kendi mağaza zincirlerimizi kurmak istiyoruz. Kullanacağımız kumaşları da ülke içinden temin etmeyi düşünüyoruz. Bu açıdan tam otomatik makinaların üretim kapasiteleri ve fiyatları bizim için çok önemlidir. Bildiğim kadarıyla Defacto, Collezione gibi firmalar kendi modellerini çizerek ürünleri dışardan ithal ediyorlar. Biz bu işi kendimiz yapmak istiyoruz ve mağazalarımızı da bayilik olarak vermek istiyoruz.

janus321
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
28/08/2016 :  16:20:43  Alıntı
arkadaşım öncelikle bu işe girmeden satışını ön plana alman gerekli,satış konusunda problem yoksa atölye kurulur.2. el makinalar alınır diğer donanımları hazırlar yaparsın,aranızda bu işle ilgili ustalık deneyimine sahip arkadaşın varsa iş kolay,şayet yok ise bir usta başına ihtiyacınız var derim
ry5735

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
muratturkmen
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
28/08/2016 :  16:29:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - janus321
arkadaşım öncelikle bu işe girmeden satışını ön plana alman gerekli,satış konusunda problem yoksa atölye kurulur.2. el makinalar alınır diğer donanımları hazırlar yaparsın,aranızda bu işle ilgili ustalık deneyimine sahip arkadaşın varsa iş kolay,şayet yok ise bir usta başına ihtiyacınız var derim

Bizim ülkemizde bu ürünlerin satışının pek sıkıntı olacağını sanmıyorum. Zaten ülke içerisinde üretim yapan bi firma yok. Giyisilerin neredeyse tamamı yurtdışından temin ediliyor. Aynı kalitedeki ürünleri ürettiğimiz zaman alıcıların da yurt dışına gideceğini pek sanmıyorum çünkü, gümrük vergisi, taşınması ve.s bir sürü ek masraf isteyen bir iş. O yüzden alıcıların da bizi tercih edeceklerini umuyoruz. Ayrıca kumaştan, konfeksiyon üretiminden anlayan, üretim aşamalarının tamamını bilen üretim müdürüne de ihtiyacımız var.

muratturkmen
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
28/08/2016 :  17:13:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
tabiki bu konuyu bilirkişiden yardım almanız daha mantıklı,bulunduğunuz ülkede varmı peki üretim yapabilicek yani konfeksiyondan anlıyan birileri

Maalesef, ama Türkiye'den getirmeyi düşünüyoruz.

muratturkmen
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
28/08/2016 :  17:15:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
bu konuda tanıdığım bazı kişiler var whatsapp numaram +0543 818 88 80

Teşekkür ederim, sizinle yakın bi zamanda iletişime geçeceğim.

emrenazli
Üye

Toplam 155 yazı
28/08/2016 :  18:28:42  Alıntı
Gerçekten zorlu bi sektör bu işi yapanlardan farklı yaparım diyorsanız girin yoksa hiç bulaşmayın derim ki zaten sektörle alakalı çok bi bilginiz yok. O boyutta bir fabrikanın tutmaması ciddi bir zarar ve hüsranla sonuçlanabilir. Bu işe gerçekten niyetiniz varsa ufak bi atölyede 2-3 sene antrenman yapmakta fayda var diye düşünüyorum.
Çocuk giyim üzerine perakende ve toptan mağazalarımız var.

Kelepir serili Çocuk giyim ürünleri alınır.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
jacktex
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
29/08/2016 :  10:08:28  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - muratturkmen
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - jacktex

Sayın jacktex merhaba. Şimdilik siparişlerle ilgili olarak hiç bir firmayla görüşme yapmadık. Biz hazır dokuma kumaş kullanarak kendi modellerimize göre dikiş yapacağız ve öncelikli olarak dikimini yapacağımız ürünleri kendi mağazalarımıza satacağız, yani ilk hedefimiz kendi mağazalarımızı kurduktak sonra bu mağazalar için üretim yapmak. Bizim ülkemizde bu işi yapan bi firma yok ve biz ilk olarak kendi mağaza zincirlerimizi kurmak istiyoruz. Kullanacağımız kumaşları da ülke içinden temin etmeyi düşünüyoruz. Bu açıdan tam otomatik makinaların üretim kapasiteleri ve fiyatları bizim için çok önemlidir. Bildiğim kadarıyla Defacto, Collezione gibi firmalar kendi modellerini çizerek ürünleri dışardan ithal ediyorlar. Biz bu işi kendimiz yapmak istiyoruz ve mağazalarımızı da bayilik olarak vermek istiyoruz.

bahsettiğiniz firmaların kendi fabrikaları var. sadece kapasite fazlasını dışarıdan hazır alıyorlar. verimlilik konusunda makineyle birlikte doğru hat kurulumuna da ihtiyaç var. üreteceğiniz ürünlerde hangi operasyonlar varsa , örneğin overlok, düz dikiş, fleto, ilik düğme vs. bunlara göre makine alınır. hangi makineden kaç adet alacağınız da yine ürün çeşidi ve modal adetine göre değişiklik gösterir. iyi bir usta gerekli makineleri söyler. bir de danışman bulursanız makine parkurunu belirleyebilir. bu şekilde kaç kişiyle günde kaç adet iş çıkacağını da bilmiş olursunuz .bu konuda yardımcı olabilirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
seloceza
Üye

Toplam 554 yazı
29/08/2016 :  11:29:19  Alıntı
siz işin üretimmi yoksa satış ticaretindemi yer alacaksınız once onu kararlastırın,kendi malimızı üretip kendi mağazamızda satalım diyorsanız bu hakiketen tekstil gibi rekabetci ve emek yogun bir sektörde isi bilmeden gerçeklestirilmesi çok çok zor bir hedef ,öyle bir düsünceniz varsa mağazalaşma ve ticaretini yapmaya çalısın kendi ürünlerinizide dışarda fason ürettirin tekstil üretimde emek yogun oldugu icin sabit gider coktur ve hat safhada verimlilik almanız lazım yoksa piyasada sizin maliyetinize toptan satanları görürseniz şaşırmayın sizin orada kalifiye elaman sorunu varmı bilmiyorum ama orasıda ayrı bir sıkıntı .Bunları atolye isleten ve tekstilin üretim ve toptancılıgını yapan biri olarak söylüyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstabbul  |  Meslek : Grafiker

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.75 saniye.
16:36:10, 6 Mayıs 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım