Ayran Üretimi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ayran Üretimi

kabusname
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
11/07/2016 :  00:07:18 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar,
Öncelikle daha önce böyle başlıklar açılmış ama altında sürekli olmaz,yapamazsın,batarsın şeklinde yorumların çogunlukta oldugunu gördüğüm ve hiçbişekilde yararlı bir bilgiye ulaşamadığım için ben tekrardan açmak zorunda kaldım bunun için özür dilerim.
Ben ziraat mühendisiyim birde gıda mühendisi arkadaşımla birlikte ayran üretimi yapmak istiyoruz süt toplama işini halledebiliyoruz yaptığım araştırmalara ve yoklamalara göre bu aşamada sıkıntı olmayacak ancak biz bu işte makineker konusunda sıkıntı çekiyoruz cok büyük olmayacak bir üretim yeri için yani yaklaşık haftalık 2ton ayran üretmek için gerken makineleri ve maliyetleri öğrenmek istiyorum bunun için kuru maddesine göre yaklaşık 1ton süt temin edilmeai gerektiğini biliyoruz ancak sizden tek iategim kullanılması gereken makineler ve bunların maliyeti ayrıca kurmak istediğimiz yer müstakil bir. Ev bu sıkıntı olurmu yani içi düzeltilir ıugun şekilde ama çevresinde yerleşim yeri olması gibi sorunlar oluyormu bunu merak ediyoruz şimdiden yanıtlayan ve yardımcı olan herkese teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Diğer
kabusname
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
12/07/2016 :  19:13:09  Alıntı
Akıl verecek deneyimlerini paylaşacak hiç kimsd yok mu

Ahmet4259
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
13/07/2016 :  06:50:27  Alıntı
Mustakil ev degilde sanayide bir dukkan daha iyi olur diye düşünüyor um

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Gıda
kabusname
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
13/07/2016 :  07:04:19  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Ahmet4259
Mustakil ev degilde sanayide bir dukkan daha iyi olur diye düşünüyor um

Şuanda sanayide biyer kiralamak ilk etapta zorlar bizi bir sene peşin gibi isteklerden dolayı o evin içini istedigimiz gibi düzenleme fırsatımız var

hakany5
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
13/07/2016 :  09:38:44  Alıntı
müstakil evde yapacağınız için üretim izin belgesi almanız zor olabilir

belli bir standart yer olması lazım üretim için , ayrıca ayran dolum makinası 2. el alırsanız sanırım 5 bin tl civarı

bir önemli konu daha var bence , oda satış pazarlama işini nasıl çözeceksiniz ? bunu gözardı etmeyin derim

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : İthalat / İhracat
mduran
Üye

Toplam 195 yazı
13/07/2016 :  10:41:10  Alıntı
Merhaba müstakil evde üretim yapmak için il veya ilçe tarım müdürlüğü herhangi bir sorun çıkarmaz senden içeride yapman gereken değişikleri işte giyinme soyunma,tuvalet banyo,imalat bölümü,ambalajlama,depolama bölümü gibi şeyler ister sende hazırlarsın ruhsatı verirler ama sorun belediye ruhsatında belediye eve işyeri ruhsatı vermez.

Bence senin bunlardan daha önemli yapman gereken şeyler var hammadde yani süt temininden itibaren son tüketici ye ulaşıncaya kadar soğuk zincir oluşturman gerek soğutuculu süt toplama aracı depolama için soğuk hava deposu mamül dağıtımında frigrofik soğutuculu araç gerekli.

Bence senin haftalık yapmak istediğin tonajda makinaya gerek yok bu kadar küçük üretimi makinaya gerek kalmadan üretilebilir sadece bardak ayranın ağzını kapatmak için bir tane folyo kapama makinası alman yeterli oda 300 tl falan birde bu tonaj bu yatırımı kurtarmaz yapmak istediğin tonajı revize etmelisin ciddi bir fizibilite raporu hazırla eksiyi artıyı iyi analiz et yoksa kendi denizinde boğulursun
TURŞUCU ŞEVO

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Gıda
agresif_tnt
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
25/07/2016 :  04:24:46  Alıntı
ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ okumalısın çevreye vereceğin etkiyi ölçerler bunu bir çevre görevlisi danışmanlığı yapan arkadaşlardan öğrenebilirsin. 2. evin içi komple yerler fayans olmalı ve bunun duvarlardaki yüksekliği 1.5m civarında olması gerekiyor.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Kimyager
selcuk43
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
01/08/2016 :  13:51:03  Alıntı
Sadece ayran yapıcaksınız galiba bunun için diğer fabrikalarla rekabeti sağlama tutmalısınız.çünkü diğer süt fabrikaları satış konusunda birden çok çeşitleri olucak sizin bu konuda satışta çok iyi çalışmanız gerekecek

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : Gıda
Aslan A.
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
09/11/2018 :  10:48:27  Alıntı
Asalamu aleykum! Teknoloji ve ayran üretim tarifi satabilen bir şirket veya mühendis arıyorum. Ekipman gerekli değildir, üretim Rusya'da süt fabrikasında başlatılacaktır. Ayran tadı hem Sütaş hem de Pinar firmalarına ya da daha iyi olmalıdır. Bana bir e-posta yazın ya da burada kendi e-posta, ben yazacağım.

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Grozny  |  Meslek : İmalat
kncihan
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
17/11/2018 :  15:52:58  Alıntı
Müstakil bir evde bu işi ne kadar yürütebilirsin ki? Sağlık, hijyen vs?

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.14 saniye.
04:02:15, 18 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım