Kapida Odeme Ve Dişaridan Fatura Kesme - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kapida Odeme Ve Dişaridan Fatura Kesme

musberat
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
12/06/2016 :  01:25:39 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

arkadaslar simdi babamin eczanesi var...ve bende yurtdisindan ilginc urun vs getirip burada cesitli sitelerde yayin yapip satisini yapmak istiyorum da herkes kapida odeme istiyor ve faturasizda yollanmiyor..maliye ve muhasebeden anlamiyorum

1...ben eczanede faturasini kesebilir miyim
2...illa ki sahis sirketi mi kurmam lazim yani muhasebeciye ayri para stopaja ayri para gibi
3...kapida odemeyi kisisel vergi muafiyet belgesi alarak yapmam mumkun mu
4...kapida odeme yerine onerebilecegim ne var

Yerleşim : Türkiye / Ankara
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
13/06/2016 :  13:48:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
3. sık için yazıyorum.. ben oyle yapmıstım
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
musberat
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
16/06/2016 :  02:45:10  Alıntı
cevap yok mudur

musberat
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
17/06/2016 :  01:50:34  Alıntı

vergi dairesi bu soyledigim islerden vergi muafiyet belgesi alabolecegimi soyledi....simdi benim aylik tahmini masraflarim ve cesitleriyle birlikte kac olur?

yani isyeri acacak miyim hani home office gibi birsey olmadan olmaz mi

stopajdir kiradir muhasebedir yine bu masraflar karsima cikacak mi vergi muafiyetim de olsa

enbomarketing
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
17/06/2016 :  14:50:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba Arkadaşım,

Her hangi bir firmanız var ise, o firma üzerinden tabi ki de satış yapabilirsin.
Eğer ki kargo firma aracılığı ile satış yapmak istiyorsan ( internetten ) İrsaliyeli Fatura bastırabilirsin matbaadan.

Kapıda ödeme sistemi için, vergi levhan ile anlaştığın kargo firmasına gittiğinde, sana kapıda ödeme için yardımcı olacaklardır.

Başlangıc hiç uğraşmak istemiyorum diyorsan, kisisel vergi muafiyet belgesi alarak sadece ufak tefek şeyler satabilirsin. Ama ben bu işi ciddi yapıcam diyorsan, her hangi bir şahış firması üzerinden bu satışı dediğim şekilde gerçekleştirebilirsin.

Yardımcı olabilmişimdir umarım
Saygılar Dostum,
Başarılar
Saygılarımla,

EnesBOZOK
enes@enbomarketing.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
musberat
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
18/06/2016 :  10:19:02  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - enbomarketing
Merhaba Arkadaşım,

Her hangi bir firmanız var ise, o firma üzerinden tabi ki de satış yapabilirsin.
Eğer ki kargo firma aracılığı ile satış yapmak istiyorsan ( internetten ) İrsaliyeli Fatura bastırabilirsin matbaadan.

Kapıda ödeme sistemi için, vergi levhan ile anlaştığın kargo firmasına gittiğinde, sana kapıda ödeme için yardımcı olacaklardır.

Başlangıc hiç uğraşmak istemiyorum diyorsan, kisisel vergi muafiyet belgesi alarak sadece ufak tefek şeyler satabilirsin. Ama ben bu işi ciddi yapıcam diyorsan, her hangi bir şahış firması üzerinden bu satışı dediğim şekilde gerçekleştirebilirsin.

Yardımcı olabilmişimdir umarım
Saygılar Dostum,
Başarılar

merhaba cok mukemmel ­cevap vermissiniz kon­iksten....musaitseniz­ sizden bu isin ince ­ayrintilarini ogrenme­k isterim

meaaj attigim bircok ­konuda eczane uzerind­en ornegin yurtdisi m­allarin cikisini yapa­mayacagim yani fatura­ vs kesemeyecegim yon­unde olmustu...ornegi­n cinden kucuk mallar­i burda 10 20 karla s­atmak hedefim ogrenim­ yasamima biraz katki­ icin......bircoguda ­kapida odeme istiyor ­haliyle....simdi beni­m herhalde ciddi bu i­sin icine girmem su a­nda sacma olacaktir..­.vergi mukellefi degi­ldir belgesi uzerine

1....nerden alabiliri­m netten oluyor mu

2....bu belgeyle kac ­adet ginderim yapabil­irim yani aylik 4 5 g­onderim yapsam belge ­iptal mi olur yada ma­liyeyle sikinti olur ­mu

3...bu gg sahibinden ­gibi sitelerden satis­ta maliye ceza cok ve­riyormus....acaba mal­iyeye fazla batmamak ­adina onerileriniz ne­ olur (baska kredi ka­rti,x miktarin uzerin­e cikma gibi)

musberat
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
04/07/2016 :  04:37:43  Alıntı
up

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.61 saniye.
01:37:45, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım