Unlu Mamüller İçin Görüşleriniz - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Unlu Mamüller İçin Görüşleriniz

ibrahimege35
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
06/03/2016 :  20:36:16 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

herkese iyi geceler. öncelikle durumumuz hakkında bilgi vereyim. dayımın izmirde fırınları vardı ve bikaç sene önce battılar. oğluda çocukluktan yetişme bu işin içinde ve ekmek çeşitlerinde, hamurkarlığından kürekçiliğine kadar usta. aynı zamanda pogaça boyoz simitte usta olmasada epey bilgi sahibi. bense şuanda odtüde öğrenciyim ama okulu bitirmeye hiç niyetim yok. aklımda hep bi iş yapma düşüncesi var.
gelelim aklımdaki düşünceye. geçenlerde bi müteahhitin şofölüğünü yaparak hayatını sürdüren kuzenim seninle iş yapsak ne güzel olurdu diyince ankarada bazı lokasyonları araştırdım. ve tokilerin oldugu yerde hiç unlu mamüller veya fırının olmadığını farkettim. sadece bildirici marketin içinde ekmek pogaca tarzı şeyler üretiliyo. kuzenime 1-2 ayda simit pogaca boyoz yapımında ustalaşabilir misin diye sordum evet dedi. şimdi sizin fikirlerinizi sorayım yaklaşık 60 metrekare bi yerde daha çok pogaca simit boyoza ağırlık vererek ve aynı zamanda azda olsa çeşit ekmek çıkaracak bi unlu mamüller dükkanı açmamız mantıklı mı? yaklaşık olarak ne kadar sermaye bulmamız gerekir? sizin görüşleriniz nelerdir? teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Ankara
perge.import
Üye

Toplam 244 yazı
07/03/2016 :  21:15:05  Alıntı
60m2 kucuk bir butik ekmekci biraz dar yani olur ama dar olur..100 m2 bulursan tadindan yenmez bir iki tabure falan atarsin ayakustu cay-kahve filan extra-olur. Tr'de malzeme fiyatlarini bilmiyorum buyuk ihtimal Tas firin lazim sana 10 bin ila 15 bin arasi buyuk ve kullanisli tasfirin kuruyorlar Tr'de kalan malzemeleri Uncu ile dialoga gec ona aldir mal alim anlasmasi karsiliginda ;)
Pardus Food
10 Rue Waldeck Rochet Bat 521 3eme etg
93300 Aubervilliers/ France

Yerleşim : Fransa / Aubervilliers  |  Meslek : Satış / Pazarlama
snnylmn
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
07/03/2016 :  22:41:14  Alıntı
Merhaba ibrahim kardeşim ticaret çok güzel elbette fakat 60 m2 yere ekmek imalat ruhsatı kanunen verilmez 35 senelik fırın ve unlumamuller içerisindeyim. Ekmeği al sat yaparsın diğer mamulleri biyerde imalat yapıp ufak katlı pişirme fırında sıcak servis veya paket sıcak satış yapabilirsin veya den pişirmeyi mekanda yaparsın dışardan anlaşmalı soğuk dondurulmuş börek vs....... alabilirsin

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli İzmit  |  Meslek : Gıda
ibrahimege35
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
07/03/2016 :  22:59:03  Alıntı

ekmek imalatı için zaten ruhsat almak çok zormuş öğrendiğim kadarıyla. küçük bi tezgah mayalı malların üretimi için yeterli olur diye düşünüyorum. ekmek dışardan alınıp satılabilir. 60 m2 bu durumda yeterli olmaz mı? çünkü kuzenim yapacağı için imalatı bizim için avantaj olur diye düşünüyorum. birde boyoz pek görmedim ankara'da onun imalatı fark yaratabilir mi?

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - snnylmn
Merhaba ibrahim kardeşim ticaret çok güzel elbette fakat 60 m2 yere ekmek imalat ruhsatı kanunen verilmez 35 senelik fırın ve unlumamuller içerisindeyim. Ekmeği al sat yaparsın diğer mamulleri biyerde imalat yapıp ufak katlı pişirme fırında sıcak servis veya paket sıcak satış yapabilirsin veya den pişirmeyi mekanda yaparsın dışardan anlaşmalı soğuk dondurulmuş börek vs....... alabilirsin

snnylmn
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
08/03/2016 :  17:28:09  Alıntı
O bölgede bulunmayan çeşitleri bulundursan, tabii satış kabiliyeti yüksek kişi çalıştırmak şartı ile . Umduğundan çok iyi işler yaparsın

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli İzmit  |  Meslek : Gıda
kajmeram
Üye

Toplam 537 yazı
09/03/2016 :  00:04:35  Alıntı
ben bu sektorde calisiyorum eger musayit olursan yenimahalledeyim haberleselim gel yanima sana tum maliyetleri malz aklina ne gelirse tek tek yerinde gostereyim bnm calistigim firma buyuk bi firma ben en islek 3. Subesine bakiyorum adim burak altun

ibrahimege35
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
09/03/2016 :  00:51:20  Alıntı
tamam hocam çok iyi olur. iletişim adresi alabilir miyim?
email adresim: ibrahimege25@hotmail.com

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - kajmeram
ben bu sektorde calisiyorum eger musayit olursan yenimahalledeyim haberleselim gel yanima sana tum maliyetleri malz aklina ne gelirse tek tek yerinde gostereyim bnm calistigim firma buyuk bi firma ben en islek 3. Subesine bakiyorum adim burak altun

kajmeram
Üye

Toplam 537 yazı
09/03/2016 :  02:18:34  Alıntı
pm attim eger bu sektoru gercekden gormek arastirmak istiyosan beklerim

kajmeram
Üye

Toplam 537 yazı
09/03/2016 :  02:31:27  Alıntı
faceden ekledim numarani yazarsan arayim yarin sizi saat 4 den sonra

eTürk
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/03/2016 :  03:19:07  Alıntı
Ögrenci olarak yemek sektörü onu özele indirirsek kisaca pastane, ölü olmayacak iş derim. Çünkü insan herşeyden kısar boğazından zor kısar :-D evvela işe okula giderken o dükkana girilir. Hatta isminiz duyulursa bir zamandan sonra çayla simite10 tl veren insanlarin kapinizi çalacagina ben tefekkülüm tabi en onemli etmenlerden biri olan Mekan faktörünü halledebilirseniz.Şimdiden Allah kolaylik versin.

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Öğrenci

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.67 saniye.
22:17:49, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım