Perdeci Dükkanımız Var Batıcaz Galiba :( - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Perdeci Dükkanımız Var Batıcaz Galiba :(

woltran
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
28/11/2015 :  13:22:29 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Haziran 2015 ayında bir perdeci dükkanı devraldık. Aldığımız kişiyi tanıyorduk ve sözüne inanıyorduk. (babam 3 yıl kadar montajlarını yaptı) Karısının rahatsızlığı yüzünden şehirden taşınıp memlekete döneceklerini söylediler. Bizde dükkanı eğer bir şekilde devralabilirsen rahat edersin gibisinden sözler söylediler. Babam bir şekilde ikna olmuştu(işin nasıl olduğunu biliyordu). Paranın 1/3 nü tanıdık bir akrabadan borç kalan miktarı da kredi çekerek dükkanı aldık. Yaz aylarında işler çok fena değildi. Dükkan kendini döndüre biliyordu. Ancak Ekim-Kasım arası bir düşüş yaşandı. Kasım ayı başına doğru birkaç müşteri sayesinde yine bu ayda kendini kurtarmıştı. Ancak o gün bu gündür neredeyse müşteri dahi gelmiyor dükkana. Acaba tüm piyasa mı böyle ? Çünkü kış aylarında az müşteri olacağını biliyorduk. Fakat bu kadar kötü bir durumla karşılaşacağımızı düşünememiştik. Bu konuda bir fikri, tavsiyesi veyahutta bu aylarda aynı durumda olan kimseler var mı ? Ben bu tarz olayları çok kafama takıyorum (bu sene üniversite sınavım var bu konu yüzünden ders çalışamıyorum).
Bu işle uğraşanlar tavsiye fikir ve şu andan işlerin nasıl olduğunu söyleyebilir mi?

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Öğrenci
171988
Üye

Toplam 515 yazı
29/11/2015 :  19:21:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Şuan piyasa çok kötü. Benim 10 dan fazla arkadaşım var perdeci. Krediler vs.. iyice borç batağına girdiler. Başka bir arkadaşımda imalata geçti.Afrika ülkelerine satışa başladı. İhracatla çeviriyorlar. Stor perdeleri artık millet kendisi ölçüyor. İnternetten sahibinden gittigidiyor üzerinden çok ucuza alıyor.Benim bir arkadaş öyle satıyordu. Perde işi biraz lükse kaçıyor. Benim iş kozmetik gibi. 2015 berbat geçti.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
ismailix
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
30/11/2015 :  10:21:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - moscowsupplier
Rusya'da ürünlerinizi satmak ve tanıtmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

http://moscowsupplier.com/iletisim.aspx

Ürünlerinizi ücretsiz sitemize ekleyebilir, firma bilgilerinizi sitemizden ücretsiz paylaşabilirsiniz..ayrıca aracılık hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

Saygılarımla

kurumsal/özel web yazılım tasarım, seo hizmetleri yapmaktayım. Rusya pazarında beraber çalışabilir miyiz.?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
meloshop
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
30/11/2015 :  10:35:12  Alıntı

kredi ceken faize bulastıgı için eninde sonunda sıkıntıya girer. istediginiz işe girin ama sonucbudur. Allah yardımcınız olsun
Meloshop

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Turizm
ycl68
Üye

Toplam 110 yazı
30/11/2015 :  18:13:51  Alıntı
Gıda işinde bile kriz var,işlerimiz çok durgun,yani sizde bir anormallik yok,moralinizi,maneviyatınızı,bozmayın,biraz sabır inşallah düzelicek.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
cmobilya
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
02/12/2015 :  19:10:53  Alıntı
meloshop o zaman kredi çekmeyende eninde sonunda zenginmi olur? ona göre kredi çekmeden iş kurcam:) sene 2016 olcak hala kredi çeken sıkıntıya girer diyorsunuz adam kredi çekmeseydi şu an işleri durgunlaşmazdı haklısınız. bırakın artık şu dini işinize geldiği gibi kullanmayı

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
selcuk43
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
03/12/2015 :  15:33:00  Alıntı
Ticaret nasıl olsa bazen bi bakarsın müşteriden bıkmışsın bi bakarsın ayda bi sefer gelmiş kölesi olursun.Piyasa su aralar durgun sanırım birde perdecilik lüks işi hem kış hemde piyasanın durgun olmasından kaynaklı.Sabır en büyük destekçinizdir.Ticarette yaş faktörü yoktur en azından su ana kadar ben bunu öğrendim.Dükkanınızın nerede olduğu da çok önemli bence gereksiz harcamaları kesin.küçülmeye gitmeseniz bile kredi cektiğiniz banka ile irtibata geçin bu ve bundan sonra 3 5 ay mesela bu süreçte kredi ödemelerinde sıkıntı yaşıycaz diyin yardımcı olucaklardır.

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : Gıda
free man
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
14/12/2015 :  00:47:44  Alıntı
merhaba kardeş. önce şu kafandaki ve dilindeki "batacaz galiba" lafına bir son ver. öyle dersen batacağın mutlaktır. "batmayacağım inşaallah" de. dert etme, dua et.

işin konusunda alternatifler üret. türevleri bul. stor perde internette satılıyorsa sende ona farklı birşey uygula. mesela ne bileyim uzaktan kumanda tak, mekanizmasına motor taktır vs. vs. düşünürsen bulursun. unutma arayışı olmayanın buluşu olmayacaktır.

mesela... mekan müsaitmi bilmiyorum ama bir yatak koyup yatak örtüsü satabilirsin. mekan küçükse bunu bir katalokla da yapabilirsin. çok fantastik bir kaç avize asıp satabilirsin. senin gibi yerleri arayıp ürün satmak isteyen o kadar çok imalatçı var ki inanamazsın.yeterki dürüst ol, sözünde dur.
kapı önüne koyacağın bir sepetle (bazıları buna yemlik der) yastık kılıfı satsan hani şu manzaralı olanlardan o bile bi kısım masrafını çıkartır. kumaşını kendin alıp evde tek makinası olan bi ablaya diktirsen hem kazanırsın hemde kazandırmış olursun.

öğrenciymişsin, genç adamsın broşür-el ilanı bastır kapı kapı dağıt. moralini bozma, umudunu ise asla yitirme.

az bir gayret ile göreceksin her şey çok daha güzel olacak. ama sen istersen tabi. 2016 haziran ayında "geçen sene ne zorlanmıştık be" diyeceksin....

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.98 saniye.
14:51:50, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım