Yazılımcıyım, Pazarlama Konusunda Yardım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yazılımcıyım, Pazarlama Konusunda Yardım

ttsemih
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
22/09/2015 :  02:24:37   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar iyi akşamlar, İstanbul'da uzun süreden beri web uygulamaları geliştiriyorum. Ticari olarak birçok şirkete web sitesi yaptım onun dışında hobi olarak değişik sosyal ağ ve e-ticaret girişimlerim oldu. Ticari serüvenim ise yaklaşık 1 sene önce başladı ve %90 doğrudan pazarlama ile sürdürdüm(Yüzyüze pazarlama yaparak, bazen kapı kapı gezerek) Bazen de müşterilerim ya da çevrem yeni müşteriler getirdi. Fakat artık hem yazılım kısmı hem pazarlama kısmıyla uğraşmaktan yoruldum, insanların teknolojiye tepkileri ve kazıklanma korkuları o kadar büyük ki bazen iş yapmayı engelliyor ve doğrudan pazarlama beni usandırmaya başladı sorum ise şöyle siz bu durumlarda ne yapıyorsunuz? doğrudan pazarlama yorucu olmuyor mu? ayrıca çözüm üretmek isteyenlerle de iş yapabiliriz. Teşekkürler
semih

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
haydibizdenal
Üye

Toplam 227 yazı
15/10/2015 :  00:35:17  Alıntı
05317644335
www.sifamagazasi.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
manta400
Üye

Toplam 355 yazı
15/10/2015 :  09:31:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
BEN MÜŞTERİ OLARAK YORUM YAPAYIM KENDİNİ WEB TASARIMCISI OLARAK TANITANLARIN ALAYI YALANCI
WEB SİTESİ YAPMAKLA WEB SİTESİ TASARLAMAK AYNI ŞEY DEĞİLDİR BİRKAÇ KOD BELLEYİP BİRYERLERDEN HAZIR ŞABLONLARLA KENDİNİ YAZILIMCI DİYE TANITAN 3 KAĞITCILAR YÜZÜNDEN BU SEKTÖRDE LAYIKIYLA İŞ YAPMAYA ÇALIŞAN ŞAHISLARIN DA İŞLERİ ÇOK ZOR

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
buneziva
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
04/11/2015 :  09:58:12  Alıntı

bence pyasadaki en büyük eksiklik şu sen siteyi yapıyorsun ama adam zaten bu siteyi nasıl kullanıcağını bilmiyor güncellemekten bir haber oncelikle bu işin satışını yaparken bence danışmaqnlığınıda vermen gerekiyor.

bir site açtın bitti ee sonra bunun reklamı var osu var busu var google amcada üst sırada çıkmak var insanlar burada üst sıralarda çıkarsa ne olur yani insanlar hep bir sitem olsa satış yapsamdalar sen bunu sağlıyorsun ucuz fiyatlara ama insanlar birşey satamıyor ve vaz geçiyor ve sonrasında buda kulaktan kulağa yayılıyor ve internetten iş yapılamaz diyor insanlar :)

sonra sizin gibi yazılımcı arkadaşlar nasıl pazarlarım diyor sen once pazarlamıyacaksın sen danışmanlık vereceksin :)

bu işe nekadar para yatırması gerektiğini bunu yaparsan bu olur bu yaparsan bu olur diye anlatmak gerekiyor bu arada kısmetse 15 gün içerisinde spor haber sitem yayına girecek bilgisi paylaşırım.

herkeze hayırlı günler
İsmail Bilen
Masİ Tex

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
agahcelen
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
26/11/2015 :  02:36:24  Alıntı
Şirketini kurduysan yanına elemanlar alıp bir ekip kurarsın. E-ticaret sitesini kurduğun şirkete SEO yapacak eleman alırsın, sosyal medyasını yönetecek eleman alırsın, site moderasyonunu yapacak adam alırsın, profesyonel tasarımını yapacak adam alırsın vs vs. Yada bunları beraber yapacak adamlar bulursan ne ala. Buradaki önemli faktör şu; artık müşteriler bir ajansa iş verdikleri zaman her şeyi oradan bekliyorlar, müşterinin ihtiyacı olan her şeyi elinde bulundurursan ve iş yapma süreçlerini de iyi yönetirsen sektörde başarılı olursun. Zamanla müşteri seçmeye de başlarsın. Ama dediğim gibi her alanda müşterinin işini halletmen lazım, adama fotoğraf gerekecek mesela senin fotoğraf departmanın olmasa bile ucuza bir fotoğrafçıyla geçici işbirliği yapıp halledeceksin; yada mesela müşteriye baskı işi gerekecek, sen müşteriyi hiç yormadan halledeceksin olayı. Hizmetleri tam sağladığında zaten müşteri seve seve fazlasıyla ödeme yapacak. Tabi ki burada hedef sadece e-ticaret şirketleri değil her türlü şirkete ulaşmak olacak.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
gokhanht
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
05/12/2015 :  12:16:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba hocam bende seo uzmanıyım, size seo konusunda yardımc olabilirim. istanbuldayım görüşmek isterim.
Herkez susar, para konuşur!

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
gokhanht
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
05/12/2015 :  12:21:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ayrıca hocam hangi dillerde uzmansınız ? gokhan@nilart.net mail atarsanız görüşebiliriz...
saygılarımla
Herkez susar, para konuşur!

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
mahir19
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
03/01/2016 :  18:38:39  Alıntı
Wep sitesi işinden anliyorsaniz hayvancilikla ilgili bilimsel makale hazirlayip yayimlayacagim ayni zamanda yöresel ürün tanitimi yapip pazarlabilecegim siteye ihticim var ortagim olurmusunuz.tel 533 621 2612

Yerleşim : Türkiye / Çorum  |  Meslek : Veteriner
CaCaLa
Üye

Toplam 138 yazı
13/01/2016 :  00:46:02  Alıntı
Pazarlamanın her dalı zor

Yerleşim : Türkiye / Alanya  |  Meslek : Esnaf
orhan akan
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
25/01/2016 :  21:17:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
valla ben yazılım cı değilim.ama şu nu söyleye bilirim .yapmış olduğunuz site lerin işleyişinden sorum lu arkadaşlar la sürekli bağlan tıda olursan .çok iyi bir arge çalışması yapabilir.ve seo konusunda tam destek verebilirsen .pazarlamacıya ihtiyacın kalmaz.biz türk milletiyiz .çok afedersiniz ama o hayvan süt vermeden onun inek mi yoksa daha fazla açık konuşmak istemiyorum ineğin erkeği diyeyeyim.anlamyamazlar .ancak birisi cesaret edip te yapacak ondan sonra kurnazlar balıklama atlayacaklar.o yüzden siz tasarımcısınız aklınız .tüccarlar gibi şeytanlığa malesef çalışmıyor.sizin yaptığınız işi de zaten çok basite alıyorlar.bir sitenin ana yüzünü komple değistit tirip .o da sizden olsun diyen ler bile çıkar.malesef. piyasa nın tamamı çok dürüst değil.ama müşterilerin ayağına da gitmeden olmuyor.bir yere kadarbuna mecbursunuz.ha kendinizi ıspatladıktan sonra gelenleri siz sıraya sokmakla uğraşırsınız.ve süreklide iş yaptığınız müsteriye o cep tlf nuz. açık olacak .kolay gelsın.
www.cakirbebe.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İnternet

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.1 saniye.
01:23:01, 14 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım