Güncel İnşaat Maliyetleri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Güncel İnşaat Maliyetleri

Natu
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
12/07/2015 :  19:47:15 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Elimde 4 kat 12 dairelik 250 m2 bitişik nizam bir arsam var ve burayı kendi imkanlarımla yapmak niyetindeyim.

Bürüt 80 m2 den 4 kat 12 adet 2+1 daire çıkıyor arsamdan temelin kazılmasından tutun, penceresine, banyosuna, mutfak dolabına, dış cephe kaplamasından, kombisine, asansörüne kadar ne kadara bu işin altından kalkabilirim? Forumda bu konuyla ilgili yazılar var ancak hep eski tarihli olduğundan referans alınacak düzeyde yazılar değil. Özellikle müteahhit arkadaşların verecekleri rakamlar benim için çok önemli.

Bu arada lux bir bina ve daireler yok alımda.. 4 sınıf deprem bölgesindeyim. Şimdiden teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Trakya  |  Meslek : Danışmanlık
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
13/07/2015 :  16:29:28  Alıntı
arsanızda hali hazırda bina yıkılacaksa en az metrekaresi 700 TL-800 TL den hesap edin en ucuz maaliyetli orta lüks isterseniz 1000TL çok lüks isterseniz 1300 TL den metrekaresini hesap edebilirsiniz bu dediğim maaliyetler istanbul içindir, ustanın inşaatın az olduğu bölgeler için fiyatlar dahaa artabilir.
eğer bu işi bilmiyorsanız bence direk 5-6 tane muteahtilerden a dan z ye teklif alın maaliyetini net öğrenin buralardan ancakaba taslak fiyat öğrenebilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Natu
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
14/07/2015 :  14:21:34  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - zzaxiss
arsanızda hali hazırda bina yıkılacaksa en az metrekaresi 700 TL-800 TL den hesap edin en ucuz maaliyetli orta lüks isterseniz 1000TL çok lüks isterseniz 1300 TL den metrekaresini hesap edebilirsiniz bu dediğim maaliyetler istanbul içindir, ustanın inşaatın az olduğu bölgeler için fiyatlar dahaa artabilir.
eğer bu işi bilmiyorsanız bence direk 5-6 tane muteahtilerden a dan z ye teklif alın maaliyetini net öğrenin buralardan ancakaba taslak fiyat öğrenebilirsiniz.

İçerisinde herhangi bir inşaat yok o yüzden yıkım vs. yapılmayacak. Bölgemde müteahhitler %25 30 ile çalışıyor ve m2'si ortalama 1.000 TL ile 1.200 TL arasına da hazır daireleri satıyorlar yani verdiğiniz rakamlar çok aşırı yüksek benim bölgem için. (:

Yerleşim : Türkiye / Trakya  |  Meslek : Danışmanlık
FikretBulut
Üye

Toplam 150 yazı
14/07/2015 :  14:48:36  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Natu
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - zzaxiss

İçerisinde herhangi bir inşaat yok o yüzden yıkım vs. yapılmayacak. Bölgemde müteahhitler %25 30 ile çalışıyor ve m2'si ortalama 1.000 TL ile 1.200 TL arasına da hazır daireleri satıyorlar yani verdiğiniz rakamlar çok aşırı yüksek benim bölgem için. (:

Bulunduğun bölgede 450-500 TL'yi geçmez 12 Adet 80 qm lik Daire sana ortalama 450 bine mal olur.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
15/07/2015 :  08:25:09  Alıntı
bölge inşaat kalitesini etkilemekte
benım belirtitğim fiyatlara
içinde bulunan binanın yıkılması, toprak sahiplerine kira ve taşınma yardımlarıda dahil
bence siz en iyisi cevrenızdekı muteahitlerden anahtar teslim fiyat alın ( kullanıcakları malzemeelri siz belirleyin) en ucuzuna siz yaptırın
inşaat işi birçok kalemden oluştuğu için eğer işleyişi bilmiyorsanız %20 kar edeyiim derken bırde uzerıne %20 zarar edebilirsiniz.

melihgcn
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
15/07/2015 :  15:02:40  Alıntı
Hocam sana tek ve en onemli kurali soyliyim uygulamak sana kalsin.
Insaat isinde para kazancam diyorsan tum insaat giderlerini projeden demirine tugladan fayansina kadar nakit alacaksin. Kart cek senet kullanmayacaksin iyi pazarlik yapacaksin.
insaat bitene kadar daire satmayacaksin ki degerin bilinsin.
bunu yaptigin surece Turkiyenin neresine gidersen git orta luks bir daire 80 m2 olarak sana maliyeti arsa payi haric 55.000 tl yi gecmez.
Ama bunlarida yaparken aldigin malzemeyi iyi bileceksin.Malzemeden anlamazsan kaziklanirsin soyliyim :)

Rast gelsin
*Kağıt* = Hayat

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Zaphenatpennah
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
19/07/2015 :  10:39:14  Alıntı
Benim babam inşaatçı 100 mt2 laminant parke amerikan kapı pvc orta kalite diyelim daire başı maliyet 45.000 tl civarı arazi payıını saymıyorum 700 tl denmiş mt2 başına fiyat bu rakamlar sigorta vergi vb giderler ile olabilir tabii ama yine de 60 larda kalır diye düşünüyorum.

fuattemiz
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
28/08/2015 :  10:22:30  Alıntı
Bizde bir inşaat firmasıyız fakat merak ettim sizin arsanız nerede ? istanbulun dışında mı semt olarak söylerseniz yardımcı olabilirim. uygun biryersede görüşebiliriz. iyi forumlar 0532 520 58 53

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
villayaşam
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
28/11/2015 :  00:32:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
4 kat + bodrum anahtar teslim yaklaşık maliyetiniz 600 Bin TL dir.

Villa Yaşam tek katlı, dubleks ve tribleks villa modelleri ile ister konut isterse iş yeri projelerinizde betonarme karkas yapı sistemi, markalı malzeme kullanımı ve kısa inşaat süresi ile projelerinizde profesyonel çözümler sunmaktadır.

Villa Yaşam sisteminin en önemli avantajlarından biri esnek mimari yapısıdır. Konutu inşa ettirmeden satın almanın avantajı olarak ana taşıyıcı ve konut imajı bozulmadan oda sayısında ve büyüklüklerinde değişiklikler yapabilir, zevk ve ihtiyaçlarınıza uygun yeni tasarımlar yaptırabilirsiniz.

Villa Modellerimiz ve Detaylı Bilgi İçin;
www.villayasam.com
Profesyonel Çözüm Ortağınız;
www.villayasam.com

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : İmalat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.48 saniye.
00:40:19, 1 Mayıs 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım