Fikrim Çok İyi Ama Para Kazanamıyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fikrim Çok İyi Ama Para Kazanamıyorum

turboyazilim
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
10/04/2015 :  01:02:14   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba ismim Aydın , Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.
Türkiye’deki küçük ve orta boy işletmelerin işlerini geleneksel yöntemlerden teknolojik bir altyapıya geçirmesini sağlayacak yazılımlar hazırladım. Bunları yaparken de ülkemizde ve diğer ülkelerde benzer sistemlerin hepsini inceleyip farklı türdeki onlarca işletmeyle bizzat görüşüp isteklerini belirleyerek iki yıl boyunca yoğun bir çalışma temposu ile yazılımları kodladım.
Yazılımlarımı kafelerde, restoranlarda, pastanelerde, petrol ofislerinde, marketlerde, büfelerde, bakkal dükkânlarında, halı yıkama firmalarında, cep telefonu ve aksesuarı satan yerlerde, ayakkabıcılarda, malzemecilerde, tuhafiye dükkânlarında, zücaciyelerde, elektrik parçaları satan dükkânlarda, parfümerilerde, çiçekçilerde ve gözlükçülerde her türlü işlemleri yapabilecek ve ağır olan iş yüklerini omuzlayacak şekilde kuyumcu titizliğiyle hazırladım.
Kendime bir satış ekibi ve bir de teknik bir ekip oluşturmak istiyorum. Satış ekibiyle ülkemizdeki küçük ve orta boy işletmelerin tamamına ulaşmak istiyorum. Teknik ekibimle ise ülkemizde yer yer almayan ve büyük firmaların ağır iş yükleri tamamen yüklenecek yazılımlar üreteceğim.
Broşürlerin, kartvizitlerin, bayilik formlarının tasarımını ve müşteri ile kurulacak diyaloglar da dâhil olmak üzere diğer tüm detayları tek başıma hazırladım.
Ancak dükkân masrafı başta olmak üzere muhasebeci ücreti, barkod okuyucular gibi elektronik cihazlar ve broşürler gibi diğer finansal engeller yüzünden şu anda satışlarıma başlayamıyorum. Finansal desteği bulduktan bir hafta sonra satışlara hızlıca başlamış olacağım. Ailemin finansal durumu ne yazık ki ihtiyacıma cevap verecek durumda değil. Yıllardır büyük bir özveriyle yazılım üretmekle uğraşıyorum ve yazılım konusunda büyük bir bilgi birikimine ve alt yapıya sahibim.

Fakat ciddi bir yazılım bilgisine sahip olmama rağmen üniversite öğrencisi olduğum için ne yazık ki finansal birikimim yok. Bu yüzden ürettiklerimi insanlara ulaştırabilmek için finansal desteğe ihtiyacım var.

Bireysel olarak 1000 adet ilan bastırdım ve elden bunları dağıtmaya çalıştım fakat kimseye satamadım.

Sizce ne yapmam gerekiyor?

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Mühendis
kenane123
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
10/04/2015 :  22:16:33  Alıntı
slm aydın almanyada 3 senedir uğrasşmis oldugun alanı uyguladık türkiyeye kesin donus yapıyoruz ıns 1 ay içinde. Ben pazarlama satıs alanında eğitimli uzmanım ortagım elektronık muhendisi ve web designer düsünürsen bana geri dönüs yap oturup konunun üzerine derin konusalım. Profeyonel business plandan tut ki web sitesi ve konuyla ilgili bir cok alanı basarırız ok.

Saygılar,

emreguclude@gmail.com

Yerleşim : ALMANYA / Düsseldorf  |  Meslek : Satış / Pazarlama
eseslix
Üye

Toplam 345 yazı
11/04/2015 :  00:09:54  Alıntı
bu yazılımların doğru ve güvenli bir şekilde çalıştığını deneme imkanın oldumu örneğin bir markette bu yazılımı denedinmi yada bir halı yıkamacıda ....
eses

Yerleşim : Türkiye / Eses
melihgcn
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
11/04/2015 :  09:09:35  Alıntı

Hocam merhaba,
Emeginiz bos cikmaz insallah.Fakat senin bu uzerinde calistigin sistem Turkiyede hali hazirda tekellesen firmalar ile zaten isletmeler cozuyor taleplerini.Cok calisman ve kendine piyasa yer edinmen guven vermen lazim.Ayrica bu dedigim firmalar sadece yazilim degil donanimlarini cozmekte cok ustalar.Kendi markalarina gore donanimlarini uzakdoguda urettiriyorlar.Profesyonel calisip buyuk firmalari kendi portfoylerinde tutmaya devam ediyorlar.Bence daha sofistike cozumler uretip yapilmayani yapman senin icin iyi olur.
Basarilar
*Kağıt* = Hayat

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
turboyazilim
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
11/04/2015 :  10:43:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
http://www.sahibinden.com/arama?userId=20907872&hasSecureTrade=false

beyler yukarıdaki linkte yazdığım programlar bulunmakta.

@kenane123 size şimdi mail atıyorum.
@eseslix kendi yakın çevremdeki esnaflara denemeleri için verdim ve 6 aydır kullanıyorlar hiçbir sorun yok.
@melihgcn zaten şu anda avrupada denenmemiş piyasada bomba etkisi yaratacak bir yazılım kodluyorum. Bitmesine 2 hafta kaldı bitince buradan yazacağım.

melihgcn
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
11/04/2015 :  22:59:52  Alıntı
Hocam sql calismamissin ilanlarini inceledim.Sikinti yasayacagini bilmen gerekir.Ayrica bu yazilim isine yap sat ile gidersen bosa kurek cekersin.Surekli arge yapman gerek programin eksiklerini gorup gidermen gerek.Piyasada yaptim dedigin restaurant programini bizzat yazan Kerzzpos,omni,micros,robotpos vs. Bicok firma var.Bence o programlari bir incele ne demek istedigimi ozaman anlarsin.Sakin yanlis anlama beni.Bende ulkemden dunyaya yayilacak bir bulusun cikmasini isterim ama amerikayi tekrar kesfetmene gerek yok.Bu restaurant otomasyonu aldin sattin ne kadar kazandin ile bitmiyor.Arka planda isletme sahibi ne arti katiyor raporlama yetenegi nasil costunu ne kadar tutturuyor?Musteriler buna bakiyor.Bu ozellikler sende yoksa ki ilani inceledigim kadariyla yok.Ya dedigim programlari inceleyip kendine yeni bir yol cizeceksin ayni hedefte.Yada baska sektorlere yazilim yapacaksin.
Dost aci soyler ama yanlis soylemez :)
*Kağıt* = Hayat

Teknolojik.Net
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
11/04/2015 :  23:42:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bu şekilde sadece satıp para kazanma mantığı kesinlikle yanlış. alan kişi karşısında güven yada firma ister. referans ister.
ayrıca ikinci sorun adam bunu alsa nasıl kuracak, yarın en ufak sorunda nasıl çalıstırıcak bunu düşünür. sen sadece yapıp satma mantıgına kurgulanmısın ama gerçek hayatta maalesef bu işlemez. hedef kitlen ufak esnaf teknolojiden uzak kişiler. bunu geç artık buyuk firmalar bile bunlarla ugrasmamak için outsource olarak firmalarla çalısıyorlar. 350 tl ye sattgın bir programda adana da ki bir esnaf yılda 2 defa sorun oldu dese ne çözüm üreteceksin?
yazılımını yaptıgın programı seri şekilde paket halinde satıp yıllık aylık ucretler alıp, destek tarafını guclendirmelisin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
melihgcn
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
12/04/2015 :  10:44:17  Alıntı
Valla hocam sen benim soylediklerimden bunlari cikardiysan ki yazdiklarindanda anlasildigi gibi aynen oyle anlamissin benim sana diyecek baska lafim yok.Daha ticaret hayatina girmedigin icin cok acemisin.Sen bu dusunceyle gidersen cok hata yaparsin.Sana tavsiyem yazdiklarimi bidaha oku.
*Kağıt* = Hayat

metronom
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
13/04/2015 :  06:38:09  Alıntı
bu anlattıklarını 1C programı da profesyonel olarak yapamıyor mu?

Yerleşim : Kırgızistan / Biskek  |  Meslek : Satış / Pazarlama
sars6167
Yeni Üye

Toplam 78 yazı
15/04/2015 :  11:41:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Teknolojik.net isimli üyeye tamamen katılıyorum bu yazılımı hangi esnafa satacaksınız? Büyük esnaf zaten bu işi profesyonel olarak yapan firmalarla çalışıyoruz bizim mahalledki elektrikçi Hilmi abi, bakkal Mustafa, sucu Fikret, kasap Osman abi nin bu tarz yazılıma ihtiyacı yok diye düşünüyorum. Şevkinizi kırmak istemem ama daha değişik yazılımlar üretmenizi tavsiye ederim...

melihgcn
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
15/04/2015 :  15:47:08  Alıntı
sars6167 hocam zaten yazilimi yapan Teknolojik.Net sen karistirdin heralde.Muhalefet olan benim ona :)
*Kağıt* = Hayat

sars6167
Yeni Üye

Toplam 78 yazı
16/04/2015 :  14:15:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - melihgcn
sars6167 hocam zaten yazilimi yapan Teknolojik.Net sen karistirdin heralde.Muhalefet olan benim ona :)

merhaba siz karıştırdınız sanırım yazılımı yapan turboyazılım nikli arkadaş...

yasinertok
Üye

Toplam 117 yazı
07/05/2015 :  09:59:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
detaylı bilgi alabilirmiyim..

yasinertok@hotmail.com
Ankara
ase

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
Teknolojik.Net
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
07/05/2015 :  10:36:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
hocam ortalık karışmış : )
yazılımı ben yapmıyorum. yani yazılım yapıyorum ama bu konuda ki yazılımı yapan arkadas ben değilim.
konunun benimle alakası yok, ben sadece yardımcı olmak açısından fikirlerimi yazdım arkadaşa.

AsiSehirli
Yeni Üye

Toplam 85 yazı
02/06/2015 :  22:20:07  Alıntı
yazılım dilinden anlıyosan boşver bunları :) facebook.com açıklarını bul adamlar güzel para dağıtıyor. 500dolar aralığı ile 33000 dolar arası
Yaptıklarım Yapacaklarımın İmzasıdır.

Yerleşim : Türkiye / Bitlis  |  Meslek : Esnaf
cazipp
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
29/06/2015 :  22:23:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
yepyeni bir sistem.hepimiz internetten alışveriş yapıyoruz yaptığınız alışverişin bir kısmını geri alabilirsiniz. ayrıca üye yaptığınız kişilerin alışverişlerinden de kazanç sağlayabilirsiniz.

aşağıdaki referans linkten üye olursanız sevinirim. teşekkürler.

http://tr.beruby.com/promocode/uyX1QO

yavuzata
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
30/06/2015 :  09:57:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba genç arkadaşım,

sana önerim yazılımlarında tasarıma önem vermen gördüüğüm kadarı ile çok amatör gözüküyorlar belki işlevi kusursuz ama görünüşü çok amatör devexpress ve telerik'i araştır

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.63 saniye.
13:06:41, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım