Çinden Ürün Çekip İnternetten Satmak. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çinden Ürün Çekip İnternetten Satmak.

Ahmet Kaplan
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
10/02/2015 :  20:54:39 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar, bilginiz üzere artık sosyal medya üzerinden satış yapmak artık son derece popüler. Ben de eşim ile bu işi yapmak istiyorum. Zaten bir aile şirketimiz mevcut. Bu şirketi kullanabiliriz. Çekeceğimiz ürün miktarı da ilk başlarda o kadar çok değil zaten 5-6 üründen deneme amaçlı 10-15 adet getirip deneme amaçlı satış yapmak istiyoruz.

Bunun prosedürü, zararı, yararı, vb. durumları konusunda bana bilgi verebilecek. Öneri de bulunabilecek arkadaşlar var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
demirhanca
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
18/02/2015 :  22:27:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Evet bende merak ediyorum bu konuyu takipteyim konunuzu

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Medya
aktassa
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
19/02/2015 :  22:33:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alibaba yerine küçük miktarlar için aliexpress öneririm.
Satıcının popülaritesine vb. bakınız.
Gümrükte limitlere dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız.

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Mühendis
lalapos
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
19/02/2015 :  22:40:44  Alıntı

Sosyal medya derken instagram mı yoksa facebook üzerinden reklam vererek mi düşünüyorsunuz ?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Medya
electrochi
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
20/02/2015 :  01:25:58  Alıntı
10-15 ürünle ticaret yapılmaz.Kargo ve gümrük masraflarınızla birlikte zarar edersiniz.Bunu yıllardır Çin'e ihracat ve ithalat yapan biri olarak söylüyorum.Bol kazançlar

Yerleşim : Çin / Guangzho  |  Meslek : Danışmanlık
Ahmet Kaplan
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
21/02/2015 :  20:06:06  Alıntı
Instagram, Facebook ve Pinterest üzerinden gerçekleştircem satışları.
6 kalem üründen 10 çeşit getirtip deneme pazarı oluşturma amacındayız şimdilik.

bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
21/02/2015 :  20:26:34  Alıntı
İnternetten urun satmak gercekten cok zordur buyuk mıktarda urun getırıp toptan satmayı deneyin gucunuz varsa ama yoksa hiç bu işe girmeyin kısaca ınternetten urun satmanın zorluklarını yazayım.
Kendim site kurayım dersen buyuk reklam butcelerı gerekır sıteyı tanıtmak ıcın en az gunluk 1000 tl reklam butcesı yoksa sıte sana sen siteye bakarsın.+seoyada para ayırmam gerekir.
gittigidiyordan satıs yapayım dersen gittigidiyordan satıs yapmakta gercekten zordur. %10 alır lısteleme ucreti alır + en ucuz satan olmak zorundasın urun satabılmek için
Sanalpazardan satayım dersen kendi reklamını kendın yapmadan pek urun satmak mumun degil
sahıbınden satıyım dersen pek urun satısı olmaz sahıbınden
Amacınız parekende degil toptan olsun derim onun içinde turkiyede olmayan ılgınc urunleri bulup getırmeyı deneyin yoksa ondanda ekmek yemek zor.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
Ahmet Kaplan
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
21/02/2015 :  20:38:09  Alıntı
Yorumunuz için teşekkür ederim @bitirim06 .
Bazı şeyleri denemek lazım ama bakalım.

bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
21/02/2015 :  20:46:22  Alıntı
Ben bu işi yaptıgım için sadece ınt urun satmanın zorluklarını anlattım size

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
hmzmh
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
24/02/2015 :  00:33:57  Alıntı
hıc dusunme gır ınstagramdan satıs yapıyorum ınan kendım ne kadar ısteersem o kadar sıparıs alabılıyorum ıkı fotograf atmama bakıyor ayrıca cınden getırecegın 4 urunlede kar yaparsın yeterkı orda ucuz burda pahalı urunler bul bır gunde 2 saat vakıt ayırarak 10 sıparıs alabılıyorum gerısını sen dusun tek sıkıntım sırket deılım ıkıncı partı sıparısı verdım gumruklerde sıkıntı yasamasam cıddı cıddı butun ısım bu olurdu

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
turboyazilim
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
10/04/2015 :  18:06:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
elektronik eşya alma çinden. elektronik ürünler bozuk çıkabiliyor. akvaryum vs gibi ürünler al. buyincoins.com sitesi iyiydi zamanında ordan çok alışveriş yapmıştım. gümrükte 75 euro altı vergiye tabi değil.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Mühendis
aykut0648
Yeni Üye

Toplam 67 yazı
11/04/2015 :  23:50:48  Alıntı
aylık ınternet paran cıkar ancak bu sekılde... yuklu alım yapmıyacaksan gırme.. bazen tek kalem urunu cınden daha ucuza bızım pıyasamızda bulabılıyorsun.. alıbaba sıtesıne bakıp ordakı fıyatlara aldanmayın. tedarıkcılerle ıletısıme gecıp urun fıyatını sorun ve pazarlık yapın.. tabı 10-15 urune pazarlık zor .. sonra kargo bedelını uzerıne ekleyın.. gumruk vergısınıde.. Turkıyede gecerlı belgelere sahıp olup olmadıgını sorun... expresden deneyın once bır kac kalem derim, telefon pc radyolu urunlere gırmeyın
aykut

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Asker
werinseva
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
12/04/2015 :  02:55:52  Alıntı
tavsiye etmiyorum, net yerine arkadaşların da tavsiye ettiği gibi elde ettiğiniz numunelerle kendiniz toptan satmaya çalışın. az azimle çok kısa sürede paraya çevireceğinizden emin olun zamanınızı. Ama zaman, güven gibi alıcılarınız için en önemli olan iki kalem konusunda siz de hiç emin olamayacaksınız. bir anda dolandırılabilirsiniz de, birden herşeyi sisteme oturtamayıp bocalayabilirsiniz de. iyi çalışmalar.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
sametkeskin57
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
12/04/2015 :  22:40:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba;
Bence Şirket kurmana gerek yok hazır kurulmuş şirketler üzerinden bu işi ilerletebilirsin.
Çünkü ayrıca bir şirket demek en kötü maliyeti(bağkur , kira ,stopaj , muhasebeci parası ,elektrik faturası , han aidatı v.b) aylık
750 TL bence böyle yapana kadar çevrendeki eş,dost,akrabalarına ait şirketlerinden rica etsen (yada pm at bana ben sana
yardımcı olmaya çalışayım) daha karlı olur.Böylece birçok masraftan ve dertten kurtulursun ilk başta baktın ki oluyor iş aç yine şirketini ama piyasayı ölçmen için
böyle birşey yap.

Özellikle e-ticaret yapacak için deneyimli şirketle anlaşmak bu konuda çok önemli yeni e-ticaret açmak isteyenlere şirket anlamında yardımcı oluruz.
ivirzivirci

Yerleşim : Türkiye / Çanakkale  |  Meslek : Memur
3vrim
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
02/05/2015 :  21:00:51  Alıntı
Ya arkadaşlar insanları caydırmaya ne kadar meraklısınız.. Konuyu açan arkadaşımız İnsatgram dan Facebooktan satıcam diyor, bir kaç arkadaş haala e- ticaret sitesi kurucan şu kadar masraf , yok çinden getirirsen kargo-vergi falan. Aliexpress de ücretsiz kargo ile ürün gönderimi yapanlar var çin postası ile..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
AsiSehirli
Yeni Üye

Toplam 85 yazı
02/06/2015 :  22:37:56  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Ahmet Kaplan
Instagram, Facebook ve Pinterest üzerinden gerçekleştircem satışları.
6 kalem üründen 10 çeşit getirtip deneme pazarı oluşturma amacındayız şimdilik.

hocam çine ne tür ürünler gönderiyosunuz
Yaptıklarım Yapacaklarımın İmzasıdır.

Yerleşim : Türkiye / Bitlis  |  Meslek : Esnaf
cengizalcan
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
29/09/2015 :  08:45:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar merhaba,

Geçen senelerde bende başlık açmıştım. O sıralar Çin'de yaşıyordum ve şükürler olsun ki Çin, Abd ve ülkemizde ithalat ve ihracat ofislerimizi açtık.

Ben şuanda Çin Yiwu şehrinde yaşıyorum. Aliexpress, alibaba ve ebay üzerinde e-dükkanlarımız bulunmakta. Türkiye'ye son 1,5 yıldır internetten satış yapan (instagram, facebook gibi sosyal ağlarda) kişilere ürünler tedarik ediyoruz.

http://www.aliexpress.com/store/916893
http://www.missu13.en.alibaba.com
http://www.missustore.com
http://pardustrade.com

Kâr amaçlı değil, sadece yardım etmek düşüncesi ile yorumumu yazıyorum. cengiz@pardustrade.com adresinden bana ulaşabilirsiniz..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
gonzales
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
13/11/2015 :  13:34:59  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - cengizalcan
Arkadaşlar merhaba,

Geçen senelerde bende başlık açmıştım. O sıralar Çin'de yaşıyordum ve şükürler olsun ki Çin, Abd ve ülkemizde ithalat ve ihracat ofislerimizi açtık.

Ben şuanda Çin Yiwu şehrinde yaşıyorum. Aliexpress, alibaba ve ebay üzerinde e-dükkanlarımız bulunmakta. Türkiye'ye son 1,5 yıldır internetten satış yapan (instagram, facebook gibi sosyal ağlarda) kişilere ürünler tedarik ediyoruz.

http://www.aliexpress.com/store/916893
http://www.missu13.en.alibaba.com
http://www.missustore.com
http://pardustrade.com

Kâr amaçlı değil, sadece yardım etmek düşüncesi ile yorumumu yazıyorum. cengiz@pardustrade.com adresinden bana ulaşabilirsiniz..

Merhabalar,

Bende bu tür bir işe girmek istiyorum. Acaba rica etsem yardımcı olmanız mümkün müdür?

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
darnglove
Üye

Toplam 335 yazı
16/03/2016 :  00:23:11  Alıntı
aynen bende bu işi yapmaya başladım aliexpressten sipariş veriyorum gümrük sınırına dikkat ederek , daha sonra ürünlerin resmini instagram hesabıma koyuyorum satışlarını yapıyorum , ancak kapıda ödeme istiyor genelde müşteri bunun içinde bir şirket kurmak ya da bir şirket üzerinden fatura kesmek gerekiyor

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.97 saniye.
04:26:34, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım