Duy İmalatı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Duy İmalatı

onur3450
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
28/01/2015 :  17:52:05 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba arkadaşlar piyasada gırla giden tij duy,asma duy vs... üretmek istiyorum imalat maliyeti hakkında hiçbir fikrim yok ama ürün sarfiyatı çok hızlı gidiyor tij duy için en uygun 0,40+kdv lerde toptancı satış fiyatı olduğunu biliyorum bu konu hakkında bilgisi fikri önerisi olan arkadaşlar var mı?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
enes mastar
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
24/06/2015 :  23:45:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba. elektrik sektöründe malzeme satışı yapmaktayım. Haklısın dediğin gibi tij duy bu sektörde hızlı giden bir malzeme. Bu ürünün imalatını yaptırmak için tornacıdan kalıp yaptırman gerek 25 binlira civarında ve hemen alamıyorsun. Bunun yerine elinde askı tij kalıbı olan bir enjeksiyoncuyla görüşüp parçabaşı olarak plastiği temin edebilirsinin tabi enjeksiyoncuda karını koyucak. Bu işi yapıcaksan önemli olan porselen taşı ucuza bulman transit tarzı bi araban olucak plastiği ve taşı evlere dağıtıcaksın montajı evlerde yapıcaklar. bi ara bende yapim dedim bi müşterimden alıcağım karşılığı kalıbı aldım bana 11.000 liraya geldi kalıp 3 ay kullanılmış sadece. Kar marjı çok düşük ama adetli satılıcağından güzel para bırakıyor yorucu iş ben uğraşamadım ama şunu bil her girdiğin elektrikci dükkanına en az 2 kutu satarsın. Kalıp için ilgilenirsen ürünü görebilirsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
orduorhan
Yeni Üye

Toplam 89 yazı
30/06/2015 :  12:14:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba ben öğretmenim,ama hobi olarak garajımda plastik enjeksiyon işiyle uğraşıyorum...halen ufak oyuncak üretiyorum...sizin ürünü de rahatlıkla yapabilirim..ilgilenirseniz dönüş yapın konuşalım.... benim gördüğüm kadarıyla üretim ve pazarlama iki ayrı uzmanlık konusu... eğer ürünün pazarlamasını yaparım zaten diyorsanız, imalatınıda en uygun ben yapabilirim diye düşünüyorum...iyi günler

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İmalat
aykut0648
Yeni Üye

Toplam 67 yazı
01/07/2015 :  20:32:35  Alıntı

malıyetı nedır bu urunun ?
aykut

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Asker
enes mastar
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
06/07/2015 :  21:48:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hocam kolay gelsin. Enteresan bi hobi seçmişsin ama tabi hem hobi hem para kazanmak anlamında güzel bişey. Ürün pazarlamasını tabiki yapabilirim sipraiş olduğunda dışardan alıp satıyorum elimde kalıbı varken üzücü bir olay tabi. Onun haricinde karaköy piyasasında elektrik malzemeleri satıyorum çevre esnaflardanda talep olur. Üretim konusunda porselen taş, somun, vida, plastik ve evlere dağıtım ve toplama konusu biraz yorucu iş sadece bir kişi araç içinde akşama kadar malzeme toplamı ve dağıtımıyla uğraşması lazım sıkıntı değil o adamda bulunur illaki ama şu an benim işler biraz yoğun olduğundan bana zor gelir birde bu tabi birazda masraf gerekir. İstersen sen enjeksiyon işiyle uğraşıyosan plastiğin hammadesi ve diğer ürünler için bi maliyet çıkartabilirsen konuşabiliriz aynı şehirdeymişiz zaten.

en son bi hesap yapmıştım 0.32 tl civarındaydı heralde maliyeti

suattemur
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
18/11/2015 :  09:34:51  Alıntı
Duyu porselen yapacaksanız türkiyedeki fiyatı ile para kazanamazsınız. Duyu çinden getiriyorlar.Plastik kısmını minimum 8 li kalıp yaparsanız. Baskı maliyetiniz minimize olur.Montaj için yerinden alıp yerine teslim eden montaj atölyeleri var onun için araç ve eleman bulundurmanıza gerek yok.

zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
18/11/2015 :  11:44:46  Alıntı
bir işi bilmeden pat diye o işin üretimine girmek ne derce mantıklı sizce ?
önce toptan alın parakende satın önce satış ağınızı oluşturun sonra kar oranı sizi kurtarırsa üretime girersiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.73 saniye.
00:57:11, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım