İnandığım Güvendiğim Gerçekçi Projem ! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İnandığım Güvendiğim Gerçekçi Projem !

smlyksl26
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
23/12/2014 :  01:20:25 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar..
Projem emlak ilanlarının verildiği bir site olacak.
İnsanlar yada firmalar (emlakçılar) üye olarak ilan verebilecekler.

Şimdi diyebilirsiniz o kadar site varken neden senin sitene girecekler.
Dev bir sektör oldugunu biliyorum. Ve uzun uğraş çaba gerektiginide biliyorum. Bu projeye inanmamın nedeni bilmiyorum siz nasıl düşünursunuz ama hürriyet emlak v.b ilan sitelerinin arayüzleri pekte kullanışlı değil.(Şahsi görüşüm.) Yapacagim sitede çesitli kampanyalar yapacagim. İlan sitelerinde ucretsiz ilan vermekden öte ücretli vip üyeliklerde bulunmaktadır. Kampanyalarimda ilk 100 firmaya 2 sene vip üyelik v.b ozellikleri ucretsiz saglayacagim. Domain adıma güveniyorum iddalı bir domain.(Almadıgim icin paylasmiyorum.)

Örnek ve buyume olarak ilk olarak bulundugum sehirden baslamak uzere yavas yavas tum kucuk emlakci sirketlerine , insaat firmalarina ulasarak ucretsiz 2 sene vip olacaklarini bildirerek tesvik etmeyi dusunuyorum.

Ekibimi buyulterek cevre illerden arkadaslarda olabilir , her ile yayilarak brosur v.b dagitarak buyuyecegimizi dusunuyorum .

Her yoruma acigim.

Mobilden yazdim yazim hatalari ve devrik cumleler icin ozur dilerim.

Yerleşim : Türkiye / Eskşehir  |  Meslek : Öğrenci
TiMeCoDe
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
23/12/2014 :  19:44:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Eğer alan adını almamışsan ve alınmamışsa durma al .
saten alan adları alınmamışlar 20 tl.
E TİCARET
İTHALAT İHRACAT
ALİBABA & ALİ EXPRESS YARDIM
İthalat Yapmak İstiyormusunuz ?
İhracat Yapmak İstiyormusunuz ?
Alibabayardim.com
Aliexpressyardim.com
Chevroletyolyardim.com
Opelyolyardim.com
Enucuzubudur.com

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : Ticaret
bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
23/12/2014 :  21:43:30  Alıntı
İlan sitesi buyuk sermaye gerektıren bi iş ınt yapılacak en zor iş bence cok buyuk sermayeler gerek. Bende actım bı tane elımde alan adı vardı onu kullanmak için laf olsun diye actım yani kısaca bu arada alan adım ilanvercem.com dusunen olursa satabılırım alan adını:)

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
23/12/2014 :  22:53:23  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - smlyksl26
Merhaba arkadaşlar..
Projem emlak ilanlarının verildiği bir site olacak.
İnsanlar yada firmalar (emlakçılar) üye olarak ilan verebilecekler.

Şimdi diyebilirsiniz o kadar site varken neden senin sitene girecekler.
Dev bir sektör oldugunu biliyorum. Ve uzun uğraş çaba gerektiginide biliyorum. Bu projeye inanmamın nedeni bilmiyorum siz nasıl düşünursunuz ama hürriyet emlak v.b ilan sitelerinin arayüzleri pekte kullanışlı değil.(Şahsi görüşüm.) Yapacagim sitede çesitli kampanyalar yapacagim. İlan sitelerinde ucretsiz ilan vermekden öte ücretli vip üyeliklerde bulunmaktadır. Kampanyalarimda ilk 100 firmaya 2 sene vip üyelik v.b ozellikleri ucretsiz saglayacagim. Domain adıma güveniyorum iddalı bir domain.(Almadıgim icin paylasmiyorum.)

Örnek ve buyume olarak ilk olarak bulundugum sehirden baslamak uzere yavas yavas tum kucuk emlakci sirketlerine , insaat firmalarina ulasarak ucretsiz 2 sene vip olacaklarini bildirerek tesvik etmeyi dusunuyorum.

Ekibimi buyulterek cevre illerden arkadaslarda olabilir , her ile yayilarak brosur v.b dagitarak buyuyecegimizi dusunuyorum .

Her yoruma acigim.

Mobilden yazdim yazim hatalari ve devrik cumleler icin ozur dilerim.

Böyle bir piyasada tutunabilmek için çok büyük bir parasal güce, iyi bir ekibe ve kurumsal bir zihniyete ihtiyacın olacak. Fakat yine de batman ve çok büyük kayıplar vermen an meselesidir. Çünkü oturmuş bir piyasa vardır

Tamam girişimcilik güzel birşey, proje üretmek güzel birşey, ancak bu yazı bundan 5-10 sene önce yazılmış olsaydı projeni yapmanı tavsiye ederdim arkadaşım. Ama ne yazıkki o tren çoktan kaçtı.

Hepsiburada,Sahibinden Gittigidiyor, Yemeksepeti vs gibi kendi sektöründe öncü eticaret siteleri yıllar önce henüz tarla bahçe iken alınmış arsalara benziyor.Onların yönelmediği “Niş” bir kategori bulup o yoldan yürümek daha akıllıca.

Tavsiyem çok farklı bir fikrin yoksa Küresel ölçekteki rakiplerinden farklı birşey yapmayacaksan enerjini boşuna harcama

"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
lehat
Üye

Toplam 262 yazı
23/12/2014 :  23:39:24  Alıntı
Şu kapitalizm ve ona bağlı olarak para gücü varya...senin-benim gibi hayalleri ve yapmak istedikleri olupta heyacanıyla yaşayan nsanlara hep engel olmuştur!.... sen bölgesel çalış bence...o büyükler falan Türkiyenin her yerinde etkili..ama sen olduğun il veya ilçede belki birşeyler yaparsın...her ne olursa olsun hayallerini kaybetme...biz öyle yapıyoruz !

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
qunt
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
24/12/2014 :  12:11:16  Alıntı
Burada sermaye gücü önemli diye düşünüyorum. N11 sermaye gücü ile kısa zamanda rakiplerine ulaştı. Bunun gibi birkaç örnek daha var ki sosyal medya kullanımı ve reklam ile 1 i 100 gösterme imkanına sahipsiniz. Olmayacak diye birşey yok, kaçan tren kovalanırsa bir istasyonda yakalanır illaki.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
24/12/2014 :  16:50:04  Alıntı
N11 arkasında dogus holdıng gibi bı guc vardı. Biraz farklarla gittigidiyora rakip oldu n11 pıyasaya girişi hatırlıyorumda reklamının karsıma cıkmadıgı nokta yoktu ınt cok buyuk bır reklam gucu vardı. Eger bole bi gucun varsa hıc dusunme gir derim cunku bu diyarda sahıbındede bir rakıp yok ama gucun yoksa kaybolur giderdsin. N11 le kıyaslanamıyacak bı reklamla gırmen lazım cunku ılan sıtesı acık attırma sitesinden tanıtımı daha zor bi iştir.Bire bir cagrı merkezı kurup emlakcılara ve galerilere ve diger sektorlere bire bir telefonla ve yerlerıne gıderek bıre bır konusup anlatmak gerekır kısaca cok buyuk bır parasal guc lazım getırısıde en az 2 sene sonra sana doner.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
24/12/2014 :  17:14:46  Alıntı
Arkadaşlar idealist olmakla realist olmak arasında çok ince bir çizgi var :) Bu çizgiyi aşınca yorumlar çok komik bir hal alıyor :) ( Bu konuyu açan arkadaş örneğinde olduğu gibi)

İdealist olun fakat realiteleri gözden kaçırmayın Süpermen gibi uçmayı hayal ederken yere çakılırsınız mazallah :)
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
guru
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
24/12/2014 :  23:09:35  Alıntı
bu tip fikirlerin web'de yeri doldu. klasiğin dışında niş bir fikrin varsa bile, işin operasyonel kısmı oldukça zahmetli. Hem sermaye gerektiriyor hem de ciddi emek.
yani bilgisayar başında iş üretmek/planlamak birinci level ise bunu uygulamak işin asıl ve güç tarafları.

bu tip artık yaygınlaşmış fikirleri mobil uygulamalara taşıyacak fikirler üretin bence, çünkü gelecek mobilde.
syg./guru

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
GrowthackerSK
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
13/01/2015 :  15:04:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
oluşturacağınız girişimi kısa sürede büyüme evresine taşımak ve bunu sürdürülebilir kılmak yaşayacağınız en zor süreç olacaktır. Özellikle online girişimler için growth hacking stratejileri günümüzde bir hayli popüler
bu teknikleri incelemk için internette kısa bir araştırma yapmanız faydalı olacaktır. http://www.growthhackingturkey.com/2014/12/start-uplar-icin-3-sosyal-medya-taktigi.html

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
Teknolojik.Net
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
31/03/2015 :  23:36:05 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
fikirlerin çok abartı düzeyde kitleleri hareketlendirecek birşey değil. hurriyetemlak projesini kodladım zamanında, içeride kalabalık ekip yazılım tasarım ve gibi çalışanlar mevcut. sen sadece tek başına onun tasarımını begenmedim daha iyisini yapıyım diyorsun. yapacağın proje için rakiplerini detaylı inlememişin burdan anladıgım kadarıyla, rakiplerinde emlakçılar için crm modulleri kodladım bundan 5 sene önce. emlakçıların işlerini kolaylaştıran 10 larca modül mevcut. ayrıca günlük ziyaretçi rakamları tahmin edemeyeceğin kadar fazla, sistemsel olarak birçok makine load balance yapan sistemler mevcut. bunları sen nasıl sağlayacaksın? bu sevda dan vazgeç. bu söylediklerin imkansız. daha niş ve kalıcı projeler ile piyasada yer etme imkanın daha fazla.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.2 saniye.
11:51:26, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım