Bitmek Tükenmek Bilmeyen Borçlarım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bitmek Tükenmek Bilmeyen Borçlarım

ilkin
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
10/08/2008 :  19:30:48 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

herkese merhabalar
arama motorunda borçlarımla ilgili araştırma yaparken tesadüf bu siteyle tanıştım.yazılanları okudum ve gerçekten herkesin birbiriyle fikir alış verişi yapması çok hoşuma gitti.bende kendi derdimi paylaşmaya çalışıcam.benden tecrubeli olan insanlardan akıl almaya gerçekten çok ihtiyacım.çünki çevremde kimse beni gerçekten anlamıyor.
herşey bundan 3 sene önce evlenmem ile başladı.eşimin sicili bozuk olduğu için dükkanını benim üstüme geçirdi,adıma çekler,kredi kartları alındı.önceleri herşey yolunda gidiyordu.işlerimizde gün geçtikçe güzelleşiyordu ve herşeyden önemlisi ben eşime çok güveniyordum.yani o çok küçük yaştan beri çalışıyordu,zamanında fena dolandırılmıştı,hata yapma şansı yoktu yapmazdıda...
sonra kendi işimizde perakendeciyken toptanada başladık.deli gibi mal satılıyor çok büyük paralar dönüyordu.fakat müşteri çeklerim yazılmaya başladı,firmalara kendi çeklerimle döndüm bu defa kredi çekmek zorunda kaldık faiz faiz..kendi çeklerimde yazıldı tek tek.ne vergim ne kredi kartlarım ne çeklerim hiçbir şeyim ödenmedi ödenemedi.7/24 tabiri caizse it gibi çalıştım,beş kuruş para yemedim faiz ödemekten,ona buna boyun eğmekten,herkesden laf işitmekten gerçekten usandım.
Daha 25 yaşındayım bende yaşıtlarım gibi küçücük olayları kafayı takmak onlarla oyalanmak isterdim.ama bu yaşta avukatlara yalvarmaktan sürekli para aramaktan yoruldum.şuan başka bir şehirde kendi işimi devam ettiriyorum para dönmesi mecburum buna devam etmeye.eşimin yaptığı hesap hataları,insanlara güvenmesi beni ne hallere soktu içim nasıl acıyor...
şuanda borcum 90.000 ytl kaldı ancak bu kadar yapa bildim.daha fazlasına gerçekten gücüm yok bundan sonra ne olur bilemiyorum:(
önceden para benim için 3. sıradaydı şimdi ise 1. çünki yaşadıklarım bana paradan daha değerli hiçbirşeyin olmadığını gösterdi.birgün benim gibi paradan nefret eden bir insanın bu cümleyi kuracağını hiç düşünmezdim.paran varsa baban baba oluyormuş,paran varsa insan gibi davranılıyormuş.neyse fazla uzattım kimseyi kendi sorunlarımla sıkmak istemem ama gerçekten içimi dökmeye ihtiyacım varmış...sevgiler

Yerleşim : Türkiye / Mugla  |  Meslek : Ticaret
canerkus
Üye

Toplam 281 yazı
11/08/2008 :  09:55:34  Alıntı
İşiniz zor Allah yardımcınız olsun.

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Diğer
YATIRIMCI
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
11/08/2008 :  10:27:29  Alıntı
Arkdaslar soz konusu beyin durumu herkeze ibret olsun. Site icerisinde bazi yazilan, az maliyet cok getirili isler konusunda bakiyorum da yazilan yorumlar maksimuma ulasmis hatta ulasmaya da devam ediyor. Lutfen bilinclenelim. Sitenin kalitesini yukseltmek ve uyelerin ne denli bilincli kisilerden olustugunu gostermek ve site icinde kayda deger yatirimlardan soz etmek icin bu gibi proje ve yatirim analizi olmayan dusuncelerden kacinalim...Aksi takdirde fikir alisverisinde bulunacagimiz yere hayali zenginlik icinde yuzup tatmin olarak bir fayda yaratmiyoruz.

Tesekkurler...
ERGUN OZ

Yerleşim : ABD / Manhattan  |  Meslek : Diğer
Haluk@BURSA
Üye

Toplam 831 yazı
11/08/2008 :  10:49:13  Alıntı

BENDE BATTIM ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR ŞİMDİ TOPARLANIYORUM, BENDE YANIMDAKİ ÇALIŞANLARA GÜVENDİM VE SONUNDA SIRTIMDAN VURULDUM. OLSUN HAYAT DEVAM EDİYOR,BATTIĞIMDA DAHA DOĞRUSU BATIRILDIĞIMDA GEÇTİĞİMİZ YIL İLKBAHAR MEVSİMİYDİ İŞYERİNDE OTURDUĞUM YERDE ÜŞÜYORDUM SOBAYI YAKIYORDUM ÜZERİMDE KABAN HALEN ÜŞÜYORDUM HİÇ BİRŞEY YİYEMİYORDUM PİSİKOLOJİM BOZULACAK DİYE KORKUYORDUM, SANKİ ÖLMEK İSTEMEZ AMA ÖLÜMÜ BEKLER GİBİ OLDUM.DAHA SONRA KENDİMLE BAŞBAŞA KALDIM OĞLUM SALMA KENDİNİ SEN AKILLI ADAMSIN DEDİM, KOY ŞAPKANI ÖNÜNE YATIR BORÇLARI MASAYA VE ALACAKLI AVUKAT BİLE OLSA ŞU ANDA ÖDİYECEK DURUMUM YOK ELİME PARA GEÇTİĞİNDE ÖDERİM DEDİM KIMSE TINLAMADI BENİ ,BENDE TINLAMADIM ONLARI,NASIL OLSA ÖDENMEYEN BORÇLARA İCRA BİLE GELMİŞ OLSA YASAL FAİZ YILLIK % 7 ,SİZ DÜŞÜNÜN DEDİM YAZIN İCRANIZI EŞYANIZI SİZİN OLSUN,BAŞLADIM ÇALIŞMAYA BEKLEYİN BORCUMU ÖDEYEYİM DEDİĞİM AHMAK ALACAKLI 10.000 YTL BORCUM VARKEN BU BORCU 6 AY İÇİNDE EŞİT TAKSİTTE ÖDEYEYİM DEDİM KABUL ETMEDİ ,SEN BİLİRSİN DEDİM BORCA İTİRAZ DERKEN EVRAKLAR GELSİN GİTSİN DERKEN 1,5-2 YIL GEÇMİŞ ARADAN,AVUKAT PARASI DAHİL 11.500 YTL'YE ANLAŞTIK NASIL OLSA BİRŞEY ALAMIYACAKSINIZ DEDİM OLMAYAN BİRŞEYİ VEREMEMKİ DEDİM VE 11.500 YTL'YE RAZI OLDULAR VE 1.500 PEŞİN KALANINI 4 EŞİT TAKSİTTE ÖDEDİM .KORKMA GÜÇLÜ OL PROGRAM YAP NE OLURSA OLSUN PROGRAMINDAN SAPMA AMA SÖZ VERDİĞNDE YERİNE GETİR MERAK ETME ALACAKLI BORCUNU DÜRÜSTÇE ÖDEMEK İSTEYENİ BEKLER (BİRKAÇ TANE KENDİNE VE AVUKATINA TÜRK CEZA KANUNUNDAN DAHA FAZLA GÜVENEN AHMAK HARİÇ).BİR DE ŞU ÖNEMLİ KİMSENİN TELEFONUNDAN KAÇMA HER TELEFONA CEVAP VER PARA YOK DE AMA KAÇMA.SENİ TEHDİT EDEN ALACAKLI OLURSA KORKMA CUMHURİYET SAVCILIĞI DİYE KURUMUMUZ VAR ÜLKEMİZDE HER ÖDEMENİ RESMİ EVRAK İLE YAP YANİ RESMİ DEKONT, MAHKEMEYE ÇIKTIĞINDA HİÇ BİR ALACAKLI HELVACI KAĞIDI İLE ALACAKLI OLMUYOR HAKİM RESMİ EVRAK İSTİYOR YA NOTER TASDİKLİ YADA RESMİ FATURA.ALLAHIMA ŞÜKÜRLER OLSUN NİYETİN DOĞRU OLUNCA YOLLAR DA DOĞRU YERE AÇILIYOR NİYET ÇOK ÖNEMLİ GERİSİ HİKAYE.SANA ÇOK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM HALİNE ŞÜKRET DOSTUM ALLAH KEYFİNİ SAĞLIĞINI BOZMASIN GERİSİ BOŞ ÇOK DÜŞÜNME HİÇ BİRŞEY İNSANIN KENDİ SAĞLIĞINDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİLDİR.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Serbest meslek
ilkin
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
11/08/2008 :  11:29:14  Alıntı
gerçekten çok tşekkür ederim haluk bey derdimi anlayan birinin çıkması beni çok mutlu etti sağolun...

ugurd
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
11/08/2008 :  11:58:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ALLAH YARDIMCIN OLSUN...

BENİM SANA TAVSİYEM İYİ BİR BÜTÇE OLUŞTURMAN...VE TİCARETTE ÇOK KAZANDIGIN ZAMANLARDA Kİ GİBİ DÜŞÜNÜP İŞLERİNİ YOLA NASIL KOYABİLİRİM DİYE ÇIKIŞ YOLLARI NOT ALMAN..İYİ BİR PLANLAMA İLE BUNLARI DÜZELTEBİLİRSİN.

UNUTMA SAHİP OLDUGUN KUVVET NEREDE .....BİLİRSİN.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ilkin
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
11/08/2008 :  12:03:13  Alıntı
teşekkürler uğur bey tekrardan gücümü kuvvetimi toparlaya bilirsem yaparım biliyorum ama artık kanımın son damlasını bbile verdiğimi hissediyorum o kadar yani...inşallah kısa zamanda biter bu kabus ...

muratca30
Üye

Toplam 353 yazı
11/08/2008 :  13:01:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sayın ilkin ve Haluk bey yazılanları okuyunca gözlerim doldu şuandaki durumumu düşündüm bende buna benzer seyler yasadım ve yasıyorum bunalmıs durumdayım ama halukbeyin dediği gıbı sağlıktan ötesi yalan bende 1 yıl once 450 mılyar batırdım limited şirketımız vardı gercı ben batırmadım amaucu bana dokundu genel mudur atadagımız kişi pıyasayı dolandırıp kactı borclar bızde bızımde suanda 130 mılyar borcumuz kaldı ayaklarımızın uzerındeyız Allah hepimizi doğru ınsanlarla karşılaştırsın

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ilkin
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
11/08/2008 :  13:59:00  Alıntı
amin muratca inşallah dualarımız biran önce kabul olurda bu kamburdan kurtuluruz

muratca30
Üye

Toplam 353 yazı
11/08/2008 :  14:20:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sayın ilkın dua en guzelı ama kabul olmayan dua yok bunu bilin bırde şunu hatırlatmak isterim insanların hayır gördüğü işlerde şer şer gördüğü işlerde hayırlar saklıdır ayeti kerimesini unutmıyalım ve belkıde bu iflaslar bizi daha büyük olaylardan uzak tutmuştur bilemeyiz.

Bizler ayakalrımızın üzerinde ve helalınden kazanmaya calısalım gerisi Allahu taalanın takdiri

saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ilkin
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
11/08/2008 :  14:39:24  Alıntı
turisttik bir kentte yaşadığımdan dolayı şuanda para döndüre biliyorum.ama sezon bitince ne olur inanın bilmiyorum ek bir iş yapayım diyorum ama ona ayırıcak ekstra bütçem yok zaten sabah 10 gece 12 çalışıyorum bu arada nasıl ek iş yapa bilirimki...yorulmak gerçekten sorun değil para kazanacağımı bileyim inanın çalışırım ama yok piyasada o kadar kötüki şuan bütün esnaf kan ağlıyor.of allah yardımcımız olsun

akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
11/08/2008 :  14:55:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sevgili ilkin geçmiş olsun. Eşlerin başı bu yüzden çok belaya giriyor hukuki bir çıkış yolu da olmuyor. Ama işi sürdürüyor olmanız en önemli çıkış yolunuz. Bu sitede anlatılmasa da zorda kalmış çok üye var. Size tavsiyem asla borçla borç ödemeye çalışmayınız. Borçlar beklesin küçükte olsa ödemeye devam edin.
Ben ayda 1 - 2 milyar kazanınca kendimi şanslı sayan bir esnaftım. Geçen yıl yaptığımız bir ortaklık bu güne kadarki az ama öz kazancı 125milyar borca çevirip beni işle başbaşa bıraktı. Soğukkanlılık ve hiç bir şey olamamış gibi çalışmaya inatla devam etmek bu borcu 8 ayda bitirdi. Bu arada istenir ve inatlaşılırsa ayda 4 - 5 milyarın tüm piyasa krizlerine rağmen kazanılabileceğini görmek , derin bir hukuki tecrübe edinmek , daha fazla paranın daha az sermayeyle nasıl kazanılabildiğini öğrenmek te yanıma kar kaldı. 125milyara ve 1 yıl zaman kaybına belki tüm hayatımı kurtaracak bir kursa gitmiş oldum. Sizede aynısının olması dileklerimle . . .
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
ilkin
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
11/08/2008 :  15:29:41  Alıntı
inşallah akın bey bende ileride birgün sizin gibi iyiki o günleri yaşamışım diye bilirim.eğer bu işten kurtulursam zaten kolay kolay kimsenin belimi bükemeyeceğimi biliyorum ama tabi başara bilirsem...inanın iyiki buraya derdimi yazmışım hayat tecrübeleriniz bana yanlız olmadığımı hissettirdi herkese çok teşekkürler.

ozdoganmu
Yeni Üye

Toplam 90 yazı
11/08/2008 :  17:04:20  Alıntı
NAÇİZANE başından aynı olay geçmekte olan birisi olarak isminiz fulyaydı sanırım,burada eşinizle olan bağınızı kopartmadan ona ve ailenize zarar verecek söz ve hareketlerden kaçınmanızı bu hususa dikkat etmenizi rica edeceğim.kabul edersinizki eşinizde sizin ve geleceğiniz için çabalamış,çabaladıkçada işler düzenli gitmemiş.sadece siz değilsiniz inanın,sabırla helva koruk olur derler ve herşey geçer.siz in durmunuzdan daha kötü durumda olanlarda var inanın.
mozdogan

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Gıda
ilkin
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
11/08/2008 :  20:46:55  Alıntı
özdoğan bey siz beni yanlış anlamışsınız sanırım ben eşimden ayrılmadımki!!ben sadece bu konudaki kızgınlığımdan bahsettim ayrıca adım fulya değil yanlış anlaşılmasın olmasın ilkin.

akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
11/08/2008 :  21:21:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sevgili ilkin bu turizm bölgesinde ne satıyorsunuz. Başka yerlerde satma imkanı olacak ürünler varsa öğrensek . . . olur mu ??
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
ilkin
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
11/08/2008 :  21:37:16  Alıntı
ben tekstille uğraşıyorum sermayasi düşük kar marjı yüksek turizm bölegelerindede iyi gidiyor ama tabi kışın işler duruyor.büyük şehirlerde bu iş için büyük oynamak gerekiyor hemde oralarda kar düşüyor malum rekabet ortamı.yazın burada kaça tuttursan gidiyor.müşteriye göre yani bide ihraç fazlası mal getiriyorum elimde kalma riskide olmuyor sezon sonu üçüne beşine bakmadan elimden çıkara biliyorum.

idealmodel
Yeni Üye

Toplam 51 yazı
12/08/2008 :  10:25:10  Alıntı
Sayın ilkin kardeşim size cok geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.
Allah yardımcınız olsun.

Bu dünyada herşey geri geliyor ama sağlık asla geri gelmiyor.O yüzden fazla üzülüp yıpranmamak lazım.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.88 saniye.
15:46:00, 19 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım