E-ticaret Furyası Ve Sonuçları - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

E-ticaret Furyası Ve Sonuçları

Ayıboğan
Üye

Toplam 122 yazı
14/10/2014 :  17:41:42 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Günümüzde önüne gelen e-ticaret sitesi kuruyor ya da kurmak istiyor.işi bilen bilmeyen herkes bu yolla büyük pastadan pay kapacağını sanıyor.ama bunu yapmadan önce bilinmesi gereken bazı şeyler göz ardı ediliyor,ve sonuç hayal kırıklığı oluyor.

Bir defa en büyük sorun ürün satış grafiğinin beklenenin çok altında olması hatta hiç olmamasıdır.yapılan istatistiklere göre insanlar pahalı da olsa aynı ürünü tanınmış büyük sitelerden almayı tercih ediyor.(ben bile)

İnsanlar ancak arada ciddi bir fiyat farkı varsa veya piyasada bulunmayan bir ürünse diğer siteleri tercih ediyor.
Bugün e-ticaret site adı anketi yapılsa aklınıza en fazla 20 isim gelir.geriye kalan küçük sermayelerle kurulmuş binlerce site
kimsenin umrunda değil.

Peki büyük site olunmaz mı?olunur elbette.ama bunun için ciddi bir sermaye,bilgi,takım çalışması,koordinasyon,reklam,ürün tedarikle ilgili bağlantılar,vs,vs gerekir.

Yoksa vatandaşın biri canım sıkıldı veya ek iş yapayım veya üçbeş kuruş param var değerlendireyim diye e-dükkan açmaya kalkarsa o dükkan birkaç ay içinde internet çöplüğünde diğer yüzbinlercesi gibi yerini alacaktır.

Talep gören bir ürünü internetteki en ucuz fiyattan çok daha ucuz fiyata mı satıyorsunuz,veya piyasada hiç bulunmayan bir ürüne mi sahipsiniz.o zaman hiçbirşey yapmadan en büyükler arasında direk yerinizi alırsınız zaten.

Yerleşim : Türkiye / Giresun  |  Meslek : Ticaret
Mr.Murat
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
15/10/2014 :  11:24:30  Alıntı
Ciddi anlamda e-ticaret sitesinde kazanmak çok zor. 10 yıl öncesinde kurulan siteler hit yaparken yeniler kenarda gariban misali bekliyorlar. Allah yardımcımız olsun

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
Fomino
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
16/10/2014 :  20:11:16 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bence yanlış düşünüyorsunuz aylık 50 binTL ciro e-ticaret sitesi yönettim tekstilde şuan yeni bir site daha kuruyorum öncelikle ne satacağınız hedef kitleniz ve çok iyi dijital pazarlama alanını bilmeniz gerekiyor gerisi teferruat ama kesinlikle bu alanda bilgisiz olanların yatırım yapmamalarını tavsiye ediyorum zaten yapsalarda bir sonuç almaları %0 şansları var.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Öğrenci
Şişlili
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
16/10/2014 :  21:43:50  Alıntı

Ayıboğana katılıyorum aynen öyle.. Benimde eticaret sitem vardı 2 yıl önce kapattım. 3 sene önce aylık 70-80 bin lira ciro yapıyordum çok mutlu günler yaşadım o işte.. sonra sonra işler kötüye gitti. Satış yapabilmek için reklam yapmak şart, adwords face falan inanılmaz sömürüyor, dayanma gücün olması şart. Hele hele şu an bir eticaret sitesi açmanın artık hiçbir anlamı yok düşünenler kesinlikle bulaşmasın büyükler varken size düşecek pay yetmez doyurmaz. Ha farklı değişik bir fikir varsa o zaman tamam.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
safa43
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
17/10/2014 :  17:01:10  Alıntı
E-ticarette site tasarımı çok önemli. Mesela sahibinden.com TR bazinda en kaliteli e-ticaret sitesi benim gözümde. Gerek sayfa yapisi, gerekse istenilen bilgiye kolay ulasabilirlik. Ve en önemlisi çok çekici ve kaliteli bir isim bulmak gerekli, akılda kalıcı olmalı. Şans demek manasız, reklam çok önemli ve şık tasarım, kolay bilgi erişebilirliği, bilgilerin sürekli güncellenmesi neticesinde birilerinin reklam alanına yada çöplüğe çevirmesine imkan vermemek de gerekli.

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : Denizci
ttr911
Üye

Toplam 305 yazı
18/10/2014 :  11:30:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
arkadaşlar bilende bilmeyende yorum yapıyor. türkiyenin ilk 5 indeki eticaret firmalarında çalıştım, kendımde zamanında bır sıte actım ardından bırıne danısmalnlık yaptım tecrubelerımı aktarayım. eticaret işini yönetmek fiziksel magaza yönetmekten cok daha zordur. bizim hemen para kazanayım mantıgınıdaki insanımız gidiyor 100 liraya yada hazır etiacret paket sitelerinden birini alıyor (paket alıp basarılı olanda cok bu arada) içine ürünleri yerleştriyor. beklıyo az bıraz bılgısıde varsa google facebook 100-200 reklam verıyo beklesınkı ınanılmaz satışlar olsun. yok böyle bı dunya. bakın; kuracagınız isim ardından yaptıracagınız site yada paket alıyosanız ilerdeki şartlara uyum sağlayıp sağlamıyacgnzı bıldıgnz paketlerden tutunda hangı butonu sıtede nereye yerleştreceksın rengı ne olacak her turlu odeme secengın varmı yada kapıda odemeyı koydun rakıplerın yada senden gıcık alan adamların yalandan sıparıs verıp boş sıparışlerın ve kargo malıyetlerıyle dıbe vuracagını bilmek, yada ne biliyim diger firmalarla ortaklaşa reklam yapmak heleki helekiii SEO denen olay zaten bu kelimeyi bilmeyen asla eticaret sıtesı kurmasın. ardından sıteye ekledıkleı urunlerın altına dıger sıtelerden kopyala yapıstr yapmanın google un gozunde senıde aşağılara düşürecegını ne biliym aldıgın ısmın bile 1 senelik degılde 5 senelık oldugunda googleun gozunde senı daha degerlı kıldıgını vs yuzlerce sey var bunları bılmeden ibu işe para yatırmak ahmaklıktır. ne demişler İş bilenin kılıç kuşanındır. sen bakkalda acsan donercıde acsan fabrıkada acsan kesinlikle cok ıyı arastırıp ardından milletin sözune kulak asmadan hedefledıgn işe 4 elle sarılacaksınkı her yıl kapanan bınlerce sıteden ve işletmeden olmayasınız
Hediyelik Lezzetler - Cezerye, Kerebiç ve Lokum Çeşitleri
www.hediyeliklezzetler.com
Hızlı, kaliteli, online sipariş.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.41 saniye.
09:17:46, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım