E-bal - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

E-bal

neaprod
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
04/08/2014 :  00:28:05 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkeze iyi calismalar arkadaslar yasadigim bolgede grcekten cok kaliteli ve lezzetli bal ureticileri var hatta turkiyedend alicilar var.ve benimde planladigim bir web sitesi kurup internet uzerinden satisini yapmak istiyorum ve ne kadar tutar ne kadar guvenli olur onu bilmiyorum gerci urun olarak ock iyi derece kaliteli urun olmasina ragmen talep olurmu bilmiyorum gerekten samimi sekilde dusuncelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Yerleşim : Yunanistan  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
04/08/2014 :  10:56:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bal işi Türkiye'de çok güven kaybetti. Ürünlerin yasaklanmasına rağmen farklı isimler altında hala 10 kg balı 100 TL'ye satanlar var :)
Tanıtım önemli. Türkiye'de organik ürün toptancıları ile görüşebilirsin. TV reklam tanıtımı olabilir. Sadece internet sitesi ile kaliteli balı pazara sokmak çok zor.
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
Bakimya
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
04/08/2014 :  16:53:51  Alıntı
Kaliteli bir web sitesi + iyi bir dijital pazarlama ile satılır ikinci söylediğim biraz uzun bir süreç tabiki çalışmak gerekiyor.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
gsmbilgi.net
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
04/08/2014 :  18:38:38 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - tradeengineer
Bal işi Türkiye'de çok güven kaybetti. Ürünlerin yasaklanmasına rağmen farklı isimler altında hala 10 kg balı 100 TL'ye satanlar var :)
Tanıtım önemli. Türkiye'de organik ürün toptancıları ile görüşebilirsin. TV reklam tanıtımı olabilir. Sadece internet sitesi ile kaliteli balı pazara sokmak çok zor.

Ustune dıyecek tek kelıme ımkansız gıbı... Çok ekmek yenıldı bu sektor unutulmadan tekrar benzer ürünlerle girmek akıl işi değil bence... Aynı balı orjinal bal kilosu 200 tl dıye satabılırsın bence ama tv dekı sekılde satıs ıhtımalını dusunme bıle derim..
http://www.gsmbilgi.net/ Parça Kontör
http://www.engince.net/ Toptan Parça kontör
http://www.paketyukle.com/ Parça kontör bayiliği
http://www.diyarsms.net/ Toplu sms
http://www.diyarsms.com/ Toplu sms

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakir  |  Meslek : Ticaret
neaprod
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
04/08/2014 :  22:03:35  Alıntı
Urune son derece guvenmekteyim cunki buradan yurtdisinacok bal satisi oluyor gercekten cok kaliteli hic bir hile yok tamamen original. benim korktugum stoklarda bitmesi ben son derece eminim cunki bali deneyen tekrar siparisi vereceginden eminim onemli olan sadece girisi yapabilmek benim icin cunki internet uzerinden oldugu gibi alan kisi ne kadar guvenirki ? tadini denemeden tabiki her alica bunda hakli bende bali alirken dusunuyorum acaba bir  lik varmi diye cunki son donemde bu 10 kg 100 tl + kargo olayi gercekten cok kotu oldu hatta diger gercek ureticiler icinde ama 10 kg 100tl olunca bir kasik bal 950 mg glikoz surubu olursa bu tv cikmayi kurtarir kargoyuda .

neaprod
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
04/08/2014 :  22:08:11  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Bakimya
Kaliteli bir web sitesi + iyi bir dijital pazarlama ile satılır ikinci söylediğim biraz uzun bir süreç tabiki çalışmak gerekiyor.

Kardes bu bu dedigin teknoloji olayi onemli ama bizim asil amacimiz musteriye hakiki bali verim memnun kalmasi (cunki gercekten hic bir  lik yok ) cunki  likta 1 ton satip diger yil hic satmamakvar bizim istegimiz 1 yil degil 10 yil veya 20 yil ayni musteriye satmak alicininda saticininda memnun olmasi amacimi 1 yilda zengin olmak degil .Kaliteli ve lezzetli bir urunu sunmak.

neaprod
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
08/08/2014 :  20:51:52  Alıntı
Arkadaslar dusuncelerinizi bekliyorum

sewok
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
09/08/2014 :  16:37:03  Alıntı
Bende senin gibi düşünüp, Bulgaristandan katkısız gerçek bal getirip satmayı düşündüm. Ancak burda insanlara yanlış bilgiler vererek ucuza bal olabileceği her türlü görsel medya ve internet üzerinden pazarlanmış. İnsanlar artık gerçek balın donmadığını, şekerle glikoz şurubuyla imal edilebileceğini, arıya şekerli kek yedirip bal üretimi sağlayabileceğini bununda ucuza imal edilip ucuza satılabileceğini düşünüyorlar. Bu nedenle gerçek balı ne yaparsan yap sadece Türkiyede yaşayan çevrene pazarlayabilirsin, toptan bal satan insanlarlada görüştüm, hepsi biz zaten yurtdışından temin ediyoruz ve gerçek bal ile glikoz karıştırıp fiyatı uygun tutuyoruz dedi. (toplam 4 tane bal toptancısıyla görüştüm hepsi doğulu arkadaşlar kuru gıda toptancıları sitesine yakınım) İnternette forumlarda iyi niyetle satış yapmayı denedim ancak daha önceden forumlarda *** insanlar sahte bal satıp kazıklamış çoğunu bunun farkına varanlar beni kötülediler. Neyse uzun lafın kısası biz ne kadar doğruyu söylesekte insanlar inanmıyorlar. Ben şu anda aylık 15-20 adet bal getirip satıyorum, gidiş gelişimi ancak karşılıyor kazandığım para ancak balın yanında ceviz ve ıhlamur çayı getirince azda olsa kazanç sağlanıyor. Resmi olarak Trye girmeye kalksan 2 taraftada rapor alman gerekecek, trye gümrük vergisi var çok büyük yani göründüğü kadar kolay değil. (toptancılar kaçak olarak sokuyor trye çok iyi rüşvet mekanizması var gümrükte biz onlar gibi yapamayız) Eğer bu işi yapıp kazanabilirsen banada haber ver beraber birşeyler yaparız belki..
olmak yada olmamak...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
neaprod
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
09/08/2014 :  22:22:52  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - sewok
Bende senin gibi düşünüp, Bulgaristandan katkısız gerçek bal getirip satmayı düşündüm. Ancak burda insanlara yanlış bilgiler vererek ucuza bal olabileceği her türlü görsel medya ve internet üzerinden pazarlanmış. İnsanlar artık gerçek balın donmadığını, şekerle glikoz şurubuyla imal edilebileceğini, arıya şekerli kek yedirip bal üretimi sağlayabileceğini bununda ucuza imal edilip ucuza satılabileceğini düşünüyorlar. Bu nedenle gerçek balı ne yaparsan yap sadece Türkiyede yaşayan çevrene pazarlayabilirsin, toptan bal satan insanlarlada görüştüm, hepsi biz zaten yurtdışından temin ediyoruz ve gerçek bal ile glikoz karıştırıp fiyatı uygun tutuyoruz dedi. (toplam 4 tane bal toptancısıyla görüştüm hepsi doğulu arkadaşlar kuru gıda toptancıları sitesine yakınım) İnternette forumlarda iyi niyetle satış yapmayı denedim ancak daha önceden forumlarda *** insanlar sahte bal satıp kazıklamış çoğunu bunun farkına varanlar beni kötülediler. Neyse uzun lafın kısası biz ne kadar doğruyu söylesekte insanlar inanmıyorlar. Ben şu anda aylık 15-20 adet bal getirip satıyorum, gidiş gelişimi ancak karşılıyor kazandığım para ancak balın yanında ceviz ve ıhlamur çayı getirince azda olsa kazanç sağlanıyor. Resmi olarak Trye girmeye kalksan 2 taraftada rapor alman gerekecek, trye gümrük vergisi var çok büyük yani göründüğü kadar kolay değil. (toptancılar kaçak olarak sokuyor trye çok iyi rüşvet mekanizması var gümrükte biz onlar gibi yapamayız) Eğer bu işi yapıp kazanabilirsen banada haber ver beraber birşeyler yaparız belki..

Benim amacim cok bal satipta zengin olmak degil ben gercek bali satmak istiyorum .Yani benim yillik 50 musterim var diyelim bilsinlerki gercek bal oldugunu ve gelecek yil yine benden alsinlar bali yani memnun kaldiktan sonra gelecek yil bende bilirimki belirli bir rakam benim musterim var yani az ve oz olsun.Bir urunu aldiktan sonra biz musterinin arkadan kufur etmesi cok kotu birsey bunun hesabi var yarin oburgun memnun kalmasida ayri bi guzellik .tabiki sitemizi gucumuz yettigi kadar gorsel ve sanal ortamda reklamlarini yapmaya calisicaz.

erkantekin
Üye

Toplam 567 yazı
27/12/2014 :  21:54:34  Alıntı
Balın Türkiye'ye ithalatı yasak. Bu konuda bakalıkla konuştuk kesinlikle bal ithalatına izin verilmiyor.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.03 saniye.
01:55:45, 27 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım