Yardım Talebi. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yardım Talebi.


girişim savaşçı
Yeni Üye

Toplam 40 yazı
26/05/2014 :  14:15:03 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Sevgili arkadaşlar;
ben yaklaşık bir senedir işsizim.daha önce memurdum istifa ettim yani esnaflık tecrübem yok.kendime yetecek kadar sermayem var.İyi düzeyde rusça biliyorum.ALANYA,KEMER ya da BELEK te turistlere yönelik tekstil işi yapmak istiyorum.Size danışmak istediğim ise şudur;bu işe başlarken ve devamında yani turiste yönelik mal alırken ürün seçiminde tercih, orjinal mal mı,orjinal ama defolu mal mı,ihraç fazlası mal mı yoksa tamamen çakma yani imitasyon mal mı tercih etmeliyim?Bana lütfen bu konuda ve mal tedariği konusunda yani diyelimki ihraç fazlası mal olacaksa bunun merkezi üssü neresidir semt ve şehir olarak tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.Kimseden menfaat ya da hakkım olmayanı beklemeden sadece Allah rızası için samimi ve dostane fikir ve yardımlarınızı bekliyorum.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
qunt
Yeni Üye

Toplam 51 yazı
27/05/2014 :  09:47:27  Alıntı
İstanbul'da Merter, Zeytinburnu, Laleli gibi bölgelerde bahsettiğiniz tüm ürün çeşitlerini bulabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
girişim savaşçı

Yeni Üye

Toplam 40 yazı
27/05/2014 :  14:29:12  Alıntı
güncel

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
girişim savaşçı

Yeni Üye

Toplam 40 yazı
27/05/2014 :  14:57:37  Alıntı


ürün tedariği merter,laleli,zeytinburnu taraflarında o anlaşıldı.ama asıl öğrenmek istediğim antalyada turiste yönelik ne çeşit yani hangi kalite mal gider ve hangisi daha karlı ve satış avantajlı olur?Antalyada bu işi yapan bu işi bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.
birde Bujiteri işini tavsiye edermisiniz?

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
kkurt
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
27/05/2014 :  15:04:13  Alıntı
Giyim işi süreklilik isteyen bir iştir. nacizane tavsiyem çok araştırp öyle girmeniz. sonuçta gelen turistlerde eskisi gibi değil artık işi onlarda çözmüş. merter lalali gibi yerleri gezerseniz eger yerliden çok yabancı olduğunu görürsünüz. sadece turistlere yönelik düşünürseniz zarar edebilirsiniz. ben hep şöyle düşünürüm; yapmak istediğiniz işi yapan bir yer varsa 1 hafta yanında vakit geçirin o imkanınız yoksa uzaktan analiz ediniz.
kkurtt

Yerleşim : Türkiye / Kahramanmaraş  |  Meslek : Mühendis
ozik
Üye

Toplam 158 yazı
27/05/2014 :  17:49:12  Alıntı
Kardeş Allah rızası için demişsin...
Ama çakma mal, imitasyon mal nerede bulurum, nasıl satarım diye sormuşsun...
Dün forumda biri daha vardı..
Allah rızası için yardım edin kaçak çay nereden bulurum gibilerinden soruyordu...
Arkadaşlar "kaçak çay" veya "çakma mal" hepsi haramdır..
**lıktır...
Devletten vergi kaçırmaktır...
Ürünü yapan insanın emeğini çalmaktır...
Lütfen bu yollara tenezzül etmeyelim...
İlla yapacam diyende en azından "Allah rızası için yardım edin" diye yardım istemesin...
ozi

Yerleşim : Ukrayna / Odessa  |  Meslek : İthalat / İhracat
soral
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
28/05/2014 :  14:30:39  Alıntı
Dostum...eğer bu iş yapmak istiyorsan sana söyleyeceğim yegane tavsiye, ruslar deri elbiselere hasta olurlar..beni dinlersen deri çalışmanı tavsiye ederim.. lalelide tanıdığım bu işi yapan mükellefim var.. ilgilenirsen eğer özelden mesaj atarsın paylaşırız konuyu..şimdiden bol şans..Allah yardımcın olsun..
z.ş.o.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
Akdenizim
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
28/05/2014 :  19:09:42  Alıntı
o dedigin bölgelerde yapmak istedigin isi yapan tonlarca insan var hepsi cakma marka mal satiyorlar zaten toptancilar o bölgelerde cirit atiyorlar sen ac ayagina getirirler mali hepsi cakma marka mal digerleri o bolgede gitmez..
akdenizim

Yerleşim : ALMANYA / Kassel  |  Meslek : Esnaf
tali84
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
28/05/2014 :  23:45:10  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ozik
Kardeş Allah rızası için demişsin...
Ama çakma mal, imitasyon mal nerede bulurum, nasıl satarım diye sormuşsun...
Dün forumda biri daha vardı..
Allah rızası için yardım edin kaçak çay nereden bulurum gibilerinden soruyordu...
Arkadaşlar "kaçak çay" veya "çakma mal" hepsi haramdır..
**lıktır...
Devletten vergi kaçırmaktır...
Ürünü yapan insanın emeğini çalmaktır...
Lütfen bu yollara tenezzül etmeyelim...
İlla yapacam diyende en azından "Allah rızası için yardım edin" diye yardım istemesin...Böyle iri iri laflar etmemek lazım. Bugüne kadar sistem hiç mi kimsenin hakkını yemedi? Devletle din arasındaki ilişiği kim kurdu ki vergi kaçırmak haram kavramıyla açıklansın? Bağlantılandıran var da baya komik. Vergi kaçırmak yanlış mıdır? Zorda değilsen yanlıştır. Fikrimi söylüyorum yanlış anlaşılmasın..

Başlığa cevap verecek olursam;
Rusça bildiğinizden bahsetmişsiniz, dolayısıyla hedef kitleniz Rusya'dan Türkiye'ye tatil için gelen turistler olacak. Ruslar, Ukraynalılar vb. Bu insanlarda amiyane tabirle para yoktur. Ucuz tatile gelirler. Buna göre planlamanızı yapmanız lazım. Orjinal ürün satın alma ihtimalleri çok düşük, zaten orada oturmuş piyasa imitasyon üründen ibaret. O kadar deri ürünleri ihraç ediliyor Rusya'ya diyeceksiniz, bunları kim alıyor diye düşünebilirsiniz. Zengin takımı diyelim onlar da zaten tatil için ibiza'ya falan gidiyorlar herhalde. Oturmuş piyasada iş yapmanın ciddi zorlukları var. Bir boşluk olsaydı zaten doldurulmuş olurdu. Bu boşluk veya kar kapısını görebilmek için detaylı araştırma yapılmalı. Hedef kitlenin zevklerinden tutun da gireceğiniz piyasada iş yapan olası rakipler incelenmeli. Ne satıyorlar, nereden alıyorlar vb.. Olmayanı denemek hem çok riskli hem de tutarsa çok karlı olur. Orjinal ürünler deneyin derim, orjinal markalı vb. değil. Yaratıcı ürünler. Bir de hocam sezgimi sorarsanız, denerseniz inşallah olur ama, bu işin başarılabilme ihtimalini düşük görüyorum. Kolay gelsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
fikobi
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
29/05/2014 :  03:25:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gümüş Takı Üzerine bir dükkan düşünürseniz, Markamıza ait olan 25.000TL değerinde Bayiliği Ücretsiz verdirebilirim. Üretici olarak en çok rusya ve dubai ihracat yapıyoruz. Rusya Ukrayna vb. Ülkelerde fazlasıyla talep alıyoruz. Düşünürseniz sizlerede yardımcı olabilirim.
http://www.fikobi.com | Bildiğimi Saklamam

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
29/05/2014 :  08:52:57  Alıntı
ben senin yerinde olsam bavul ticareti yaparım. Rusça bilmek çok işine yarar 300-400 lira uçak bileti git çeçenistan, dağıstan, mahaçkale, tekstil ayakkabı vs fiyatları bi gör hayretler içinde kalırsın. ufak ufak başla rusçanda var orda en büyük sıkıntı derdini anlatabilmek özellikle çeçenistan misal bi kot pant.130$ bi ayakkabı 100$ daha ne pazar var.
nedim

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
girişim savaşçı

Yeni Üye

Toplam 40 yazı
29/05/2014 :  10:59:42  Alıntı
Kemer,belek ve alanya da esnafın tamamı çakma mal satıyor esnafla yaptığım görüşmelerde çakma mal değilde orjinal ya da ihraç fazlası o da olmadı orjinal ama defolu mal satsam dediğimde her konuştuğum esnaf garipsedi güldü.Çünkü her üç bölgenin tamamı çakma mal satıyor.haa madem bunu biliyosun da neden soruyosun diyecek olan arkadaşa cevabım şudur; buna alternatif geliştirebilirmiyim çünkü ben de etik gereği çakma mal satma taraftarı değilim lakin sistem öyle bir kurulmuşki dışına çıkanın ipini hemen çekiyor.konuyu kemerde uzun yıllar kalmış arkadaşla paylaştığımda ne orjinal malı o işlere girersen battığının resmidir aynen ifade budur.kemerde liman caddesi var alanyada atatürk cad.bu iki yerde yıllık kiralar ellibin euro.sezon altı bilemedin yedi ay.adam ne yapıyor mecburen 5 dolara aldığını 100 dolara satmaya çalışıyor.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
lkmnynkc
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
30/05/2014 :  14:29:16  Alıntı
Orjinal gibi mallar artık insanlar markadan çok kaliteye bakıyor. bence marka olması önemli değil kotun alıcığı cok önemli. herkez düz kot satıyor sen havlu yıkama kotları bak osman bey bunun piyasası. herkezın sattığı değil. en azından çoğu bilmez işi bitiren sattıgın ürünün modeli değil rengi göz alıcı olması. etekler şalvarlar ve kotlarda havlu yıkama araştır derım
lkmnynkc

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
canrus
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
10/07/2014 :  20:40:01  Alıntı
Değerli koniks üyeleri
Rusya bölgesinde talep edilen ürünlerle ile ilgili (bebek bezi,ıslak mendil,plastik ev eşyaları v.b )ürünler ile ilgili ürün tedariki yapmak için bu bağlamda fabrikalar ile görüşmeler yaparak ürün bağlantıları yapmak için Gaziantep'e geldim daha önce imalata yönelik işler ile ilgili çalışmalarım ve araştırmalarım vardı ama üretimin ustalıktan başla makine parkuruna kadar ki süreç içerisinde içerisinden çıkamadım ve bu tedarik işine soyundum bu anlamda Rusya'daki dostlarıma ki bunlar Rustur. Türkiye'den istedikleri ürünleri doğru fabrika ve doğru fiyatlar bularak bu fiyatlara çok az rakamlar ilave ederek teklif vermek ve bu iş dalında çok az sermaye ile çok paralar kazanabileceğimi gördüm ve bu konuda Türkiye'mde kendime bu konuda pastlaşabileceğim kader birlikteliği ve kazancımı yarı yarıya paylaşabileceğim dürüst kendine güvenen ortak bir kardeşim arayışım var bu konuda projelerimi görüşüp antlaşmak isteyen olursa lütfen bana yazsın

saygılarımla

nemesis.73@outlook.com

skype: favori2727

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Kazan  |  Meslek : İthalat / İhracat
27ant27
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
02/08/2014 :  08:02:41  Alıntı
ALLAH ALLAH DİYE MİLLETİN ANASINI BELLEDİLER ALLAHI HERŞEYE ORTAK KOŞTULAR ALLAHU EKBER DEYİP ALLAHU EKBER DEYENLERİN KELLERİNİ KESİYORLAR
EGER BİR İNSANIN AGZINDAN VALLAH BİLLAH DİYE YEMİN KELİMESİ ÇIKIYORSA O ADAMDAN UZAK DURUN

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
emlakci57
Üye

Toplam 246 yazı
02/08/2014 :  12:07:02  Alıntı
Atalarimiz `` kork Allah tan korkmayandan`` derler
zaman zaman Allah lafzinin kotuye kullanildigi da dogrudur.
Ama birkac-veya bir cok kotu ornek var diye Allah tan ve ona inananlardan kacarsaniz seytana inananlarin kucagina oturursunuz
bir daha da kalkamazsiniz
bence yapilmasi gereken kisinin ALlah demesi veya tekrari degil onun ALllah lafzini kullandiktan sorna ALlahin emirleri olan Durustluk-yalan soylememe...insanlarin mal ve canlarin a acikca vya gizlide saldirmama gibi ozelliklere dikkat etmek gerektir.
Ebu cehil de Allaha inaniyordu.AMa onun yardimcisi putlar oldugunu sanip insanlari putlara tapmaya cagiriyordu.Onu Ebu bekirden ayiran Peygambere inanmasi ve onun emirlerini yapmasi- yasamasidir.
ALlah diyenden cok Resulullah diyene bakmak ve samimi olup[ olmadigini test etmek gerekir
TICARI HAYATTA DA BU TEST KOLAYDIR.
cUNku Hz muhammed -``men gayse feleyse minna ``diyor..yani mumini -muslumanlari aldatan-kandiran -bizden degildir diyor.
seytanda Alalaha inaniyordu ve melekler arasindaydi.AMa hz Ademi kiskandigindan ve kendini ustun gordugundne ALlaha dusman ve rakip oldu.....
bilmedimiz ozellikle dini alanlarda genellemeler yapmaya kalkarsak baltayi tasa vurup dinden cikabilriz.Bunun sonucu da -anlayip itiraf ve tevbe etmezse milyarlarca sene atestir.kur an insanlara ``kendinizi atesten koruyunuz`` diye emreder..
herkese saglik ve esenlikler dilerim


Yerleşim : Türkiye / Artvin  |  Meslek : Emlakçı
nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
04/08/2014 :  10:13:26  Alıntı
EMLAKÇI abim mesleğinden beklenmeyecek süper bi yazı abimsin.
nedim

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
emlakci57
Üye

Toplam 246 yazı
04/08/2014 :  10:19:59  Alıntı
NEDIMD kardesimize....

``nice elbiseler gordum icinde adam yoktu..
nice adamlar gordum ustunde elbise yoktu``

emlakcilik 3 .meslegim.
tarlalari satarsam ziraatciliga gececem
nasip..takdir...

Yerleşim : Türkiye / Artvin  |  Meslek : Emlakçı

0.14 saniye.
01:40:08, 25 Nisan 2018, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.
iyis.in! . keyf.in . gezin.in . gelisim.in
© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım