Kat Karşılığı Arsa Verme Ve Anlaşma Acil - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kat Karşılığı Arsa Verme Ve Anlaşma Acil

fearless06
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
05/05/2014 :  16:49:40 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba; herkese iyi günler benim sormak istediğim bir konuyu uzman arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.
800 m2 arsamızı kat karşılığı 5 daireye muetehaite verdik. Aramızda yapacağımız sözleşme mukavele nasıl olmalıdır. hukuki kanuni yönden izlememiz gereken adımları paylaşırsanız sevinirim. Tüm koniks ailesine selamlar.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ramco1903
Üye

Toplam 351 yazı
07/05/2014 :  00:12:58  Alıntı
Noterden sozlesme yapacaksin kardes. Daireleri mitahit bitirdikce yavas yavas tapularini vereceksin hepsi bu.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Satış / Pazarlama
abitgulistan
Üye

Toplam 216 yazı
07/05/2014 :  00:53:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Muğlalı arkadaşım neyin tapusunu yavas yavas veriyorsun anlamadım zaten tek tapu yırtarak mı verecen Arkadaşım firma ile kat karşılığı anlaşma maddeleri üzerinde anlasın sonra noterden onaylatın firma yetkilisine inşaat ve diger belediye, tabu, imar gibi konularda yetki verin proje biti mi gider daire tapularınızı alırsınız oranlar ile size kalan daielerin katları ve m2 konusunda net anlasın ayrıca hiç bir gidere karışmayın şu anda arsa üzerinde konut varsa orada ikamet edenler için kira yardımı alırsınız
Sizlerin daha varlıklı olmanız için işletmeniz den daha fazla kar sağlamanıza doğru yatırım yapmanıza yardım ediyorum

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Danışmanlık
slhist
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
07/05/2014 :  01:59:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

arkadaşım muteahhitle anlaşma yapmadan önce gerekirse bir avukata sözleşme örneği çıkartın derim.birde daireleri eksiksiz bir şekilde teslim etmeden sakın ha muteahhitin tüm haklarını teslim etmeyin.şöyle söyliyim.biz bi arsayı kat karşılığı vermiştik.muteahhitin hakkı olan daireler için (tamamı için değildi sanırım ama) satış yaparken toprak sahibi olduğumuz için bizimde imzamız gerekiyordu.son bi dairesi kalmıştı satacağı bize dedi gelin imza atın, eksikler vardı tamamla dedik.bu yeride satayım alacağım parayla eksikleri tamamlayacağım dedi 1 senede zor tamamlattık( çevre düzenlemesi, bahçe duvarları,asansör,merdiven boyaları eksikti.) kendiside bu apartmanda oturuyor.eğer burda olmasa onlarıda yaptıramazdık. kimsenin hoş muhabbetine güler yüzüne kanmayın,sözleşmede yoruma açık eksik maddeler bırakmayın.isterse 10 sayfalık sözleşme olsun, iki cümleyi ekletmeye üşenipte sonra büyük sıkıntılar çekmeyin.
birde benim bir sorum olacak. :) bizim 1085 m yerimiz var.1 emsal ve sanırım 436 m bina oturumu oluyordu.yükseklik konusunda tam bir bilgim yok ama 4-5 kat gibi birşey sanırım. buradan kaçar metrelik kaçtane daire çıkartabiliriz. daireler ortalama 100 m olsun istiyoruz.
binaların çıkmaları ters dublex leri falan sayılmıyormuş sanırım.bunun hesabı nasıl yapılır.bununla ilgili bir program veya bu hesaplamaları yapan bir site varmı.teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
abitgulistan
Üye

Toplam 216 yazı
07/05/2014 :  08:07:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yerin ada ve pafta ile bağlı bulunduğu belediyeyi bana gönderirseniz özeldin sizin için hesaplama yaparım, Kat, oturum, çıkmalar, catı katı, bahce katı, kat bahcesi, bodrum iskan edilmeleri ve eğimden dolayı kot farkı gibi bilgileri o zaman net olarak söylerim
Sizlerin daha varlıklı olmanız için işletmeniz den daha fazla kar sağlamanıza doğru yatırım yapmanıza yardım ediyorum

slhist
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
08/05/2014 :  02:14:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
hocam yerimiz henüz hisseli tapu, yapı izni yok.istanbul sultanbeyli m.akif mah. de. fakat şuan tapu çalışmaları var.tapu sıkıntıları bittiğinde yerimize neler yapabiliriz onu bilmek istiyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
fearless06
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
20/06/2014 :  08:44:29  Alıntı
HEPİNİZİN ilginize teşekkür ederim. Şuan verilmek üzre noter huzunda anlaşmazlıktan dolayı vazgeçtik çünkü burdan yazan değerli abilerim sayesinde bazı şeylerin eksikliği olduğunu fark ederek başka bir müteahhit ile anlaşmaya varacağım nasip olursa.

leo1537
Üye

Toplam 473 yazı
21/06/2014 :  00:56:18  Alıntı
hayirlisi olsun arkadasim...

Noter harici yapilan özlesmeler adi sözlesmelerdir. Kanunen bir hükmü yoktur.
Ramco arkadasimin demek istedigi su:
Siz tapu hissenizi bir seferde vermeyin müteahite. Is yaptikca hissenizi devredin, yani daire tapularini kisim kisim verin. Ya da satis vaadini verirsiniz.
Ters anlasilan sudur genede: sanki müteahit arsa sahibine daire veriyormus gibi bilinir, halbuki siz o na is karsiligi daire veriyorsunuz. o da o daireleri satip masraflarini cikariyor ve kar yapiyor. bu sebeptendir ki, sizin dairelerinizi, dikkatli sekilde müteahit evermenizde fayda vardir.
Sartname ye sunu da yazin, dairelerin hepsi kalite olarak ayni olmalidir. kendi dairelerini iyi, sizinkileri kötü malzemeyle yapmasin.

slmlar

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ryucel
Üye

Toplam 122 yazı
21/06/2014 :  11:23:54  Alıntı
Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum müteahite kat karşılığı yer verdiğinde eskisi gibi yarı yarıya olmuyor sanırım bu konuda bilgisi olan var mı ?

abitgulistan
Üye

Toplam 216 yazı
24/06/2014 :  13:25:05 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yere göre değişir

fearless06
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
07/01/2015 :  14:21:43  Alıntı
cevap veren herkesin emeğine, ağzına, yüreğine sağlık teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için beni aydınlattınız.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.38 saniye.
22:50:00, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım