Suyla Çalışan Araba - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Suyla Çalışan Araba

asilkanbarboros
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
02/05/2014 :  23:14:56 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

bir şehir efsanesi suyla çalışan araba .Biri yapmış sonra petrol kartelleri tarafından o biri yok edilmiştir.

suyla çalışan araba yapacak kadar akıllı iseniz kendinizi öldürtmeyecek kadar da akıllı olmanız gerekir..

Medyada özellikle de tv. de kaç kez rastladım,iyi bir icat çıkarıp destek ya da alaka bulamadığı gibi ti ye alınan yurdum insanını...
Hiçbir metot izlemeden yapmak istemekle bir şeyler yapılamıyor...
Ve kurulu düzen parçası olmadığım problemin çözümü de olmam diyorsa bazen rafa kaldırmanın zamanıdır umutları .

ya da sormak lazım gelir milyarlarca insanın içinde hem de o insanların içinde senden daha yetkin birileri varken niye senin aklına düşüvermiştir bu fikir.

BAĞIMSIZ ALTERNATİF ENERJİ

BU YAZDIKLARIM BELKİ ANLAMSIZ GELEBİLİR ..AMA SİZLERE BİR SORUM VAR....ÜLKENİZ İÇİN FAYDALI BİR İCADINIZ OLSA HEM DE BOYUNUZU AŞAN CİNSTEN ..ÇÜRÜTSÜN DİYE DANIŞTIĞINIZ AKİL İNSANLAR BİLE ÜSTÜNE GİT BU İŞ OLUR DEDİĞİ CİNSTEN....SİZ BU İŞİ NASIL ORGANİZE EDERDİNİZ OLURU NEDİR BU İŞİN ACABA ?

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
21/05/2014 :  23:23:51  Alıntı
Siz böyle bir icadı projelendirip fizibil şekilde ciddi bir zemine oturtunda size karşı çıkanlarla nasıl başedeceğinizi sonra düşünürsünüz.

Ürettirmezler filan işin hikaye ve komplo teorileri kısmı :)

Bu arada çeşme suyuyla çalışacaksa işe yarar arabadır. diğer türlü olursa bu araba yollara düşerse içecek, çimecek suyun litresine 4-5 lira veririz :) :)
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
21/05/2014 :  23:48:54  Alıntı
abilerim aslında şöyle bişey var kimse böyle güzel icatlar makinalar vs. düşünüpte türkiyede başlamaz bence heleki bazılarının tekerinin önüne taş koyacaksa türkiye aselsan vb olaylardan sonra zaten büyük bi şekilde beyin göçleri vermeye başladı bunun önünü bile kesemiyor.zaten hibeleri destekleri teşvikleri vs.ortada tam bi rezalet..böyle büyük bişey düşünüpte türkiyede başlatmazlar bence.

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
selleo
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
22/05/2014 :  00:05:09  Alıntı

yapana helal olsun ..tek kelime ile.
zamanın en cesurları şimdi toprak altında sen de ona göre yaşa..

Yerleşim : Türkiye / Ankara
asilkanbarboros

Yeni Üye

Toplam 36 yazı
22/05/2014 :  00:16:55  Alıntı
yanlış anlaşılmasın suyla çalışan araba falan yapmadım...:)
sadece iyi bir projem var...ama bunun için nasıl destek bulurum....ya da böyle bir ürünle çıkış yapsam medyanın elinde oyuncak olmadan gerekli insanlara sesimi nasıl duyururum......

masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
22/05/2014 :  00:45:53  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - asilkanbarboros
yanlış anlaşılmasın suyla çalışan araba falan yapmadım...:)
sadece iyi bir projem var...ama bunun için nasıl destek bulurum....ya da böyle bir ürünle çıkış yapsam medyanın elinde oyuncak olmadan gerekli insanlara sesimi nasıl duyururum......

Tavsiyem ürünününe herşeyden önce patent kaydını yaptırman Sonra ürünün bilimsel içerikli ise teknik incelenmesi için Akademisyenlerin olduğu bir üniversiteden "akla mantığa uygundur" !!! :) :) raporu aldırman öncelikli olmalı.
Ayrıca daha önce benzer ürünler yapılmışmı ? Aynı ihtiyacı karşılayan ikame ürünler varmı? Varsa farkları neler? Üretimi ve maliyeti nedir? Atılan taş ürkütülen kurbağaya değecekmi? Bu tip soruların yanıtlarının olduğu bir fizibilite raporu hazırlaman faydalı olur.

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

'Keşke'Leri Sevmem !!

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

asilkanbarboros

Yeni Üye

Toplam 36 yazı
23/05/2014 :  23:17:13  Alıntı
masal06...teşekkürler.öncelikle yaklaşık 6 yıldır bu işle uğraşıyorum....tavsiyelerinin tamamından fazlasını yaptım.

akla mantığa uygun mudur esprisine ben de çok kafayı taktım....en son ege üni. bir eğitimci mühendisle görüştüm..3-4 aylık bu fikir alışverişim de makine veriminin %30-40 olacağını kaba taslak hesapladık...bunun üzerine iyileştirme için kaynak arayışına girdim..(%30-40 verim aslında başlangıç için çok iyi)

halen tüm seçenekleri tüketmiş değilim ama bu ülke de insanlar herşeyi hazır olarak beklerlerse benim vatan sevgim bir yere kadar.vicdanım rahat bir şekilde kibarca red ettiğim isveç -türk işadamları derneğine ya da bu işi başarmak için israil konsolosluğuna bile giderim....madem bu sistem benim gibileri sistamatik olarak elemek üzere çalışıyor...canım ülkemin insanları da akla mantığa aykırı ürünlere para basmaya devam etsinler....misal daha iran dan azer den çıkan gazı mahalle aralarına kadar boru döşeyerek getirmek bu da benim aklıma manığıma aykırı ....

masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
23/05/2014 :  23:40:22  Alıntı
Sevgili asdilkanbarbaros arkadaşım mesleğini ve eğitimini tam olarak bilemediğim için tam fikir alışverişi yapmak zor oluyor Ancak Akla ve mantığa uygunluk espirisi bencede ciddiye alınmalı Çünkü ülkemiz Temel altyapısı olmadan altyapı gerektiren icatlar yaptığını sanan beyinciklerle dolu.

Projen bilimsel süreçler içeriyorsa akademisyenlerden YOL GÖSTERİCİ fikirler alarak ilerlemenin doğru olduğuna katıldığını yazındaki ciddiyetten hissediyorum. Doğru olduğuna fizibl olduğuna inanıyorsan çalışmalarını devam ettir. Ancak sistem benim gibileri elemek için sistematik olarak çalışıyor ön yargısıyla yaklaşma Sistem zaten hemen onaylasa asıl sıkıntı ozaman çıkar Sana düşen projenin faydalı olduğunu ispat edebilecek doneleri bir araya getirmen .

Verdiğin örnekte doğalgazı boru dışında bir sistemle getirmenin mantığa aykırı olduğuna kanaat getirmek için bu konuda mesleki ve akademik bir bilginin olduğunu varsayıyorum.

'Keşke'Leri Sevmem !!

asilkanbarboros

Yeni Üye

Toplam 36 yazı
24/05/2014 :  00:00:42  Alıntı
masal06 :Verdiğin örnekte doğalgazı boru dışında bir sistemle getirmenin mantığa aykırı olduğuna kanaat getirmek için bu konuda mesleki ve akademik bir bilginin olduğunu varsayıyorum.

doğalgaz ı transfer için cadde cadde sokak sokak eşeleyip milyonlarca metre boru ,ara bağlantı elemanı kullanmayı ben akla mantığa aykırı buluyorum...dedim.
bunun yerine lise mezunu ya da alaylı insanlara da bir şans tanınsa en azından bir elemeden geçirilip göz atılsa....sonuçta sınırlı kaynaklarımızla bir şeyler üretmeye çalışıyoruz...biraz emeğe saygı gösterilse bunların içinden er ya da geç güzel projeler girişimler çıkacaktır..........bu kadar kazı çalışması yapılmayan güzel projeler bile çıkar bel ki kim bilir...

jenerator
Üye

Toplam 223 yazı
28/05/2014 :  20:38:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşım bundan bir yıl önce elinde çok iy iprojeler olan bir arkadaş beni internet üzerinden aradı,projelerini anlatmadı fakat takıldığı yerleri anlattı.Enerji bakanlığına gitmiş onlarla görüşememiş,bana geldi bana yardımcı ol dedi bende alatmadığı projeleri için fikir yürütemedim.bir yılda piyasaya çıkan proje sayısını vereyim 10 000 tutulan proje sayısı 100 benimde elime çok proje geldi,bazılarının uygulaması zor,bazıları dünyada yeterince araştırılmamış ve uygulandığı ülkeler var,bizim ülkemizde bilinmiyor,
vesselam güvenip birileriile paylaşmak zorundasın fakat inanılacak insan bulma olasılığın %0,kendin önce faydalımodel al başvuruyu kendin yap,sonra üretim düşün benden sana tavsiye inan bana bu konularda çok yoğrulmuş pir olarak tavsiyem.Başarılar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Ticaret
asilkanbarboros

Yeni Üye

Toplam 36 yazı
29/05/2014 :  11:45:33  Alıntı
jenerator . tecrüben gücün ve zaman varsa tanışalım beraber çalışalım...

bazen tüm seçenekleri tüketerek doğru sonuca ulaşılır.

benim derdim bu saydıkların değil .derdim Türkiye ..projeyi en az 3 yıl sadece t.c kullansın yeter....

jenerator
Üye

Toplam 223 yazı
30/05/2014 :  00:54:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
hrktrb@gmail.com adresimdem görüşebiliriz,

Kafkaskartalı
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
31/05/2014 :  21:37:49  Alıntı
97-98 de ağrılı iki sanayi kalfası yaptı.şekerpancarından da liseli gençler yaptı.sonu gelmiyor

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Öğretmen
asilkanbarboros

Yeni Üye

Toplam 36 yazı
31/05/2014 :  22:53:20  Alıntı
ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN KONU DAĞILDI..
BU YAZI----BAĞIMSIZ ALTERNATİF ENERJİ--- BAŞLIKLI YAZIMDAKİ İCADIM İÇİN SİZ GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCILARDAN NASIL ORGANİZE -PAZARLAMA-STRATEJİ İZLEMELİYİM YA DA SERMAYE DESTEĞİ İÇİN ALTERNATİF ÇÖZÜMLER DUYMAK İÇİNDİ....LÜTFEN YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.SAYGILAR..

jenerator
Üye

Toplam 223 yazı
02/06/2014 :  00:32:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Lütfen bana bir mail adresi verirmisiniz?

gospodin
Üye

Toplam 122 yazı
05/06/2014 :  12:36:46  Alıntı
erokas

sadece başlık mesajını okursan yanılgıya düşersin...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Toronto71
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
05/06/2014 :  16:14:05  Alıntı
Öncelikle başarılar dilerim

Yapacağın buluşun prototipine yetecek kadar bir destek bulsan yeterli prototipi yaptığın zaman benimle irtibata geç

1- patent almadan kimseyle fikrini paylaşma
2- patent ücretinin %70 ini Türk patent ofisi karşılıyor
3- dünyada en geçerli yatırım alanı enerji alanıdır buluşun iyise kesin yatırımcı bulunur

Ben Kanada'da yaşıyorum yatırımcı cevrem geniştir yardımcı olurum

Email: tcaliskan28@gmail.com

Yerleşim : Kanada / Toronto  |  Meslek : İmalat
asilkanbarboros

Yeni Üye

Toplam 36 yazı
05/06/2014 :  22:37:00  Alıntı
Toronto71 teşekkürler....

asilkanbarboros

Yeni Üye

Toplam 36 yazı
15/06/2014 :  23:21:05  Alıntı
BAĞIMSIZ ALTERNATİF ENERJİ PROJEMLE
.....GLOBAL CLEANTECH INNAVATİON PROGRAMME (GCIP)ADLI ULUSLARARASI PROGRAMA KATILMAK İÇİN HAZIRLIK YAPIYORUM....MEVCUT EKİBİM ZAYIF KALIYOR ... EKİPTE YER ALMAK İSTEYEN DALGIÇLIK SU ALTI ALANLARINDA YETKİN İNŞAAT -MAKİNE MÜHENDİSİ,ALTERNATİF ENERJİ ALANINDA GİRİŞİMCİ ARKADAŞLARIN KATILIMINI BEKLİYORUM..........MEVCUT BİLGİ VE TECRÜBELERİNİZLE VERECEĞİNİZ DESTEK ULUSLAR ARASI BAŞARI VE KARLI BİR İŞ MODELİ ORTAKLIĞINI KAZANABİLİRSİNİZ....LÜTFEN YAKIN ÇEVRENİZE DEKİ YETKİN TANIDIKLARINIZA DA HABER VERİN SON 15 GÜN KALDI SAĞLAM BİR EKİPLE ULUSAL BİRİNCİLİĞİ KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUM....

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.08 saniye.
14:29:51, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım