Memur Nasıl Ticaret Yapar. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Memur Nasıl Ticaret Yapar.

sefulik
Yeni Üye

Toplam 97 yazı
16/04/2014 :  19:10:43 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

ben 657 ye tabi öğretmenim. internet satış sitelerinde satış yapmak istiyorum. bunun yolunu bulmak için çok düşündüm.yollar
a)istifa etmek.bu yolu hala düşünüyorum.sigortalı işe geçip mükellefte olabiliyorum.bunu seçeceksem iş bağlantıları için elimi çabuk tutmalıyım.çünkü özel okullar gelecek yılki kadrolarını şimdi kuruyorlar.
b)10 yaşındaki çocuğumu mükellef edebilirim.ancak bu seferde çocuğa bağkur ödemem gerekecek mi ondan emin değilim.ayrıca burada esas sorun çocuğun tedavi masrafları nasıl olacak.ben ölürsem çocuğuma emekli maaşı bağlanır mı bağlanmaz mı.
c)hiç biryere haber vermeden ya Allah diyip mükellef olurum.yakalanırsam disiplin cezası alırım derim.ancak yakalanmam nasıl mümkün olur.bağkurlu olamam.bağkur mu benim memur olduğumu tespit eder veya meb mi ticaret yaptığımı öğrenip soruşturma açar.maliye sanırım bağkur la ilgilenmiyor.bağkura selam verilmese nasıl sonuçlar olur.
doğrusu kafamda sürekli bunlar var.istifa edeceksem de elimi çabuk tutmalıyım.
bu konuyu önceden de yazmıştım.sağolsun arkadaşlar şirket ortağı olabileceğimi söylemişlerdi.ama çevremde öyle bir imkanda yok.şirket ortağı da olamam.lütfen bana fikirlerinizi söyleyeniz.çok teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Öğretmen
frztxs
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
17/04/2014 :  01:15:59  Alıntı
Kesinlikle ve kesinlikle kuracağın işin getirisini görene kadar istifa etme. İnsanlar MEB..de öğretmen olabilmek için acayip mücadele ediyorlar. Eşinin babanın kardeşinin üzerine yap ticaretini. Gerekirse Limited kur ama öğretmenliği bırakma. Mutlaka başka bir yol vardır.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Mühendis
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
17/04/2014 :  08:28:23  Alıntı
kardeşim öğretmenliği bırakman hayatının hatası olabilir..yapacağın ticaret öğretmenliğide aratabilir ticari işlerini ailenin üzerine kur ve o yolla devam et

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
darnglove
Üye

Toplam 335 yazı
17/04/2014 :  09:27:01  Alıntı

selamlar konunuzu okudum en kısa zamanda çaresini bulusunuz umarım ama benim bildiğim binlerce kişi dışarıda öğretmenlik için bekliyorum bence kesinlikle garantiye almadan bırakmayın derim...

birde şöyle birşey var merak ettiğim , internet üzerinden satış yapmak için öğretmenliği bırakacağınızı söylemişsiniz...sanal pazar gg sahibinden gibi sitelerde bende çok satış yaptım , takdir edersiniz ki artık bütün toptancılar bile ilan veriyor ve sizin alıp daha altına verme imkanınız kalmıyor kesinlikle...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
SERVETESE
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
17/04/2014 :  09:44:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
daha önce e-ticaret firması açtım. her türlü ürünü ekledim siteye muazzam bir site oldu. bankalara gittim sanal pos vermediler sanal pos vermeyince havale sistemi kimse çalısmadı. 4 ay dayanabildim yaptığım emek masraflar boşa. herşeyi satcağın bir site olcaksa girme bence piyasada çok var e-ticaret sitesi. Eğer çok farklı bir şey düşünüyorsan tutcağına inanıyorsan eşin memur değilse onun üzerine aç. bırakma bence mesleğini

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
sefulik
Yeni Üye

Toplam 97 yazı
17/04/2014 :  12:31:36  Alıntı
yorumlarınız için teşekkür ederim.öğretmenliği zaten bırakmıyorum.özel bir koleje geçebilirim.maddi olarak daha cazip olmazsa zaten geçmem.sadece özel devlet kadar garanti değildir.özel okullar çeşit çeşittir.işin kötüsü devletten iyi verenler ya gelecek yılın kadrosunu kurmuşlardır ya da kurmak üzeredirler.diğerleri ise biraz köle mantığıyla öğretmen alırlar.
ama benim sorunun bağkur konusu.çocuğumu mükellef yaparsam 18 altı olsa bile bağkur gerekiyor mu gerekmiyor mu.bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

leventbykcam
Üye

Toplam 109 yazı
17/04/2014 :  12:32:58  Alıntı
Bunları yapman için risk almana gerek yok bence.
eşin yada kardeşin üstünden yapabilirsin.
ben satışlarımı abimin şirketinden gösteriyorum . ben geri plandayım. yada esnaf arkadşların varsa onlarla anlaş.
sonuçta devlet vergisini verecek muhatap birini arıyor.
ne iş yapacaksın ki, memurluğu da gözden çıkarmışsın yani :)

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : İthalat / İhracat
fatibey77
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
18/04/2014 :  15:50:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ben de devlet memuruyum. Hem de tam zamanlı ve internet üzerinden çeşitli gelirler elde ediyorum. Bunun için memuriyetten istifa etmene de gerek yok . bağkur bilmemneye de gerek yok.

internet satış sitelerinde satış yapman için hiç bir engel yok. Neticede Gittidiyor sanalpazar sahibinden gibi siteler senin banka hesabına aktarıyorlar parayı ve orada bir kullanıcı adın oluyor.

Başla bakalım işe satabilecek misin para kazanabilecek misin?

zaten kazanç düşük olduğu zaman "arızi kazanç" olur

ticari kazanca girmez vergi vs yükümlülükleri doğmaz.
memuriyet açısından da disiplin cezası gerekmez.

kısaca önemli olan işi başarıp başaramayacağın yoksa memuriyet hikayesi :)
hayal gücü bilgiden daha önemlidir (A.Einstein)
http://dargeliyor.blogcu.com

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Kamu sektörü
sefulik
Yeni Üye

Toplam 97 yazı
18/04/2014 :  18:51:57  Alıntı
sayın fatihbey77 siz bu şekilde satış yapıyor olabilirsiniz.ama her kazancın vergisi olur.şu ana kadar başınızın derde girmemesi girmeyeceğini göstermez.Allah muhafaza bir gün evinize vergi dairesinde bir davet gelir.sonra yaptığınız her satış için 160 lira ceza kesilir.yaptığınız ticarete pişman olursunuz.biraz interneti araştırırsanız bunun gibi pek çok acı olayı görebilirsiniz ki ben malesef gördüm.adam 3 kuruşa ip satmış 160 lira ceza yemiş.kadın evde çanta yapıp satmış bu cezaları yemiş.

Allah yardımcınız olsun .inşallah maliye sizi yakalamaz.ama yakalarsa emin olun size hiç yumuşak davranmaz.

mguler
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
19/04/2014 :  18:37:52  Alıntı
guvendigin birinin üzerine aç devletten ayrılma derim
cocugun kucuk bence bu yasta riske sokma
mguler

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : Gıda
fars_59
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
10/12/2014 :  03:21:23  Alıntı
Merhabalar Tekirdağ Merkezde yaşıyorum kamu personeli olarak görev yapıyorum daha önce ticari geçmişimiz oldu üniversite felan derken askerliği geçiştirdik mevcut kredilerim askere gitsem maaş alamayacağımdan dolayı ödemelerim askıya kalacak bundan dolayı bedelli askerlik yapmak zorundayım.
Ww Caddy aracım var Toptan Endüstriyel Temizlik Ürünleri satışı yaptım daha önce bu iş üzerine veya gıda üzerinde sıcak satış yapabileceğim bir ek iş arıyorum vardiyalı çalışıyorum mevcut işimde esnek çalışma saatlerim mevcut; ek iş yapmak için gerekli zamanım var, potansiyel var girişimci bir ruha sahibim, yeniliklere açığım kendi bildiğim iş üzerinde pazarlayamayacağım ürün yoktur. Üretici firmaların desteğini bekliyorum. çok fazla bir para beklentim yok benim aylık belli kredi taksitlerimi ödeyebiliyim yeterli firma elemanı olarak çalışırım bayisi olur farketmez hem ürünlerinizi geniş yelpazede dağıtımını yaparım yeni bir pazar açılmış olur kendinizin bu bölgede gerçekleştirmek istediğiniz pazarı bir pazarlamacıya araç sigorta para ve yapacağınız yatırımla ancak bir nebze yol alabilirsiniz benim zaten hali hazırda mevcut müşteri potansiyelim ve geniş çevrem mevcuttur. Tekirdağ merkez il ve ilçeleride dahil olmak üzere sadece bildiğim işi yaparım Endüstriyel temizlik ürünleri gıda plastik temizlik kağıtları ve sarf malzemeleri sıcak satış yaparım al gülüm ver gülüm destek verecek yeniliğe açık firmalar cevaplarınızı bekliyorum.
Herkese iyi çalışmlar diliyorum
ticarette her zaman bir çıkış noktası vardır.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Memur
fademankara
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
28/12/2014 :  11:04:40  Alıntı
Kendi adina acsan gercek kisi olarak ev adresini göster seninse zaten bagkur odemen gerekmez genede muhasebecilere bir danis sgklilar icin durum bu

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek
bilgisayaral
Yeni Üye

Toplam 44 yazı
18/08/2015 :  09:30:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bu konuyu açan arkadaş. yazdığın maddeleri ve akıl almaz sorularını görünce şu kanıya vardım.

"sakın ticarete gitme." mahvolursun.
Hala deniyorum. Sonunda olacak inşallah.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.77 saniye.
22:42:19, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım