Fon Kredisi Kullanma Ve Yatırım! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fon Kredisi Kullanma Ve Yatırım!


Aragon79
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
09/03/2014 :  14:40:43 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhabalar. tüm forum üyesi arkadaşlarla paylaşmak istedigim bir konu var. Herkes gibi ne yapabilirim ve nasıl yapabilirm gibi sorulara yanıt ararken bir vesile ile tanıştığım ve müthiş bilgi edindiğim bir büyüğümüzden bunların yanıtlarını dinledikten sonra burada da paylaşmak istedin.

İlk önce pek iyi bilmedigimiz Yatırım Fonları nı kullanmak. Ama problem şu ki bu fon kullanım işini genelde muhasebe ve gerçek manada işini bilmeyen kişiler tarafından sağlanmaya çalışıldıgı için hatalar ve ya yüksek maliyetler ortaya çıkıyor.

Evvela ğnemli olan şu, elimizde nekadar olursa olsun gerekli olan sermayenin %30 undan fazlasını ortaya koymamak.
Geri kalanını uzun vade ve % 3-5 i geçmeyen maliyetlerle borçlanmak. bu % 30 luk sermayeyide bir anda değil işi kemale erdridikçe koymak. böylece kendi riskinizi en aza indirmek.

Zira mali yükümlülüğünüz sermayeniz kadar ! Burası Çok önemli !!! sermayeyi hiç birzaman yasal zorunluluk haricinde arttırmamak. olaki işler kötü giderse kaybedeceğiniz ortaya koydugunuz sermaye olacaktır.

Diğer bir konu Yarıtım fonları ülke riski taşımaz. Maliyeti üzerinden yapılır. yani Türkiye için devlet borçlanması % 7-8 ise siz bunu 3-5 arsı bir maliyetle finanse edersiniz.

Tabi bu fonları kullanmak için gerçek uzman ve tüm yasal prosedürü bilen kişlerle çalısmak lazım. Malesef piyasada bu iş çoğunlukla eski burakrat ve ya bakan vs gibi kişler aracılığıyla devlet mekanizmasına dayandırlarak vaad ediliyor.

Oysa uygulanabilir projesi olan herkesin bu fonları kimseye minnet etmeden kullanma şansı var!

Yatırım olarak degerlendirilebilecek her iş bu kapsama girebilir. insaattan imalata kadar.

Elinde biraz sermayesi ve iyi bir projesi yada insaat vs gibi imkanı olan ancak işin altından nasıl kalkacağını bulamayan herke bu imkanlardan faydalanabilir.


Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
nakres
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
29/09/2014 :  16:42:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
slm konu hakkında bilgi alabilirmiyim.
Her hafta 5 lt süt tüketiniz, yoğurdunuzu peynirinizi kendiniz yapınız...Serkan Günay

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
 

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

  • Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.


 

1.64 saniye.
22:01:42, 18 Haziran 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım