Balik Satma Ve Pisirme Hakkinda - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Balik Satma Ve Pisirme Hakkinda

firatbakis72
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
11/02/2014 :  13:46:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

iyigunler degerli koniksciler 45 000 sermayem var islek bir cadde de kiraathane tarzinda bahceli bir dukkan var bahce haric 105 mtrekare balik satisi icin muazzam bir yer ama adam 30 bin hava parasi istiyor kirasi 2000 lira biraz asagisinda 60 mtre kare yeni yapilmis dukkan var kirasi 3000 tl asagidakini alirsam pisirme yapamam sadece cig satabilirim ama digerini alirsam hava parasi vermek zorundaym ama pisirme icinde cig satma icinde super yer buldugum yerde seyyar balikci bile yok isin icinden cikamadim size danismak istiyrm acaba hangisini yapsam ve hic yapmadm bu isi artilari eksileri nelerdir lutfen yardim edin
fırat

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
11/02/2014 :  17:59:22  Alıntı
30 bin lira havasını bence biraz kırdır 2 bin kira makul görünüyor 1 senede 24 bin lira yapar 8 ay veya 9 ay gibi bi süre zaten satış yaparsın yazın pişirilmiş balık kışında çiğ olarak satılabilir.. 1 kişide yanında çalıştırsan toplam bir senede giderlerini hesapla işte birde dükkanın bulunduğu yer ne kadar işlek onu incele toplam ne kadar insan dönüyor zaten bu gibi şeyleri dikkatle incelediğin zaman kurtarıp kurtarmıyacağını rahat anlarsın..

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
firatbakis72
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
11/02/2014 :  19:39:19  Alıntı
adam bir kurus inmiyor yapmak istedigm yer arac ve insan trafigi yogun 3 mahalle dusunun ve bu mahallenin merkezi bu cadde 30 bin verirsem 15 bin kalir bu is icin yetmez sanirim
fırat

lehat
Üye

Toplam 262 yazı
11/02/2014 :  22:52:50  Alıntı

sanırım fizibilite yapmışsın..o zaman adamla pazarlığa git....

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
ahmetlogo
Üye

Toplam 131 yazı
12/02/2014 :  05:30:16  Alıntı
@firatbakis72; arkadaşım nasıl bir yerde olduğunu bilmiyorum ama kendi görüşüm olarak, eğer civar çevrede balık satan yok(çiğ, restorant yada seyyar) yok ise sadece çiğ olarak balık satsan yinede kazanırsın ama esnaf çok ve pazar yeri gibi bir yerdeysen insanların çok olduğu bir bölgedeysen o zaman pişir sat derim. birde alıcı müşteri gözüyle düşünmek gerekiyor, şahsen ben alıp evimde yaparım balığımı, ama restorant tarzı birşeyler düşünüyorum diyorsan tabiikide pişirmek zorundasın. buna göre bir kıyaslama karşılaştırma yapsan senin açından daha verimli olur. restorant tarzı düşünüyorsan 45.000 yeter mi bilemiyorum ama uzun iş olur senin için ustalık belgesi maliyesi kayıdı denetlenmesi gıda hazırlamak için uygunluğu derken uzun bir süreç, bence çiğ olarak satarsan her türlü satarsın. müşteri çekmek içinde dönercilerin kullandığı taktiği kullanırsın. kıyı köşede yemek için kendine tavada balık pişirdiğinde kokusu zaten çeker insanı. senin için hayırlısı olsun. bol kazançlar

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
firatbakis72
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
12/02/2014 :  06:38:21  Alıntı
degerli yorumlariniz icin cok tesekkurler haftanin iki gunu 2 mahallede pazar kuruluyor orda satiliyor o da caddeyecok uzak
fırat

nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
12/02/2014 :  09:18:01  Alıntı
bence 30,000 lira hava parası vermektense sadece çiğ balık satarım hatta seyyar satarım daha iyi. bide şu var pişmiş balık satışı için bursada bi mekan açıldı çokta işlek bir yerde değil ama muadili fazla olmadığı için millet geliyor bayağa kalabalık ne zaman görsem, yani yer çok önemli ama o 30,000 liralık yerin yakınlarında hava parasız bi yer bulabilirsen onu da düşün balık işi hastalık işi yiyecek adam gelir bulur seni.
nedim

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
firatbakis72
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
12/02/2014 :  10:07:01  Alıntı
cadde ustunde 1 tane bos dukkan var oda yeni yapiliyor insaat halinde suan 60 mtre kare kucuk oldugu icin pisirme yapamiyorum saece cig satsam kurtarirmi 3 binlik dukkan kirasini o yuzden tereddutteyim
fırat

firatbakis72
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
12/02/2014 :  13:11:53  Alıntı
acil lutfen yardm edin
fırat

By_StaR
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
12/02/2014 :  13:33:43  Alıntı
arkadaşım kurtarmaz, çiğ köfte satarak olmaz.. daha kompleks düşünmelisin kanımca
vsvs..

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Kimyager
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
12/02/2014 :  16:26:12  Alıntı
sadece çiğ balığın kurtaramayacağı düşüncesindeyim bence :(

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
ahmetlogo
Üye

Toplam 131 yazı
12/02/2014 :  17:56:18  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - firatbakis72
cadde ustunde 1 tane bos dukkan var oda yeni yapiliyor insaat halinde suan 60 mtre kare kucuk oldugu icin pisirme yapamiyorum saece cig satsam kurtarirmi 3 binlik dukkan kirasini o yuzden tereddutteyim

3000 tl kirası olan bir dükkanın yeride iyidirki öyle bir değer biçilmiştir. (kendi görüşüm) ama işte çevreyi bilemediğimiz için kira çok mu az mı kimse net bir cevap yazamıyor.(yer belirtme sakın) ama çevrede balık satan yok ise ve işini çok temiz yaparsan istesende istemesende zaten kazanırsın. ama sende araştırmışsındır ki balık fiyatları çok değişken oluyor borsa gibi günü gününü tutmuyor denizden ne çıkarsa fiyat ona göre belirleniyor haliyle fiyatları etkilediği için senin satış oranınıda etkiliyor dükkan kirasını çıkartırmıyım sorusunun cevabını bulmak için bence öncelikle çevrede bu işi yapan var mı ona bakmak lazım insanların balık yeme kültürünün oluşması lazım bunu çevrene sorarak nabız yoklayabilirsin her il ilçe aynı oranda balık yemez damak tadı farklıdır. sonrasında balık haline gidip fiyat almalısın senin bu işi yapacağın çevrenden uzak bir yerde bu işi yapanlardan satış fiyatını öğreneceksin.(alıcıymış gibi sor fiyatlarını) ortalama kar marjını oluşturmaya çalış ekstra masraflarını düşün dükkanın elektrik su vergi temizlik malzemeleri gibi. yanlış anlama ama malesef kurnaz bir düşünce yapısında insanlarımız var(herkes öyle değil üstüne alınan varsa o ayrı) bundan dolayı iş fikrini çevrene pek duyurma, tabiikide ailenle paylaşırsın ama fazlada dillendirmemek lazım yani düşüncen iş fikrin çalınmasın diye diyorum. ben 2 kişide böyle bir durumu farklı zamanlarda gördüm ve haliyle çok üzüldüler. senin için hayırlısı olsun iyi çalışmalar

firatbakis72
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
12/02/2014 :  20:40:13  Alıntı
yer çok güzel bir yerdde önümüzde yaz balığa pek ragbet edilmez bu yüzden sıkıntılıyım ama kendi hatam yüzünden yapacaksam biran önce yapmam gerekiyor çünkü sölediğiniz gibi fikrimi çok samimi olduğum arkadaşa anlattım adam ben yapacam dedi ve fizibilite çalışması yapmaya başlamış malesef o yüzden yapacaksam bir an önce yapmam gerekiyor önümüzde yaz ne yapacağımı bilemedim

fırat

firatbakis72
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
12/02/2014 :  20:43:44  Alıntı
bugün bir dükkan daha buldum ama anlattığım caddenin bitişiğinde bir cadde ama araç trafiği çok yaya trafiği biraaz az geldi bana ama dükkan pişirme içinde güzel biryer olabilir kafam çok karıştı ya :)
fırat

ahmetlogo
Üye

Toplam 131 yazı
12/02/2014 :  21:11:15  Alıntı
arkadaşım herkes harekete geçmiş sen daha karar verememişsin. işin garip yanı harekete geçenler senin iş fikirin ile harekete geçiyor. lütfen yanlış anlama hiçbirşey ima etmeye çalışmıyorum hoşuma giden bir söz aklıma geldiği için yazıyorum. "A p t a l l a r, akıllıların iş yapmaya korktuğu yerlere akın ederler. Peter F. Ducker"
senin için hayırlısı olsun.

ayvaliklireis
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
13/02/2014 :  00:06:10  Alıntı
balıkçılık öyle ha dedinmi yapılacak bi iş değildir.1,2 yılı tecrübeli birinin yanında çalışman lazım. taze balığın secimi muafazası sanattır.

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Ticaret
Basarangida
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
14/08/2014 :  19:49:13  Alıntı
Balık çığ satis ve pişirme birbirini tamamlar.bende bu ısı yapıyorum yer işlemde bekleme gir .fakat iyi pişiriliyor bulmalısın .pisirme ısı tavada yağda.izgarada ve fırında .konsepti seç başla korkma.

Yerleşim : Türkiye / Iğdır  |  Meslek : Esnaf
lalaxi
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
18/08/2014 :  02:41:19  Alıntı
herkese merhaba arkadaşlar yazınızı tesadüfen okudum...balık işi oturduğum yerde bayadır kafamda olan bir iş...benimde yapmak istediğim hem çiğ satış hem içerde masa hemde evlere pişmiş paket servis...oturduğum semtte 2 mahalle var ve burda hiç balıkçı yok... gayet hareketli bir yer özellikle benim mahallem...benim sokağımda 3 adet kebapçı var işleri gayet güzel 6 yıldır burdayım daha önce bir balıkçı vardı sadece çiğ satıyordu ama 1 senede kapadı niye kapadım bilmiyorum ama benim görüşüm adam biraz bakımsız biriydi dükkanıda öyle müşteriyle konuşması falan çok bitirimde müşteri onu beğenmemiş olabilir....aynı zamanda çok yakında haftada birgün pazar kuruluyor ve pazardaki 3 balıkçınında satışı iyi buna rağmen bu işi düşünmelimiyim...konum olarak insanların ağırlıklı olarak karı koca çalıştığı bir semtteyim dolayısıyla akşamları iş çıkışı eve dönen insanlar genelde sokaktaki kebapçılar yemek yiyip öyle geçiyorlar eve bunu detaylı bi şekilde inceledim...sizce bu iş olurmu daha önce bu işi yapmadım ailemde aşçılık yapan çok benimde mutfak konusunda elim herşeye çok yatkındır işletmeciliğimde iyidir değerli yorumlarınızı bekliyorum

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
blueman_ak
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
18/08/2014 :  17:17:31  Alıntı
Merhaba 30000 hava parası 2000 tl diğeri 3000 tl arada 1000 tl fark var 30 ay taksitle 60 metre kare yere 1000 tl hava parası ödeyecekmişsin gibi gözüküyor. Hava parası durumu hemen hemen aynı oldumu sana. Diğeri 105 metre kare. Senden hava parası istiyorsa bu demektir ki sen de devretmek durumunda kalırsan hava parası alabilirsin ki bu 3 sene sonra 60 metre karelik yere göre daha yüksek olur bence ve 60 metre olan yer sana devir hakkı verecekti? Büyük yerde 2 iş küçük yerde tek iş yapabileceksin. Bence büyük yeri kaçırma! Adamla pazarlık edemiyorsan kiraya düşük gösterip stopaja az ödemeye çalış. Annen baban eşin çocuğun yanında çalışırsa eleman parası ödemesin. 6 ay kadar böyle idare et sonra gerisi gelir. Hadi Allah hayırlı kazançlar versin

Yerleşim : İspanya / Barselona  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.55 saniye.
06:02:45, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım