2. Bölüm - Türkiye'ye Temelli Dönenler - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

2. Bölüm - Türkiye'ye Temelli Dönenler

leo1537
Üye

Toplam 473 yazı
09/02/2014 :  10:57:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaslar. konu sistem tarafindan yogunlugu sebebi ile kapatildi. Adminlerin yapabilecegi bir konu degil. Bu sebepten konuyu tekrar 2. bölümü ile yasatmaya calisiyorum.

1.Bölümün linki:
http://www.koniks.com/topic.asp?TOPIC_ID=50366&whichpage=1

Umarim konu en az 1. bölüm kadar ilgi görür.

Konuya iliskin baslik yazisi:

Syn arkadaslar,
Almanya ve benzeri ülkelerde yasayip, memlekete dönmek isteyen bircok arkadasimiz var.Coguda bu dönme kararini alabilecek kadar güvencede hissetmiyor kendini.Güven gelse bile birtakim celiskiler ne de olsa kaliyor...

Birtakim soru isaretlerine bir cevap bulmak amacli bu yaziya baslamayi düsündüm.

Su an TR ye dönmüs arkadaslarin fikirleri, dönmeyi düsünen arkadasslarimiza birebir örnek olarak daha faydali fikirler olacagini düsünüyorum.

Simdiden tesekkür ve saygilarimla

Levent

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Satış / Pazarlama
suer
Üye

Toplam 216 yazı
10/02/2014 :  18:02:32  Alıntı
Bunuda kapatir Admin cünkü o adamina göre burda yayina izin verir...Alti ciziyorum bu yazimin..
zafer

Yerleşim : ALMANYA / Köln  |  Meslek : İthalat / İhracat
Fransiz
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
10/02/2014 :  18:45:30  Alıntı
Ben de donmeyi dusunuyorum da bu sirada is guç birakilip Turkiye'ye donulmez.Ekonomik kriz ulkeyi derinden vuracak gibi gosteriyor.

Yerleşim : Fransa / Lyon  |  Meslek : Muhasebe
gurbetcı
Üye

Toplam 161 yazı
11/02/2014 :  14:51:24  Alıntı

biz anca dusunuyoruz zaten faaliyet yok sadece dusunmekle kaliyoruz donunce ne olacak isler yuruycekmi oraya ayak uydurabilicekmiyiz ne is yapacaz vergiler kiralar bagkurlar masraflar vs vs vs bunlar dusundukca kimsenin donecegini sanmiyorum

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Diğer
leo1537
Üye

Toplam 473 yazı
06/11/2014 :  01:23:42  Alıntı
önce bir deneme yapmak sart arkadaslar. Gidip oralarda birkac ay yasayin...Kesinlikle bir is yapmayin öncelikle...orda cak, surda kahve sohbetleri yapin...is kendiliginden gelir

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Satış / Pazarlama
SouL
Üye

Toplam 286 yazı
07/11/2014 :  04:38:25  Alıntı
hayirli olsun bu tasima gerekliydi.
Rızkın 10 da 9 u Ticarettedir. Hadis-i Şerif

Yerleşim : ALMANYA / Stutgart  |  Meslek : İletişimci
Almanya47
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
07/11/2014 :  19:40:12  Alıntı
selam arkadaslar
herkese saglikli ve mutlu günler diliyorum,herseyden önce saglik bence saglik olunca sirayla hepsi oluyor
bizde birzamanlar burda bir olusum baslatmistik-))neyazikki ilgi bayagi olunca nedense hemen bölümü kapattilar ama bizim calismalar yine devam ediyor herseyin hayirlisin olsun ..bakalim zaman ne gösterecek

Yerleşim : ALMANYA / Bochum  |  Meslek : Serbest meslek
Ümit Yıldız
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
18/11/2014 :  23:25:11  Alıntı
Türkiye'de kimse aç kalmaz. Dönmek isteyen kendi evine dönecek. Korkmamalı bence. Aynı dil. Aynı din. Sadece değişiklikler için cesaret lazım.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
guru
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
19/11/2014 :  00:39:33  Alıntı
ben de şunu merak ediyorum;
baktım neredeyse hepiniz yaşam standartı olarak Türkiye'den daha
iyi yerlerde yaşıyorsunuz. Neden dönmek istiyorsunuz?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
SouL
Üye

Toplam 286 yazı
21/11/2014 :  19:55:07  Alıntı
verilecek cevabi yarim saat hic durmadan yazsak süre yinede yetmez.Ama en buyuk sebeblerden bir tanesi artik Almanyanin turkiyede fazla bir farki kalmadi ki bunun yaninda maneviyata hic girmiyorum.
Rızkın 10 da 9 u Ticarettedir. Hadis-i Şerif

Yerleşim : ALMANYA / Stutgart  |  Meslek : İletişimci
Almanya47
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
21/11/2014 :  20:10:36  Alıntı
suanada Türkiyede is yapmak kadar olanaklarin bol oldugu hicbir ülke yok,devlet arsasindan iscinin sigarta pirimine kadar herseye büyük oranda imkanlar sunmus durumda,bunlardan faydalanip kendi ülkemizde birseyler yapmakdan daha güzel firsat varmiki ??gurbetin kahrini cekmekdense..temiz hava,,dogal yasam ne ararsan var
eger siz bunlardan faydalanip birsey yapamiyacak kadar tembel ve ilgisizseniz kimseye de dert yanmayin derim,insan yasam sartlarini kendi olusturur..öyle kahve köselerinde oturup birileri para versin..yada devlet baksin diye beklersenizz-)) daha cok sular akip gidecek

Yerleşim : ALMANYA / Bochum  |  Meslek : Serbest meslek
ceyfur
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
21/11/2014 :  23:48:42  Alıntı
herkese iyi aksamlar biz bu sene 3 aile kesin donüs yaptik stres yok kosusturma yok mektup yok ise sabah karanlikta gidip aksam karanlikta gelmiyorsun dilin lisanin ayni yani kisaca olumsuz yönleri olmasina ragmen memnunuz gelmeyi düsünen arkadaslara tavsiyem gelme dusunceniz varsa cocuklar kucuk iken gelin cocuklari buyuk olanlar icin biraz zorlanma olacaktir gelmeden önce alt yapisini yapayim biriyle is yapayim is rayina otursun gelirim diye yatirim icine girmeyin en az 2 yil kadar cebten harcama yapmak icin kendinize alt yapi hazirlayin trye gelmek kolay bulundugun maddi konumu muhafaza ettigin sürece proplem yok bulunan para miktarindan kimsenin haberi olmasin ve kendinizi 3 alternatifli plan uzerine is yapin elinizdeki sermayenin 3 /1 is icin kullanin devamli kenarda nakitiniz bulunsun asla buradan biri ile ortaklik yapmayin kimsenin mareca dolu fikirlerine atlamayin bizim insanimiz hayel ederek para kazanma sevdalisi avrupadaki sistemli isinize sahip oldugunuz gibi sahip olursaniz kazanmamak icin nasip cercevesi icinde hicbir engel yok tek basiniza is yapin batiracaksaniz paranizi siz batirin kimseye borc vermeye yanasmayin verirseniz ya alamaz yada söylediginiz tarihte alamazsiniz trde maddi imkanlar degismis olsada insanlarin avrupadan gelen insanlardan istifade etmek ve onlardan yararlanma konusunda hic degisiklik yok en buyuk proplemler sistem resmi kurumdaki islemler ve insanlarin modern görunum icinde olup sevgi saygi ve kulturden uzak olmasi ama herseye ragmen ülkemiz guzel kendine guvenen mucadeleci insanlarin korkmasina gerek yok rizki veren allah korkacak birsey yok tevekkul edip calisacaksin gerisi allah kerim ama asla ve asla tr ile avrupayi kiyaslamayin avrupa bir ayricaliktir kalite ve sistemi ile trye bulundugu sistem icerisinde adapte olmaya bakin sistem konusunda cok fark var

Yerleşim : ALMANYA  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.66 saniye.
03:53:34, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım