İngilterede İş Kurmak İsteyen Girişimciler - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İngilterede İş Kurmak İsteyen Girişimciler

malkolmx
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
12/01/2014 :  23:31:21   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selam arkadaşlar, uzun süredir yurtdışındayım,ingiliz vatandaşıyım,burada ticaret eğitim aldım,bu ülkenin hukunu,ticaretini,sosyo ekonomik yapısını bildiğimi söyleyebilirim.
Şu anda Cardiff yakınlarında gwent Newport bölgesindeyim,farklı bir çok şirketlerde,çalışdım ve şu anda yeni bir projeyi hayata geçirmek üzereyim.
forumu inceledim,bir çok yorum ve önerileri okudum ve gözlemledim,Sizlere iki ayrı projem olduğunu,bunlardan en önemlisini paylaşmak istiyorum.

Tecrubelerimizi paylaşırken samimiyet ve doğruluk ,dürüstlük içten bir yaklaşımla,birçok fikri verdikden sonra aksiyon oluşmadığı için bir çok yazı burada havada kalmış gibi görünüyor,bu gerçekden üzüldüğümü belirtmek isterim.
İngiltere tabiki birçok alanda iş yapmak mümkün ,ancak benim şahsi kanaatim ve gözlemlerimden çıkardığım sonuç,özellikle öncelik verilecek olan tek iş,yemek sektörü bu ülkede, sıcak para ,peşin para döner herzaman,biraz konuyu açar isek;
Bu ülkede halk mutfağında fazla zaman harcamaz,harcadıkları zamanı para ile ölçmeye kalkarlar, bu daha masraflı diye,kültür ve yaşam tarzının da etkisi ile yemeği dışardan söyleme çok yaygındır.
fastfood,takeaway , Çin ve hindistan,bengal,srilanka mutfaklarınının sayısı çok fazladır,hepside yabancıların elindedir,bu mekanların hepsi çatır çatır iş yaparlar.

Benim projemi içeren konuda yemek sektörüdür,bu ülkede örnek verecek olursam türklerin yüzde doksanı yemek sektörü ile ilgilenir ve bir çoğu diğer bir türkün kendi bölgesinde,hatta İngiltere ye gelip, bu sektöre girmesinden hoşnut olmazlar,ne yazıkki,bencillik hat safhadadır,bu noktada birlik den kuvvet doğar felsefesi ile,işin sırrı birleşmekte yatmaktadır,katılımcı,emeği geçen elini taşın altına koyan herkes ekmek yesin istiyorum,ve bundan hepimiz mutlu olalım,bu düşünce çok önemli,hep bana olmasın,ölümlü dünyadayız,ne kadar yaşayacaağımızı yalnız Allah bilir.
Şimdi farklı bir inovasyon farklı bir konsept ile yemek sunumunu içeren bir projeyi ilgilenenler ile paylaşmak istiyorum, ingiltere'ye özellikle yasal yerleşmek isteyen tüm arkadaşları,davet ediyorum.
Ya arkadaşım davet ediyorsun ama ,yasal nasıl oturum alınacak? Sorularınızı işitir gibiyim. Arkadaşlar öncelikle güven meselesini aşmamız ve benim bu konuya vakif olup olmadığımı beni dinledikden sonra anlayabilirsiniz.
Ben işin bu noktasınıda kendi bilgime ve deneyimleirme güveniyorum,bu ülkede ankara antlaşmasından yararlanıp oturum alan binlerce türk var ve halen bu hakları bilenler bunlardan yararlanmaktalar.
Peki ben işden anlamıyorum bu nasıl olacak? diyen arkadaşlara bu konuda kendilerini yetiştirecekleri,imkanlarıda ayrıca anlatacağım,bu mekanlar küçük şubeleri içerecek,girişimci arkadaşlar ilk etapda kendileri çalışacak süreç içerisinde,idareci pozisyonunda ilerleyecekler,bunun yanında franchise sistemi ile büyümek üzere,bu zincirleme mekanları hayata geçirmek düşüncesindeyim.
Böylece birçok arkadaşa faydalı olacak çok kapsamlı bir işin detaylarını sizlere birebir izah etmek istiyorum.
Bu işden birlikde faydalanacağımız için işin,her türlü yasal ve kanuni prosedürlerini,altyapısını tüm detaylarını en ince ayrıntısına kadar, hazırladığımı şimdiden söylemek istiyorum,yorum eleştiri ve önerilerinizi aşağıdaki kanallardan bana iletiniz, yazım hatalarımız olmuşsa şimdiden kusurumuza bakmayın,selametle teşekkürler

M. Şükrü Erek
Cep:0044.78078 68447
Skypee: sukru.erek
Viber : sukru erek
Email: fed_exe33@hotmail.com

Yerleşim : İngiltere / Cardiff  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
nahya
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
16/01/2014 :  23:53:44  Alıntı
slm. bende yurtdışında bişeyler yapmak istiyorum ama nasıl olacagı konusunda bi fikrim yok.bizimkisi hayal kurmaktan ibaret.yol gösterirseniz memnun olurum.hotmailime ekliyorum sizi.
aaaa

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Diğer
benmazlum
Üye

Toplam 139 yazı
17/01/2014 :  00:03:37  Alıntı
SELAMLAR.
DAHA SOMUT BIR ACIKLAMA GONDEREBILIRSENIZ SIZI ANLAMAK COK DAHA KOLAY OLACAKTIR.
SIZIN FIKIRLERINIZE KATILMAK ISTEYENLER ICTENLIKLE SIZE YAZACAKLARDIR.
HUSEYIN MAZLUM
URUMIYE IRAN

Yerleşim : İran / Tehran  |  Meslek : Ticaret
akcaymetal
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
17/01/2014 :  16:18:51  Alıntı

bize gemi bulabilirmisiniz hurda olarak talep ediyoruz..

akcaymetal@mynet.com

İsa AKÇAY

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
malkolmx
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
17/01/2014 :  21:40:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Değerli arkadaşlar,yukarıda belirttiğimiz üzere bana email den ve skypee üzerinden ulaşabilirsiniz,yinede anlaşılmayan birşeyler varsa belirteyim,projemiz yemek sektörü üzerine, yerli ve yabancı bu insanların damak zevklerine hitap edecek,sağlıklı ve doyurucu sunumlar düşünüyorum,sıradan kebapçılar ve hindistan ,çin yemekleri artık heryerde var,farklı bir konsept ile kaliteli markalaşacak şekilde,yenilikçi bir inovasyonu hayata geçirmek için,internetin dijital marketing imkanlarından yararlanarak,(tüm tanıtım,reklam,ve diğer konuları ben hazırlayacağım),hızlı ve seri birşekilde evlere ve müşterilere direk satışdan bahsediyorum,kendi mekanımı açmak üzereyim arkadaşlardan ilgilenen olursa,hiç vakit kaybetmeden,bu ülkeye gelip,herşeyi yerinde görüp yatırımlarını ona göre yapacaklar.
Bunun için çok büyük abartılı rakamlar sözkonusu değil,ben katılımcı tüm arkadaşları,denetimi çok yüksek ve karlı bir ortaklığa davet ediyorum,hem kendi işiniz olacak hemde,diğer yeni katılacak olan zincir mekanlara ortak olacaksınız,birlikte çalışacağız,sistematik bir şekilde büyüyeceğiz.
Bu girişimcilerin oturumları ve sağlık sigortaları ile ilgili kanuni prosedürlerini ben takip edecem,ve yasal olarak bu ülkede iş yapacaklar,eş ve çocuklarınıda getirebilecekler,ben bu insanlara bu oluşuma ortak olmalarını öneriyorum.Bu konuda bana çekinmeden ulaşınız,umarım,biraz daha net olayı kavramışsınızdır. tekrar teşekkür ederim.

Not: Diğer hurda işi ile ilgilenen arkadaşa gelince,çok yoğun bir çalışma içerisindeyim,o konuda size yardımcı olabilecek birilerini yönlendirebiliriz, ilginize teşekkür ediyoruz.

eric26
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
18/01/2014 :  12:10:22  Alıntı
evlere musterilere indian lisida cinliside ne bileyim turk ude delivery yapiyor . 2 sene once bende guzel hayallerle gelmistim uk ye blackpool da sahil kenarindan 26 odali + restaurant free hold aldim 1 bucuk ay oldu auction sattim kurtuldum sukur :) suan komple donus yaptim fethiye ye. ingilizleri biliyorsun hepsi ayyas hepsi esrar ya da kokain kesler hepsi demeyelim de cogu. senin dusundugun mutfak nedir ? es ve cocuklarini getirmesi cok basit bi gecis yapmissin sinavlar ivir zivir zor is yani.

birol

Yerleşim : Türkiye / Mugla  |  Meslek : Turizm
malkolmx
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
19/01/2014 :  02:06:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sayın Birol Bey (eric26), sanırım yukardaki yazıyı dikkatlice okumadınız,yada dikkat etmediniz,lütfedip dikkatlice okursanız aynen izah ettiğim gibi,yemek sektöründe bizim özellikle türkler herkesi kopye ederek iş yapmaya çalışıyorlar,bunun nedeni türkiye'de bu sektörde deneyim sahibi değiller ve burada en kolay para kazanacakları alan bu sektör,çok süper dil bilmeniz gerekmiyor,öyle veya böyle işi burada öğrendiler çoğu gurbetçiler,sadece yemek sektöründe değil,bütün sektörlerde ne yaparsanız yapın fark yaratmaz,yeni bir sunum geliştirmeniz gerekiyor,hangi çevrede ve bölgede olursanız olun,rekabete direnemezsiniz,çünkü müşteri sizi tercih etmesi için sizin verdiğiniz hizmetin kalitesi,başkalarının yapıp yapmadığı ve dahası ne tür artılarınız var bunlar belirleyicidir,bütün bunların detaylarını işe ciddi bakacak arkadaşlar ile sesli birebir iletişim kuracak şekilde paylaşılabiliriz,her görüş ve fikre saygı duyuyoruz ancak,sizin kötü bir tecrübe yaşamış olmanız örneği bizlerin hedeflerini ciddiye almamanızı gerektirmiyor,yaşadığınız olumsuzluğa üzüldüm ancak doğru kişi ve doğru zaman da iş yapmak çok önemli,zaman su gibi akıp gidiyor dürüst insan bulmak çok zor derseniz buna katılıyorum.
Restaurant çok farklı bir konu,restorant açarsınız bunu tutturabilmeniz için çok müzadele vermeniz gerekiyor,bunun için tercihn edeceğiniz yer çok önemli.
Bu insanlar restorant dan ziyade ayaküstü,hazır yemeği yiyor ve istiyorlar,hafta sonraları eğlence ve istirahate vakit ayırdıklarından,çok yoğun geçer benim projem hem işyerine hemde evlere direk servisi içeren ve diğer rakiplerin veremeyeceği hizmet ve sunum ihtiva etmektedir,hızlı seri ve kaliteli hizmet ayrıca dijital pazarlamanın verdiği olanaklardan da yararlanmak bu işin ayrı uzmanlık isteyen alanı bu konu ile de ben ilgileneceğim,tanıtımı çok daha keskin hedeflere ulaştırmak ve verdiğimiz hizmeti cazip hale getirmek.
ya.(çinlisi hindistanlısı da delivery yapıyor demişsiniz,ben ilk yazıda bu konuyu da yazıdım yine bahsedeyim,
bunların hepsi kendi mutfaklarını alıştırmış satıyorlar hiç biriside iş yapmıyor diye kapatmış değil,bizim türkler de döner kebap işini yapmaktalar,ancak hiçbir kalite ve farklı bir sunum ve yenilik de pazarlama anlayışı oluşturamadıklarından,aynı potada iş ***ürmekteler,işin garibi bu ölü durumlarına rağmen hepsinin kazanç bakımından diğer işçilere göre çok iyi durumdalar,ben bunu anlatmaya çalışıyorum,özellikle tekrar yenilemek istiyorum,bizim türklerin birçoğu türkiye den gelecek insanların bu sektöre girmesini istemezler,ve ayrıca kendi bulundukları yerde işyeri açmanızı hiç istemezler.bu sizi düşündükleri için değil cirolarının düşeceği için,ya arkadaş koca şehir neden böyle yapıyorlar demeyiniz,bu böyle.
ingilterenin en ücra köyünde dahi en küçük dükkan haftalık 4000 pound civarında kasa yapar.bir hesap ediniz bu söylediğim rakam (delivery)siz yani evlere servis olmadan verdiğim rakam.
Siz bu ülkeye iki sene önce geldiğinizi söylüyorsunuz,çok basit bir geçiş yaptığımı söylüyorsunuz,böyle bişey söz konusu değil,zaten işe ciddi bakan arkadaşlara yukarıda, hem tlf,hem skypee,hemde mail adresi verdim,
İş niyeti ciddi olunca insan ekleyip bir arkasını sorar değil mi?
sayın arkadaşım,ankara antlaşmasından haberinizin de olmaması da imkansız!
şayet bu ülkeye geldiyseniz,bu yatırımcı kişilerin ailelerini de getirebildiğini bilmeniz lazım,bunlar için herhangi bir sıvav vs de sözkonusu değil sadece yatırımcının ciddi bir şekilde bu işi yapıp yapmadığını kanıtlaması gerekiyor ben de bu hukuki ve yasal prosedürleri bildiğimi söylüyorum, benim amacım yeni bir inovasyon ve fark yaratarak markalaşmak,kendi mekanımı açmak üzereyim arkasından tek markada zincir mekanlar açarak büyümek burada girişimci arkadaşlarada bir fırsat doğuyor kendi işlerinin patronları olacaklar,hiç bir prosedürle uğraşmayacaklar,gelip herşeyi yerinde görecekler,tüm iş planı dahil bütün projemi kendilerine direk aktaracam,pazarlama ve reklam ve markalaşma konusunda diğerlerine göre her zaman bir adım önde olacak ve iş yapacaklar.

meleti
Üye

Toplam 300 yazı
19/01/2014 :  16:07:38  Alıntı
Londra'daki semt pazarlarında kiralık yer için m2 fiyatları konusunda bilginiz var mı ? Hava parası ödeniyor mu ?

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
malkolmx
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
23/01/2014 :  19:28:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
sayın meleti, londra da semt pazarında kira fiyatlarını sormuşsunuz,bu konuda bilgim yok ben gallerde cardiff bölgesindeyim,ancak bu konunun londranın hangi semtinde iş yapmayı düşünüyorsanız ,o bölgenin belediyesi ile irtibat kurmanız gerekmektedir,bana bölge yazarsanız hangi belediye bakıyor size öğrenebilirim.teşekkür ederiz

yek61ts
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
15/06/2014 :  03:36:01  Alıntı
Ingiltere, Iskocya ve Iralanda Ulkelerine Yapacaginiz Yatirimlarla Ilgili Danisabilirsiniz..

yek61ts@hotmail.com
00447456994334
Yunus emre

Yek61 import export

Yerleşim : İngiltere / merkez  |  Meslek : Diğer
td77
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
15/06/2014 :  13:39:57  Alıntı
Merhaba Sayın malkolmx yazınızı okudum, böyle bir girişimde bulunmak için ilk etapta neyin gerekli olduğunu söylermisiniz lütfen? belli bir finansman gerekiyormu?

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
cekamakine
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
15/06/2014 :  20:42:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
eşek sütüyle ilgilenirmisiniz

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
proff333
Üye

Toplam 135 yazı
20/06/2014 :  15:53:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Selamlar izmirdeyim burada hazir $oklu doner satisi doner ustalığı biliyorum yurtdışında ingiltetede bu isi otaku yapabilriz
Asim Berkman
berkman82@gmail.com
05399740343

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Zenit Aksesuar
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
06/05/2019 :  16:37:22  Alıntı
Sevgili Arkadaşlar,

Çanta imalatımız bütün hızıyla devam ediyor, Amerika, İngiltere, Almanya, Rusya Başta olmak üzere var gücümüzle üretiyoruz.
İlgilenen arkadaşlar ile iletişime geçebiliriz.
zenitaksesuar@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
Fatih şahin
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
28/05/2020 :  03:22:38  Alıntı
Merhaba ben de kuruyemiş işini düşünüyorum toptan ve parekende satış olarak . Tr 'de üretici tanıdıklarım var. İlk elden alıp orada da satışını yapmak istiyorum. Bu iş tutar mı ? Orada pazarı var mı bilemiyorum?
Şahin

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğretmen

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.96 saniye.
08:24:54, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım