B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Bilgi İçin Yardım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Bilgi İçin Yardım

mart
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
19/09/2013 :  09:20:38 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ MYO MEZUNUYUM (İKİ YILLIK) C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI BELGEM VAR İŞ GÜVENLİĞİ YÜKSEK LİSANS YAPARSAM B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINA GİRME HAKKIM OLUYOR MU? YÜKSEK LİSANS İÇİN BAŞVURACAĞIM ÜNÜVERSİTEYE İŞLETME FAKÜLTESİ DİPLOMAMLA BAŞVURACAĞIM. kanuna göre yüksek lisans yapmış teknik eleman ibaresi geçiyor teknik eleman ibaresinin içerisinde iş güvenliği myo mezunları da geçiyor iki yıllık mezunları lisans mezunu olmadığı için yüksek lisansa başvuramıyor bu yüzden işletme fakültesi diplomamla başvursam İŞ GÜVENLİĞİ yüksek lisansımı yapsam sınava girebilirmiyim.

f) İş Güvenliği Uzmanı: Usul ve esasları yönetmelikle belirlenen, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip, Bakanlık ve ilgili kuruluşlarında çalışma hayatını denetleyen müfettişler ile mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanı.

s) Teknik eleman: Teknik öğretmen, fizikçi, kimyager ve biyolog unvanına sahip olanlar ile üniversitelerin iş sağlığı ve güvenliği programı mezunlarını,"

(B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;

1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında 70 ve uzeri puan alarak başarılı olan mühendis, mimar veya teknik elemanlara,

2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği yüksek lisansı yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında70 ve uzeri puan alarak başarılı olanlara
Best Regards

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
saw331
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
19/09/2013 :  09:36:38  Alıntı
Bunu iş güvenliği ile ilgili bir foruma sorsan daha sağlıklı cevap alirsin düşüncesindeyim. İsgfrm ye bi bak bence

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Öğretmen
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
10/10/2013 :  18:04:37  Alıntı
Sevgili Mart Yüksek lisans yapmana gerek yok Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü nün yaptığı sertifika sınavına katılabiliyorsun
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.12 saniye.
18:19:47, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım