Pazarlama Tekniklerinde Farklılık Oluşturmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Pazarlama Tekniklerinde Farklılık Oluşturmak

SiyasetBilimci
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
04/06/2008 :  00:41:20   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar siteyi 10 gün önce keşfettim itiraf etmeliyim ki seviyeli olarak bişeylerin paylaşıldığı ender forumlardan biri.Şuana kadar pasif hareketin içindeydim sadece forumda yazılanları okuyor iş hayatımda uyguluyordum.Şimdi yazma sırası bana geldi.

Evet forumdan öğrendiğim bazı taktikleri geliştirerek bunları iş hayatıma uyguladım ve başarılı sonuçlar elde ettim.

Kısaca Hikayemden Bahsedeyim

Kullanıcı adımdan da anlaşılacağı gibi ben Siyaset Bilimi öğrencisiyim.Lise mezunu olarak Kpss sınavına girerim aynı zamanda memur olur okulda da 2.öğretime geçerek ikisini beraber idare ederim diye düşünüyordum.Kpss puanları açıklanmıştı ben 93,850 puan almıştım iyi bir puandı.Ancak ünv okuduğum ilde masa başı diye tabir ettiğimiz memur alımı olmadığı için atanamadım.Puanıma yakın bazı arkadaşlar ancak hizmetli olarak atanabildiler.

Memur olamamıştım ama içimdeki bir şeyler yapmak , bir şeyler ortaya koymak kısacası " ben de varım demek " için okuduğum bölümle alakası bile olmayan başka bir alanı keşfetmiştim.İnternet Hizmetleri
Evet ben bu alandan para kazanmayı kafama koymuştum.Hep takip ediyordum internet siteleri nasıl oluşturulur, web sitesi nasıl tasarlanır vs vs önce bu bu işi iyice öğrenmeli ve piyasaya açılmalıydım.Ben bunları düşünür ken bir gün gazete de bir haber gördüm Şirketlere web site zorunluluğu geliyordu.Sevindim çünkü işimde çok iyi olursam benim için büyük bir pazar doğuyordu.
Gece gündüz bunun için uğraş verdim, bir çok insanla tanıştım sırf bu işi öğrenmek için.Önce kendi sitemi kurdum ve yaptığım işlerde google da ilk sırada çıkartmayı başardım.Ardından ufak ufak işler gelmeye başladı yapacağım işler referans haneme yazılacağı için üzerinde epey emek sarfettim ve faydalarını asıl şimdi görüyorum.
Daha 5 işimde farklı firmalardan ortaklık teklifi almaya başlamıştım.Bizimle ol beraber çalışalım beraber kazanalım gibi teklifler.Benim kurumsal bir yerim yoktu onun için aldığım üçüncü teklifi kabul ettim.Yaklaşık 3 ay bu arkadaşlarla devam ettik her gun yeni birşeyler katıyordum kendime.Öğrnemeliydim çünkü çok hırslanmıştım.Beraber çalıştığımız arkadaşlar adımı kullanmaya başladılar ben onların altında bir işçiymişim gibi izlenim vermeye başladılar.Bende bıraktım orayı ve ayrıldım.Ayrılalı 2 hafta geçmemişti şehrin en işlek caddesi üzerinde yerimi tuttum ofisimi açtım.Azimliydim ünv okurken şirketimi kuracaktım ve nihayetinde oylede oldu bugun bulunduğum ilde hızla zirveye ilerleyen bir firmayı kurmayı başarmıştım.Bulunduğumuz ilde bir çok firma bizimle çalışmak istiyor sebebi ise iyi iş çıkartmamız ve hizmet sonrası teknik desteğin sağlanması.

Çok sıkıntı çekmiştim ancak hepsine deydi.Bu gun binlerce insanla tanıştım.İlimizin genç ve girişimci iş adamları derneğine en küçük yaş ile kabul edilme ünvanını taşıyorum.

Burdan girişimci arkadaşlarımıza bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

*Başladığınız yol kolay bir yol değil önünüze dikenler çıkacak, sizin geçip gitmenizi engellemek isteyecekler ama siz yılmayın daima kararlılıkla ilerleyin, emin olun ki kazanacağınızı düşündüğünüzü gerçektende kazanacaksınız.

*Bilmediğiniz konuları bir bilene sormayı ihmal etmeyin.Eğer amacınız kazanmak ise asla kurur yapmayın.

* Daima önünüze hedefler koyun ama bir hedefi bitirmeden de diğerine geçmeyin

* (Bence en önemlisi) Siz bu yolda yanlızsınız sizi engelemeye çalışacaklar." sen onu başaramazsın " "boş ver boşuna vakit öldürüyorsun kim başarmış ki sen başaracaksın " bu tarz sözlere kulaklarınızı tıkayın.Tıkamaz iseniz aksiliklerin baş gösterdiği zaman da aklınız körelmeye başlayacaktır.

*Eğer alanınızda iyi bir hizmet veriyoırsanız ürünlerinizi / hizmetlerinizi pazarlamaktan geri durmayın.Ve herzaman yapmış olduğunuz işlerinizi
n arkasında durun.

* Eğer girişimciliği göze aldıysanız bir çok şeyi arkanıza aldınız demektir onun için sizin hayatınızda gurur yapmak diye bir kelimenin olmaması gerekir.

* Girişimci ruhu sürekli hareket gerektirir boş durmak sizin ruhunuzu köreltecektir.Öyle bir ana geldinizki yapacak iş bile bulamıyorsunuz sırf boş kalmamak adına daha az kar ile iş almalısınız.

* Eğer ben bu davada varım diyorsanız ürünlerinizle , hizmetlerinizle ben bu piyasada varım diye bağırmanız gerekir.Tavuk bile yumurtlayınca kendi reklamını yapmak için bağırıyorsa bizde bağırmalıyız, reklamızı yapmalıyız.

SiyasetBilimci

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Diğer
burgazlı
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
10/06/2008 :  17:11:40  Alıntı
Merhaba............ güzel yazınız için teşekkür ederim Öyle güzel anlatmışsınız ki yaşadıklarınızı adeta olayları birebir yaşadım size başarılı ve sağlık dolu bir yaşam diliyorum

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli  |  Meslek : Hukukçu
n/a
deleted

Toplam 33 yazı
10/06/2008 :  17:38:17  Alıntı
Evet burgazli arkadasa katiliyor ve diger insanlarimizinda bu gibi güzel ve positiv kisi ve kurumlari örnek almasini diliyorum.
Saygilarla

Yerleşim : / Gifhorn  |  Meslek : İmalat
SiyasetBilimci
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
23/06/2008 :  19:46:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce açmıştım bu konuyu o günlerden şuan çok farklı noktadayım.Piyasalar resmen durma noktasında tabi bende.Elimizde 8 tane iş vardı başka bir deyişle 40-45 günümüz doluydu ve getiriside epey yuksek olacaktı.Ancak tüm müşterilerimiz piyasanın kotu gidişatından etkilendikleri için işleri durdurma kararı aldılar.Evet 8 işten şuan çalışabileceğimiz bir iş bile yok.Eminim sizde piyasanın kotu gidişatından rahatsızsınız.Konuyu tekrardan açmamın nedeni yukarıdakı yazımdaki herşeyin güllük gülüstanlık olmadığını belirtmek içindir.
Neyazıkkı bu tarz olaylar girişimcilik ruhunu olduruyor.Şuan işi durdurma kararı aldık.Ve siyasi istikrar sağlana kadar piyaların böyle gideceği endişesindeyim.Size önerim adamlıarınızı piyasaya gore atmanızdır.Saygılarımla
SiyasetBilimci

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.47 saniye.
11:35:11, 18 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım