Toptan Sütlaç - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Toptan Sütlaç

zeynep ferda
Üye

Toplam 129 yazı
26/03/2013 :  19:44:02 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhabalar,
ev hanımı bir arkadaşım var. kendi imkanlarıyla girişimde bulunuyor. zamanında ufaktan başlamış, şimdi büyüme katetmiş.

kendi yaptığı sütlaçları satıyor. vakumlu paketleme yaparak toptan satış yapacak. reklam olmazsa BİM' de satılan sütlaç profeterol, kazandibi gibi. küçük çaplı satışlar yapmış öncesinde. şimdi ise günlük en az 250 / 500 tane sütlaç, profeterol... vs. yapıp satacak. toptan nerelere satabilir. eğitimli birisi değil, biraz da cesareti yok. ben manevi destek olmak istiyorum. fikir anlamında yol gösterebilirsem yardımcı olmak istiyorum. sizlerden de bu konuda destek gelirse tabii. toptan satış konusunda yardım lütfen...

mmm...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğretmen
redperen
Yeni Üye

Toplam 67 yazı
26/03/2013 :  23:22:51  Alıntı
Normalde kendi yemek üretimini yapan firmalar dışarıdan tatlı grubunu düşünmüyorlar. Ancak farklı lezzet ve ekonomik fiyatlarla iyi satış yapılabilir. Tatlı grubunu en çok toplu yemek firmaları tüketiyor. Onlarında dışarıdan sütlü tatlı grubu alması için fiyatlar 120 gram 0,30 TL den çok olmaması gerekiyor.

Ancak özellikle restorant, otel, cafelere ve market tarzı yerlere verebilir. işletmeler eğer üretim izni ve faturada diretmezse.

Bu biraz sıkıntılı bir iş aslında. Ama uzun zamandır benim fizibilitesini yaptığım bir konu. Biraz standartın dışına çıkıldığında daha iyi sonuçlar alınır.

Bize Heryer Trabzon

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Diğer
zeynep ferda
Üye

Toplam 129 yazı
26/03/2013 :  23:30:10  Alıntı
arkadaş dediğim öğretmenlik yaptığım okulda velilerimden birisi. üretim izni yok. biliyordum ama emin olmak için tekrar sordum. evinde üretim yapıyor, sütü çiftlikten, üreticiden alıyor. katkısız olarak saf sütle. içine su katmıyor. temiz titiz bir insan. kendi evinde yediği ürünler bunlar. dışa açılmak için izin çıkarmasını söyledim. fakat kıt parayla minimum harcamayla bir şey yapmaya çalışırken bu ayrıca masraf. yapamamasına sebep olur düşüncesinde...
mmm...

zeynep ferda
Üye

Toplam 129 yazı
26/03/2013 :  23:32:46  Alıntı

en çok öğretmenler satınalıyor. dışa açılmak istiyor.
mmm...

redperen
Yeni Üye

Toplam 67 yazı
26/03/2013 :  23:45:17  Alıntı
üretim yeri açmak zaten çok maliyetli olur. ancak dediğim gibi dışa açılmak istiyorsa restorant ve cafe tarzı işletmelerden başlayabilir.
Bize Heryer Trabzon

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Diğer
ilsatsob
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
27/03/2013 :  00:07:23  Alıntı
bahsettiğiniz bayanın drekt işe atılması zor.
siz ögretmen olarak olaya sosyal sorumluluk yükleyebilirsiniz.

mesela veli toplantılarında,
"bir velimiz gönüllü olarak maddi durumu iyi olmayan ögrencilerimize tatlı ikramı yapacak. bunu yapabilmesi için sizlerin bütcesine ihtiyacı var.
her veli günde 1 TL ile 1 maddi durumu kötü olan ögrenciyi sevindirebilir" diye toplantılarda dillendirin.

böylece hem çocuklara yarar sağlar hem bahsettiğiniz hanfendiye.

bu şekilde üretimi arttırdıkça dışa açılabilir. belki başka okullara, v.s.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İnternet
zeynep ferda
Üye

Toplam 129 yazı
27/03/2013 :  00:45:08  Alıntı
teşekkür ederim arkadaşlar.
mmm...

eaxoy
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
27/03/2013 :  18:57:50  Alıntı
yaptığı tatlılar okul kantininde satılabilir...

Yerleşim : Sudan / Hartum  |  Meslek : Mühendis
sennan
Üye

Toplam 360 yazı
28/03/2013 :  12:35:52  Alıntı
okul kantinleri sıcak bakarlar mı acaba? bir kaç okul kantiniyle görüşse...

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
zeynep ferda
Üye

Toplam 129 yazı
28/03/2013 :  12:39:14  Alıntı
okul kantini olabilir. fakat zaten az da olsa satış yapıyor. istediği sayıya ulaşmak için birkaç kantinle anlaşabilir belki. teşekkür ederim eaxoy ve sennan. okul kantinleriyle görüşmesini söyleyeceğim. okul kantinleri sıcak bakarlar mı acaba?
mmm...

eaxoy
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
28/03/2013 :  15:12:45  Alıntı
Sicak bakan bir kantin cikar mutlaka. Olmazsa konsinye birakir sat sonra ode der.

Yerleşim : Sudan / Hartum  |  Meslek : Mühendis
ecrgrup
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
21/07/2014 :  08:03:39  Alıntı
mrb kardeşim bende bu işin toptan satışına başlıyorum tesadüf okudum formdaki yazını eyer irtibata geçerlerse ablaların tatlılarını iyi adetlerde satarım bu konuyla alakalı çevrem var ve zaten işim İstanbul geneline elektronik üzerine pazarlama yapmak enazından büyük firmaların malını deyilde bu şekilde büyümekte olan ablaların malını satarak beraber bu işte büyürüz.0532 177 66 66
ecrşevket

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Elektrik / Elektronik

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.38 saniye.
10:55:21, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım