Yapmak İstediğim İşin Ne Gibi Riski Olabilir Ki? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yapmak İstediğim İşin Ne Gibi Riski Olabilir Ki?

turbolinea
Üye

Toplam 209 yazı
05/02/2013 :  02:22:39 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Yapmak istediğim işin ne gibi riski olabilir ki?

Ailemle sürekli iş konusunda birbirimize giriyoruz.
Para vermeyeceklerini söyledikleri zaman dünyam yıkılıyor.
Tüm umudum hayalim bu yapacağım işe bağlı.

İlk ufak bir akaryakıt istasyonu tutup işi biraz daha iyi öğrenip zamanla istanbul'un göbeğinde kiralık istasyon araştırıp çalıştırmak istiyorum.

Bir de bu sıfır araç işi beni cezbediyor.Bayiden belli bir miktar arac aldığınız zaman mesela 30-50 adet bayi size %15-20 filo indirimi yapıyor.
ben ilk bu araçları al sat yapmak istiyorum. %5 kar bile kalsa benim için güzel paradır.%25 iskonto koparsam zaten arac bana şahin fiyatına gelecek.
akaryakıt ve otomobile büyük bir talep var piyasada.

Veresiye vermeyeceğim kesinlikle en yakınıma bile?kimseye güvenmeyeceğim.işçi yanlış yapar diye korkuyorum.güvenilir işçiden kefil teminat almadan da çalıştırmayı düşünmüyorum.

Ayrıca işyerinde dönen parayı dolandırılığa karşı sigortalatabiliyormuş. Emniyeti suistimal sigortasını koniks.com'dan öğrenmiştim.
işyerimdeki veznedar pompacı parayı alır kaçarsa param sigorta altında olsun ki yıkılmayayım.

sürekli bu işi kurmak için gayretim cabam cözümüm.

zaten çalıştırdığım elemanı 3 ay içinde ne mal olduğunu cözebiliyorum.zaten o zamana kadar darbe yemezsem eğer?

Bir işi tutturduktan sonra zaten genişleme sürecine geçmek istiyorum.

Zararım en kötü kira zararı olur başka ne olabilir ki?

bana bir yol gösterirseniz sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
dfnmhndslk
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
08/02/2013 :  07:19:13  Alıntı
Ben sadece şunu söylemek istiyorum herşey sonuçta kısmet.Sen elinden geleni yap tabi ama sonuçta Allah ın dediği olur.

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Mühendis
sanadair34
Üye

Toplam 166 yazı
08/02/2013 :  07:50:20  Alıntı
arkadasim yasin kac ve ailenden nasil bir sermaye istedigini tam anlayamadim ama tarif ettigin işlerin maliyetini sanirim sende biliyorsun
ve o tarif ettigin işlerle ilgili tecrüben ve cevren yoksa o handikapi nasil asarsin bilemiyorum.istanbulun gobeginde kiralik istasyon tutma ihtimalin
ise milyonda bir. akaryakit satisi da otolari toplu alip satmakta oldukca riskli işlerdir ve tek basina yapamazsin, oyle kefilli calisanim olsun
dersen bana guvenmeyene ben hic guvenmem diyen adamlar ile calismak zorunda kalirsin, adam gitse kefilide kaybolur merak etme.
%25 iskonto bana gercekci gelmedi, bir sürü kampanya var her donem her firmada. 1000 liraya araba satilsa kampanya ile 900 e veriyorlar.
size 900 üzerinden %25 daha mı indirim yapacaklar. bence imkansiz. arabaya talep olmasi insanlarin sizden araba almasina yetecek mi?
kredi kartina araba satiyorlar komisyonsuz, icine bir sürü sey ekliyorlar bu olanakları nasil sunacaksiniz. size ne kadar iskonto yaparlarsa
yapsinlar bu isin devlet tarafi ve vergileri var bunlarin bir kismida sabit... zararım en kötü kira olur demissiniz, daha once sirket isletmis olsaydınız
kapattığınız anda düsünecek en son seyin kira oldugunu bilmeniz gerekirdi. zor işler.. kolaylıklar dilerim..

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
turbolinea
Üye

Toplam 209 yazı
09/02/2013 :  11:25:07  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - dfnmhndslk
Ben sadece şunu söylemek istiyorum herşey sonuçta kısmet.Sen elinden geleni yap tabi ama sonuçta Allah ın dediği olur.

http://www.sahsuvaroglu.com.tr/otomobil/tr/Default.aspx?id=content&content_id=fordguvence

6 – 9 araç için : %5
10 – 49 araç için :%10
50 ve üzeri için : %15 indirim uygulanabilir.

%20 ye kadar filoda indirim veriyorlar.ben de piyasada bu araçlar %12 indirimle verip kalanı kar yapacağım.

Otomotiv konusunda tecrübem var.satışı sahibinden.com ve gazete gibi yerlerden yapacağım.
araçların satılmasında sıkıntı yok.

kefilden ya da çalışandan tapu teminatı almayı düşünüyorum.zaten parayı da sigortalacağm.

indirimli olursa araba almasına talep yetecektir.şu an vw arabalarında 3 ay sonrasına sıra var...

ne gibi önlemler almam lazım?

turbolinea
Üye

Toplam 209 yazı
09/02/2013 :  15:09:38  Alıntı
mesela 29000tl linea nın sıfır benzinlisi %20 iskonto ile araç bana 23000tl ye gelecek..çok iyi
piyasada araştırsan 2.elini o paralara bulamazsın.

ayrıca bunu da koniksten öğrenmiştim.
iyi bir avukat ve muhasebecinin olması gerektiğini öğrenmiştim.

iyi bir muhasebeci vergi konusunda bana taktikler vererek en minimum şekilde vergimi ödememi gösterir.

bulabilirsem tapu rehini verecek işçiler kişiler çalıştırmak istiyorum.
çünkü insanlara hiçbir şeyini güvenemiyorsun.

nelere dikkat etmem lazım

turbolinea
Üye

Toplam 209 yazı
09/02/2013 :  15:13:34  Alıntı
ticaret hayatında koniks'ten şunları öğrendim.

iyi bir avukat ve muhasebeci mutlaka olacak.
işçilere karşı ise EMNİYETİ SUİSTİMAL sigortası yapılması gerektğini öğrendim.

nelere dikkat etmem lazım?
hem iş hem de işçi organizasyonu konusunda?

turbolinea
Üye

Toplam 209 yazı
09/02/2013 :  15:56:50  Alıntı
burada ben maddiyatsızlıktan dolayı araba işi yapmayı bıraktım....

mesela 2009 megane 19-20 iken sana kaldırıp kimse 15000tl ye vermiyor.
bırak 18 e bilme vermiyorlar.

sıfır bu anlamda mantıklı filoda %20 zaten indirim veriyorlar biraz daha fazla alsam sıfır araçta %25 olmaz %22 olur ama bir şeyle yapmak istiyorum...belki de daha yüksek indirim alacağım.

İSTASYON İŞİNE GELİNCE.
para olduktan sonra istanbul'da da güzel yerler bulurum.
sektörün içinde olmamama rağmen çok uygun şartlarda kiralık istasyonlar var.

bana nelere dikkat etmem gerektiğini yazınız.

dfnmhndslk
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
10/02/2013 :  09:01:43  Alıntı
iyi bir avukat ve muhasebecinin olması gerektiğini öğrenmiştim.

iyi bir muhasebeci vergi konusunda bana taktikler vererek en minimum şekilde vergimi ödememi gösterir.

Avukat tamam ama muhasebeciden çok şey bekleme derim.Artık eskisi gibi değil her şey çok resmi.Naylon faturaymış,Kdv için fatura satın almakmış bunlar büyük risk ve sonu büyük ceza.Zaten seni düşünen bir muhasebecin varsa bu yollara girme der.Muhasebeci önündeki evraklara göre iş yapar.
Ben bu vesile ile tüm ticaret yapanlara artık bu zihniyeti kaldırıp çöpe atmalarını tavsiye ediyorum.Marifet vergiden kaçmak değil artık.Marifet iyi yada tecrübeli bir finans uzmanı ile işe başlamadan vergi ve diğer giderleri ÖDEYEREK para kazanabilecek bir iş yapabilmektedir.Diğer yollar için zaman harcamaya bile gerek yok.

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Mühendis
turbolinea
Üye

Toplam 209 yazı
11/02/2013 :  09:20:20  Alıntı
ama kesinlikle kimse değerinin altına aracını bırakmıyor.
çünkü piyasada oto alım satımını yapan çok
ayrıca müşteriler genel olarak kendileri alıp satmayı tercih ediyor.
yada bazı galerilerde 19000tl lik aracı 18500e alıyor 22 ye alıcısını bulmaya çalışıp ona satmaya çalışıyor.ama belki aylarca satamıyor pahalı sattığı zaman.

2009 eski kasa dizel meganelar yerine göre 19-22000tl ye satar.
ama müşteri kalkıp da bırak 15 e bırakmayı 18 e bile bırakmıyor.bırakan vardır elbet ama çok nadirdir.

Ben 0 km araç çalışmak istiyorum.
Sıfır megane 33000tl filo indirimi %20 aldığım zaman 26000tl lere gelecek.
daha tam konuşmadım %20 nin üzerine iskonto alabilirsem bu daha fazla olacak.

bir de lüks arabalar alıp satablirim.
2012 q7 ikinci el araçta bu aracın satarı 90.000-100.000euro iken bu aracın müşterisi 3-5 e bakmadığı için
75-80.000euya alabilirsin.

İcra satışları olmak üzere düşük model araçlar genel olarak hep pahalı satılıyor.
18000 tl lik araç 18.000 19000 tl lere satılıyor.zararına alacağım araclarda ne gibi ekmek yiyebilirim ki?

icra satışlarda da dediğim gibi son model 100.000euroluk lüks araçları hedef almak istiyorum.o zaman ekmek kalıyor.

Demek istediğim sektörde sıkıntı olmasa herkes bu işi yapmasa...
19-20 lik aracı adam 15 e bıraksa ben burada ağlamazdım.
şu an o dediğim sermaye şu an çoktan cebimde olurdu...

OLAYIN PARASIZ OLMAYACAĞININ SIKINTISINI ANLATABİLİYOR MUYUM?
sektörün içindeyim ve parasız olmuyor.

Akaryakıt konusunda ise

mülke para bağlamak istemiyorum.
kiralık düşünüyorum.
eğer iş yapmazsa kira zararım olur...

anlatabiliyor muyum?

Hancı
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
04/03/2013 :  02:33:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bak güzel kardeşim(turbolinea), sen yine de ailene kızma. Anladığım göre ailen varlıklı ama sen okumadın ailenizi tanıyan bir yakınınızın otomotiv işinde çalışıyorsun. Dolayısıyla oradaki iş arkadaşlarının etkisinde kalıyorsun ya da seni ortak olmaya yönlendiriyorlar. O iş yerinden ayrılıp bir başka alanda çalışsan ne kadar yanlış bilgilere sahip olduğunu anlarsın. Türkiyedeki iş kurma konularını siteden öğrendiğini yazmışsın. Bu sitede yazmayacak olan şey eğer Türkiye'de iş kuracaksan ''suyun kaynağında bir tanıdığının, yakınının bulunmasının şart olduğudur'' Benzin istasyonu konusunda da öyledir. Yer bulmadan önce petrol şirketlerinin bayilik sistemini oluşturma yetkisine sahip müdürlerini bulmaya ve onlarla irtibata geçmeni, paylaşmanı öneririm. Onlar senin hangi bölgelerde hangi komisyonlarla çalışabileceğini, zarar etmeden yol alacağını anlatırlar. Önce onları araştır ve aileni sıkıştırma, sonra pişman olacağın işlere imza atma. İnsan elbette kaybedebilir, zarar edebilir, kar, zarar kardeştir derler. Ama hayata 0-0 berabere başlamak varken 1-0 yenik başlamak niye? Acele etmeden tecrübe kazanmaya çalış, en uygun ortamı bilenlerden kaptığın zaman ailen zaten sana onay verecektir. Allah doğru insanlarla karşılaştırsın.
H.H

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.8 saniye.
22:14:39, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım