Arsayı Satmak Mı?kat Karşılığı Mi?değerhesabı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Arsayı Satmak Mı?kat Karşılığı Mi?değerhesabı

hc55
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
21/01/2013 :  20:10:03 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selamun Aleykum arkadaşlar..
Samsun'da değerli denilebilecek yerde bir arsamız var, tramvay yoluna yüz metre yakın. Arsa yol üzerinde kenar parsel..Karşısında sağında solunda, binalar yapılıyor..

Arsamız 530m2, emsal değeri 1.50 ve 6 kata kadar imarı bulunmakta, eğer diğer parselleri de alınıp, site gibi bir proje dahilinde 10 kata kadar imar izni var.

Biçtiğimiz değer kimisine uçuk geliyor, kimisi ise arsa bilgilerini alıp, araştırıyor biraz daha fiyat düşürmede ısrar ediyor.

Bina yapma gibi düşüncemiz olmadığı için, arsayı bekletmemizin bize getirisi, müteahhitlik düşüncesi olandan daha az olacaktır.

Benim işten anlayan arkadaşlara sorum şu, eğer bir müteahhit 6 katlı bir bina yapsa, bunun ona maliyeti ne olur? Ya da bekletmek karımıza mı olur.

Piyasada türlü türlü fikirler var hepsi çakallık peşinde, burayı iş fikri konusunda takip ediyordum ama, benim de soruma cevap beklediğim gün bugün oalcakmış demekki :)

Teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Diğer
hokkabaz12
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
27/04/2013 :  06:10:46  Alıntı
dost 530 m2 arsan var emsal 1.50 anladıgım kadarıyla parseller birleşince emsal değeri artıyor ama siz sadece benim parsel üzerine ne kadar maliyet inşaat alanı vs. cıkar gibi sorular soruyorsun . 530 x1.5x1.25= 930 M2 inşaat alanın bulunmakta 150 m2 lik 6 daire herbiri tek daire üzerine kurulu fena olmaz . 930 X 650 tl / m2 =600 binlira 2.sınıf inşaat uyar... Bölgedeki 2. sınıf inşaat m2 satış fiyatlarına bak dairelerin eğerki m2 si 2000-2500 tl civarı ise 2500 hesaptan 2.2 milyona satarsın hepsini . Ziraa birde arsa maliyeti varki bölgeyi bilmiyorum oradada arsa m2 2000 tl olur ise 530X2000= 1.1 mio lira arsa bedeli 600 bin lira yapı bedeli 1.7 mio lira ederki . 500 binlira bu senaryoda para bırakır ... sevgilerle inş. müh emrah eymur...

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Mühendis
Ata34
Üye

Toplam 114 yazı
20/12/2013 :  21:58:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
herkese merhaba

355 m2 bi arsam var imar durumu aşağıdaki gibi bilgisi olan arkadaşlar bu şartlarda max kaç daire yapılabilir

2013 Yılı İmar Planına göre;
yola terk: 59,2m2
bina taban alanı:280m2
4 kat-bitişik nizam
karma kullanım(%50ticaret+%50konut)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.05 saniye.
14:54:49, 13 Mayıs 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım