Müteahitliğe İlk Adım. . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Müteahitliğe İlk Adım. . .

metin44
Üye

Toplam 178 yazı
15/08/2012 :  17:35:37 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

selamlar,
arkadaşlar eşimin amca oğlu müteahitlik yapıyor,ve durumu oldukça iyi ve sürekli avcılar bölgesinde inşaat yapıyor..
bende onunla ortak iş yapmaya karar verdim.şöyleki;
oturduğum evi satıp üzerinede biraz para koyunca 150 bin tl yapıyor.bu parayı ona verip ortak olsam en geç 2 sene içinde bina yapılıp satılmış olur.nerdeyse her sene inşaat yapıp bütün katlarını hemen satan bir kişi yani işi iyi biliyor.sizce bu işten para kazanabilirmiyim.artılarını ve eksilerini yazarsanız çok sevinirim.
hepinize hayırlı işler
metin44
gerçek girişimci için para kazanmak veya kaybetmek,yaşadığı heyecanın yanında sadece bir detaydır!!

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
Karde
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
16/08/2012 :  12:28:55  Alıntı
Arkadaşım dostla akraba ile iş yapılmaz.Para kazanılmaya başladıktan sonra insanlar değişir sen zaten kararını vermişsin Allah yardımcın olsun....

Yerleşim : Türkiye / Antalya Budapeşte  |  Meslek : Turizm
hcalis
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
16/08/2012 :  13:09:50  Alıntı
Merhaba,
inşaat sektörü kendine ait dinamikleri olan bir alan. 150 bin ile elbette ortak olunabilir. ilk başlarda çok karlı gibide duruyor. 200 binle işe başlayıp inşaat tamamlanınca 2 milyon liralık iş hacmi olması kuvvetle muhtemel, bence müteahhitliğin en cazip tarafıda bu ama pek çok soru işareti var.
Akrabanıza ne derece güveniyorsunuz ?
Anlaşma şartlarınız ne olacak ?
Yapılan evlerden ne kadar kar edilmesi planlanıyor ?
150 bini verip, inşaat sonrasında bir daire almayımı planlıyorsunuz ?
Arsa sahibi ile anlaşma nasıl ?
oturduğunuz evi satarsanız, nerede kaça oturacaksınız ?
vs... vs...
Benim çevremde bu konuda o kadar çok örnek varki :) parasını batıranda oldu, çok para kazananda ...
Özetle ; sorunuza bu forumda verilecek her cevap aslında geçersiz.
Bu forumdakiler ne sizi, ne akrabanızı, nede inşaat bölgesini tanıyor...
Bu konuda kendinize ve akrabanıza güveniyorsanız girmelisiniz...
Allah gönlünüze göre versin...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
saban2510
Üye

Toplam 116 yazı
16/08/2012 :  13:12:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın demiş büyükler bence çok evim olsun derken evsiz kalmayın. bu çok para isteyen bir iş. Evinizi satmanız mantıklı değil. olur küçük bir aksilik olsa o küçük aksilik sizin için büyük bir probleme dönüşebilir. madem illa bu işi yapmak istiyorsunuz. akrabanızın yapıp bitirdiği daireleri uygun fiyata alıp küçük dekorasyonlar eşyalar ekleyip üzerine kar ekleyip satmaya çalışın.. böyle bir kaç ay çalışıp 3-5 daire sattıktan sonra hem sermaye pem pratiğiniz olur hemde işin inceliklerini öğrenmiş olursunuz hemde paranızı riske atmazsınız ondan sonra bence düşündüğünüz gibi bu işe girin.
not: akrabanızla ilişkilerinizi samimiyeti bilmiyorum genel olarak görüşürümdür. İstisnalar kaideyi bozmaz

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Diğer
Zunday
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
16/08/2012 :  13:23:43  Alıntı
oturduğun evi satacaksan hiç bulaşma boş ver.
sen nerde oturacaksın daha sonra ?

Ayrıca ortak iş yapma yapacaksan tek başına yap. Öyle para koyum ortak oluyum hiç bir şeye karışmıyım kârdan para kazanayım o zor biraz.

Kendin yap kendin sat.
1.000 tl ver ben sana inşaat işinden nasıl para kazanacağını öğretirim. 5 saatlik özel ders veririm sana.Her türlü sorununda cevabını alırsın.

İmza

Yerleşim : Türkiye / Elazığ  |  Meslek : Diğer
hcalis
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
16/08/2012 :  14:35:23  Alıntı
Yap-sat işinde 150 bin liraya elbet ortak olunabilir. Arsa bedelini çıkarırsanız binasına göre 200-400 bin lira arasına betonarmeyi bitirirsin, ev sattıkça binayı tamamlarsın. O yüzden diyorum, başlangıçta bina için küçük sermaye ile başlanır iş tamamlanınca bakılırki 2 milyon iş hacmi oluşmuş.
Bu yüzden müteahhitlikbu kadar popüler...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
AcarGruppen
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
17/08/2012 :  03:34:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İŞ BATARSA ORTAGININ ÜÇ BEŞ KURUŞU GİDER (ONA GÖRE 3-5 KURUŞ SENİN 150 BİN) AMA SENİN HERSEYİN GİDER.
EN UFAK BİR AKSİLİKTE O BASKA İŞLERE BAKAR NASILSA PARASI VARDIR.
SENDE O BİNANIN OLDUGU DAHA DOGRUSU OLAMADIGI YERE BAKARSIN.

İYİ DÜŞÜN KARAR VER ARKADAS

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Gıda
metin44
Üye

Toplam 178 yazı
17/08/2012 :  09:27:08  Alıntı
arkadaşlar,ortak olacağım kişi yeterince güvenilir biri.benim için yapacak en iyi iş bu gibi duruyor.
en azından evi satamazssa geçip o eve otururum.bilmiyorum bana mantıklı gibi geliyor.birde bildiğim kadarıyla tek daire maliyeti herşey dahil 70 bin tl kadar.satış fiyatları 150 bin civarı.arsa sahibi ne yarı yarıya verdiğiniz zaman ne kadar kar edebiliriz.
teşekkür ederim
metin44
gerçek girişimci için para kazanmak veya kaybetmek,yaşadığı heyecanın yanında sadece bir detaydır!!

qunt
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
17/08/2012 :  11:04:44  Alıntı
İstanbul / Avcılar bölgesinde bir tanıdığım 2005 yılından beri yoğun inşaat yapıyor. Genelde arsayı satın alıyor, arsa fiyatları 400-500 bin tl aralığında. İnşaata ilk etapta para bağlamıyor, bunun nedeni çalışmış olduğu yapı malzemeleri firmalarından istediği kadar mal çekebilmesi. Yani bu firmaları kullanarak inşaat maaliyetini finanse ediyor. Bir sene içerisinde peyderpey ödeniyor bu para. Kat karşılığı ile %40 gibi bir oranla çalışıyor genelde. Kat karşılığı anlaşması yaptığında proje maliyeti, hafriyat ve işçi giderlerindeki maaliyetlere katlanıyor sadece. 8-10 dairelik bir inşaatı ortalama 9-12 ay aralığında bitiriyor ve bu sistemle senede 4 bina yapabiliyor. İşin karlılık durumuna gelirsek; 400-500 bin tl lik bir arsa üzerine yaklaşık 500 bin tl lik inşaat maaliyeti var. Bunun kar geri dönüşü ise 300-350 bin tl civarı.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
metin44
Üye

Toplam 178 yazı
17/08/2012 :  17:34:12  Alıntı
teşekkür ediyorum değerli katkılarınız için.
metin44

arif32
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
17/08/2012 :  21:33:45  Alıntı
Benim de benzer bir durumum var. Biz de 5 arkadaş 4000 m2 lik bir arsa bulduk. Burayı satın alıp müteahhide kat karşılığ(%30 ) vereceğiz. Buraya yaklaşık 3 dükkan ve 42 daire yapılıyor.Müteahhit te tanıdık ve kurumsal bir firma. Güven sorunu yok. Sonuçta zamanında bitirmezse arsa bizim zaten. Daireleri kendimiz satmakla uğraşmayacağız ,müteahhit ben onları hemen satarım diyor. Benim hesabıma göre 3 yıl içinde herşey bitse bile bizim karımız 2 katı oluyor.Yani örneğin 100 000 tl arsaya yatırırsak dairelerin satışından toplam 200 000 tl gelir elde edeceğiz. Rakamlar örnek.Benim gözümden kaçan başka ne gibi sorunlar karşımız çıkabilir. Deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum.

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
jüpiter
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
17/08/2012 :  22:57:59  Alıntı
Sen verdiğin parayı senede bağlada, seni de dost kazığı yiyenler listesine almayalım : ))
Akıllı adam gideceği yere hazırlanır : ))

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Müzik
canim_ulkem
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
17/08/2012 :  23:58:08  Alıntı
şu forumda inşaat sektörü üzerinde detaylı bir gelir gider tablosu yazanına henüz rastlamadım
bu işler bu kadar kolay değil bence yine de boş şans
Dış ticaret , e -ticaret , girişimcilik hakkında yazıları okumayı çok seviyorum.
Evcil hayvanlar ilgi alanım özellikle kuşlar ve balıklar.
Şiir okumak ve yazmak ayrıcı bir mutluluk kaynağı.
Bu ülkenin Türkünü,Kürdünü,Lazını ,Alevisini,Sünnisi bizim .
İnanın bana dostlar gökyüzü hepimize yeter
Yeni insanlarla tanışmak ,yeni fikirler üretmek için buradayım.
Dileyen herkes mesaj yazabilir
Dürüst ve sevgi dolu insanlara selam olsun.

Güzel günler göreceğiz güneşli günler / Nazım Hikmet

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
yurdalan
Üye

Toplam 170 yazı
18/08/2012 :  06:46:17  Alıntı
İsim yapacaksan yap sat para kazanacaksan al sat işin özü budur...
"BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELDİR…" YURD@L@N

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
kyoshi333
Üye

Toplam 248 yazı
19/08/2012 :  23:53:42  Alıntı
arkadasım sat evını bak ısıne, 150 bınlık evın sana kıra karı yılda 10000 tl bır daıre bıle sana karı yıllık en az 50 bın. Bır koy bes al 10 bınını kıraya ver. Devam et ısıne. Sonucta zararın asla olmaz, sadece akraban senın parayla kacmazsa. Kı ısı gucu yerınde olan kımse kacmaz. Akrabanın yaptıgı ıslerı dısardan habersızce takıp et, anormal bır durum yoksa hıc durma ınsaat en ıyı ıs su anda.sonra banada dua edersın ınsallah
d.ibrahim007@hotmail.com
asil azmaz, bal kokmaz. Kokarsa yağ kokar, aslı ayrandır.

Yerleşim : Türkiye / İngiltere Antalya Mersin  |  Meslek : İthalat / İhracat
mituys
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
21/08/2012 :  18:05:52  Alıntı
sana sadece şunu söyleyim kardeşim. Bu tavsiyemi kesinlikle göz ardı etme. Adamın 2-3 inşaatı varsa aynı anda sadece 1 inşaata hissedar ol.Hesabınız karışık olmaz. Adam muhtemelen seni resmi ortak yapmayaktır. Kesinlikle senet al, en azından verdiğin kadar. senet olmasa bile el yazısı ile senden şu tarihte şuradaki inşaata dair şu kadar para aldım yazması ve imzalaması yeterli. ve o inşaatın en başından beri içinde ol arsa sahibi ile kat karşılığı anlaşma, belediyeye ruhsat için gidip gelme, proje ve yapı denetimle konuşma, inşaat için mal alınan yerlerle konuşma, hafriyat ve kalfanın yanında devamlı bulun hem işi öğrenmiş olursun hemde mutahit seni daha iyi ortaklık ıcın dusunebilir. en önemlisi kazık yemezsin. ama butun bunları yapamayacaksan kesinliklikle girme parası 4 sene sonra belkı alırsın.
http://www.uysalbilisim.com en istikrarlı toptan kontör fiyatları.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
metin44
Üye

Toplam 178 yazı
22/08/2012 :  11:21:18  Alıntı
kyoshi333 arkadaşım yazın bana ilham oldu inan şimdi daha çok bu işi yapmak istiyorum.dediğiniz dibi kaybedecek bir şey yok en fazla yaptığı daire ye geçip otururuz.
mituys;senin fikirlerinde kayda değer fakat işleri takip etme durumum yok ben zaten biyerde çalıştığım için onunla beraber işleri takip edemem.yalnız dediğin kağıdı ona imzalatırım.birde ortağımın demesine göre 2 inşaattan sonra 2 dairem olabilirmiş..

teşekkürler
metin44

Ata34
Üye

Toplam 114 yazı
20/12/2013 :  22:04:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
herkese merhaba

355 m2 bi arsam var imar durumu aşağıdaki gibi bilgisi olan arkadaşlar bu şartlarda max kaç daire yapılabilir

2013 Yılı İmar Planına göre;
yola terk: 59,2m2
bina taban alanı:280m2
4 kat-bitişik nizam
karma kullanım(%50ticaret+%50konut)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.93 saniye.
19:43:59, 12 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım