40 Yaşında İş Aramak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

40 Yaşında İş Aramak

rosita
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
24/11/2012 :  23:46:40 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba arkadaşlar,

son çalıştığım yerde mobbing sebebiyle işten ayrıldım. yaklaşık 5 aydır iş arıyorum. ama 40 yaşında kimseye iş vermiyorlar mı? yurtdışında bizim yaşımızdakilerin deneyimi çok kıymetlidir. bugün bir danışmanlık firmasına görüşmeye gittim. adam bana "senin işin zor "dedi. bu yaşta adama iş bulunmuyormuş.tamam genç nufüs geliyor güzel dinamik ama çok tecrübesiz. her koltuğa herkes oturmaz ki?anlatamıyorum. bayağı tecrübeli bir insanım ama benim bile şevkimi kırmak üzereler.kolay pes etmem...
sizlerin çevresinde benim zorluğumu yaşayan var mı?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
ozturkxls67
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
12/06/2013 :  11:40:51  Alıntı
Merhaba ;

Malesef türkiyede durum böyle mesleki bilgi ve tecrübeye önem verilmiyor.İnsanın en verimli olduğu çağda o insandan faydalanmak yerine işsizliğe terk ediliyor.Bende aynı durumdayım. Buna discrimination diyorlar amerikada yani ayrımcılık. Benim de çalıştığım iş yeri başka bir şirkete devir olduğu için işsiz kaldım ve 8 aydır hala iş bulamadım. Çalıştığım iş yerinde (5* Otel) 5 yılda 2 milyon € gibi bir paranın kaybolup gitmesini önledim belkide daha fazladır.Bir teşekkür bile etmediler aksine bu tür kayıplara sebep olan insanları müdür veya müdür olanların da maaşına zam yaptılar .Tabiiki sonuç ortada battılar.Ama Genç müdür veya Genç Genel müdür sevdalı iş adamları Bu tecrübesiz insanların niteliklerine bakarak kendilerini daha ileriye taşıyacaklarını sanıyorlar , çok yanılıyorlar .Bu ülkede 33 yaşında genel müdür var.Kısacası bu tip işyerleri kısa zaman da da ya batıyor yada başka bir şirkete devir oluyor.
Kamil Sedat OZTURK

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
rosita
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
05/08/2013 :  10:29:19  Alıntı
doğru diyorsunuz. ben de koltuk yıkama işini düşünüyorum. epeydir araştırıyorum. diğerleri maliyetli ve tek başıma altından kalkabileceğim işler değil. ancak bu platformlar da ilgili forumlarda yazmama rağmen kimse yardımcı olmadı bana.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
galerisami
Üye

Toplam 232 yazı
05/08/2013 :  19:51:52  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - yakorank
Türkiyede 40 yaşından sonra iş aramıyacaksınız, kendi işinizi yapmanın yollarına bakacaksınız. İnatla kendi işinizi yapıp başkalarının göremediği tecrübe ve yeteneklerinizi konuşturacaksınız.

Neler yapabilirsiniz onu konuşalım, dertleşmekten ziyade.

Çok doğru katılıyorum ama bizdeki sorunda ortak işler yapılamaması hep kuşkuyla bakılması bunu da aşabilirsek sorun kalmayacak.
A.Sami Cansu
543 595 34 80

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Satış / Pazarlama
demiroz
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
26/11/2013 :  23:02:18  Alıntı
İstanbul'da sigortasız çalışabileceğim bir iş arıyorum. İngilizce biliyorum, ithalat ihracat işlerinde deneyimliyim. Bana iş verecek olan var mı?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
ateori
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
29/06/2016 :  11:15:33  Alıntı
40 yaşından sonra, bu tecrübesini bence ticarete atılarak değerlendirebilir.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Yöneticilik
Vg23
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
19/11/2016 :  18:56:10  Alıntı
23 yaşındayım inanın iş ilanlarına baktığımda 35 ten sonra beni kimsenin işe almayacağı kanısı doğuyo içime. Yapılcak iş çok basit olsa bile adam genç istiyor. Ben açıkçası simdiden bunu görüp kenara köşeye 10 lirada olsa koyup o 10 liraların belki bir gün kurtarıcı etki yapmasını beklemeyi tercih ediyorum. En dinamik çağımızda çalışıp kendimizi sömürtüp işe yaramayacağımız güne geldiğimizde cebimizde 3 5 kuruş olursa onunla kücük caplı ticaretle rızkımı kazanmanın peşindeyim. İnşaAllah kazanabilirim bişeyler.

İşin en kötü tarafıda malesef şu ülkenin maddi zorlukları evliliği engelliyor.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
ycl68
Üye

Toplam 110 yazı
19/11/2016 :  21:44:35  Alıntı
Şimdi 43 yaşında ne yaptı acaba?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
Vg23
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
23/11/2016 :  00:49:17  Alıntı
Rabbim vermiştir inşaAllah rızkını açlıktan ölmemiştir ancak insan üzülüyo be. Bu kadar kötü yönetilmekten dolayı çekilen fakirliğe üzülüyor. Yol yapcağınıza 2 tane fabrika yapsanız çözülcek bazı sorunlar ama anlayan işte .

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
nost
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
20/01/2017 :  15:12:24  Alıntı
Okuldan mezun olduğunuzda tecrübeniz yok diye işe almazlar. Bir şekilde kendinizi yetiştirir istenilen kıvama geldiğinizde de yaşınız ilerlemiş olur.
Türkiye'de çalışana az parayla kölelik düzeni hüküm sürdüğü sürece ve ufku geniş olmayan kıt zekalı yöneticilerin yanında işe yaramaz yalakalar olduğu sürece bir arpa boyu yol alınmaz bu ülkede.

İnternet siteleri ve gazetelere bir bakın 30 yaşını aşmış insanlar istemiyorlar.Bu ülkede emekli olma yaşı ortalama 55. 25 seneyi nasıl doldurmamızı bekliyorlar anlamış değilim.
Ortalık dolandırıcı dolmuş. Sırtınızdan para kazanayım da karşımdakinin sonu ne olursa olsun diyen çok insan var.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşsiz
Erdener_Abi
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
20/01/2017 :  20:44:34  Alıntı
Bu problem tum dunyada bulunuyor , Turkiye'de cok bariz sadece , allah isinizi rast getirsin.

Yerleşim : İngiltere / Nottingham  |  Meslek : Serbest meslek
mkozan
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
16/10/2017 :  13:31:32  Alıntı
35 yaşındayım. çalıştığım firma bölümü komple kapatıp taşeronlara yöneldi. istediğimiz taşeronda çalışma hakkı verildi ama ücret askeri maaşa indi.Mesai yok, prim yok, yemek parası yok. Çalışma saatleri iş ne zaman biterse.

Bunu kabul etmedim. işsizlik maaşını alırken elbet bir iş bulurum diyordum. Tam 1 yıl oldu iş bulamadım.
Kilo aldım ve kendime güvenim neredeyse son buldu. Ticarete atılmak için sermaye lazım. maalesef o da artik yok. 1 yıllık dönemde eriyip bitti. gerçi bitmemiş olsa bile o cesaret bünyede yok.

sözün özü 20 li yaşlarda nereye başvursan kesin geri dönüş olurdu. yaş 35 olunca saki muslugun suyu kesiliyor.

Sagolsun kendi islerini yapan arkadaslarim destek icin cagiriyorar kira paramı çıkartıyorum.

Allah herkese gönlüne göre iş ve kazanç versin.
Mustafa T. Kozan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
aries
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
16/10/2017 :  19:08:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Allah herkesin yardımcısı olsun arkadaşlar.... evet bu yazdıklarınız maalesef güzel ülkemizin gerçekleri... çalışan herkes özellikle özel sektörde çalışanlar hayatının bir döneminde mutlaka işsiz kalmıştır, is aramistir...
Ümidinizi hiç bir zaman yitirmeyin... en güzel iş çalışırken bulunur az veya çok bir işe devam edin, bu arada iş arayın (evet zordur yüksek maaş alırken birden asgari ücrete inmek.... yaşayan bilir...) şayet kendiniz birseyler yapmak istiyorsanız bu süreçte mümkün olduğu kadar işletme gideri minimum olan islere yönelin... Sn
Rozita halı yıkama işinden bahsetmiş kar marji belki yüksektir ama araç lazım, ekipman, eleman vs vs
Aracınız varsa toptan birseyler alın, 300-500 liralık atın arabanın arkasına kalabalık yerlerde satın..... utanmayın çekinmeyin... Günlük mutfak masrafiniz çıkacaktır belki de daha fazlasi...
ve şunu unutmayın bu bir süreç yaşanacak ve bitecek hepimiz yaşadık (ben yaşadım mesela :) dibe vurmak ne demekmis ogrendim) ilk yasayan siz değilsiniz son yaşayan da siz olmayacaksiniz.... Allah hepinizin gönlüne göre versin.... sağlıcakla kalın...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
Kafkaskartalı
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
24/10/2017 :  21:42:20  Alıntı
çay simit poğaça sütlaç aşure vs.satılan bir küçük dükkan....bence iş yapar

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Öğretmen

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.13 saniye.
15:45:37, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım