Orijinal Ve Ünlü Markaların Üretim Fazlasını Satma - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Orijinal Ve Ünlü Markaların Üretim Fazlasını Satma

rturkmen
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
29/09/2012 :  12:10:45 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Değerli forum üyeleri,Elimde bir miktar para vardı ve iş yeri açmak istedim.Nihayatinde Erkek giyim mağazası açtım.Mağaza da sattığım ürünlerin tamamı orijinal ve ünlü markaların üretim fazlası.Kesinlikle replica ürün değil yani.Ama dükkanın yeri pek işlek değil ve bulunduğum bölgede hemen hemen herkez çakma ürüne rabet gösteriyor.Satışımı arttırabilmek için neler yapabilirim?Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların fikir ve çözüm önerilerini benimle pylaşmalarını rica ediyorum.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Tekstil
because
Üye

Toplam 215 yazı
29/09/2012 :  14:20:53  Alıntı
bence dükanın yeri ile ilgisi yok..tamamen fiyatla ilgili.. ürünün normal fiyatı ile senin satış fiyatın arasındaki fark müşteriyi ya çeker ya iter..misal olarak orijinali kendi satış mağazasında 300 TL olan bir ürünü senin mağazandan 200 e bile almaz zengin bir müşteri..orijinal olduğundan emin olsa bile.. bu bir imaj meselesidir anlatmak istediğim bu..200 ü veren insan kendi mağazasından 300 ü vermeyi tercih eder.. ama 70-80 e bulsa, bu zengin grubun çoğunluğu tercih edebiir..bunun içinde satın alış maliyetlerinin çok çok düşük olması gerekiyor.. çakma ürüne ragbet ediyor dediğin grup zaten senin hedef kitlen değil..

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Tekstil
kosovali
Üye

Toplam 118 yazı
30/09/2012 :  00:19:22  Alıntı
because doğru söylüyor ...
Hz. Peygamber (sav) buyurdu ki: "Alıp-satanlar" birbirlerinden ayrılmadıkça (vazgeçmekte) muhayyerdirler. Alıp-satanlar alış-verişi sıdk ve doğruluk üzere yapar (kusuru) beyan ederlerse alış-verişleri her ikisi hakkında da mübarek kılınır. Yalan söylerler (kusurları) gizlerlerse, belli bir kar sağlasalar bile, alış-verişlerinin bereketini kaybederler." Bir rivayet şöyledir: "Alış-verişlerinin bereketi yok edilir: Yalan yemin malı rağbetli, kazancı bereketsiz kılar." Hadisi Serif.

Kaynak: Buhari, Büyu 19, 22, 44, 46; Müslim, Büyu 47, (532); Ebu Davud, Büyu 53, (3459); Tirmizi, Büyu 26, (1246); Nesai, Büyu 3, (7, 244-245)
Ravi (r.a.): Hakim İbnu Hizam

Yerleşim : / Balkanlar  |  Meslek : Ticaret
niyesuh
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
30/09/2012 :  00:50:19  Alıntı

arkadaşım:
bence ya dükkanın yerini degiştir yada, piyasa malı bul ve sat ben ce ikinci şik daha mantıklı geliyor.allah yardımcın olsun.

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
tutkun50
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
30/09/2012 :  11:47:46  Alıntı
bence adidas nike modeli Türk malı ucuz ve kaliteli spor giyim satabilirsin
elk elektronik

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
elniko
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
01/10/2012 :  04:54:39  Alıntı
Arkadaşların da dediği gibi ürünlerin ne kadar ucuz arada çok büyük fark yoksa tercih edilmeme sebebi bu olabilir. Dükkanın yeri de önemli bir faktör eğer ölü noktada iseniz fiyatları ne kadar düşük yapsanız size olumlu sonuç getirmeyecektir. Önce bunları ele almak gerek. Ayrıca e-ticaret yapmayı düşündün mü? Ürünler gerçekten ucuz ise internet ortamında tercih edilebilir. Çünkü insanlar marka ürünlerin ucuzlarını genelde internet üzerinden alıyorlar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
breezy
Üye

Toplam 125 yazı
23/10/2012 :  17:50:25  Alıntı
merhaba,

arkadaşım dükkanın yeri işe yeni başladığın için yeni yeni biliniyor olabilir. zaman kıstasın yoksa maliyet açısından, dükkanın bilinirliği için çalışma yapabilirsin. en iyi olanı müşterilere çok iyi hizmet vermendir. word of mouth dedğimiz pazarlama bura etkindir. bir müddet sonra dükkanın dolup taşacaktır. senin dediğin gibi işlek bir yere gitsen elbette bilinirliğin daha kısa sürede olcaktır. ancak sunduğun hizmet fiyat açısından cazibeli değilse işlek yerde bile tercih edilmeyebilirsin. o yüzden fiyat ürün markası arasındaki dengeyi iyi kurmalısın. 200 tl lik orjinal ürünü 50-60 veriyorsanız bu çekim sağlayabilir. başarılar

Yerleşim : Türkiye / yalova
Leoncut
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
28/11/2012 :  13:01:36  Alıntı
türkiyede Hugo Boss, Jack Wolfskin, Gucci, Armani gibi ürünlerin fabrika üretim yerlerini bilen var mi? Ihrac fazlasi veya defolu ürünleri almak icin kimle nasil iletisime gecmek lazim?
Tesekkürler

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.03 saniye.
22:20:40, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım