Yardım Edermisiniz İkilem İçerisinde Kaldım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yardım Edermisiniz İkilem İçerisinde Kaldım

61
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
29/08/2012 :  22:25:28 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Ben bulgaristanda restorant açmayı planıyordum türk aşçımı getircem. işle pek alakam yok sadece işletcem ve finansal işleri yapıcam işletme gibi ben okul çevresinde küçük aparetif kafe buldum bunun kaporasını verdim birde restorant buldum bununda kaporasını verdim bu iş için 3 aydır ortam yoklaması yaptım ama içim rahat etmiyor birden iki yer açıcam diye kafe aparatifte beni hiç yormaz ve türk çayı satsam bile sadece çok büyük kar elde edebilirim sorum şu ki birden 2 mekan açmak gereksiz mi

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İletişimci
Kral35
Üye

Toplam 286 yazı
30/08/2012 :  13:33:40  Alıntı
Merhabalar,
Hangi sehirde bulunuyorsun

Yerleşim : Bulgaristan / İzmir  |  Meslek : Ticaret
hcalis
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
30/08/2012 :  13:33:59  Alıntı
her iki yerde beni yormaz diyorsun, çok büyük kar edebilirim diyorsun ...
Sorun ne ? gereksiz bulduğun nedir ?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
61
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
30/08/2012 :  13:49:03  Alıntı

plovdivdeyim ben iki yer beni yormaz çünkü trden aşçı getircem o gelmezse bile bulurum onun yerine bir tane sağlam küçük yerde pizza kola bira işte poğça gibi aparetif şeyler yapıcam büyük restorant ise türk mutvagı ve bulgar mutvagı olucak tek korkum gıda sektöründe deneyimim hiç yok küçük yeride şansa buldum ama hiç deneyimi olmayan birisinin iki işe birden balıklama atlaması doğrumudur küçük yer beni geçindirir büyük yer ise hedeflerimi gerçekleştirir açıkcası evdeki bulgurdan olmaktan korkuyorum

Kral35
Üye

Toplam 286 yazı
30/08/2012 :  20:59:29  Alıntı
Merhabalar Haftaya Bg de olacagim,
telefonlarini gonderirsen tanisip konusabiliriz.

megashop.bg@gmail.com

Yerleşim : Bulgaristan / İzmir  |  Meslek : Ticaret
Blitza
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
31/08/2012 :  08:32:48  Alıntı
Bana kalırsa sizin bu işlerde başarılı olmanız bir dizi tesadüfe dayalı. Umarım çok büyük yatırımlar yapmayı planlamıyorsunuzdur. Çay satsam para kazanırım demişsiniz. Ne zamandan beri Bulgaristandasınız bilmiyorum ama yeterince kaldıyrsanız görmüşsünüzdür Bulgar toplumu çay içicisi değil kahve içicisidir. Bu bulgar türkü içinde aynıdır. Restorant işi de aynı şekilde alım gücü sınırlı bulgar halkında belirli kesimlere hitap eder. Zaten nüfus az ve dağınık yaşarken restorantlada hayal gerçekleştirmek yerine çamura batırmaya benzeyebilir. Devren alınan yerlerin işi neden devrettikleri çok iyi araştırılmalı. Siz bu çalışmaları yaptıysanız ve olumlu olacağını düşünüyorsanız o zaman işe girmek için bir nedeniniz vardır. Ancak her zaman birinin başarısını takiben ikincisini açmanız daha mantıklıdır. Elinizdeki nakit sizi uzun vadede ayakta tutacak belki daha da başarılı olmanızı sağlayacak en önemli silah onu dikkatli kullanmanız yavaş yavaş ilerlemeniz gerekir. Siz ayaklarınızın üzerine sağlam bastıkça işin yavaş gittiği zamanlarda bile içiniz rahat olacaktır. Ve iç huzur insanların en büyük lüksüdür. Bu lüksünüzü gereksiz bir ihtiras uğruna yok etmeyin. Siz işinizi iyi yaptıkça isteseniz de istemesenizde para zaten size gelecektir.

Yerleşim : Bulgaristan / Targovishte  |  Meslek : Diğer
inferno
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
31/08/2012 :  14:51:25  Alıntı
Sayın blitza Tarihe olan ilgimden dolayı bir çok tarih kitabı okumuşumdur fakat sizin Bulgar Türkü dediğiniz nedir ?
Türkler hiçbir zaman Bulgar , Bulgarlarda Hiç bir zaman Türk olmadılar ...!!!

Her gidişin bir dönüşü vardır elbet,Önemli olan hayatı heba etmemek,Paylaşmak ve yardım etmek!!!! -----İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim. Robert Bosch

Yerleşim : Bulgaristan / Varna  |  Meslek : Otomotiv
Blitza
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
31/08/2012 :  15:39:36  Alıntı
Sayın inferno,
Bulgaristanda yaşayan türkleri Türkiyede yaşayanlarla bir tutuyorsanız o zaman siz okuduğunuz tarih kitaplarını roman diye okumuşsunuz demektir. Ne türkçeyi ne bulgarcayı tam konuşamayan bir topluluğa ne bulgar "bulgar" der ne de türk "türk" der. Sonuca nasıl gelindiğinden ziyade günümüzdeki hakikat bu dur. Aynı şekilde Türkiyeden gelip bulgaristanda iş yapan birinede buralarda "Türkiyalı" derler. Ben bunu birçok kişiden duydum. Bu şekilde tabir edilmeside çok doğal. Yanlış anlaşılmasın benim yaptığım ayrımcılık değil saptamadır. Komunist rejimden bugüne yaşanan asimilasyon ve disimilasyon iki toplumu farklı kılmıştır. Bu sadece Bulgaristanda değil Osmanlı ile birlikte Balkanlara yerleştirilmiş ve yerleştirildikleri yerde kalan bütün Türkler için geçerlidir.
Tarihle ilgilenen biri olarak sizde bilirsiniz ki Bulgarlar Hun boylarından biri olup karadenizin kuzeyinden şu an bulundukları yere gelmişler ve bu süreç içirisinde slav topluluklarınıda içlerine katmış daha sonrada top yekün slavlaşmışlardır. Sonuç olarak bir Azeri ne kadar Türkse bi Bulgar Türküde o kadar türkdür benim için. Konuyla çok alakasız bir yazı oldu ama kusura bakmayın.

bora kan
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
31/08/2012 :  17:42:06  Alıntı
kardeşim sıkıntı yok paran ve finasal gücün varsa ben arkanda olurum
belinay kozmetiğ in sahibi kozmetikci

Yerleşim : Türkiye / Trabzon
61
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
31/08/2012 :  20:26:51  Alıntı
Dediklerim yanlış anlaşıldı herhalde 2 mekan açıcam birisi gıda üniversitesinin yanında orada 8 bin türk var öğrenci yanı onlar genelde domuz eti yemeyen pizzalar ve prensesler tercih eder pide gibi ve türk çayı çok az mekanda var bu küçük yerde o işi yapıcam restorantta ise türk yemekleri ve bulgar yemekleri haklısınız bulgarlar kahve içer ama benim mekanımda kahve kadar çayda olucak türk öğrencilerin en büyük sıkıntısı çay yorumlarınız için çok teşekkür ederim ayrıca bulgartürkü denen birşey yok bana göre Türk Türktür Bulgarda Bulgar her iki toplulukta saygıyı hakediyor benim sorum sadece birden 2 işi yapmak sıkıntı yaratırmı diyeydi

Blitza
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
01/09/2012 :  08:12:10  Alıntı
Kimse onlara "türk değiller" demiyor zaten dikkatli okuyun lütfen. Konu bu olmadığı için daha fazla dallanıp budaklandırmak istemiyorum. Üniversite karşısında talep varsa arz edilmeli öncelikle onunla başlayıp orda işler rayına oturduktan sonra restoranta adım atsanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Plovdiv de türk ve bulgar yemekleri bulabileceğini restorantların sayısına ve durumlarına bakın bence. Gerçi siz her ikisi içinde kaporaları yatırmışsınız neyin tartışmasını yapıyoruz o da ayrı bir konu.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.27 saniye.
21:14:43, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım